صفحه 34 از 100 نخستنخست ... 15161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525384 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 331 به 340 از 991
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    10118
    نقل قول نوشته اصلی توسط mia620 نمایش پست ها
    دوستان ببخشید من اینقدر سوال میکنم تا حالا خوکچه نداشتم و دوست ندارم این کوچولو پیشم اذیت بشه

افسردگی گرفته این بچه به محضی که کسی تو اتاق باشه می پره میره توی سرپناهش نمیدونم سرکار بودم کسی اذیت کرده یا کلا اینجوری شده خواهر من یه عادتی که داره همش دوست داره خوکچه رو بغل کنه و دستش بگیره البته اذیتش نمیکنه کلا می خواستم بدونم خوکچه ها از اینکه باهاشون بازی کنیم و دست بهشون بزنیم خوششون میاد ؟

و اینکه فروشنده گفت این نژاد موهاش بلند میشه حقیقت داره ؟ الان خودم احساس میکنم نسبت به روز اول موهاش بلند تر شده

پیشاپیش از همه دوستان خصوصا آویشن و nima.h و shadi.a تشکر ویژه
    سواله دیگه پیش میاد باید پرسید

همشون همینجورین یه خوکچه هرچقدرم رام باشه بازم وقتی توی جایگاهشه یه جور رفتار میکنه انگار اصلا آدمو نمیشناسه!نه اذیت نمیشه فقط اینکه سفت نگیرن دلشو فشار ندن..یه حوله ای چیزی بزارن مثلا رو پاشون خوکچه رو بشونن روش نوازشش کنن یه خوراکی ای چیزی هم بدن بخورن دیگه کم کم براش عادی میشه خوشش میاد..حوله رو هم دورش نپیچم که گرم شه مخصوصا که الان فصل گرماست و اینا هم به گرما حساس.

بله بلند میشه تا 1 سالگی جا داره ولی تا 3.4 ماهگی میتونید واضح رشدشو ببینید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی ، شاه طوطی، آکواریوم و خوکچه هندی
    شماره عضویت
    12165
    دوست عزیزم خوکچهدها کلا حیوانات محتاطی هستن و وقتی تو خونشونن کسی رو ببینن میرن یه گوشه یا اگه لونه ای باشه میرن توش قایم میشن خوکچه های منم همینجورین. درمورد دست گرفتن ای حیوونا هم دقت کنید اینا سیستم اسکلتی ضعیفی دارن و حساسن و وقتی تو دستتونن بهشون فشار نیارید و مراقب باشید از ارتفاع نپرن که اذیت بشن خدای نکرده ولی در کل اگه مراقب باشید موردی نداره که تو دست بگیرینش . با عرض پوزش از دوستانی که تجربه دارن اینجا .

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    کاکاتیل
    شماره عضویت
    7061
    دوستان ببخشید من اینقدر سوال میکنم تا حالا خوکچه نداشتم و دوست ندارم این کوچولو پیشم اذیت بشه

افسردگی گرفته این بچه به محضی که کسی تو اتاق باشه می پره میره توی سرپناهش نمیدونم سرکار بودم کسی اذیت کرده یا کلا اینجوری شده خواهر من یه عادتی که داره همش دوست داره خوکچه رو بغل کنه و دستش بگیره البته اذیتش نمیکنه کلا می خواستم بدونم خوکچه ها از اینکه باهاشون بازی کنیم و دست بهشون بزنیم خوششون میاد ؟

و اینکه فروشنده گفت این نژاد موهاش بلند میشه حقیقت داره ؟ الان خودم احساس میکنم نسبت به روز اول موهاش بلند تر شده

