کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط salar M نمایش پست ها
    سلام.
    هنوز هم کاسکوی من پر میکنه.پیش دامپزشک بردمش ویتامین گرفتم ریختم براش و بهم یه ماده ای داد گفت با اب جوش حل کن بزن به جاهایی که میکنه این کارو هم کردم و کلی براش انواع تخمه ها و مخلوط هارو گرفتم و دادمش بهش ولی جواب نداد.
    دیروز رفتم جایی که کاسکو رو خریدم بهم گفت توتون خانسار رو تو اب جوش حل کن بزن این کارو کردم ولی امروز که از بیرون اومدم دیدم کلی پر کنده.بهم گفتن مریم گلی بهش بزن ولی هنوز امتحان نکردم.

لطفا کمک کنید.دیگه داره بد میشه روی بالش سوراخ شده.

چیکار کنم؟از یه طرف میگن بفروشمش ولی دلم نمیاد تازه شروع کرده به حرف.

کمکم کنید
    سلام
    استفاده از تنباکو و ... باعث میشه کمی اون اب تلخ بشه و به نظر بعضی کاسکو بدش میاد و پر نمیکنه ولی اینطور نیست
    این روش ها درست نیست باید دلیل اصلی پرکنیش مشخص شه
    شما از کاسکوت عکس های واضح بذار + تغذیه+محل نگهداری+ زمانی که پرنده رو خریدید +کی پرکن شده+و اتفاقاتی که به نظزتون باعص پرکنیش شده +ابعاد قفس-اسباب بازی و...
    شاید بشه درمانش کرد

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام.
    هنوز هم کاسکوی من پر میکنه.پیش دامپزشک بردمش ویتامین گرفتم ریختم براش و بهم یه ماده ای داد گفت با اب جوش حل کن بزن به جاهایی که میکنه این کارو هم کردم و کلی براش انواع تخمه ها و مخلوط هارو گرفتم و دادمش بهش ولی جواب نداد.
    دیروز رفتم جایی که کاسکو رو خریدم بهم گفت توتون خانسار رو تو اب جوش حل کن بزن این کارو کردم ولی امروز که از بیرون اومدم دیدم کلی پر کنده.بهم گفتن مریم گلی بهش بزن ولی هنوز امتحان نکردم.

کمکم کنید
    با آقا ابوالفضل موافقم ، تلخ کردن پر با استفاده از مواد مختلف یا با اسپری های ضد پرکنی .. جز بدترین روش هاست و من فقط تاثیر منفی ازش دیدم ..

علاوه بر اینکه این کار ممکنه طوطی ها عصبی تر کنه ، معمولا دوست ندارن پراشون کثیف بشه یا چیزی بهش بچسبه . اینجور مواقع سعی میکنن اون مواد رو هر طور شده پاک کنن .. اگه نتونن در نهایت پر رو میجون یا اون پر رو می کنن ..

پس اولا آرامش خودتون رو حفظ کنید و سعی کنید حساسیت و واکنش نشون ندین . هر هفته یه بار حمومش کنید حتما ( آب روی بینی و سر طوطی نپاشه ) و پرهاشو خودتون خشک کنید . تو چند صفحه آخر همین تاپیک به یکی از دوستان کامل توضیح دادم . این چند صفحه رو بخونید که بدونید چطور برخورد کنید تو این شرایط

کسی تو خونه سیگار می کشه ؟

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    سلام.

کمکم کنید
    چشمش چه رنگیه؟ فقط پر طوسی ها رو میکنه و قاصدکی ها سرجاشون هستن؟
    مریم گلی رو هم امتحان نکن فایده نداره
    یه سری طوطی فروش ها یه اسپری آبی رنگ رو این جور مواقع میدن به مشتری که اصلا نتیجه ی خوبی نداره !من باچشمم دیدم
    این اسپری طوطی پرکن رو وضعش رو بدتر کرده و پرنده کاملا پرهاش رو حذف کرده و لخت شده بدنش!

