کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    23970
    سلام دوستان ..من یه جفت قناری دارم که باهم جفت انداختم ‌ماده ۱ روز در میون تخم گذاشت اما بیشتر از ۳تا نذاشت.... ماده که اصلا رو تخم نخوابید ....همش نر میخوابه رو تخم بعد دیروز دیدم یکی از تخم ها کم شده....نگشتم دنبالش ..امروز که رفتم دیدم گذاشته لایه ارزان و کتان های تو قفس .. حالا میخوام بدنم ایا اون تخم خراب شده ؟ و اینکه خوابیدن نر روی تخم طبیعیه ؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط RousReza نمایش پست ها
    سلام دوستان ..من یه جفت قناری دارم که باهم جفت انداختم ‌ماده ۱ روز در میون تخم گذاشت اما بیشتر از ۳تا نذاشت.... ماده که اصلا رو تخم نخوابید ....همش نر میخوابه رو تخم بعد دیروز دیدم یکی از تخم ها کم شده....نگشتم دنبالش ..امروز که رفتم دیدم گذاشته لایه ارزان و کتان های تو قفس .. حالا میخوام بدنم ایا اون تخم خراب شده ؟ و اینکه خوابیدن نر روی تخم طبیعیه ؟
    سلام. چه مدت کنار هم بودن؟ یعنی از زمان جفت شدن و تخمگذاری چند روز طول کشید؟

1_ بعضی ماده ها سه تخمه بعضی 4_5 تخمه هستن.

2_ اگر بار اولشونه تولید مثل میکنن ، رسیدگی نکردن به تخمها برای بی تجربه بودنشه. شاید ماده هنوز منتظر تخمهای بعدی هست و بعد از تکمیل ، گرمشون میکنه.سرو صدا و ناامنی محیط و سرک کشیدن مداوم به قفس ، هم اشفتشون میکنه و این باعث میشه به وظیفشون عمل نکنن.

3_ در قناریها جنس نر روی تخم نمیخوابه. از جنسیتشون مطمئنید. شاید هر دو ماده باشن.

4_ از ظرف دان خارج کنید بزارید لانه. اونجا جوجه نمیشه. باید گرمش کنن. چطور برده اونجا؟؟! ظرف غذا و لانه کنار هم هستن ؟

قبل از هر چیز ، زمانی که والدین دور از لانه هستن ، تخمها رو اهسته بردارید و از نطفه دار بودنشون مطمئن بشید. در محل تاریک ، تخمها رو بین دو انگشت نگه دارید و نور چراغ قوه رو به سمتش متمرکز کنید. اگر نور از تخم عبور کرد و داخلش شفاف بود یعنی بدون نطفه است. در اینصورت، جدای از گزینه عقیم بودن نر، یا ماده از روی مستی تخم گذاشته یا هر دو ماده هستن.

ولی اگر نور عبور نکرد و داخل تخم تیره رنگ بود به همراه رگهای خونی، یعنی نطفه داره. اگر نطفه داشت و تا دو روز دیگه تخم نذاشت و به قول شما نر ، اونها رو گرم میکرد که هیچ ولی اگر هر دو امتناع کردن و تونستید جفت دیگه ای که تخم در لانه دارن پیدا کنید، یا به لانه اونها منتقل کنید یا به کسی که دستگاه جوجه کشی داره بسپارید توی دستگاه نگهشون دارن تا فرصت طلایی از دست نرفته.

اگر هم با تجربه هستید به روش خانگی تخمها رو گرم و مراقبت کنید تا زمان جوجه شدن ( کار ساده ای نیست. بایستی قبلا تجربه کرده باشید )

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    23970
    از نر بودنش مطمئنم ...مگه اونی که میخونه نر نیست ؟
    در خصوص نطفه جلویه نور که میگیرم به جز مایع ابکی که توشه یه سیاهیم به اندازه های مختلف تو هر تخم هست ‌.‌اخه من نبودم که تخم ها رو بردارم و با هم برازم زیرش.همش زیرش بوده تا ۳ تا تخم تکمیل شه .
    ماده اکثرا بالا سره نر که تو چال خوابیده وایمیسه... الیاف داخل لانه رو بهم میریزه .اما نر بلند نمیشه فقط برای دون خوردن بلند میشه اما ماده نمیره رو تخم تو این زمانم ... ظرف غدا و چال روبرویه هم هستن ..اول تو چال بود سه تاش اما یکیشو برد تو ظرف غذا زیر ارزن ......
    ۸ روز بعد از جفت گیری اولین تخم و گذاشت .. کلا یه روز در میون ۳ تا گزاشت
    و مطلب اخر ماده خیلی پف میده خودشو ..تغذیش خوبه ....زیاد میخوره.جنب وجوشم داره صبها هم جیک جیک میکنه .... آیا پف کردنش دلیله خاصی داره ؟
    ممنون شرمنده خیلی سوال کردم

