صفحه 7 از 15 نخستنخست 123456789101112131415 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 61 به 70 از 144
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اسب ،طوطی
    شماره عضویت
    11203
    نقل قول نوشته اصلی توسط painkiller نمایش پست ها
    معمولا طوطی زمانی که میخواهد گاز بگیرد کمی گارد تهاجمی و یا تدافعی میگیرد
    مثلا پرهای پشت سر را پوش میدهد و چشم تنگ میکند
    بسته به طوطی شما دارد پرنده شما چیست و لطفا کمی بیشتر درباره حالت ان توضیح دهید
    شاه طوطی نر تقریبا 9 ماهه است مثلا وقتی دستم رو میبرم جلوش تا بیاد روی دستم وقتی سرش رو میاره جلو از کجا باید بفهمم که الآن میخواد گاز بگیره یا میخواد دستمو لمس کنه؟

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط saghar78 نمایش پست ها
    شاه طوطی نر تقریبا 9 ماهه است مثلا وقتی دستم رو میبرم جلوش تا بیاد روی دستم وقتی سرش رو میاره جلو از کجا باید بفهمم که الآن میخواد گاز بگیره یا میخواد دستمو لمس کنه؟
    جلو آوردن نوکش اگر همرا با سیخ کردن پرهاش و کوچیک کردن مردمک چشمش باشه نشونه گاز یا تهدید هست

اگر با احتیاط میاد و این نشونه هارو نداره پس گاز هم نمیگیره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو-ماهی-گل گیاه
    شماره عضویت
    11088
    شبها که اجازه ناز کردن میده نازش کنم؟؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط face gator نمایش پست ها
    شبها که اجازه ناز کردن میده نازش کنم؟؟
    شبا تو تاریکی سرش رو ناز میکنید ؟ همون روشی که بعضی ها برای رام کردن طوطی ازش استفاده میکنن؟؟

نظر من اینه که اصلا کارش نداشته باشید . اون نوازش سر فایده ای برای شما نداره چون اگه داشت الان طوطی شما به شما اعتماد بیشتری داشت

پس فقط با دست غذا بدین

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    متاسفانه فعلا هیچ
    شماره عضویت
    11430
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    شبا تو تاریکی سرش رو ناز میکنید ؟ همون روشی که بعضی ها برای رام کردن طوطی ازش استفاده میکنن؟؟

نظر من اینه که اصلا کارش نداشته باشید . اون نوازش سر فایده ای برای شما نداره چون اگه داشت الان طوطی شما به شما اعتماد بیشتری داشت

پس فقط با دست غذا بدین
    جسارت نباشه من همیشه یک برنامه را پیاده میکنم
    10روز کلا طوطی را کاری ندارم
    10روز با دست غذا میدهم 10روز با دست از داخل قفس غذا میدهم و معمولا هم غذارا در اخر شب بر میدارم و صبح شروع به غذادادن میکنم .تا بحال موردی برنخوردم و با کمی تغییرات بسته نژاد طوطی جواب گرفته ام
    شما راهنمایی در این زمینه دارید ؟؟
    نظر شما همان توضیحات پست اول است و یا تغییر در ان ایجاد میکنید
    ممون از پاسخ شما

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط painkiller نمایش پست ها
    جسارت نباشه من همیشه یک برنامه را پیاده میکنم
    10روز کلا طوطی را کاری ندارم
    10روز با دست غذا میدهم 10روز با دست از داخل قفس غذا میدهم و معمولا هم غذارا در اخر شب بر میدارم و صبح شروع به غذادادن میکنم .تا بحال موردی برنخوردم و با کمی تغییرات بسته نژاد طوطی جواب گرفته ام
    شما راهنمایی در این زمینه دارید ؟؟
    نظر شما همان توضیحات پست اول است و یا تغییر در ان ایجاد میکنید
    ممون از پاسخ شما
    سلام . چه جسارتی هرکی از یه روشی استفاده می کنه ولی ما تو این فروم بچه ها رو اینجوری راهنمایی میکنیم که 10 15 روز اول ( بستگی داره به اینکه طوطی تا چه حد استرس داره )کاری باهاش نداشته باشن وبذارن که به محیط عادت کنه

بعد از این چند روز ، برای اینکه طوطی به وجود افراد یا صاحب جدید عادت کنه ، تو فاصله ای که طوطی قار نمیکشه بشینن و آروم باهاش حرف بزنن و کم کم به قفس نزدیک بشن تا وقتی که طوطی با نزدیک شدن اونا به قفس قار نکشه یا کف قفس نره . اینم ممکنه چند روزی طول بکشه.چون طوطی برای خودش حریمی مشخص میکنه ودوست نداره تا وقتی که از بی خطر بودن افراد مطمئن نشده ، کسی از اون حد بهش نزدیکتر بشه . برای اینکه صاحب جدید بتونه با دست بهش غذا بده اینکار لازمه .

مرحله بعد غذا دادن از بیرون قفسه .