پرکنی کاسکو درمانش مصیبته!
    دلایل مختلف میتونه داشته باشه:
    پارازیتهای پوستی
    تغذیه ی غلط
    عصبی بودن پرنده به خاطر رفتار نامناسب صاحب طوطی
    مستی کردن کاسکو(ماده)

اگر برات امکانش هست قفسش رو عوض کن و قفس بزرگتر و جدید براش بخر. جای قفس رو بزار یه گوشه ی خلوت توی خونه
    اسباب بازی رنگارنگ و چوبی و زیاد بخر برا توی قفس رو پر از اسباب بازی کن
    میوه بیشتر بهش بده
    اگه با این کارا جواب نده به نظرم کاسکوت مثل کاسکوی قبلی من مستی میکنه
    ویرایش توسط StarFish : 16th January 2015 در ساعت 06:14 PM

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط StarFish نمایش پست ها
    چشمش چه رنگیه؟ فقط پر طوسی ها رو میکنه و قاصدکی ها سرجاشون هستن؟
    مریم گلی رو هم امتحان نکن فایده نداره
    یه سری طوطی فروش ها یه اسپری آبی رنگ رو این جور مواقع میدن به مشتری که اصلا نتیجه ی خوبی نداره !من باچشمم دیدم
    این اسپری طوطی پرکن رو وضعش رو بدتر کرده و پرنده کاملا پرهاش رو حذف کرده و لخت شده بدنش!

پرکنی کاسکو درمانش مصیبته!
    دلایل مختلف میتونه داشته باشه:
    پارازیتهای پوستی
    تغذیه ی غلط
    عصبی بودن پرنده به خاطر رفتار نامناسب صاحب طوطی
    مستی کردن کاسکو(ماده)

اگر برات امکانش هست قفسش رو عوض کن و قفس بزرگتر و جدید براش بخر. جای قفس رو بزار یه گوشه ی خلوت توی خونه
    اسباب بازی رنگارنگ و چوبی و زیاد بخر برا توی قفس رو پر از اسباب بازی کن
    میوه بیشتر بهش بده
    اگه با این کارا جواب نده به نظرم کاسکوت مثل کاسکوی قبلی من مستی میکنه
    سلام . ممنون از توضیحاتتون . اینو اضافه کنم که تعویض قفس برای طوطی ها مخصوصا طوطی های پرکن باید خیلی با احتیاط انجام بشه . هر چیز جدیدی براشون استرس آور هست ... و ممکنه وضعیت رو بدتر کنه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    16802

پرکنی کاسکو

این عکساشه.جاش هم معلومه.تخمه که غدای اصلیشه+انواع مخلوط تخمه+انار رو از همه چی بیشتر میخوره ولی بقیه میوه هارو در حد یه گاز+حدود 2 ماه میشه که خریدمش.الان نزدیک 2 هفته است که این طوری شده.به نظر من اون روزی که 12 ساعت تنهاش گذاشتیم این طوری شد. پدرم سیگار میکشه ولی به هیچ وجه تو خونه نمیکشه همیشه روی بالکن(چی بشه که یکم بوی سیگار بیاد). تو عکس رنگ چشمش مشخصه.اره فقطط پرهای طوسی.

ممنون.

بازم راهنماییم کنید لطفا بهش عادت کردیم دلم نمیاد بفروشمش.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    این عکساشه.جاش هم معلومه.تخمه که غدای اصلیشه+انواع مخلوط تخمه+انار رو از همه چی بیشتر میخوره ولی بقیه میوه هارو در حد یه گاز+حدود 2 ماه میشه که خریدمش.الان نزدیک 2 هفته است که این طوری شده.به نظر من اون روزی که 12 ساعت تنهاش گذاشتیم این طوری شد. پدرم سیگار میکشه ولی به هیچ وجه تو خونه نمیکشه همیشه روی بالکن(چی بشه که یکم بوی سیگار بیاد). تو عکس رنگ چشمش مشخصه.اره فقطط پرهای طوسی.

ممنون.

