کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    خاکستری کنگو
    شماره عضویت
    4934
    نقل قول نوشته اصلی توسط parrot نمایش پست ها
    سلام
    طوطی رو چند وقته دارید؟ این خیلی مهمه!اقا شهروز نظرش رو گفتند . من هم نظرم رو میگم ولی غریب میدونم این مسایل برای کاسکو مشکل ساز بشه ! کسی تا حالا دیده کاسکو ناخنش رو بکنه ؟اشکال جای دیگر هست! عکس بگذارید اساتید نظر میدن.
    منم با نظرات شما موافقم،ولی من خودم به شخصه یک مورد با چشمای خودم دیدم که ناخن ها کنده شده بود تو بعضی از انگشت ها و حتی تورم هم دیده میشد و البته این کاسکو وحشتناک پرکن هم بود
    دیدی انسان ها بعضیهاشون عصبی میشن یا استرس میگیرن،شروع میکتن به جویدن ناخن ؟ شاید بشه اینو با همین حالت پرنده ها مفایس

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    4963
    nدکتر جان

شما از این جوجه های پرورشی وارداتی خبری دارید؟ میشه یک شرح حالی ازشون برامون بگید؟

کاربر موثر

شماره عضویت
    4085
    nدکتر جان

شما از این جوجه های پرورشی وارداتی خبری دارید؟ میشه یک شرح حالی ازشون برامون بگید؟
    سلام
    من شنیدم احتمال زنده موندنشون خیلی کم هست چون نه به آب و هوای ایران عادت دارند و اینکه غذاییشون با اینهایی که ما میدیم متفاوت هست.

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط PIKO نمایش پست ها
    سلام دوستان خسته نباشید.
    جوجوم چند روزیه که خیلی ناخنشو می جوه علتش چیه ؟
    در ضمن هنوز به صدا در نیومده با اینکه بیشتر روز رو من باهاش می گذرونم و هیچ مشکلی از نظر ظاهری نداره نمیدونم مشکلش چیه حتی اینجا هم مطرح کردم مشکلمو بچه ها گفتن طبیعیه . من دارم نا امید می شم لااقل یه قاااااار بکشه وقتی می ترسه
    :smile (151):
    سلام دوست عزیز
    فکر نمیکنم ناخن طوطیتون مشکلی داشته باشه ، طوطها همونطور که پر و بالشون رو تمیز میکنن ناخن هاشون رو هم با منقارشون تمیز میکنن و گاهی یه صدای تق تقی هم میده اما فکر نمیکنم جویدن باشه ، اما هانی من بوده و دیدم که گاهی اوقات ناخنش که یکمی بلند میشه به همین شکل کوتا میکنه ، البته این اتفاق خیلی خیلی کم افتاده. با ناخن خاصی از پاش که فقط این رفتارو رو نداره؟
    میشه بفرمایید الان چند ساعت در روز شما باهاش هستید ؟ وقتی شما نیستید شخصه دیگه ایی هم در منزل نیست؟ چند ساعت در روز تنهاست؟
    از اهنگ گذاشتن استفاده کردید؟ عکس العملش نسبت به اهنگ چیه؟
    باهاش تمرین سخنگویی میکنید؟
    الان چند وقته که طوطیتون رو گرفتید و در چه مرحله ایی هستید؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    خاکستری کنگو
    شماره عضویت
    4934
    nدکتر جان

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad 222 نمایش پست ها
    سلام
    من شنیدم احتمال زنده موندنشون خیلی کم هست چون نه به آب و هوای ایران عادت دارند و اینکه غذاییشون با اینهایی که ما میدیم متفاوت هست.