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    23970
    در خصوص نطفه جلویه نور که میگیرم به جز مایع ابکی که توشه یه سیاهیم به اندازه های مختلف تو هر تخم هست ‌.‌اخه من نبودم که تخم ها رو بردارم و با هم برازم زیرش.همش زیرش بوده تا ۳ تا تخم تکمیل شه .
    ماده اکثرا بالا سره نر که تو چال خوابیده وایمیسه... الیاف داخل لانه رو بهم میریزه .اما نر بلند نمیشه فقط برای دون خوردن بلند میشه اما ماده نمیره رو تخم تو این زمانم ... ظرف غدا و چال روبرویه هم هستن ..اول تو چال بود سه تاش اما یکیشو برد تو ظرف غذا زیر ارزن ......
    و مطلب اخر ماده خیلی پف میده خودشو ..تغذیش خوبه ....زیاد میخوره.جنب وجوشم داره صبها هم جیک جیک میکنه .... آیا پف کردنش دلیله خاصی داره ؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    23970

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    اگه اواز خوندنش رسمیه و ممتد ، نر هست ولی اگه ریزه خوانی میکنه ماده است. بالغن؟

لزومی نداره حتما تخمها رو بردارید و در اخر بزارید لانه. اینکار برای هماهنگ رشد کردن جوجه ها انجام میشه.

خیلی برام عجیبه که نر لانه رو ترک نمیکنه!

مدفوع ماده طبیعیه یا اسهال؟ جاشون خنک نیست ؟ خارش یا گرفتگی صدا نداره ؟

یعنی الان، 10_12 روز از تخمگذاری میگذره؟

میتونید عکس کندلینگ رو بزارید؟ ( تشخیص نطفه دار بودن )

اپلود عکس https://www.google.com/url?sa=t&sour...a-bdd8xPe2JsAh

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    23970
    من از کسی گرفتم...گفت جوجه های پارسالن ...
    زرده وقتی جدا بودن میخوند . وقتی تو خونه آهنگ میزاریم هم بلند تر و محکم تر میخوند. خوندنش و جیک جیک کردنش کاملا فرق میکنه با اون یکی
    جاشون سرد نیست ..خونه پکیج و شوفاژه قفسه اینا هم نزدیک به سقف .منظورم اینه که قفس بالاست و هوایه اونجا گرم تره ..
    همه چیش طبیعیه ماده فقط خودشو زیاد پف میده ... پرهاشم خیلی کم شاید دو روز یکی دوتا بیفته ازش تقریبا یه ماهی هست اینجوریه ولی همه چیش طبیعیه کامل جنب وجوش. خوراک
    یکی گفت نر و بلند کن بزار ماده بیاد .اما باز نر میاد .... ماده دور لونه رو که توش نره نشسته خرتب میکنه..یه تخمم که قایم کرده بود ..نمیدونم چی شده و چی میشه ... نگرانه سلامتیه قناریها هستم و اینکه نر بخوابه واسه عمل اومدن تخم که فرقی نداره ؟
    از اولین تخمش ۱۰ روز میگزره ..اما یه روزشو اونی که زودتر گذاشته بود و قایم کرد ...برتم سواله چجوری تا اونجا بردتش

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    23970
    میرم سمت قفس واسه گذاشتن ظرف یا ابخوری ....نر بلند میشه از رو تخم انقد با صدای بلند و محکم جیک جیک میکنه تا دور شم از لونه وقفس ....
    اما ماده عین خیالش نیست همش میخوره یا بالاسره نر رویه چال وایساده نوک میزنه به نره.یه بار غذا میده بهش ...یبار الیاف های زیرش و بهم میریزه نمیدونم چرا اینجوری میکنن

