کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - شاه طوطی- مرغ مینا- مرغ عشق-شاهین
    شماره عضویت
    15776
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها

سلام دوست عزیز . ببخش اینو میگم اما واقعا حرف نا مربوط و ... زدن . من کاسکو خودم رو 2.5 ساله (چشم سفید ) خریدم الان بیا ببین هم حرف میزنه هم رامه فقط رو دست نمیاد همین که خودم باهاش کار نکردم . حرف این فروشنده هارو ول کنید چون فقط حرف مفت میزنن بعضی هاشون . (بی احترامی نشه به همشون ) . پرنده رو به کسی بفروشید که دوتا چیز حالیشه نه فقط کاسبه و ناوارده .
    نکته جالب : چند روز پیش یکی به من گفت از پرنده فروشی شنیده کاسکو وقتی بیاد روی دست بشینه جمله میگه و بیشتر حرف میزنه .... حالا شما خودت قضاوت کن ...
    همونطور که قبلا بحث شده بود دربارش کاسکو سنی حدودا بین 5 تا 7 سالگی بیشتر بالغ میشن و کوچکتر از این سن رو هم جوجه میگن همشون . بعدشم کاسکو ها در هر سنی یاد میگیرن و رام میشن فقط تلاش بیشتر و صبر زیاد
    میخواد .
    موفق باشید
    آره واقعا من نشستم این همه باهاش بحث کردم اون دلیلش این بود میگفت توی اینترنت چرت و پرت میگن گفتم عزیز اینترنت نیست همش با کسایی حرف زدم ک خودشون تجربشو داشتن اینطور نیست ک شما میگی گفت مثلا همه میگن عروس بعد از 1 سالگی بالغ میشه و میتونه جفت گیری کنه من دوستم از 7 ماهگی جوجه میگیره ازشون شاخ در آوردم .
    بگذریم.
    راستی فک کنم شما قبلا گفته بودی ک کاسکوتون وقتی خریدید 1.5 سالش بود درست نیست ؟ بعد رامم بود ؟ ی چیز دیگه از کجا بفهمیم کاسکویی قبلا صاحب داشته ؟ چون میگن اگه کاسکویی رام نباشه و قبلا صاحب هم داشته باشه زیاد بدرد نمیخوره

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - شاه طوطی- مرغ مینا- مرغ عشق-شاهین
    شماره عضویت
    15776
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد وکیلی نمایش پست ها
    گفتم که طوطی وقتی استرسش کم میشه سرصداشم زیاد میشه،الان سروصدای طوطی شما از قبل بیشتر شده یعنی استرسش کمتر شده و احساس راحتی بیشتر میکنه،اینه که خوشحال کنندست
    ظاهرش حرف نداره و عالیه
    سرروصدای زیاد تو صبح و عصر طبیعیه و تو تمام طوطی ها به همین منواله
    اگر نامفهوم کلمات رو میگه شما براش بیشتر تکرا کنید تا چند روز آینده واضح میشه
    آقا بهزاد غیبت داشتید ی مدت نبودید .
    ریکی منم فقط صبح ها سروصدا میکنه بقیه روز رو کاملا ساکته راستی من ب دلیل اینکه خانواده مشکل داشتن تو پذیرایی باز آوردم ریکی رو تو اتاق خوابم احساس میکنم اینجا راحت تر هم هست خیلی خوشحال تره . ولی صبح ها ک سرو صدا میکنه در اتاق رو ک رو هم میذارم ساکت میشه این مشکلی نداره ؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط attacker9626 نمایش پست ها
    آره واقعا من نشستم این همه باهاش بحث کردم اون دلیلش این بود میگفت توی اینترنت چرت و پرت میگن گفتم عزیز اینترنت نیست همش با کسایی حرف زدم ک خودشون تجربشو داشتن اینطور نیست ک شما میگی گفت مثلا همه میگن عروس بعد از 1 سالگی بالغ میشه و میتونه جفت گیری کنه من دوستم از 7 ماهگی جوجه میگیره ازشون شاخ در آوردم .
    بگذریم.
    راستی فک کنم شما قبلا گفته بودی ک کاسکوتون وقتی خریدید 1.5 سالش بود درست نیست ؟ بعد رامم بود ؟ ی چیز دیگه از کجا بفهمیم کاسکویی قبلا صاحب داشته ؟ چون میگن اگه کاسکویی رام نباشه و قبلا صاحب هم داشته باشه زیاد بدرد نمیخوره
    من کاسکوی خودم رو وقتی چشماش سفید بود که میشه 2.5 سال خریدم کاملا وحشی بود . دقیقا میشه 8 ماه پیش . درباره فروشنده ها هم دیگه بیشتریشون همینطوری هستند . کلا از نظر املایی حرفاشون آرایه اغراق و تناقض فراوونه .
    دقیق نمیشه فهمید اما کاسکویی که قبلا صاحب داشته باشه و رام نشده اگر مدت نگهداری ازش زیاد بوده باشه چون ترسش ازش نریخته خیلی دیر تر به انسان اجازه رفاقت و اعتماد میده دیگه . ولی در نهایت رام میشه فقط هرچی توی اون مدت باهاش بدتر رفتار بشه باید بیشتر باهاش کار بشه تا رام بشه .
    موفق باشید