بازم راهنماییم کنید لطفا بهش عادت کردیم دلم نمیاد بفروشمش.
    سلام . من تا حالا نشنیدم یا به موردی برخورد نکردم که طوطی به خاطر یه روز تنهایی پرکن بشه. تا جایی که میدونم هرچیزی که باعث پرکنی یا پرجوی بشه به مرور تاثیر منفی روی طوطی میذاره .اگه طوطی شما مشکلش روحی باشه ، از قبل این زمینه رو داشته . حالا یا به خاطر زیاد روی و اصرار شما برای سر خاروندنش یا هر نوع استرسی ... طوطی یه مدت عوامل استرس زا رو تحمل میکنه و بعد یه روز موقع پرآرایی عادی روزانش ، میفهمه چطور باید از این استرس خلاص بشه . در واقع با اینکار اضطرابش رو از بین میبره ..

دلیل پرکنی یا پرجوی هرچی که هست .. باید کاملا از بین بره .. اگه استرس هست نباید به طوطی استرس وارد بشه . اگه شما فکر میکنید یه روز تنهایی باعث این اتفاق شده .. ، دیگه نباید تنهاش بذارید .. حتی اگه دلیلش رو نمیتونید پیدا کنید ، کارهای مهمی که گفته شده رو باید انجام بدین . کسی که میخواد عادت پرکنی یا پرجوی رو از بین ببره باید وقت بذاره ..اینا رو نمیگم که استرستون زیاد شه و حساس تر بشید به این موضوع .. منطقی به این قضیه نگاه کنید . شما نمیتونید تو یه مدت کوتاه این عادت رو از بین ببرید .. باید برای حل این مشکل به ریز ترین جزئیاتی که تو محیط نگهداری طوطی میبینید فکر کنید .

محل قفس : دما ، رطوبت و نور باید مناسب باشه. محل رفت و آمد نباشه .. اما نزدیک شما باشه . شما رو در کنار خودش ببینه .. مثلا اتاق شما .

رطوبت برای طوطی هایی که پرکنی یا پر جوی میکنن خیلی مهمه حداقل 55 -60 یا بالاتر . دما بین 25 تا 28 ... رطوبت و دمای محل نگهداری رو باید دقیقا بدونید . از دماسنج الکترونیکی استفاده کنید حتما .

سرگرم کردن طوطی ( قبل از اینکه شروع به پرجوی کنه ) : یعنی شما باید روز هاشو با برنامه های آموزشی پر کنید . اول سعی کنید ارتباط بهتری باهاش برقرار کنید . تا اجازه نداده و خودش نخواد به هیج عنوان سرش رو نخارونید . غذاهایی که به عنوان جایزه در نظر میگیرید بهش معرفی کنید . بهش ترفند یاد بدین . کلمات و جملات سخت یادش بدین . ذهنش رو با این مسایل درگیر کنید .

با یاد دادن چیزهای مختلف به طوطی و جایزه دادن به خاطر انجام این کارها ، میتونید بهش نشون بدین که چطور میتونه با روشی غیر از پرجوی ، توجه شما رو جلب کنه .

فرض کنیم شما علت رو فهمیدین و بر طرفش کردین .. بعد از بر طرف کردنش حالا اصلی ترین چیز ، برخورد و واکنش شما به این قضیه ست . شما نگاهش میکنید هر وقت داره پر میکنه بهش توجه میکنید .. اونم چی فکری میکنه : هر وقت من پر میجوم میاد سمتم یا بهم توجه میکنه .. پس خیلی خوبه ، به این کار ادامه میدم .. " من چند صفحه پیش هم کامل توضیح دادم . لطفا بخونید اون پست ها رو .

بهش اسمش رو یاد بدین . وقتی یاد گرفت ، بعد این سوال رو هم ازش بپرسید " اسمت چیه " بعدش سریع اسمش رو بگید . اون کم کم یاد میگیره که بعد از پرسیدن این سوال باید اسمش رو بگه و اگه همه چی درست پیش بره ، به خاطر گفتن اسمش جایزه می گیره . این میشه یه بازی براش .