پیشاپیش از همه دوستان خصوصا آویشن و nima.h و shadi.a تشکر ویژه
    سلام دوست عزیز
    ما برای اینکه به سوالات شما و دیگر دوستان پاسخ بدیم اینجاییم.
    خوکچه هایی که حتی سال ها کنار صاحبانشون هستن اما باز هم تا زمانی که توی قفسشون هستن احساس ناگهانی ترس رو میکنن اما زمانی که توی بغل شما باشن احساس امنیت و ارامش میکنن و لذت میبرن چون بهتون اعتماد کردن اما حتی زمانی که بیرون جایگاه هستن و داخل خونه اند کم پیش میاد که دنبال شما راه بیفته یا بیاد به سمتتون بیشتر در حال شیطنت و کشف جاهای جدید میشه.
    برای موهاش نیاز به زمان داره تا بلند بشه اما بعد از 1 سالگی خیلی رشد مو ها واضح نیست و حداکثر رشد قبل از یک سالگی هست برای همین هم باید تغذیه ی خیلی درستی داشته باشن در این مدت.
    خواهش میکنم البته شیوا جان و اقا نیما خیلی بیشتر از من راهنمایی کردن و ازشون ممنونم.
    راستی چرا یه تاپیک معرفی برای این کوچولوتون نمیزنین تا بیشتر باهاش اشنا بشیم؟
    معرفی جوندگان خانگی اعضا

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    خوکچه هندی
    شماره عضویت
    8276
    خوکچه رو اگر بخوای توصیف کنی باید بگی موجودی مغرور ترسو لج باز در عین حال عاشق نوازش و دوست داشتنی ببین ژولی الان بعداز 5ماه تازه داره دست منو لیس می زنه و رسیدن به این مرحله صبر زیادی می خواد اما هپی که یک سال و خرده ایه پیش منه با اینحال از من فرار می کنه خصلتشونه حیوانات آسیب پذیری هستن و عریزشون می گه باید فرار کنن تا درامان باشن ولی وقتی مرتب بغلش می کنی و نوازشش می کنی شدت فرارشون کم می شه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    خوکچه هندی و گربه
    شماره عضویت
    12551
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima.h نمایش پست ها
    دوست عزیزم خوکچهدها کلا حیوانات محتاطی هستن و وقتی تو خونشونن کسی رو ببینن میرن یه گوشه یا اگه لونه ای باشه میرن توش قایم میشن خوکچه های منم همینجورین. درمورد دست گرفتن ای حیوونا هم دقت کنید اینا سیستم اسکلتی ضعیفی دارن و حساسن و وقتی تو دستتونن بهشون فشار نیارید و مراقب باشید از ارتفاع نپرن که اذیت بشن خدای نکرده ولی در کل اگه مراقب باشید موردی نداره که تو دست بگیرینش . با عرض پوزش از دوستانی که تجربه دارن اینجا .
    من کل یه جور میگیرمش که روی دستم نشسته و به هیچ وجه انگشتامو دورش حلقه نمی کنم که بخواد بهش فشار بیاد روزای اول هم هی میخواست بپره از روی دستم که دیگه اینکارو نمیکنه سوار میشه مثله تاکسی می برمش اینور اونور خخخخخ
    نقل قول نوشته اصلی توسط آویشن نمایش پست ها
    سواله دیگه پیش میاد باید پرسید

همشون همینجورین یه خوکچه هرچقدرم رام باشه بازم وقتی توی جایگاهشه یه جور رفتار میکنه انگار اصلا آدمو نمیشناسه!نه اذیت نمیشه فقط اینکه سفت نگیرن دلشو فشار ندن..یه حوله ای چیزی بزارن مثلا رو پاشون خوکچه رو بشونن روش نوازشش کنن یه خوراکی ای چیزی هم بدن بخورن دیگه کم کم براش عادی میشه خوشش میاد..حوله رو هم دورش نپیچم که گرم شه مخصوصا که الان فصل گرماست و اینا هم به گرما حساس.

بله بلند میشه تا 1 سالگی جا داره ولی تا 3.4 ماهگی میتونید واضح رشدشو ببینید
    ممنون از کمکتون

