صفحه 68 از 1238 نخستنخست ... 184950515253545556575859606162636465666768697071727374757677787980818283848586871181685681068 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 671 به 680 از 12376
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    123
    نقل قول نوشته اصلی توسط emperor نمایش پست ها
    عکس بزار دوست عزیز
    منظورتون پله پله شدنه؟ یا خش های ریز؟

دولینک مربوط طوطی سانان و دنیای زیبای حیوانات

http://parsipet.ir/forum/showthread.php?t=1174
    http://parsipet.ir/forum/showthread.php?t=1176

نه خش شده انگار رو یه کاغذ سیاه با مداد سفید خط کشیده شده

کاربر موثر

شماره عضویت
    72
    این پوسته شدن کلا دو شاخه داره
    که یکی از اونها کمبود مواد معدی مثل کلسیم و یکی رشد طبیعی لایه ای منقاره
    کیتینی که نوک رو تشکیل میده بسیار سخته
    طوطی ها در طبیعت با فعالیت روند رو به حالت عادی نزدیک می کنن
    مثل خوردن خاک هایی که هم جنبه معدنی هم جنبه ضد زهر سازی رو براشون داره ( بخاطر همین ضد زهر هاست که بسیاری از مواد خطرناک رو در طبیعت می خورن اما مشکلی پیدا نمی کنن) و باعث میشه نوک اونها به صورت پله ای لایه لایه نشه!
    و حالا این وظیفه ماست که این کمبود رو جبران کنیم با بلوک های معدنی کف دریا و اسباب بازی های چوبی مناسب و های غذایی متنوع و درست!
    موفق باشید

دوستان در بخش طوطی سانان تاپیکی ایجاد شده به نام من و طوطی ام که برای بیان تجربه ها و اتفاقات روزانه و خاطرات تلخ شیرین که مسلما آموزندست و امیدوارم مفید باشه
    حتما سر و پست بزنید.
    ویرایش توسط EMPEROR : 6th July 2010 در ساعت 01:44 PM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواریم آبشوروگیاهی..کاسکو..بیردد دراگون
    شماره عضویت
    19
    دوستان سلام
    من هر موقع که میخوام سر کاسکومو بخارونم سرشو اینور و اونور میکنه و نمیزاره این کارو بکنم ولی دست به سرش میزنم وبالاخره دو.سه دفعه میخارونم اصلا غار نمیزنه به نظرتون هم این جوری ادامه بدم یا نه؟

کاربر ساده

شماره عضویت
    78
    سلام به همگی.امیدوارم حاله همتون خوب باشه و با خاکستری هاتون صفا کنید.از دوستان کسی هست که چند تا اسباب بازی بخره وواسم بفرسته؟اگه کسی هست که بتونه چنین لطفی در حقم بکنه.پیغام خصوصی بده.

کاربر ساده

شماره عضویت
    78
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.zamani نمایش پست ها
    دوستان سلام
    من هر موقع که میخوام سر کاسکومو بخارونم سرشو اینور و اونور میکنه و نمیزاره این کارو بکنم ولی دست به سرش میزنم وبالاخره دو.سه دفعه میخارونم اصلا غار نمیزنه به نظرتون هم این جوری ادامه بدم یا نه؟
    به نظر من بهتره که یجوری متمرکزش کنی تا همه ی هواسش بهت باشه.اون موقه لذت بیشتری خواهد برد و از دفعات بعد بهتر و راحتتر سر میده

کاربر موثر

شماره عضویت
    72
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.zamani نمایش پست ها
    دوستان سلام
    هدف از خاراندن سر طوطی نزدیکی و دوستی با اونه
    اما نباید این روش باعث آزار اون پرنده بشه!
    دقت داشته باش دوست عزیز به نظر بنده شما در شب و قبل خواب نور رو بسیار کم کن و سعی کن سر و خصوصا صورت شو بخارونی اما پایین گردن ابدا!!!
    اگر در اون حالت حس کردی داره لذت میبره و مشتاقه ادامه بده ولی اگر باز هم مقاومت و سماجت دیدی به نظر بده یکم صبر کن و رو ی با دست غذا دادن تمرکز کن.

