کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو.مرغ عشق.بلبل خرما.فنج،قناری،ماهی
    شماره عضویت
    17260
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirfathi نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان
    من میخوام یه جفت هم به جفتام اضافه کنم مغازه یه جفت انتخاب کردم که الان هم تخم دارن لونه . چون رنگشون سفیده من کامل تشخیص ندادم جنسیتشونو .
    یکیشون بالای نوکش سفید پررنگه یکیشونم تقریبا صورتی اونی که نوکش سفیده میره داخل لونه فقط 4 تا تخم داشت که صاحب مغازه برداشته گذاشته زیر یه جفت دیگه .

سلام.اونی که بالای نوکش سفیده ماده است و اونی که صورتیه نر هستش

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    كاسكو - مرغ عشق انگليسى - طوطى برزيلى - عروس هلندى
    شماره عضویت
    16254
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi24 نمایش پست ها
    ممنون از شما
    ببخشید که پستم رو چند جا مطرح کردم چون نمیدونستم کجا باید عنوان کنم
    بریزیلی از بابت سر رو صدا چطوره ؟ جوجه بگیرم اندازه یه جفت مرغ عشق سر و صدای بلند و گوش خراش داره یا صداش کمتره ؟
    از بابت دستی کردن چطور ؟ میشه جوجه ای که تازه دون خور شده رو دستی کرد بعدش ؟
    باید حدود سنش چند ماه باشه ؟

ضمن احترام فراوان به نظرهاى داداش ابوالفضل گل و خانم نفيسه محترم، نظر من در مورد برزيلي:

كوتوله برزيلي در صورتى كه مدتى باهاش بازى نكنيد ، بسيار ترسو و انسان گريز خواهد شد، فرقى هم نداره كه با سرلاك بزرگش كردين و اهلى شده يا دونخور بوده و اهليش كردين!!
    هر روز بايد ساعاتى براش وقت گذاشته بشه ، وإلا فراموشتون ميكنه. ولى دركل بنظر شخصى خودم ، بسيار شيرينتر از عروس و ملنگو و باجريگار و .. هست ( اگر سخنگو بودن براتون مهم نباشه!)

بحث بعدى سر و صدا: صداى كوتوله و جيغهاش ، مخصوصا بعد از شش ماهگى بسيار شديد خواهد شد (تقريبا، عروس و باجريگار در برابر برزيلي، ميشه گفت بيصدا هستند!)
    وقتى بالغ ميشن دايم جيغ ميزنن، حالا اگر شما همبازيشون بشين ، از شما ميخوان بريد پيششون، اگر تك باشن براى جفت و جفتگيرى گردن ميكشند و شروع ميكنند با صداى جيغ بسيار بلند ميخونند.

پيروز و كامياب باشيد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فنچ . مرغ عشق
    شماره عضویت
    15462
    با سلام
    من یه جفت جدید هم خریدم رنگ سفید . ماده کم مونده تخم کنه الانم فقط داخل لونه هست حجم مدفوعش هم زیاد شده . نر گاها میره داخل لونه پیش ماده دلیلش چیه ؟ اینارو که از مغازه آوردم تخم کنه رو تخما میشینه یا بدلیل جابجایی نمیخوابه ؟ اصلا هم ترسو نیستن انگار به آدما عادت کردن

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    باجریگار − فنچ
    شماره عضویت
    17492
    دوستان من یه باجریگار تک گرفتم
    فروشنده میگفت حدود 3 ماهشه و جوجه ست
    من هم میخوام واسه اینکه بتونم دستیش کنم , الانم وقتی دستمو نزدیکش میبرم خیلی نمیترسه , ضمنا خودش هم پرهاش رو قیچی کرد همونجا گفت اینطوری بهتره واسه دستی شدن
    اما چیزی که برام عجیبه اینه که زمانی که تو قفس هست فقط یه گوشه میشینه و اصلا هیچ حرکتی نداره
    خیلی ناراحتم نمیدونم چرا اینطوری شده , من اون جفت قبلی رو که داشتم خیلی جنب و جوش داشتن
    براش سبزی هم گذاشتم نیومده ببینه چیه و بخوره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فنچ . مرغ عشق
    شماره عضویت
    15462
    دوستان من یه باجریگار تک گرفتم
    فروشنده میگفت حدود 3 ماهشه و جوجه ست
    من هم میخوام واسه اینکه بتونم دستیش کنم , الانم وقتی دستمو نزدیکش میبرم خیلی نمیترسه , ضمنا خودش هم پرهاش رو قیچی کرد همونجا گفت اینطوری بهتره واسه دستی شدن
    اما چیزی که برام عجیبه اینه که زمانی که تو قفس هست فقط یه گوشه میشینه و اصلا هیچ حرکتی نداره
    خیلی ناراحتم نمیدونم چرا اینطوری شده , من اون جفت قبلی رو که داشتم خیلی جنب و جوش داشتن
    براش سبزی هم گذاشتم نیومده ببینه چیه و بخوره
    اگه واقعا جوجه باشه تقریبا جنب و جوشش کم هست جوجه ها. و میتونه از محیط جدید باشه تا خو بگیره زمان میبره فعلا زیاد استرس وارد نکنید تا به محیط عادت کنه . برای سبزیجات هم با غذای اصلی بزارید کم کم خودش میخوره