نقل قول نوشته اصلی توسط themis نمایش پست ها
    خوکچه رو اگر بخوای توصیف کنی باید بگی موجودی مغرور ترسو لج باز در عین حال عاشق نوازش و دوست داشتنی ببین ژولی الان بعداز 5ماه تازه داره دست منو لیس می زنه و رسیدن به این مرحله صبر زیادی می خواد اما هپی که یک سال و خرده ایه پیش منه با اینحال از من فرار می کنه خصلتشونه حیوانات آسیب پذیری هستن و عریزشون می گه باید فرار کنن تا درامان باشن ولی وقتی مرتب بغلش می کنی و نوازشش می کنی شدت فرارشون کم می شه
    اینم روی دستم که میگیرم دستمو لیس میزنه (فکر کنم زیادی اجتماعیه از همین الان ...)
    نقل قول نوشته اصلی توسط shadi.a نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    ما برای اینکه به سوالات شما و دیگر دوستان پاسخ بدیم اینجاییم.
    خوکچه هایی که حتی سال ها کنار صاحبانشون هستن اما باز هم تا زمانی که توی قفسشون هستن احساس ناگهانی ترس رو میکنن اما زمانی که توی بغل شما باشن احساس امنیت و ارامش میکنن و لذت میبرن چون بهتون اعتماد کردن اما حتی زمانی که بیرون جایگاه هستن و داخل خونه اند کم پیش میاد که دنبال شما راه بیفته یا بیاد به سمتتون بیشتر در حال شیطنت و کشف جاهای جدید میشه.
    برای موهاش نیاز به زمان داره تا بلند بشه اما بعد از 1 سالگی خیلی رشد مو ها واضح نیست و حداکثر رشد قبل از یک سالگی هست برای همین هم باید تغذیه ی خیلی درستی داشته باشن در این مدت.
    خواهش میکنم البته شیوا جان و اقا نیما خیلی بیشتر از من راهنمایی کردن و ازشون ممنونم.
    راستی چرا یه تاپیک معرفی برای این کوچولوتون نمیزنین تا بیشتر باهاش اشنا بشیم؟
    معرفی جوندگان خانگی اعضا
    ممنونم از شما واقعا کمک های شما و دوستان اگر نبود شاید تا الان خوکچه من مرده بود واقعا کار بزرگی میکنید و وقتتون رو میزارید و تجربیاتتون رو منتقل میکننید

حتما همین کار رو میکنم اتفاقا من یه 80 تایی گربه دارم عکس اونا هم میزارم بزودی،80 تا ؟یکمی کمتر خخخخخ

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    کاکاتیل
    شماره عضویت
    7061
    من کل یه جور میگیرمش که روی دستم نشسته و به هیچ وجه انگشتامو دورش حلقه نمی کنم که بخواد بهش فشار بیاد روزای اول هم هی میخواست بپره از روی دستم که دیگه اینکارو نمیکنه سوار میشه مثله تاکسی می برمش اینور اونور خخخخخ

پس تنبله و اژانس میگیره برای اینور و اونور!
    ممنونم از شما واقعا کمک های شما و دوستان اگر نبود شاید تا الان خوکچه من مرده بود واقعا کار بزرگی میکنید و وقتتون رو میزارید و تجربیاتتون رو منتقل میکننید

حتما همین کار رو میکنم اتفاقا من یه 80 تایی گربه دارم عکس اونا هم میزارم بزودی،80 تا ؟یکمی کمتر خخخخخ
    من واقعا بی صبرانه منتظر تاپیک معرفی گربه هاتون و فسقلی بدغذاتون هستم!

فلفل دلمه ای رو امتحان کرد؟
    دیگه الان به طور روزانه حتما گوجه میخوره یا نه هنوزم یه ذره یه ذره امتحانش میکنه؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    خوکچه هندی و گربه
    شماره عضویت
    12551
    نقل قول نوشته اصلی توسط shadi.a نمایش پست ها
    من واقعا بی صبرانه منتظر تاپیک معرفی گربه هاتون و فسقلی بدغذاتون هستم!

فلفل دلمه ای رو امتحان کرد؟
    دیگه الان به طور روزانه حتما گوجه میخوره یا نه هنوزم یه ذره یه ذره امتحانش میکنه؟
    فردا حتما عکساشون رو میزارم، الان واسش نگران شدم بلندش کردم دیدم چاق شده همش در حال خوردنه دیگه همه چیز میخوره اینکه زیاد بخوره ایرادی داره ؟

متاسفانه خانواده ما فکر میکنن دارن بهش محبت میکنن و همینجوری بهش میدن بخوره دیروز خواهرم از زبونش پرید بهش کاهو داده

آخرین زحمت: مقدار غذا هر وعده اش باید چقدر باشه ؟ سایتی هم اگر سراغ دارید برنامه غذایی براشون گذاشته باشه عالی میشه ( دونه پارس خوکچه نباید بخوره ؟)

