صفحه 4 از 24 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 234
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ♡کاسکو♡مرغ و خروس سلطان❤
    شماره عضویت
    16310
    نقل قول نوشته اصلی توسط piterking نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید

من 4 تا جوجه رسمی از دست فروش خریدم، یکی شون بعد 5 روز اسهال گرفته چیزی نمی خوره یا یه ذره می خوره چینه دانش خالی خالیه و خیلی بی حاله وقتی می افته زمین مدتها طول می کشه تا سرپا بایسته، یکی دیگرشون هم اسهال داره اما سر حال و غذاخور و بازیگوشه
    چطور می توانم کمکشون کنم
    سلام.چه غذایی بهشون میدین؟!؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    خوکچه هندی
    شماره عضویت
    14685
    نقل قول نوشته اصلی توسط Roc نمایش پست ها
    سلام.چه غذایی بهشون میدین؟!؟
    دان مرغ می دادم به همراه برنج و نان خشک
    امروز که دانشون تمام شد بهشون نان و برنج دادم یکم هم بیسکوییت طاقه طلایی خرد کردم که لب نزدند
    امروز یه کم ماست جلوشون گذاشتم
    چینه دانش خالی خالیه اما شکمش باد کرده

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    ماهی فایتر// عروس هلندی// قمری الماسی
    شماره عضویت
    12573
    امروز که دانشون تمام شد بهشون نان و برنج دادم یکم هم بیسکوییت طاقه طلایی خرد کردم که لب نزدند
    سلام
    اسهال اش چه رنگیه؟ چند روزه هستند جوجه هاتون؟ عکس دارید از اونا؟
    ببینید ، اصلا نباید به جوجه برنچ و گندم و خوراک سبوس دار مثل بیسکویت ساقه طلایی بدهید.
    در آبشون ویتامین و شکر بریزید . آب شکر 5 درصد درصد کنید. یعنی تقریبا اندازه یک نخود در 40 سی سی (اندازه آبخوری قناری) و 2 تا سه قطره هم ویتامین (مخصوص کودکان)
    جاشون رو هم گرم نگهدارید. زیاد هم گرم نباشه ( سن اشون چقدره؟ تا من دمای مناسب رو عرض کنم)

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ♡کاسکو♡مرغ و خروس سلطان❤
    شماره عضویت
    16310
    همونطور که اقای خسروی فرمودند به جوجه زیر یک ماه اصلا گندم ندید برنج هم فعلا( اگه جوجتون زیر یک ماهشه)ندین.آب قند رو معمولا وقتی از زمان تولد تا دو سه روز در اختیارشون قرار میدن جوجهایی که معمولا پرنده فروشها و دست فروشها میفروشن سنشون معمولا از یک هفته بیشتره( هرچند که جوجه یک روزه هم میفروشند).جوجه مریض رو از بقیه جوجها جدا کنید و جاشو هم گرم نگه دارین.یه عکس ار مدفوع و خود جوجه بفرستین اینطوری دوستان بهتر راهنماییتون می کنن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    خوکچه هندی
    شماره عضویت
    14685
    نقل قول نوشته اصلی توسط Roc نمایش پست ها
    همونطور که اقای خسروی فرمودند به جوجه زیر یک ماه اصلا گندم ندید برنج هم فعلا( اگه جوجتون زیر یک ماهشه)ندین.آب قند رو معمولا وقتی از زمان تولد تا دو سه روز در اختیارشون قرار میدن جوجهایی که معمولا پرنده فروشها و دست فروشها میفروشن سنشون معمولا از یک هفته بیشتره( هرچند که جوجه یک روزه هم میفروشند).جوجه مریض رو از بقیه جوجها جدا کنید و جاشو هم گرم نگه دارین.یه عکس ار مدفوع و خود جوجه بفرستین اینطوری دوستان بهتر راهنماییتون می کنن
    متاسفانه نتونستم از مدفوعش عکس بگیرم چون زیرشون خاک گذاشتم مدفوعش دیروز قهوه ای بود اما امروز سفید و شیری رنگ شده بود
    سعی کردم از بقیه جداش کنم اما به شدت بی تابی می کنه و دوست داره برگرده پیش بقیه و سروصدا راه می اندازه، از وقتی کمی ماست خورده سرحال تر شده و دیگه نمی افته زمین و سعی می کنه غذا بخوره
    از دیروز دو بار مدفوع چسبیده به مقعد هر دو که اسهال دارند را شستم بنظرتون کار درستی بوده؟
    نمی دانم چند روزشونه ولی به نظر خیلی کوچک می آیند چون توانایی خوردن دانه های بزرگ را ندارند و فقط چیزهای نرم می خورند و زیاد هم تعادل در راه رفتن ندارند
    یعنی فعلا باید فقط بهشون دان مرغ بدهم؟
    ویرایش توسط piterking : 9th October 2014 در ساعت 09:11 PM