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    باجریگار − فنچ
    شماره عضویت
    17492
    اگه واقعا جوجه باشه تقریبا جنب و جوشش کم هست جوجه ها. و میتونه از محیط جدید باشه تا خو بگیره زمان میبره فعلا زیاد استرس وارد نکنید تا به محیط عادت کنه . برای سبزیجات هم با غذای اصلی بزارید کم کم خودش میخوره
    ممنون از شما
    فکر کنم اشتباه کردم , چون من این دو روز مدام سعی کردم بگیرمش و بیارمش بیرون منتها نتونستم بگیرم
    وقتی ام تو قفس گرفتمش جیغ رد و دستمو گاز گرفت که ولش کردم
    ولی دستمو میبرم جلوش و زیر شکمش یه پاشو میذاره رو انگشتم
    این هم عکسش ممنون میشم راهنمایی کنید
    اگر نیازه چند روز بذارم همینطوری بمونه تا به محیط عادت کنه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    ممنون از شما
    فکر کنم اشتباه کردم , چون من این دو روز مدام سعی کردم بگیرمش و بیارمش بیرون منتها نتونستم بگیرم
    وقتی ام تو قفس گرفتمش جیغ رد و دستمو گاز گرفت که ولش کردم
    ولی دستمو میبرم جلوش و زیر شکمش یه پاشو میذاره رو انگشتم
    این هم عکسش ممنون میشم راهنمایی کنید
    اگر نیازه چند روز بذارم همینطوری بمونه تا به محیط عادت کنه
    بهتر بود پرنده تازه دونه خور میخریدید
    این پرنده اگه سه ماهشم باشه باز برا دستی کردن یکمقدار دیره
    بهش استرس ئارد نکنید
    بعدی یک هفته سعی کنید غذاهایی که دوست داره رو با دست بهش بدید تا کم کم عادت کنه بعد از داخل قفس بهش غذا بدید بعد غذارو جوری بذارید کف دست که مجبور بشه بیاد رو دست برا غذا
    بهش گشنگی هم ندید اگه میتونید اینو بفروشید و یک تازه دونه خور جوجه بخرید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    با سلام
    من یه جفت جدید هم خریدم رنگ سفید . ماده کم مونده تخم کنه الانم فقط داخل لونه هست حجم مدفوعش هم زیاد شده . نر گاها میره داخل لونه پیش ماده دلیلش چیه ؟ اینارو که از مغازه آوردم تخم کنه رو تخما میشینه یا بدلیل جابجایی نمیخوابه ؟ اصلا هم ترسو نیستن انگار به آدما عادت کردن
    سلام
    مبارکه
    احتمالا اینکه تخم نذاره اصلا یا اینکه تخم بذاره و روش نخوابه زیاده
    اگه تخم نذاشت لونه رو یک ماه بردارید تقویت کنید بعد لونه بذارید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فنچ . مرغ عشق
    شماره عضویت
    15462
    آقا ابوالفضل نگاه کردم تخم کرده خودشم از ظهر خوابیده روش دیدیم میکشه زیر سینش. خدا کنه بخوابه و نطفه دار باشه. فقط چرا نر هم داخل لونه تشریف داره میاد یه دور میزنه مادرو تغذیه می کنه و میره پیشش
    ویرایش توسط amirfathi : 7th March 2016 در ساعت 12:46 AM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    باجریگار − فنچ
    شماره عضویت
    17492
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl نمایش پست ها
    بهتر بود پرنده تازه دونه خور میخریدید
    این پرنده اگه سه ماهشم باشه باز برا دستی کردن یکمقدار دیره
    بهش استرس ئارد نکنید
    بعدی یک هفته سعی کنید غذاهایی که دوست داره رو با دست بهش بدید تا کم کم عادت کنه بعد از داخل قفس بهش غذا بدید بعد غذارو جوری بذارید کف دست که مجبور بشه بیاد رو دست برا غذا
    بهش گشنگی هم ندید اگه میتونید اینو بفروشید و یک تازه دونه خور جوجه بخرید
    ممنون از شما
    فروشنده اینو داشت و یکی هم 2/5 ماهه
    کلا چه سنی دون خور میشن ؟
    الان سیب رو از دستم میخوره تو قفس ولی رو انگشتم نمیاد , اگر هم سعی کنم بگیرمش فرار میکنه
    میخواستم بدونم اگه سنش 3 ماه باشه حدودا میشه کامل دستیش کرد ؟ یعنی ممکنه بعدا به نسبت یه جوجه تازه دون خور شده دستی نشه (یا کمتر دستی بشه) ؟
    من دوست دارم بیاد بیرون از قفس و از من فرار نکنه (رفتاری که معمولا طوطی عروس داره)
    من فیلم هایی رو تو یوتوب دیدم که مرغ عشق رو مثل طوطی های دیگه معرفی کرده و کاملا از لحاظ هوش در رده بالایی قرار دادنش
    حالا من سوالم اینه که اگه این پرنده واقعا مثل طوطی های دیگه (نظیر عروس) دستی نمیشه فکر تعویضش باشم
    حتی اگه یک ماه هم زمان ببره و دستی بشه اشکالی نداره
    من نگرانیم از عروس اینه که ممکنه بعضی وقت ها 20 روز پیشش نباشم و نکنه تو این 20 روز که بیرون نمیاد و من نیستم وحشی بشه یا اذیت بشه (فروشنده میگفت اگه آب و دون داشته باشه مشکلی پیش نمیاد)
    و یه سوال دیگه اینکه چه این مرغ عشق رو و جه عروس اگر بخوام با خودم (تو اون مدت 20 روز) ببرم و جاش عوض بشه تاثیری توی رام شدنش داره ؟ یعنی ممکنه با عوض شدن جاش وحشی بشه ؟

ببخشید که سوال هام زیاد شد
    ویرایش توسط Mehdi24 : 8th March 2016 در ساعت 11:23 AM

صفحه 437 از 475 نخستنخست ... 337387418419420421422423424425426427428429430431432433434435436437438439440441442443444445446447448449450451452453454455456 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)