دوستمون احمد درست میگن،احتمال زنده موندنشون واقعا کمه و اگه نجربه خوبی داشته باشی،میشه گفت 50 60 % احتمال زنده موندنش هست و اگه تجربه نداشته باشی هم که یعتی پولتو داری دور میریزی...
    ولی غذاییشون به اون صورت با خاکستری های دیگه فرق نداره،چرا شما میگین که غذابیش متفاوته ؟

این خاکستری ها پرورشین،تو پاشون تو 99 % شون حلقه وجود داره که حاوی یک کده،معمولا 5 تا 7 ماهشونه،رام هستن چون تو دست بزرگ شدن و سرنگی هستن،نظر شخصی خود من این هست که اکثرا از هوش بالاتری هم به نسبت خاکستری های کال گرفته شده از جنگل برخوردارن،نمونش همین خاکستری من که فیلم هاش رو میتونین ببینین،سخت ترین حرکات رو تو 1 یا 2 جلسه یاد میگیره،خیلی آروم هست و سوت اینا خیلی کم میزنن که با توجه به سنشون طبیعیه،معمولا خوش قد و بالا و خوش استیل و درشت هستن و من به شخصه وقتی زیبایی و قامت اینا رو میبینم از هوش میرم
    در کل نگهداریشون رو به افراد کم تجربه اصلا پیشنهاد نمیکنم،به افراد با تجربه هم زیاد پیشنهاد نمیکتم با توجه به اینکه خیلی هم گرون هستن و تقریبا پول 2 تا خاکستری کال هستن...
    موفق باشی...شهروز...

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    4931
    سلام
    ما این همه امدین تهران و همین حالا برگشتم ولی چیزی که می خواستم گیرم نیومد عجیب نیست 1 خاکستری گیر ما نمیاد تو خیابان شریعتی که رفتم اونجا هم خواستن بهم بندازن میگم نکنه هرچی این خاکستری ها چشمشون زرد تر باشه جوان تر هستن این پرنده فروشها 1 طوری حرف میزنند که آدم به اطلاعات خودش شک میکنه 1 کاسکو چشم دودی داشت که این حیون بدبخت 1 پر درست توی تنش نبود و زیر دمش کسیف بوود و پرهاش چسبیده بود بهم که ترسیدم بخرمش 550 هم می گفت حالا ما موندیمو حسرت 1 کتسکو کم سن اینم از تهران میترسم آخر مجبور بشم برم آفریقا بیارم 1 دونشو

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    خاکستری کنگو
    شماره عضویت
    4934
    نقل قول نوشته اصلی توسط aminvictor نمایش پست ها
    سلام
    ما این همه امدین تهران و همین حالا برگشتم ولی چیزی که می خواستم گیرم نیومد عجیب نیست 1 خاکستری گیر ما نمیاد تو خیابان شریعتی که رفتم اونجا هم خواستن بهم بندازن میگم نکنه هرچی این خاکستری ها چشمشون زرد تر باشه جوان تر هستن این پرنده فروشها 1 طوری حرف میزنند که آدم به اطلاعات خودش شک میکنه 1 کاسکو چشم دودی داشت که این حیون بدبخت 1 پر درست توی تنش نبود و زیر دمش کسیف بوود و پرهاش چسبیده بود بهم که ترسیدم بخرمش 550 هم می گفت حالا ما موندیمو حسرت 1 کتسکو کم سن اینم از تهران میترسم آخر مجبور بشم برم آفریقا بیارم 1 دونشو

اون مغازه ای که رفتی میدونم کدوم مغازس اون خاکستری ای که بهت نشون داره رو هم آمارشو دارم،خدا رو شکر که نخریدی،اون خاکستری رو اگه بهت 200 هزار تومن هم میخواست بده،گرون بود
    مهمترین نکته تو خرید یک خاکستری اینه : صبر صبر صبر...و باز هم صبر
    موفق باشی دوست من