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12573
    متاسفانه نتونستم از مدفوعش عکس بگیرم چون زیرشون خاک گذاشتم مدفوعش دیروز قهوه ای بود اما امروز سفید و شیری رنگ شده بود
    سعی کردم از بقیه جداش کنم اما به شدت بی تابی می کنه و دوست داره برگرده پیش بقیه و سروصدا راه می اندازه، از وقتی کمی ماست خورده سرحال تر شده و دیگه نمی افته زمین و سعی می کنه غذا بخوره
    از دیروز دو بار مدفوع چسبیده به مقعد هر دو که اسهال دارند را شستم بنظرتون کار درستی بوده؟
    نمی دانم چند روزشونه ولی به نظر خیلی کوچک می آیند چون توانایی خوردن دانه های بزرگ را ندارند و فقط چیزهای نرم می خورند و زیاد هم تعادل در راه رفتن ندارند
    یعنی فعلا باید فقط بهشون دان مرغ بدهم؟

سلام
    بهترین مرجع برای تشخیص بیماری دامپزشکه
    اما از نظر تغذیه ای ، جوجه های شما ضعیف شدن. ویتامین و آب شکر رو برای بهبود وضعیت اشون تجویز کردم
    بهتره دما رو نزدیک به 30 درجه نگهداری بکنید. اما نباید زیاد هم گرم اشون بشه چون استرس گرمایی براشون خوب نیست
    ماست برای اسهال بسیار خوبه . بسیار خوب
    اگه میتوانید در یک پیاله مقدار بسیار اندکی سیر ریز کرده و با ماست بهشون بدید. سیر به شدت فعالیت آنتی باکتریال و ضد ویروسی داره
    اما در مصرف اش زیاده روی نکنید چون باعث کم خونی میشه
    اگه به آبشون ویتامین اضافه کردید، آب رو هر 4 تا 5 ساعت یک بار عوض بکنید
    متاسفانه در این فصل جوجه هایی که در بیرون فروخته میشن به سرماخوردگی مبتلا میشن.
    مطلبی که در پایین عرض می کنم به معنای نگران کردن شما نیست.
    من خودمم بعد از هر بار عوض کردن آب و دان پرنده هام دستام رو میشورم. شما هم حتما این کار رو بکنید . و از همه دوستان خواهش می کنم که به این موضوع توجه بکنند و رعایت بکنند
    من دوستانی رو دیدم که اصلا به این موضوع دقت نمیکنند

------------------

عدم تعادل هم دلایلی زیادی میتونه داشته باشه . یکی از دلایل اش کمبود ویتامین E میتونه باشه
    مکمل ویتامینه و معدنی خیل از مشکلات شما رو حل می کنه
    میتونید از ویتامین ها و مواد معدنی ایرانی هم استفاده کنید که یک بسته 100 گرمی اش در حدود 10 تا 15 تومن قیمت داره
    ویرایش توسط omidkhosravi : 9th October 2014 در ساعت 09:40 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    خوکچه هندی
    شماره عضویت
    14685
    ممنون از راهنمایی هاتون
    من همیشه دست هایم را پس از دست زدن می شویم
    غذا رو نفرمودید دان مرغ بدهم؟
    متاسفانه چون الان سن کمی دارند نمی توانم آزاد بگذارمشون و حس می کنم نیاز به آفتاب دارند چون هربار آفتاب بهشون می خوره سریعا دراز می کشند و پرهاشون رو باز می کنند حتی سر رفتن زیر آفتاب باهم دعوا می کنند
    مولتی ویتامین را هر روز بدهم؟ تا چه مدت؟