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    من از کسی گرفتم...گفت جوجه های پارسالن ...
    زرده وقتی جدا بودن میخوند . وقتی تو خونه آهنگ میزاریم هم بلند تر و محکم تر میخوند. خوندنش و جیک جیک کردنش کاملا فرق میکنه با اون یکی
    جاشون سرد نیست ..خونه پکیج و شوفاژه قفسه اینا هم نزدیک به سقف .منظورم اینه که قفس بالاست و هوایه اونجا گرم تره ..
    همه چیش طبیعیه ماده فقط خودشو زیاد پف میده ... پرهاشم خیلی کم شاید دو روز یکی دوتا بیفته ازش تقریبا یه ماهی هست اینجوریه ولی همه چیش طبیعیه کامل جنب وجوش. خوراک
    یکی گفت نر و بلند کن بزار ماده بیاد .اما باز نر میاد .... ماده دور لونه رو که توش نره نشسته خرتب میکنه..یه تخمم که قایم کرده بود ..نمیدونم چی شده و چی میشه ... نگرانه سلامتیه قناریها هستم و اینکه نر بخوابه واسه عمل اومدن تخم که فرقی نداره ؟
    از اولین تخمش ۱۰ روز میگزره ..اما یه روزشو اونی که زودتر گذاشته بود و قایم کرد ...برتم سواله چجوری تا اونجا بردتش
    میرم سمت قفس واسه گذاشتن ظرف یا ابخوری ....نر بلند میشه از رو تخم انقد با صدای بلند و محکم جیک جیک میکنه تا دور شم از لونه وقفس ....
    اما ماده عین خیالش نیست همش میخوره یا بالاسره نر رویه چال وایساده نوک میزنه به نره.یه بار غذا میده بهش ...یبار الیاف های زیرش و بهم میریزه نمیدونم چرا اینجوری میکنن

وظایفشون کاملا بر عکس شده. غذا دادن. روی تخم نشستن..!!

شاید ماده تولک رفته که کم و بیش پرهاش میریزه. قفس نباید خیلی به سقف نزدیک باشه. گرمای اون قسمت متراکمتره و این خوب نیست. همين مسئله هم ميتونه روي پرريزي تاثير بزاره . حد وسط قرار میدادید مناسبتر بود. الان كه تخم دارن ، ديگه قفس رو جابجا نكنيد .

علت پرریزیهای بی موقع ، جایجایی محیط ، گرما و تغییرات دمایی و رطوبتی محسوس ، کمبودهاو تغذیه نامناسب ، استرس، جوجه کشی بیش از حد در یکسال ( که شامل قناریهای شما نمیشه ) ، مصرف نامتعادل غذاهای طبع گرم و مستي زياد هست. غذاشون كامل هست يا فقط ارزن و تخم كتان ؟

در مورد جابجايي تخم ، به نظرم اون كه در ظرف دان ديديد ، تخم جديد بوده و اون كه ناپديد شده رو شكستن و پايين انداختن ، شايد دقت نكرديد.

اگر نطفه داشتن ، بعد از ١٠ روز ، در تخم اول رگه هاي خوني ديده ميشد . با توصيفاتتون ،به نظر نمياد نطفه داشته باشن ولي چون اطمينان نداريم ، تا 15روز بعد از اخرين تخم هم صبر كنيد ، هر چند اگه بي نطفه باشه ، گرم كردن يك تخم پوچ فقط ضعيفيشون ميكنه ولي چاره اي نداريد .

اجازه بديد نر ، به وظيفه مادريش عمل كنه . خوب پيش بره ، جوجه ميشن . براي جابجاييش تلاش نكنيد چون اين استرس هم باعث ميشه قيد لانه رو بزنه هم اينكه به تخمها اسيب برسه . ديگه اتفاق عجيبيه كه افتاده و تلاش شما بي فايده است . بزاريد روال طبيعيشو طي كنه تا ببينيم چي ميشه .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    23970
    چسبیده به سقف نیست زیاد قفس ......
    برای تغذیه به جز ارزان و کتان هفته ای دوبار تخم مرغ ..دوبار چهار تخم .... سیب ...هویج.گیشنیز
    و کاهو هم که موقع تخم گزاری داوم بهش فقط .. .دو هفته یه بارم گندم تو اب میزارم تا صب صب میدم بهش...
    هفته ای دوبارم قطره ی مولتی ویتامین پرندگان.. چیز دیگه هم لازمه بدم ؟ مقدار شو نمیخواد کم و زیاد کنم ؟
    دقت کردم اما اثری از تخم شکسته شده نبود .... من دو روز بعد از تخم سوم باز سر زدم که ببینم تخمی گزاشتن یا نه ... که نبود نمیدونم شاید با پاش برده
    از یکی از آشنا ها هم پرسیدم گفتم تخم نیست گفت قایم میکنن تخما رو بگرد ببین کجا گذاشته

صفحه 231 از 251 نخستنخست ... 131181212213214215216217218219220221222223224225226227228229230231232233234235236237238239240241242243244245246247248249250 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)