Sent from my SM-G900H using Tapatalk
    ویرایش توسط vestlaif : 27th June 2014 در ساعت 12:51 AM

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط attacker9626 نمایش پست ها
    آقا بهزاد غیبت داشتید ی مدت نبودید .
    ریکی منم فقط صبح ها سروصدا میکنه بقیه روز رو کاملا ساکته راستی من ب دلیل اینکه خانواده مشکل داشتن تو پذیرایی باز آوردم ریکی رو تو اتاق خوابم احساس میکنم اینجا راحت تر هم هست خیلی خوشحال تره . ولی صبح ها ک سرو صدا میکنه در اتاق رو ک رو هم میذارم ساکت میشه این مشکلی نداره ؟
    به نظرم خیر مشکلی نداره کم کم عادت میکنه .
    این آقا بهزاد هم ستاره سهیل شده سالی یبار چشمکی میزنه ...

Sent from my SM-G900H using Tapatalk

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    حیوان چیه ؟ عشقه منه ( کاسکو)
    شماره عضویت
    12338
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    بله. برای من اول مهم سلامتی پرنده است و بعد چیزای دیگه.

من یه عروس ماده رام هم دارم که حدود یه سال پیش من بود و بعد براش جفت گرفتم الانم 4 تا جوجه داره.

کاسکوی شما چند سالشه؟ و چند تا کلمه حرف میزنه؟؟
    من 5 ساله که خدا بهم لطف داشته و این پرنده خوب رو بهم داده . که خانواده ما عاشقش هست . تعداد کلمات از دستم در رفته . ماشالله کلی صحبت میکنه . و خیلی کلمات رو جای درست استفاده میکنه و کاربرد کلمه رو میدونه . کاسکو ها خودشون میخوان ارتباط برقرار کنن . وقتی شما محبت کنین بهش و دوستش داشته باشین و تمرین هم بکنین حتما به حرف میاد . دیر و زود داره ...

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    10966
    سلام،
    ميشه يه پرنده فروشي مناسب و خوب معرفي كنيد؟
    و اينكه ، ميشه اگر از قيمت كاسكو خبر دارين،حدود قيمت براي كنگو و تيمنه بگين؟
    و اينكه،براي خريد،چه طوري انتخاب كنم؟...يني چه سني و اينكه وحشي باشه يا رام؟
    يه سوال ديگه اينكه ايا كاسكو زياد جيغ يا قار ميكشه؟منظورم بعد از اينكه رام شده،قبلش كه خوب مسلما قار ميكشه...
    يه سوال ديگم هست،رام كردن كاسكو خيلي سخته؟ميدونم اينارو كه محبت ميخواد و توجه و صبر،فقط ميخوام ببينم كه منبي تجربه از پسش بر ميام يا نه؟
    ممنون ميشم اگه كمك كنين