کاربر ساده

شماره عضویت
    360
    دوست عزيز براي همينه كه تاكيد مي كنند كه كاسكوي جوجه بخريد كه چشمش زرد و كرم نشده باشه....چرا شما اين رو نمي فروشيد و به جاي اون يك جوجه نمي خريد؟ چرا وقت و انرژي خودتون رو مصرف راهي مي كنيد كه به مقصد نميرسه؟

می ترسم .خیلی می ترسم
    اگه جوجه خریدم اونم مثل این ساکت باشه چی؟؟؟ اگه سوت نزنه؟؟؟ اگه بعد از 5 ماه هنوز کج خلقی کنه چی؟؟؟؟ من از صبح تا شب با این طوطی سرو کله زدم
    اگه عوضش کردم همین آش وهمین کاسه بود جواب رعیس رو چی بدم؟؟؟؟؟؟
    فقط توی اون سفر یه چند تا سوت زد ودیگر هیچ.....
    حرف هم نزد مهم نیست لا اقل مثل یه پرنده سر وصدا وشیطنت داشته باشه
    ویرایش توسط رازی_طوطی : 7th July 2010 در ساعت 02:26 AM

کاربر موثر

شماره عضویت
    72
    نقل قول نوشته اصلی توسط رازی_طوطی نمایش پست ها
    دوست عزيز براي همينه كه تاكيد مي كنند كه كاسكوي جوجه بخريد كه چشمش زرد و كرم نشده باشه....چرا شما اين رو نمي فروشيد و به جاي اون يك جوجه نمي خريد؟ چرا وقت و انرژي خودتون رو مصرف راهي مي كنيد كه به مقصد نميرسه؟

می ترسم .خیلی می ترسم
    اگه جوجه خریدم اونم مثل این ساکت باشه چی؟؟؟ اگه سوت نزنه؟؟؟ اگه بعد از 5 ماه هنوز کج خلقی کنه چی؟؟؟؟ من از صبح تا شب با این طوطی سرو کله زدم
    اگه عوضش کردم همین آش وهمین کاسه بود جواب رعیس رو چی بدم؟؟؟؟؟؟
    فقط توی اون سفر یه چند تا سوت زد ودیگر هیچ.....

دوست عزیز قبلا هم گفته شده که رفتار خاکستری ها متفاوته!
    یعنی کسی تضمین پرنده باسر صدا یا بی سر صدا به شما نمیده
    اما اون چه که هست طوطی ها عموما در ساعات خاص ( صبح بعد از بیدار شدن و عصر در هنگام غروب) جیغ و سوت هایی که بلد هستند رو میزنن و اگر منزل رو به عنوان خونه جدید قبول کنن عموما خارج از این دو موقع هم یکم ابراز احساسات می کنن!
    یعنی شما از یک پرنده سخنگو هم نمی تونید انتظار داشته باشید که به امر شما حرف بزنه (بحث شرطی کردن جداست) که خیلی ها هم همین مشکل رو دارند!
    به این تاپیک مشکلات هم سر بزنید!
    http://parsipet.ir/forum/showthread.php?t=1678
    اما با توجه به وقتی که شما دارید میزارید پیشنهاد من یک تیمنه جوان (زیر دو سال ) هست وکه به تصویر ذهنی شما از نظر فعال بودن نزدیک تره!
    موفق باشید.
    ویرایش توسط EMPEROR : 7th July 2010 در ساعت 07:58 AM

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    حدود دو ماه است که کف دریا خریدم (مارک دار) و به قفس وصل کردم ولی فقط دو سه هفته اول سراغش رفت و دیگه به آن محل نمی گذارد چکار کنم ؟

کاربر موثر

شماره عضویت
    72
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    حدود دو ماه است که کف دریا خریدم (مارک دار) و به قفس وصل کردم ولی فقط دو سه هفته اول سراغش رفت و دیگه به آن محل نمی گذارد چکار کنم ؟

سلام
    برای کف دریا شما فقط وظیفه دارید اون رو یه موازات نشیمن (طوری که طوطی به حالت روی نشیمن ایستاده بتونه اونو بخوره) نصب کنید
    به این که میخوره یانه اصلا اهمیت ندید
    امکان هم داره جلوی شما نخوره شما موقع تعویض روزنامه کف به ذرات ریخته شده از کف دریا دقت کنید !!
    در ضمن کف دریا نباید خیس بشه (موقع حمام از قفس جدا کنید!)
    عموما اوایل نمی خورنن اما طوطی شما که میفرمایید خورده و با مزش آشناست دیگه خودشه که تصمیم میگیره کی استفاده کنه!
    و مطمئن باشید در مواقع لزوم استفاده می کنه
    موفق باشید.

صفحه 68 از 1238 نخستنخست ... 184950515253545556575859606162636465666768697071727374757677787980818283848586871181685681068 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)