کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    19547
    سلام،بچه ها این سنگً ها بعد از حدود ۵ روز از راه اندازی اولیه این شکلی شدن ک تو عکس میبینین،ی حالت مخملی سبز زنگ روشن،و تارهای سفیدی ک مثه بارش برف رو شکل دادن.نگرانم کرده میشه راهنماییم کنید.ممنونم.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17431
    نقل قول نوشته اصلی توسط salman vlz نمایش پست ها
    سلام،بچه ها این سنگً ها بعد از حدود ۵ روز از راه اندازی اولیه این شکلی شدن ک تو عکس میبینین،ی حالت مخملی سبز زنگ روشن،و تارهای سفیدی ک مثه بارش برف رو شکل دادن.نگرانم کرده میشه راهنماییم کنید.ممنونم.
    اوایل راه اندازی طبیعیه. مشکلی نیست. با سیفون مرتب بعد چند وقت محو میشن. نیترات و فسفات رو هم کنترل کنید. از یه نور مناسب هم استفاده کنید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    19547
    نقل قول نوشته اصلی توسط jigsaw نمایش پست ها
    اوایل راه اندازی طبیعیه. مشکلی نیست. با سیفون مرتب بعد چند وقت محو میشن. نیترات و فسفات رو هم کنترل کنید. از یه نور مناسب هم استفاده کنید
    ممنون از توجهتون.اگر فسفات و نیترات صفر باشن،میتونم با این وضیعیت ماهی بخرم بریزم؟
    راستی جدیدا چندتا صدف دیگه هم مردن...
    ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17431
    ممنون از توجهتون.اگر فسفات و نیترات صفر باشن،میتونم با این وضیعیت ماهی بخرم بریزم؟
    راستی جدیدا چندتا صدف دیگه هم مردن...
    ممنون
    یک هفته دیگه صبر کنید دوباره تست بزنید اگه شرایط نرمال بود اولین ماهیا رو اضافه کنید. در مورد صدف ها هم معمولا وقتی لایوراک به تانک اضافه میشه کلی موجود مثل صدف و خرچنگ و حلزون هم لا به لای اونا هستن حالا بعضیا شون میمیرن بعضیا شون هم نه. و مردن تعدای از اونا باعث بالا رفتن نیترات و فسفات هست که با یه سیفون حل میشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    19547
    نقل قول نوشته اصلی توسط jigsaw نمایش پست ها
    یک هفته دیگه صبر کنید دوباره تست بزنید اگه شرایط نرمال بود اولین ماهیا رو اضافه کنید. در مورد صدف ها هم معمولا وقتی لایوراک به تانک اضافه میشه کلی موجود مثل صدف و خرچنگ و حلزون هم لا به لای اونا هستن حالا بعضیا شون میمیرن بعضیا شون هم نه. و مردن تعدای از اونا باعث بالا رفتن نیترات و فسفات هست که با یه سیفون حل میشه
    مرسی ی دنیا ممنون،ی سوال ابندایی بپرسم،منظورتون از سیفون دقیقا چیه چکاری باید کنم؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17431
    مرسی ی دنیا ممنون،ی سوال ابندایی بپرسم،منظورتون از سیفون دقیقا چیه چکاری باید کنم؟
    تعویض اب اکواریوم با اب تازه. 10درصد حجم اب کل تانک رو بریزید دور. تو یه تشت یا سطل بزرگ اب نمک رو به هون اندازه درست کنید شوری رو هم تست کنید و بعد از حداقل نیم ساعت به اکواریوم اضافه کنید.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    18952
    سلام و خسته نباشید من به ماهیام بیومار میدم خیلی هم دوست دارن غذاهای دیگه رو نمیخورن تا حالا هم هفت ماهه آکواریوم راه اندازی شده هنوز تلفات نداشتم بیومار واسه ماهیا ضرر داره یا مشکلی نیست که بدم؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    18558
    سلام دوستان لطفا راهنمایی بفرمایید
    1-برای تانک 170طول 60عرض و 70 ارتفاع 2 عدد موجساز جیکود 15 RWکافیه یا 2 عدد 20 RW؟ضمنا چند تا موجساز معمولی هم دارم(بدون کنترل) آیا جایی از تاک بکار میان؟
    2-من دو تا اورفلو اکسترنال دارم (چپ و راست تانک هر اورفلو 2 سوراخ) سایز لوله های خروجی و همینطور ورودی (2عدد ورودی) برای پمپ ریف اختاپوس7000چقدر باشه؟
    3-چندتا خروجی با شیر در انتها ،برای مواردی مثل چیلر یا ... باید پیش بینی کنم و ورودیشون بهتره از پمپ باشه یا از تانک و خروجیشون به کدوم خونه سامپ بیاد؟
    4-برای تانک با این ابعاد و شیشه 15میل چقدر چسب نیاز هست ؟