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط lindo نمایش پست ها
    سلام،
    يه سوال ديگه اينكه ايا كاسكو زياد جيغ يا قار ميكشه؟منظورم بعد از اينكه رام شده،قبلش كه خوب مسلما قار ميكشه...
    يه سوال ديگم هست،رام كردن كاسكو خيلي سخته؟ميدونم اينارو كه محبت ميخواد و توجه و صبر،فقط ميخوام ببينم كه منبي تجربه از پسش بر ميام يا نه؟
    ممنون ميشم اگه كمك كنين
    سلام.تنها مورد قابل اعتماد در پرنده فروشی ها سواد و اطلاعات خود شماست.هر پرنده فروشی اگر یک فرد بدون اطلاعات ببینه سعی میکنه ضعیف ترین پردش رو سریعتر رد کنه بره.
    به حرفها و توجیهات پرنده فروش دقت نکنید و فقط به اطلاعات خودتون متکی باشید.
    حداکثر یک کاسکوی چشم سفید بخرید.اولویتتون رو روی یک کاسکوی چشم دودی بگذارید.
    تیمنه حدود 900-1000 و کنگو حدود 1300-1500 هست که بهترین سن چشم دودی و خاکستری و بعد هم سفید هست.
    کاسکو بعد از رام شدن قار نمیکشه.خیلی از وحشی ها هم تا نترسن قار نمیکشن.یعنی اینکه قار کشیدن همیشگی نیست.
    رام کردن همه ی طوطی ها مستلزم وقت و حوصله و زمان هست.به فکر رام کردن دو هفته ای و یک ماهه نباشید.از الان روی شش ماه زمان رام کردن و به حرف آوردن حساب کنید.این تاپیک هم سراسر توصیه و نکاتی هست که برای هر فرد بی تجربه ای مفیده و اینم مد نظر داشته باشید که هیچکس از روز اول با تجربه نبوده.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    10966
    ممنون،آخه من فقط توي جمهوري يه پرنده فروشي ميشناسم كه آدم درستي نيست،اگه ميشه يه جا رو معرفي كنين كه حد اقل فروشندش بهتر باشه...ممنون

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    ممنون،آخه من فقط توي جمهوري يه پرنده فروشي ميشناسم كه آدم درستي نيست،اگه ميشه يه جا رو معرفي كنين كه حد اقل فروشندش بهتر باشه...ممنون
    بهتون پیام خصوصی میدم.اما چن صفحه ی آخر این تاپیک رو بخونید که در مورد سن کاسکو،حالت پرهای کاسکو و تغذیه ی کاسکو بحث شده.خیلی موقع خرید کمکتون میکنه

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    سلام،
    ممنون ميشم اگه كمك كنين

توضیحات لازم رو جناب اسکندری دادند اما در مورد قار کشیدن کاسکو یه مطلبی هست که عنوان نشده::
    کاسکو های 2 نوع قار دارند،نوع اولش اینه که وقتی میترسند و احساس خطر میکنند برای ترساندن مهاجم استفاده میکنند که همون قار کاسکوی وحشی هست که ممتد میکشه و بعد از اهلی شدنش تقریبا از بین میره
    قار نوع دومش قاریه که تو همه کاسکو ها به غیر از پرورشی وجود داره،چه اهلی باشند،چه سخنگو و چه وحشی،به این صورته که کاسکو در لابه لای حرف زدن هاش یا صدا در آوردنهاش یک تک قار میزنه که صداش شبیه همون قار کاسکو قبل از رام شدنه اما ممتد نیست.
    کاسکو های اهلی شده جیغ هم میزنند،جیغ صدای طبیعی کاسکو هست و خیلی به ندرت پیش میاد کاسکویی که از طبیعت شکار و اهلی شده جیغ نداشته باشه .

صفحه 901 از 1238 نخستنخست ... 4018018518828838848858868878888898908918928938948958968978988999009019029039049059069079089099109119129139149159169179189199209511001 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)