تشکر فراوان

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    خوکچه هندی
    شماره عضویت
    8276
    فردا حتما عکساشون رو میزارم، الان واسش نگران شدم بلندش کردم دیدم چاق شده همش در حال خوردنه دیگه همه چیز میخوره اینکه زیاد بخوره ایرادی داره ؟

متاسفانه خانواده ما فکر میکنن دارن بهش محبت میکنن و همینجوری بهش میدن بخوره دیروز خواهرم از زبونش پرید بهش کاهو داده

آخرین زحمت: مقدار غذا هر وعده اش باید چقدر باشه ؟ سایتی هم اگر سراغ دارید برنامه غذایی براشون گذاشته باشه عالی میشه ( دونه پارس خوکچه نباید بخوره ؟)

تشکر فراوان
    اول اینکه خوکچه های سن پایین همش درحال رشد هستن پس نگران نباشید اما درمورد غذا یونجه و پلت باید همیشه دم دستش باشه به همراه آب خوردن اما میوه و سبزیجات بین سه تا پنج وعده در روز اونم با فاصله و به صورت متنوع مثلا من یه وقتا حدودای ساعت ده صبح بهشون خوراکی می دم می خورن یکم می چرخن می خوابن تا ساعت حدود دو بعد از ظهر دوباره یه وعده حسابی می خورن و بیشت راون ساعت خوابن حدود ساعت هفت شب هم بهشون یکم خوراکی می دم تا اخر شب آخر شب هم یه وعده حسابی می دم که دیگه تا صبح راحت بخوابن موقع خواب هم پلت و یونجه و گاهی هم هویج دم دستشون می زارم اگر بین این وعده ها حس کنم گرسنه هستن یا میلی به غذا دارن یکمی بهشون سبزی می دم اما نه به اندازه یه وعده کامل

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    کاکاتیل
    شماره عضویت
    7061

تشکر فراوان

سلام دوست عزیز
    خیر هنوز ایرادی نداره چون توی سن رشده و هنوز کوچیکه که بخواین غذاش رو کم کنین سنش که دیگه تقریبا 6 ماه شد نیاز داره تا وزن بشه و ببینیم که ایا در مرز اضافه وزن و چاقی هست یا نه.
    الان فعلا اگه یه خرده تپل هم بشه ایرادی نداره چون تحرکش هم به مراتب بیشتر از خوکچه های بالغه.
    دونه پارس متعلق به مینا و پرنده هاست و نباید بهش بدین

اما میتونین از پت شاپ ها پِلت مخصوص خوکچه تهیه کنین که فکر میکنم مارک ورسل لاگا و بعد هم ویتاراکِرفت قیمتشون مناسب باشه اما به نظر من هر دو مارک رو بخرین با وزن 400 گرمی که کمترین هست،بعدش با همدیگه مخلوط کنین چون وقتی من برای خوکچه ام میخریدم ورسل لاگا تخمه و بقیه مخلفاتش بیشتر از غلاتش بود ولی ویتاراکِرفت خیلی غلات داشت و خوکچه تمایل زیادی نشون نمیداد اما وقتی با هم قاطیشون میکنین یه چیز متعادل و ایده ال در میاد!

ببینین اول این رو هم خدمتتون بگم که من هم بسیار با مریم خانم هم نظر هستم ولی یه نکته ای رو خدمتتون بگم که لزومی نداره که پلت به طور همیشگی در دسترسشون باشه چون من روی جعبه ی پلتی که خریده بودم روش نوشته بود مقدار معینی در روز بهشون داده بشه.

خوکچه ها یه اخلاقی دارن و اون اینکه اگر در استانه انفجار از شدت سیری باشن باز هم دست بردار نیستن!
    من این موضوع رو امتحان کردم که میگم ها!
    منم اولش فکر میکردم وقتی گرسنگی شون بر طرف میشه دیگه نمیخورن ولی یکبار قبل اینکه برم بیرون یک بوته ی بزرگ کاهو و 3 تا گوجه و پلت و هویج براش گذاشتم و دوربین رو روشن کردم و رفتم...
    وقتی برگشتم و فیلم رو دیدم شوکه شدم!
    همممه ی کاهو رو بدون یک ثانیه وقفه خورده بود و تا جایی که میتونست بقیه رو هم خورده بود! البته اینم بگم بعدش دچار بیرون روی شد!