5-

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط Arman1380 نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید من به ماهیام بیومار میدم خیلی هم دوست دارن غذاهای دیگه رو نمیخورن تا حالا هم هفت ماهه آکواریوم راه اندازی شده هنوز تلفات نداشتم بیومار واسه ماهیا ضرر داره یا مشکلی نیست که بدم؟
    دوست عزیز بیومار غذای بسیار مقوی هست ولی برای محیطهای بسته مثل اک شور که تعویض اب داخلش کمه مناسب نیست وموجب بالا رفتن پارامترهای مضر اب تانک میشه،شما باید هر جوری که میشه نوع غذاشون را عوض کنید البته فعلا تا به غذاهای دیگه عادت کنند مشکلی پیش نمیاد

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا خطیب نمایش پست ها
    سلام دوستان لطفا راهنمایی بفرمایید
    1-برای تانک 170طول 60عرض و 70 ارتفاع 2 عدد موجساز جیکود 15 RWکافیه یا 2 عدد 20 RW؟ضمنا چند تا موجساز معمولی هم دارم(بدون کنترل) آیا جایی از تاک بکار میان؟
    2-من دو تا اورفلو اکسترنال دارم (چپ و راست تانک هر اورفلو 2 سوراخ) سایز لوله های خروجی و همینطور ورودی (2عدد ورودی) برای پمپ ریف اختاپوس7000چقدر باشه؟
    3-چندتا خروجی با شیر در انتها ،برای مواردی مثل چیلر یا ... باید پیش بینی کنم و ورودیشون بهتره از پمپ باشه یا از تانک و خروجیشون به کدوم خونه سامپ بیاد؟
    4-برای تانک با این ابعاد و شیشه 15میل چقدر چسب نیاز هست ؟

5-
    ۱-دوست عزیز فعلابنظر من همون موجسازهای قدیمیتون را استفاده کنید بعدها میتونید با دوتا موجساز جیکود ۱۵عوض کنید .

۲-متوجه نمیشم اگه اورفلو اکسترنال دارید که نیازی به سوراخ کردن نداره ،اگه میتونید یه عکس از اورفلوهاتون بزارید.ورودیهای تانکتون هم دوتا لوله دو بسه .

۳-این قدرت واتر پمپ فقط برای تانک کفایت میکنه و دیگه نمیتونید انشعاب بگیرید برای وسایل دیگه ،ولی میتونید دو تا سه انشعاب درست کنید که اگه واتر پمپ قوی گرفتید استفاده کنید ،برای وسایل هم باید از واتر پمپ بگیرید.

۴-بستگی به نوع چسب ،روش چسبکاری وتعداد تسمه وپل. میشه با دو تا چسب خوب چسب زد ولی با چسب معمولی حداقل ۵،۶تاچسب را حتما میخواد

صفحه 1054 از 1093 نخستنخست ... 545549541004103510361037103810391040104110421043104410451046104710481049105010511052105310541055105610571058105910601061106210631064106510661067106810691070107110721073 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 9 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 9 مهمان ها)