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    TUTI
    شماره عضویت
    4843
    نقل قول نوشته اصلی توسط HONEY نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    فکر نمیکنم ناخن طوطیتون مشکلی داشته باشه ، طوطها همونطور که پر و بالشون رو تمیز میکنن ناخن هاشون رو هم با منقارشون تمیز میکنن و گاهی یه صدای تق تقی هم میده اما فکر نمیکنم جویدن باشه ، اما هانی من بوده و دیدم که گاهی اوقات ناخنش که یکمی بلند میشه به همین شکل کوتا میکنه ، البته این اتفاق خیلی خیلی کم افتاده. با ناخن خاصی از پاش که فقط این رفتارو رو نداره؟
    میشه بفرمایید الان چند ساعت در روز شما باهاش هستید ؟ وقتی شما نیستید شخصه دیگه ایی هم در منزل نیست؟ چند ساعت در روز تنهاست؟
    از اهنگ گذاشتن استفاده کردید؟ عکس العملش نسبت به اهنگ چیه؟
    باهاش تمرین سخنگویی میکنید؟
    الان چند وقته که طوطیتون رو گرفتید و در چه مرحله ایی هستید؟
    سلام دوستان .
    الان 2 ماه و 15 روزه که خاکستریمو دارم قبلن دیدم ناخن پاشو تمیز می کنه اما جدیدن یه هفتس بش خیلی گیر می ده و فقط ناخن پای چپشو اینکارو باش می کنه که منو نگران کرد فکر کردم شاید از استرس باشه . خاکستری من جوجه نیست چشماش زرده عکساش تو صفحه 390 هست .
    من خودم چون تابستونه تعطیلم بیشتر اوقات پیششم اگه خودم هم گاهی نباشم کسی هست تو خونه که باهاش حرف بزنه .
    تمرین سخنگویی باهاش می کنم اما همونطور که گفتم چشماشو می بنده تا برم اما من کار خودمو انجام می دم عکس العملش به صدای ضبط شدم بیشتره یعنی گوش می ده به صدای آهنگ و صدای ضبط شده خودم .
    خودم بهش غذا می دم آرومه و خوب غذا می خوره البته به جز تخمه و سیب و انگور به چیز دیگه ای لب نمی زنه تازه استخون مرغ هم که بش می دم خودم دستم می گیرم تا خوردش کنه خودش به پاش نمی گیره انقد تنبله !!! الان می خام سرشو بخارونم اما نمی زاره . فقط دلم میخاد خاکستریم یکم فعالیت داشته باشه و صداش در بیاد که از نگرانی در بیام

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    نقل قول نوشته اصلی توسط dr_shahrooz نمایش پست ها
    دوستمون احمد درست میگن،احتمال زنده موندنشون واقعا کمه و اگه نجربه خوبی داشته باشی،میشه گفت 50 60 % احتمال زنده موندنش هست و اگه تجربه نداشته باشی هم که یعتی پولتو داری دور میریزی...
    ولی غذاییشون به اون صورت با خاکستری های دیگه فرق نداره،چرا شما میگین که غذابیش متفاوته ؟