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12573
    ممنون از راهنمایی هاتون
    من همیشه دست هایم را پس از دست زدن می شویم
    غذا رو نفرمودید دان مرغ بدهم؟
    متاسفانه چون الان سن کمی دارند نمی توانم آزاد بگذارمشون و حس می کنم نیاز به آفتاب دارند چون هربار آفتاب بهشون می خوره سریعا دراز می کشند و پرهاشون رو باز می کنند حتی سر رفتن زیر آفتاب باهم دعوا می کنند
    مولتی ویتامین را هر روز بدهم؟ تا چه مدت؟

خواهش میکنم
    آفتاب براشون خوبه اما به شرطی که هوای بیرون خو ب باشه
    آفتاب برای تامین ویتامین D لازمه اما میتوانید ویتامین D ررو از طریق مکمل ها هم تامین بکنید. از دان آردی استفاده بکنید (70 درصد ذرت و 30 درصد سویا استفاده بکنید . سویا رو از سوپرمارکت هم میتواندی تهیه کنید اما ذرت آرد شده رو باید از مغازه های پرنده فروشی تهیه کنید.
    از پلت هم میتوانید استفاده بکنید. پلت مرغی رو بگیرید و در خانه بکوبید تا ریز بشن .
    ویتامین رو همه به مدت 4 روز ادامه بدید و بعدا به مدت یک هفته قطع بکنید و بعدش هر هفته یک بار در روز مشخص ویتامین رو بدهید
    انشا الله که خوب میشن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    خوکچه هندی
    شماره عضویت
    14685
    با سلام مجدد

امروز متوجه شدم هر دو جوجه ها که اسهال دارند در دفع مشکل دارند و هنگام دفع به خودشون فشار می آورند و مدفوع آبکی دفع می کنند که بخوبی خارج نمی شه و اطراف مقعدشون می چسبه
    چیکار باید بکنم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    با سلام مجدد

امروز متوجه شدم هر دو جوجه ها که اسهال دارند در دفع مشکل دارند و هنگام دفع به خودشون فشار می آورند و مدفوع آبکی دفع می کنند که بخوبی خارج نمی شه و اطراف مقعدشون می چسبه
    چیکار باید بکنم
    سلام دوست عزیز.
    من تجریه چندین ساله خودم را براتون میذارم ، استفاده کنید انشاالله جواب میده.

همونطور که آقای خسروی گفتند مخلوط ماست و سیر خیلی خیلی خوبه و بیشتر بیماری ها را از بین میبره.
    شما بایستی قبل از گرفتن بیماری واکسن این فصل را میگرفتید و میزدید ولی الان باید منتظر باشید تا کامل خوب شوند و بعد حتما واکسن بزنید. (واکسن هم از دامپزکی ها تهیه کنید و اگر خودتون نمیتونید بزنید ببرید دامپزشکی براتون بزنه.)

چند تا دارو بهت معرفی میکنم :
    1. ارس مولتی ویت، مولتی ویتامین؛ به صورت پودر محلول در آب، پیشگیری و درمان عوارض ناشی از کمبود ویتامین و کمک به افزایش رشد و تولید گوشت، شیر و تخم مرغ.

2. ویتامنت؛ شمال مولتی ویتامین و عناصر کمیاب می باشد. در درمان آویتامینوز و کمبود مواد معدنی در طیور.

3. ویتالیت؛ شامل مولتی ویتامین و الکترولیت می باشد. در درمان اویتامینوز و کمبود الکترولیت در طیور .

یه داروی دیگه هم میتونم بهتون معرفی کنم داروی انروکین هست که خیلی مفیده براشون. که جهت پیشگیری و درمان عفونتهای ریوی و تنفسی میتونه استفاده بشه و خیلی خوب جواب میده.

موفق باشید

صفحه 4 از 24 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)