همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط سعید ایزدی نمایش پست ها
    سلام
    شما گفتید که امکان داره از بد بدون فیلتر باشه. میشه بگید که مثلا اگه از فیلتر سطلی استفاده کنیم چه مزاهایی نسبت به تاپ فیلتر داره.از لحاظ کرم زدگی عرض کردم/ممنون میشم که راهنمایی کنید
    سلام

من اشاره ای به نوع فیلتر نکردم دوست خوبم. این کرمها در اثر تجمع باقیمانده غذای مصرف نشده ماهیها ( بخصوص غذاهایی که منشا پروتئینی دارند ) در ته تانک و یا زیر بستر بوجود میایند و در صورتی که به موقع سیفون نشوند به درون فیلتر نفوذ کرده و در آن تکثیر میشوند.
    تمام فیلترهای آکواریوم ( سطلی - سامپ - تاپ فیلتر - فیلتر داخلی و ... ) باید در فواصل زمانی مشخص به صورت مرتب سرویس و تمیز شوند . در غیر اینصورت به مرکزی برای تکثیر این کرمها تبدیل میشوند.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم
    شماره عضویت
    15675
    نقل قول نوشته اصلی توسط B@B@K نمایش پست ها
    سلام :کاش محصول به اون خوبی ایهایم رو تعویض نمیکردید این دو محصول غیر قابل مقایسه هستند
    سلام، ساب استریت پرو های ایهایم سر جاش هست، فقط به جای سرامیک ایهایم که فکر کنم 25 تومن خریدم، از 5-6 نوع متریال ریورتون استفاده کردم که حدود 180 تومن برام در اومد ! البته از نصفش استفاده کردم، کلا میخواستم یک دور تست کنم این متریال رو چون زیاد تعریف شنیدم ازش !!! حالا خودم تست میکنم و اطلاع میدم به دوستان نتیجه رو ، فقط میخواستم بدونم این سرامیک های ایهایم رو نمیشه ریخت قاطی شن ها ؟ اگه ضرر نداشته باشه بریزم زیر شن ها که هدر نره.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ----
    شماره عضویت
    14765
    نقل قول نوشته اصلی توسط king_se نمایش پست ها
    سلام، ساب استریت پرو های ایهایم سر جاش هست، فقط به جای سرامیک ایهایم که فکر کنم 25 تومن خریدم، از 5-6 نوع متریال ریورتون استفاده کردم که حدود 180 تومن برام در اومد ! البته از نصفش استفاده کردم، کلا میخواستم یک دور تست کنم این متریال رو چون زیاد تعریف شنیدم ازش !!! حالا خودم تست میکنم و اطلاع میدم به دوستان نتیجه رو ، فقط میخواستم بدونم این سرامیک های ایهایم رو نمیشه ریخت قاطی شن ها ؟ اگه ضرر نداشته باشه بریزم زیر شن ها که هدر نره.

سلام
    با صحبت های بابک عزیز کاملا موافقم
    به نظرم نریزید بهتره چون منظره خوبی هم نداره و کاربردی هم نداره

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    سلام دوست من
    ریختنش نمیتونه ضرر داشته باشه به هرحال محل تجمع باکتریهای سیکل ازت خواهد بود ولی شاید منظره مناسبی نداشته باشه ولی به هر حال هر سطح متخلخلی محل تجمع باکتریها هست
    ویرایش توسط B@B@K : 21st October 2014 در ساعت 02:41 PM