این خاکستری ها پرورشین،تو پاشون تو 99 % شون حلقه وجود داره که حاوی یک کده،معمولا 5 تا 7 ماهشونه،رام هستن چون تو دست بزرگ شدن و سرنگی هستن،نظر شخصی خود من این هست که اکثرا از هوش بالاتری هم به نسبت خاکستری های کال گرفته شده از جنگل برخوردارن،نمونش همین خاکستری من که فیلم هاش رو میتونین ببینین،سخت ترین حرکات رو تو 1 یا 2 جلسه یاد میگیره،خیلی آروم هست و سوت اینا خیلی کم میزنن که با توجه به سنشون طبیعیه،معمولا خوش قد و بالا و خوش استیل و درشت هستن و من به شخصه وقتی زیبایی و قامت اینا رو میبینم از هوش میرم
    در کل نگهداریشون رو به افراد کم تجربه اصلا پیشنهاد نمیکنم،به افراد با تجربه هم زیاد پیشنهاد نمیکتم با توجه به اینکه خیلی هم گرون هستن و تقریبا پول 2 تا خاکستری کال هستن...
    موفق باشی...شهروز...
    آقای شهروز من کمی با شما مخالفم
    درسته نگهداری از خاکستری کم سن نیاز به مراقبت بیشتری داره چون مقاومت بدنش کم هست و احتمال بیمار شدنش زیاد اما اگر خوب ازش مراقبت بشه زنده میمونه الان فکر نمیکنم کسی تو ایران باشه که خاکستری کم سن تر از جوجو سپیده رو نگهداری کرده باشه .
    من شنیدم از یکی از دوستانی که خارج از ایران بود که روی حلقه پا تاریخ تولد و نام شرکت و اینجور پیزا رو مینویسن مثل شناسنامه هست نه کد ، متاسفانه این تو ایران خودمونه که بعضی پرنده فروشها برمیدارن خودشون یه حلقه پا که کد روش داره رو تو پای طوطی کم سن میندازن و به اسم طوطی پرورشی به مردم میدن که امیدوارم برای شما اینطور نباشه.
    در مورد هوش خاکستریها نظر من بر خلاف شماست هوش خاکستری وحشی با پرورشی فرقی نمیکنه موضوع اینجاست که طوطی پرورشی با انسان اشناست و ترسی نداره و احتیاجی به رام شدن و احساس امنیت کردن به انسان و محیط نداره پس خیلی از دردسر ها رو نداره و فقط میمونه سرگرم کردنش که اونم با بازی و اموزش بهش کامل میشه و خود طوطی هم کلی کیف میکنه اما طوطی وحشی اولین مشکل اینه که باید حس امنیت رو باور کنه و بعد رام شدنه کامل در حد طوطی پرورشی و از این به بعد میشه باهاش اموزش ها رو کار کرد و این طوطیها هم خوب یاد میگیرن اما به این دلیل زمان بیشتری میره که با محیط و وسایل و افراد اشنا نیست و میترسه و ربطی به هوششون نداره.
    من برخلاف شما به دوستان خاکستری کم سن رو بیشتر پیشنهاد میکنم اما به شرط اینکه خوب ازش نگهداری بشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط PIKO نمایش پست ها
    سلام دوستان .
    الان 2 ماه و 15 روزه که خاکستریمو دارم قبلن دیدم ناخن پاشو تمیز می کنه اما جدیدن یه هفتس بش خیلی گیر می ده و فقط ناخن پای چپشو اینکارو باش می کنه که منو نگران کرد فکر کردم شاید از استرس باشه . خاکستری من جوجه نیست چشماش زرده عکساش تو صفحه 390 هست .
    من خودم چون تابستونه تعطیلم بیشتر اوقات پیششم اگه خودم هم گاهی نباشم کسی هست تو خونه که باهاش حرف بزنه .
    تمرین سخنگویی باهاش می کنم اما همونطور که گفتم چشماشو می بنده تا برم اما من کار خودمو انجام می دم عکس العملش به صدای ضبط شدم بیشتره یعنی گوش می ده به صدای آهنگ و صدای ضبط شده خودم .
    خودم بهش غذا می دم آرومه و خوب غذا می خوره البته به جز تخمه و سیب و انگور به چیز دیگه ای لب نمی زنه تازه استخون مرغ هم که بش می دم خودم دستم می گیرم تا خوردش کنه خودش به پاش نمی گیره انقد تنبله !!! الان می خام سرشو بخارونم اما نمی زاره . فقط دلم میخاد خاکستریم یکم فعالیت داشته باشه و صداش در بیاد که از نگرانی در بیام
    سلام
    لطفا از ناخن مورد نظرتون عکس بذارید.
    به نظر من فعلا اقدام به سر خاروندن نکنید.
    طوطیتون رو از قفس میارید بیرون؟ وقتی بیرون قفسه راحت از دستتون غذا میگیره؟
    تا حالا شده طوطیتون تنهای تنها باشه ؟ اگر بله بعد از دیدن شما عکس العملش چی بوده ؟ مثلا سوت میزنه؟
    منظور من صدای ضبط شده خود شما نبود منظورم موزیک بود ، مثلا همراه موزیک شروع به سوت زدن میکنه؟
    براش صدای طوطی دیگه ایی رو گذاشتید تا حالا؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    خاکستری کنگو
    شماره عضویت
    4934
    نقل قول نوشته اصلی توسط HONEY نمایش پست ها
    آقای شهروز من کمی با شما مخالفم
    درسته نگهداری از خاکستری کم سن نیاز به مراقبت بیشتری داره چون مقاومت بدنش کم هست و احتمال بیمار شدنش زیاد اما اگر خوب ازش مراقبت بشه زنده میمونه الان فکر نمیکنم کسی تو ایران باشه که خاکستری کم سن تر از جوجو سپیده رو نگهداری کرده باشه .
    من شنیدم از یکی از دوستانی که خارج از ایران بود که روی حلقه پا تاریخ تولد و نام شرکت و اینجور پیزا رو مینویسن مثل شناسنامه هست نه کد ، متاسفانه این تو ایران خودمونه که بعضی پرنده فروشها برمیدارن خودشون یه حلقه پا که کد روش داره رو تو پای طوطی کم سن میندازن و به اسم طوطی پرورشی به مردم میدن که امیدوارم برای شما اینطور نباشه.
    در مورد هوش خاکستریها نظر من بر خلاف شماست هوش خاکستری وحشی با پرورشی فرقی نمیکنه موضوع اینجاست که طوطی پرورشی با انسان اشناست و ترسی نداره و احتیاجی به رام شدن و احساس امنیت کردن به انسان و محیط نداره پس خیلی از دردسر ها رو نداره و فقط میمونه سرگرم کردنش که اونم با بازی و اموزش بهش کامل میشه و خود طوطی هم کلی کیف میکنه اما طوطی وحشی اولین مشکل اینه که باید حس امنیت رو باور کنه و بعد رام شدنه کامل در حد طوطی پرورشی و از این به بعد میشه باهاش اموزش ها رو کار کرد و این طوطیها هم خوب یاد میگیرن اما به این دلیل زمان بیشتری میره که با محیط و وسایل و افراد اشنا نیست و میترسه و ربطی به هوششون نداره.
    من برخلاف شما به دوستان خاکستری کم سن رو بیشتر پیشنهاد میکنم اما به شرط اینکه خوب ازش نگهداری بشه.
    سپیده جان واقعا کارشون قابل تحسینه که تونستن یه جوجه به اون کوچیکی رو بزرگ کنن ولی خوب سپیده جان هم خیلی با تجربه هستن و هم خدا رو شکر جوجه ای نصیبشون شده که خوب باهاشون کناراومده،فکر کنم اگه خودشون بیان،مینویسن که مواظبت از یه جوجه با اون سن و سال سخته،تفریبا بالای 90 % خاکستری های وارد شده ی حلقه پا مردن و واقعا حساس هستن،کسی که تجربش مثل شما و سپیده جان بالاس میتونن ار پس بزرگ کردن این جوجه ها بر بیاد ولی مشکل اینجاس که بعضی چیزا دست آدم نیست و مثلا به هر دلیلی که شاید حداقل واسه ما هم شناخته شده نیست،جوجه ها دیگه غذا نمیخورن و ...
    اما در مورد حلقه :
    این عکسیه که همین الان از یکی از همین حلقه ها که مربوط میشه به یکی از این پرورشی ها که چند وقت پیش مرد،گرفتم :