یه روز شما میبینید که داره پرجوی میکنه . نباید بهش توجه یا نگاه کنید .. بعد از چند ثانیه ، بدون نگاه کردن بهش . میپرسید " اسمت چیه ؟ " یاد گرفته که بعد این سوال باید اسمش رو بگه ، وقتی جواب درست رو ازش میشنوید ، تشویقش میکنید و سمتش میرید و یه جایزه بهش میدین . یه مثال ساده گفتم . که چطور باید حواس طوطی رو پرت کنید .. توجه کردن به طوطی وقتی که داره پر می کنه یا پر میجوه ، فقط کار رو خراب تر میکنه .

گفته بودین طوطی شما بیشتر اوقات روز رو بیرون قفس هست .. بیرون قفس باید روشی برای سرگرمیش وجود داشته باشه . چندتا اسباب بازی جذاب هم بیرون قفس براش بذارید . اگه توجهی نمیکنه خودتون با اون اسباب بازی ها بازی کنید تا یاد بگیره چطور باید ازشون استفاده کنه و باهاش خودش رو سرگرم کنه . توپ کنفی خیلی خوبه ..

داخل قفس هم علاوه بر اسباب بازی های قابل جویدن سعی کنید براش اسباب بازی هایی بذارید که جایزه داخلش پنهون کنید . تا ذهنش درگیره رسیدن به اون جایزه باشه .. برای رسیدن بهش تلاش کنه .. هر هفته یا هر دو هفته اسباب بازی ها رو تغییر بدین .. نه اینکه کلا یه سری از اسباب بازی ها رو بذارید کنار . منظورم اینه که .. به صورت دوره ای ازشون استفاده کنید .

خوابش منظم باشه . 11 12 ساعت خواب شبانه داشته باشه . اگه کاور میذارید که چه بهتر . اگه نمیذارید که فعلا نذارید چون زمان مناسبی نیست برای عادت کردن به کاور . برق رو خاموش کنید و سکوت هم برقرار باشه ، تو اتاقی که طوطی خوابه .

کل غذاهای چرب به عنوان غذای اصلی طوطی شماست . این اصلا غذایی مناسبی برای طوطی نیست . برای معرفی میوه ها و غذاهای مختلف وقت بذارید براش . تخمه و دونه ها 10 درصد از غذای روزانش باشه .. حتی اگه غذاها رو پرت میکنه یا فقط یه گاز میزنه .. شما نباید نا امید بشید . خودتون از اون غذا بخورید . با بازی سعی کنید طوطی رو به گاز زدن به میوه و سبزیجات وادار کنید .

از مولتی ویتامین و کلسیم هم استفاده کنید حتما .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    17108
    سلام
    من یک کاسکو دم قرمز خریدم،دو روزه اوردمش خونه ولی متاسفانه خیلی میترسه و نزدیکش میشم خر خر میکنه و اگر چند نفر نزدیکش بشن قار میکشه.
    به گفته اونی که ازش خریدم 8 ماهه هست.و گفت که دستی هم هست ولی من هرکار کردم نیومد رو دستم.
    میخواستم بپرسم که دلیل ترسش چیه و چکار کنم که نترسه و بیاد رو دستم و بهش آموزش سخنگویی و ... بدم.
    ممنون میشم کمک کنید.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط pooria1377130 نمایش پست ها
    سلام
    من یک کاسکو دم قرمز خریدم،دو روزه اوردمش خونه ولی متاسفانه خیلی میترسه و نزدیکش میشم خر خر میکنه و اگر چند نفر نزدیکش بشن قار میکشه.
    به گفته اونی که ازش خریدم 8 ماهه هست.و گفت که دستی هم هست ولی من هرکار کردم نیومد رو دستم.
    میخواستم بپرسم که دلیل ترسش چیه و چکار کنم که نترسه و بیاد رو دستم و بهش آموزش سخنگویی و ... بدم.
    ممنون میشم کمک کنید.
    سلام
    به خاطر اینکه تو محیط جدید اومده ممکنه تا 2و3 هفته بترسه
    فعلن فقط اب و غذا بذارید
    زیاد سربه سرش نذارید تا به محیط عادت کنه
    اگه میخواید از پرنده دستی مطمعن باشید همون موقع از فروشنده بخواید رو دست بیاریدش اگه پرنده دستی باشه نه جیغ میزنه نه میپره
    ویرایش توسط abolfazl : 18th January 2015 در ساعت 07:06 PM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    سلام به همه دوستان