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    سلام، دوستان من متریال فیلتر رو تعویض کردم و متریال ریورتون رو جایگزین سرامیک ایهایم کردم، این سرامیک ها 4 ماه استفاده شدن و هنوز تایم دارن، میخواستم بدونم میشه اینا رو توی شن های تانک قرار بدم ؟ ضرری داره برا دیسکس ها ؟
    دوست عزیز به نظر من بعضی از خرجها بی دلیل شما بهتر بود به جایی که پول متریال دوباره بدی میرفتی چندتا درخت کریپتون میگرفتی.من شخصا موافق این خرجها نیستم .من در اکواریوم عمومیدیسکسم یه فیلتر سطلی هست که یه سابسترات است یه زغال ایهام وابر .ودر اکواریوم تکثیر یه فیلتر هایی که به هوا وصل میشه فقط سیفون مرتب دارم وخدا را شکر موفق هم بودم ولی با این حال چون گرفتی خوبه واب سالمتری داری.سرامیک ها راهم بذار کنار برای اینده اینقدر نیاز نیست .موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    16711
    سلام.من تازه به پیشنهاد یکی از دوستان عضو این سایت شدم و خواستم اطلاعاتم رو راجع به دیسکس و نگهداری اون بالا ببرم و یک سوال و اینکه من برای تانک دیسکسام امروز چندتا دلقک و کت مخصوص تانک گیاهی خریداری کردم و مغازه دار گفت قبل از اضافه کردن به تانک اصلی 5 6 روز در یک تانک دیگه که حدودا 20 30 لیتر آب بگیره بزارم و یک عدد قرص نیتروفورانتوئین بندازم و بعد از این مدت به تانک اضافه کنمشون
    خواستم بدونم این قرص کارش چی هست و آیا انجام بدم یا خیر.ممنون
    ویرایش توسط dokhtare bahar : 22nd October 2014 در ساعت 01:20 AM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14997
    سلام خوش امدی به نظر من اگه بستر تو تانکت نداری احتیاجی به اونا نیسته سیفونت منظم باشه دیگی هیچی احتیاج نیسته احتمالا ماهی فروشه از سلامت ماهیهاش مطمین نبوده نیترو هم برای بیماریهای رودوی فک کنم استفاده میشه به نظر من اظافه نکنی بهتره

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط dokhtare bahar نمایش پست ها
    سلام.من تازه به پیشنهاد یکی از دوستان عضو این سایت شدم و خواستم اطلاعاتم رو راجع به دیسکس و نگهداری اون بالا ببرم و یک سوال و اینکه من برای تانک دیسکسام امروز چندتا دلقک و کت مخصوص تانک گیاهی خریداری کردم و مغازه دار گفت قبل از اضافه کردن به تانک اصلی 5 6 روز در یک تانک دیگه که حدودا 20 30 لیتر آب بگیره بزارم و یک عدد قرص نیتروفورانتوئین بندازم و بعد از این مدت به تانک اضافه کنمشون
    خواستم بدونم این قرص کارش چی هست و آیا انجام بدم یا خیر.ممنون
    سلام خوش آمدید
    http://www.parsipet.ir/thread10561.html
    http://www.parsipet.ir/thread15924.html

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    16711
    نقل قول نوشته اصلی توسط B@B@K نمایش پست ها
    سلام آقا بابک.من تانکم گیاه نیست و از این کت ها گرتم چون کت معمولی داشتم دیسکسامو اذیت میکرد.دلقکم برای غذاهای مونده تو تانک خریدم
    شما الان به من برای اینکه خیالم راحتشه ماهی جدیدام مریض نیستن و به تانک اصلی اضافه کنم چی هست
    راستی تانک اصلیم سیلیس ریز داره و فیلر هم 2217 هست و روزی 20 لیتر آب تعویض دارم.ممنون

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط dokhtare bahar نمایش پست ها
    سلام آقا بابک.من تانکم گیاه نیست و از این کت ها گرتم چون کت معمولی داشتم دیسکسامو اذیت میکرد.دلقکم برای غذاهای مونده تو تانک خریدم
    شما الان به من برای اینکه خیالم راحتشه ماهی جدیدام مریض نیستن و به تانک اصلی اضافه کنم چی هست
    راستی تانک اصلیم سیلیس ریز داره و فیلر هم 2217 هست و روزی 20 لیتر آب تعویض دارم.ممنون
    سلام :
    خدمت شما عرض کنم بهتر است ماهیان جدید را چند روزی قرنطینه نمایید در صورتی که علائمی از بیماری مشاهده نکردید به تانک اصلی اضافه نمایید
    ولی لازم به ذکر هست که حتی در صورت قرنطینه شدن ماهی ها بازم درصدی احتمال وجود داره که بیماری انتقال پیدا کنه

صفحه 319 از 412 نخستنخست ... 219269300301302303304305306307308309310311312313314315316317318319320321322323324325326327328329330331332333334335336337338369 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)