تو عکس تقریبا معلومه ولی خوب من دقیقا چیزی که رو این حلقه نوشته شده رو مینویسم :
    PG08 K621
    همونطور که میبینین یه کده و معنی خاصی جز یه کد نمیده
    البته من با حرف شما موافقم و بعضی از کمپانی ها،تاریخ تولد و اینا میزنن... ولی اونایی که من دیدم صرفا یه کده
    ولی این که میگین خود پرنده فروش ها انداختن رو نمیتونم باهاتون موافق باشم چون من دقیقا محلی که این پرورشی ها وارد شدن بودم و دیدم که همه تو پاشون حلقه دارن و وارداتی هستن
    اصلا این حلقه دیگه نه از پا در میاد و نه میشه دوباره وارد بشه و این حلقه ها همون 20 روز اول یا 1 ماه اول تو پا وارد میشن
    در مورد هوش اینها با اون خاکستری کال وحشی،حق یا شماس و نمیشه بگی هوش کدوما بالاتره
    من منظورمو بد رسوندم،شاید باید اینطوری مینوشتم : هوش و استعداد خاکستری های پرورشی سریعتر به بار میشینه و بالفعل در میاد چرا که مراحل آروم کردن و رام کردن رو دیگه ندارن

مطمئتا اگه کسی بضاعت مالیش رو داره و میتونه از این پرورشی ها بخره و تجربه و توان نگهداریش رو هم داره ،منم میگم که پرورشی بخرن،اگر چه همچنان احتمال مرگش هست...ولی خوب یه جورایی قماره دیگه...یا میمیره یا نمیمیره و با نمرین های درست میشه یه چیری مثل پاطلا...
    با تشکر...شهرور...

صفحه 399 از 1238 نخستنخست ... 299349380381382383384385386387388389390391392393394395396397398399400401402403404405406407408409410411412413414415416417418449499899 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)