سپیده خانوم من طبق اموزش و فرمایشات خوب شما دارم پیش میرم الان دست بدون جایزه من زیاد باعث ترسش نمیشه و دوم اینکه هروقت دست بدون جایزه رو میچسپونم به قفس ( بالای قفس با طوطی تمرین میکنم ) خوده کاسکو متوجه میشه و نزدیکتر میشه و اماده تمرین و گرفتن جاییزه میشه الانم جایزه رو با یکم فاصله میگیرم طوطی هم میاد و میگیره پاش هم یک قدم جلوتر اومده دلیل اینکه پیشرفتم زیاد بالا نیست اینه مشغله کاری من زیاده و کسی بجز منم با طوطی تمرین نمیکنه و من فقط شبا یک ساعت باهاش کار میکنم ک اونم جواب میده.

صبح تا مغرب هم تنهاس بخاطر همین چوب روسی کلی واسش تیکه تیکه کردم و جوشوندم و جلو افتاب گذاشتم و هر صبح یک دونه در اختیارش میزارم طوطی هم تا اخر شب تیکه تیکش میکنه گفتم سرگرم شدن با تیکه چوبا شاید باعث پرکنی با پرجویی طوطی نشه.

گفتم یک امار از اقا راجو و تمرینم داده باشم

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط منصور نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان

سپیده خانوم من طبق اموزش و فرمایشات خوب شما دارم پیش میرم الان دست بدون جایزه من زیاد باعث ترسش نمیشه و دوم اینکه هروقت دست بدون جایزه رو میچسپونم به قفس ( بالای قفس با طوطی تمرین میکنم ) خوده کاسکو متوجه میشه و نزدیکتر میشه و اماده تمرین و گرفتن جاییزه میشه الانم جایزه رو با یکم فاصله میگیرم طوطی هم میاد و میگیره پاش هم یک قدم جلوتر اومده دلیل اینکه پیشرفتم زیاد بالا نیست اینه مشغله کاری من زیاده و کسی بجز منم با طوطی تمرین نمیکنه و من فقط شبا یک ساعت باهاش کار میکنم ک اونم جواب میده.

صبح تا مغرب هم تنهاس بخاطر همین چوب روسی کلی واسش تیکه تیکه کردم و جوشوندم و جلو افتاب گذاشتم و هر صبح یک دونه در اختیارش میزارم طوطی هم تا اخر شب تیکه تیکش میکنه گفتم سرگرم شدن با تیکه چوبا شاید باعث پرکنی با پرجویی طوطی نشه.

گفتم یک امار از اقا راجو و تمرینم داده باشم
    سلام . پیشرفتتون خیلی عالیه . اصلا هم کم نبوده .. تبریک میگم بهتون . اگه یه پاش رو روی دست شما گذاشت . دستتون نباید اصلا حرکت کنه . چون اگه ببینه دست شما تعادلش رو بهم میزنه ... بی اعتماد میشه به دست و تا دوباره بخواد اعتماد کنه طول میکشه .. مثل وقتی که چوب نشمینی داخل قفس بد نصب شده باشه . طوطی میخواد برای اولین بار امتحانش کنه . اگه چوب حرکت کنه تا چند روز نزدیکش نمیره ..

این همه تنها بودنش خوب نیست . اگه ارتباط بهتری باهاش برقرار کردین و اگه اجازه داد سرش رو بخارونید سعی کنید اصلا عادتش ندین . سر خاروندن هم باید برای طوطی شما که ساعت زیادی تنهاست ، به صورت جایزه باشه فقط .

سعی کنید یکم تنوع بدین تو اسباب بازی هایی که براش میذارید. این چوب همیشه برای طوطی جذاب باقی نمیمونه ..

صفحه 1081 از 1238 نخستنخست ... 81581981103110621063106410651066106710681069107010711072107310741075107610771078107910801081108210831084108510861087108810891090109110921093109410951096109710981099110011311181 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)