به نظر من متعادل ترین تعداد وعده در روز 4 وعده است که سه تاش لازمه کامل باشه.
    باید این رو در نظر داشته باشین که شب قبل خواب باید وعده کاملی داده بشه که تا صبح(یعنی وعده بعدی) احساس گرسنگی نکنند.
    وعده صبح باید مثل وعده شب کامل باشه چون پس از ساعت های طولانی نیاز دارن تا کاملا سیر بشن.
    نزدیک ظهر وعده کامل بعدی حساب میشه و بین وعده ظهر و شب (یا صبح و ظهر) میتونین بهشون پِلت و بقیه سبزیجات رو بهش بدین.

و اما خوراکی هایی که باید حتما در وعده غذایی باشن(خودتون میتونین بهش چیز های دیگه رو اضافه کنین):
    _توی سه وعده اصلیش حتما باید 2 برگ کاهو باشه
    _توی دو تا از وعده ها یک نصفه گوجه بذارین و یا اینکه گوجه رو به سه قسمت تقسیم کنین و در هر سه وعده بذارین.
    من از دامپزشک قبلا پرسیدم و دامپزشک به من گفتن که نباید بیشتر از یک گوجه در روز براشون بذارین چون به مرور زمان مشکلاتی رو ممکنه براشون بذارین،یک عدد سایز متوسط در روز کافیه.

اون سه تا وعده اصلی رو به نظرم همین ها باشه براشون کافیه و حالا دلیل اینکه چرا بقیه سبزیجات رو توی این وعده ها نذارین:
    وقتی اون دو تا باشن با رقبت کمتری بقیه رو میخورن و یا شاید هم اصلا نخورن!
    اما شما میتونین اون وعده ی غیر کامل رو بین صبح و ظهر یا بین ظهر و شب بهش بدین.
    ببینین بین کدوم از وعده ها فعالیتش بیشتره و اون موقع بهش بدین.
    این وعده دیگه لازم نیست کاهو و گوجه داشته باشه
    میتونین توی اون وعده این ها رو قرار بدین:
    هویج،فلفل دلمه ای،سیب،کرفس،کلم بروکلی،خیار،سبزی و پلت

یه پیشنهاد کوچیک دارم براتون و اون اینکه میتونین اون وعده ی غیر کامل رو به یه مقدار نسبتا زیاد به اندازه 2،3 روز خورد کنین و مخلوط کنین (به جز پلت) و وقتی از قفس میارینش بیرون و تو بغلتون هست تیکه های کوچیک خوراکی مخلوط شده رو با دست بهش بدین.
    پلت رو هم میتونین بین اون یکی وعده ها بدین که بینش خوراکی نمیدین بهشون!

یونجه و اب هم که باید همیییشه در دسترسشون باشه و مخصوصا موقع خرید یونجه توجه داشته باشین که حتممما از ساقه های کلفت و زیاد تشکیل شده باشه و فقط برگ نباشه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    خوکچه هندی
    شماره عضویت
    8276
    من باید درمورد پلت توضیح می دادم ببخشید پلتی که من می گیرم از یک پت شاپ هست و دست ساز و ایرانیه و اون پلت خارجی شون که الان مارکش یادم نیست ولی یه بار عکسش رو توی تاپیکشون گذاشتم رو خیلی کم در طول روز بهشون می دادم که فعلا تموم شده اما این پلت را خیلی دوست دارن برای دندوناشون هم خوبه و چون سایزش بزرگه معموله یه نصف استکان کلی براشون کار می کنه دامپزشک به من توصیه کرد که بهشون کاهو ندم چئون توی مزرعه سم جوندگان ممکنه بزنن و به خوردش می ره عملا هم براشون فقط رفع تشنگی هست اما بازهم نظرات مختلفه و خودتون باید تصمیم بگیرید سعی کنید جعفری و تره و شوید رو توی جیره غذایی شون بزارید به خصوص جعفری که هم ویتامین سی رو تامین می کنه هم خیلی دوست دارن بقیه رو هم که شادی جون کامل و مفصل گفت

صفحه 34 از 100 نخستنخست ... 15161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525384 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)