مرحله بعد به طوطی بستگی داره ، مثلا بعضیها ممکنه کلا قفس رو دوست داشته باشن و نخوان که بیرون قفس تمرین کنن یا ممکنه اصلا دوست نداشته باشن که داخل قفس تمرین کنن و ... موارد دیگه . که ما به توجه به این حالات طوطی که دوستان برای ما توضیح میدن سعی میکنیم روشی رو پیشنهاد بدیم که طوطی کمترین استرس بهش وارد بشه

غذا رو هم به هیچ عنوان توصیه نمی کنیم که شبا بردارن چون طوطی ممکنه از استرس روزا غذا نخوره پس شب حتما به اون غذا نیازداره جدا از این مسئله شب گرسنش میشه باید غذا باشه . اینکار ممکنه برای طوطی به منزله تنبیه باشه . پس ما به کسی این پیشنهادو نمیدیم و اگه کسی هم پیشنهاد بده معمولا رد می کنیم .ولی صبح میشه ظرف رو برداشت که طوطی برای گرفتن غذا از دست ترغیب بشه

اینا تجربه شخصیه و ممکنه شما تا حالا به مشکلی برنخورده باشین ولی ما معمولا راه هایی رو پیشنهاد میدیم که طوطی رو دچار استرس نکنه و مطمئنا نسبت به راه های دیگه یکم طولانی تر به نظر میرسه . عجله ای نیست برای رام کردن طوطی . پس هرچقدر آرومتر پیش بره استرس کمتری به طوطی وارد میشه

این سوالتون نمیدونم کلی بود یا اینکه با جوابی که من دادم به این دوستمون این سوال براتون پیش اومد

اگه به طوطی ایشون مربوطه ، که این تمرین غذا دادن اگه تا این موقع طول کشیده واسه اینه که قبلا درست انجام نشده و این طوطی یاد گرفته که گاز بگیره .پس باید کمترین تماس روبا دست داشته باشه .

نمیشه برای همه طوطی ها از یه روش استفاده کرد .بسته به حالت طوطی و برخوردش با آدما روشهای مختلفی میشه پیشنهاد داد

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    سلام از چه سنی میشه به عروس هلندی استپ آپ رو آموزش داد؟برای جوجه ی من که خیلی راحت تو وبدون ترس میگیرمش هم نیاز هست که این مرحله رو بگذرونم تا آموزش های دیگه رو ببینه؟
    من الان از کجا بفهمم چه خوراکیی دوست داره؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا قلیخانی نمایش پست ها
    سلام از چه سنی میشه به عروس هلندی استپ آپ رو آموزش داد؟برای جوجه ی من که خیلی راحت تو وبدون ترس میگیرمش هم نیاز هست که این مرحله رو بگذرونم تا آموزش های دیگه رو ببینه؟
    من الان از کجا بفهمم چه خوراکیی دوست داره؟
    از وقتی که میتونه درست راه بره میشه باهاش تمرین کرد . روی دست که میاد فقط باید برای اینکه بیشتر اعتماد کنه باهاش بازی نردبان رو تمرین کنید که تو پست اول توضیح داده شده .ولی موقع رو دست آوردن باید فرمان بیا رو بهش یاد بدین

با دست اگه بهش غذاهای مختلف روبدین.نسبت به هر کدوم علاقه نشون بده وباید از دست شما بگیره ، همون رو بیشتر دوست داره . سعی کنید از بین دونه ها باشه جایزش

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اسب ،طوطی
    شماره عضویت
    11203
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    چه عالی .پس خیلی پیشرفت خوبی داشتی .اگه ازگازش میترسی .بهتره از چوب نشانگر استفاده کنی ولی اگه به هر بهونه ای گاز نمیگیره همون که بیاد دنبال غذا کافیه .

به صورت کلی بلده این حرکت هاییکه رو گفتم .حالا میخوایم مرحله به مرحله شروع کنیم.

پس برای شروع همین تمرین رو تا یه هفته انجام بده تا جایزه گرفتن به خاطر دنبال کردن دست رو کامل یاد بگیره وبرای مرحله بعد آماده بشه .نمی خوایم عجله کنیم

گاز طوطی روکه خودت تجربه کردی ولی لمس کردن یعنی وقتی دستتو میبری سمتش آروم منقارش رو بزنه به دستت . فرقشون خیلی زیاده

اگه منظورت از اینسوال اینه که نمیدونی چه وقت طوطی میخواد گاز بگیره و چه وقت میخواد دستتو آروم با منقارش بگیره همونطور که کاربر painkiller گفتن یه سری علایم از خودشون نشون میدن و حالت حمله به خودشون میگیرن .
    سلام من دنبال کردن دست رو بهش یاد دادم دیگه در حدی شده که وقتی روی قفس نشسته خوراکی رو اونطرف قفس میگیرم مثل جت میدوده میاد میگیره فکر کنم آماده ی مرحله ی بعدیه!

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط saghar78 نمایش پست ها
    سلام من دنبال کردن دست رو بهش یاد دادم دیگه در حدی شده که وقتی روی قفس نشسته خوراکی رو اونطرف قفس میگیرم مثل جت میدوده میاد میگیره فکر کنم آماده ی مرحله ی بعدیه!
    سلام.بله اگر دیگه دنباله دست رو کامل آموزش دیده بهتره تا تکراری نشده براش مراحل بعدی رو شروع کنید.وقتی شوق و تمایلش برای آموزش رو میبینید بهتره وقت رو از دست ندید.سعی کنید باهاش ارتباط برقرار کنید و کم کم دستتون رو بهش نزدیک کنید با جایزه دادن.

صفحه 7 از 15 نخستنخست 123456789101112131415 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)