صفحه 33 از 53 نخستنخست ... 141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 321 به 330 از 529
    همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    دوستان سلام
    میگم ما همیشه یه روز اهن میدیم یه روز کود مایع، اگه ینا رو با هم بریزیم تو تانک مشکلی پیش میاد؟

همکار قدیمی آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد صادق بهمنش نمایش پست ها
    دوستان سلام
    میگم ما همیشه یه روز اهن میدیم یه روز کود مایع، اگه ینا رو با هم بریزیم تو تانک مشکلی پیش میاد؟
    سلام

اگر کود شرکتی هست مشکلی نداره ولی اگر چند نوع کود کشاورزی و یا کود شرکتی و کشاورزی استفاده میشه بهتره که جداگانه و با فاصله یکروز در میون داده بشه چون امکان رسوب کردن مواد داخل کود بسیار زیاد هست

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    Discus
    شماره عضویت
    14875
    سلام دوستان
    من میخوام به تازگی یک اکواریوم گیاهی جدید راه اندازی کنم و یک سوال داشتم
    من تا حالا از خاک بستر jbl (مانادو + بیسیس) استفاده می کردم اما حالا دنبال یک مارک بهتر هستم خواستم بپرسم چه مارکی پیشنهاد می دهید که در ایران هم موجود باشه؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinaskarirad نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من میخوام به تازگی یک اکواریوم گیاهی جدید راه اندازی کنم و یک سوال داشتم
    من تا حالا از خاک بستر jbl (مانادو + بیسیس) استفاده می کردم اما حالا دنبال یک مارک بهتر هستم خواستم بپرسم چه مارکی پیشنهاد می دهید که در ایران هم موجود باشه؟

سلام

بستر های برند ada هم در ایران پیدا میشه . به هر حال jbl مشکلی نداره !

همکار قدیمی انجمن گیاهان و باغ های شیشه ای

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    14687
    نقل قول نوشته اصلی توسط HUGGY نمایش پست ها
    ممنون مهدی جان
    منظورم این بودش ک اگر رو کودی نوشته باشه ارگانیک هست این کود، آیا میتونم تو آکواریم استفاده کنم؟؟؟ یا باید موارد دیگری هم داشته باشه؟؟
    سلام.دوستان دقت داشته باشید که کودهای هیومیک اسید موجود در بازار اکثرا چینی هستند و حاوی مقادیر زیادی ازت و پتاسیم شیمیایی میباشند و بدرد نمیخورن.فقط باعث نابودی گیاهان میشه و مخصوصا برای خاک مضره.اگر خواستید بگیرید حتما پودری بگیرید و اصلی خارجی و مایع اصلا استفاده نکنید و جنس چینی تا حد امکان نخرید.هیومیک اسید تنها اسید ارگانیک در جهانه که مجوز استفاده در کشت های ارگانیک رو داره.یک اسید صددرصد طبیعیه که داخل طبیعت بوجود میاد و چندهزارسال طول میکشه تا مقدار کمی از این اسید تشکیل بشه.پس بنابراین باور نکنید که یک کیلو هیومیک اسید پودری چینی 15 هزارتومان قیمتش باشه!!!!

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آروانا
    شماره عضویت
    8421
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hamedbm نمایش پست ها
    سلام . میخواستم در مورد کیفیت کودهای نتلی که هم زیر هست هم رو سوال کنم . کسی استفاده کرده ؟
    من استفاده کردم . به نظر خودم با اینکه آماتورم تو این زمینه ولی با این کود تونستم یه آکواریوم سرسبز باهاش درست کنم. فقط نمیدونم عمرش چقدری هست! من 2 سال بیشتر نداشتمش. بعد جمش کردم

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    سلام حامد جان

من بسترم نتلی نیست ولی توی یکی از مغازه های آکواریومی رشت دیدم استفاده کرده و خیلی خوب جواب داده . از اوشن فری خیلی بهتره

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    سگ.ماهی.قناری.سنجاب.مرغ
    شماره عضویت
    11452
    دوستان الان کود نتلی تو بازار هست چند کیلویی هستن من از کجا میتونم نتهیه کنم؟
    راستی قیمتشون چنده؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    10848
    با سلام خدمت اساتید
    چند تا سوال داشتم از محضرتون که اگر لطف کنید و جواب بدید خیلی لطف فرمودید:
    1- در صورتی که بخوام از ترکیب مانادو + بیسیس استفاده کنم برای ابعاد 1000x400 چقدر احتیاج دارم؟(اگر بخوام تمام کف رو چمن بکارم این بستر مناسبه؟)
    2- آیا مانادو هم مثل بیسیس عمر مفید سه ساله داره یا بیشتر میشه ازش استفاده کرد؟
    3- در مورد روشنایی هم اگر یه لینک که توضیح مفصلی داده باشه بزارید ممنون میشم. ارتفاع تانکم 60 سانته اما به گمونم باید تانکم رو ببرم و کوتاه کنم که البته نمیدونم با یه تانک که دو ساله داره کار میکنه میشه همچین کاری کرد یا نه).
    4-استفاده از تاپ فیلتر برای تانک گیاهی کفایت میکنه؟
    با تشکر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    نقل قول نوشته اصلی توسط moji1415 نمایش پست ها
    با سلام خدمت اساتید
    چند تا سوال داشتم از محضرتون که اگر لطف کنید و جواب بدید خیلی لطف فرمودید:
    1- در صورتی که بخوام از ترکیب مانادو + بیسیس استفاده کنم برای ابعاد 1000x400 چقدر احتیاج دارم؟(اگر بخوام تمام کف رو چمن بکارم این بستر مناسبه؟)
    2- آیا مانادو هم مثل بیسیس عمر مفید سه ساله داره یا بیشتر میشه ازش استفاده کرد؟
    3- در مورد روشنایی هم اگر یه لینک که توضیح مفصلی داده باشه بزارید ممنون میشم. ارتفاع تانکم 60 سانته اما به گمونم باید تانکم رو ببرم و کوتاه کنم که البته نمیدونم با یه تانک که دو ساله داره کار میکنه میشه همچین کاری کرد یا نه).
    4-استفاده از تاپ فیلتر برای تانک گیاهی کفایت میکنه؟
    با تشکر
    سلام

با این ابعاد اگر بخوایید 2 سانت کود اکوابیسیس بریزید نیاز به 8 کیلو کود داره و 20 کیلو بستر مانادو برای ارتفاع 5 سانت لازمه . مانادو عمر خیلی بیشتری داره چون تقریبا به سختی سنگریزه پخته شده . ارتفاع تانک رو به 45 سانت برسونید تا با حجم نور کمتری بتونید تانک گیاهی خوبی داشته باشید . درباره مشخصات نور و فیلتر مورد نیاز تانک گیاهی در تاپیک خودش پیگیری کنید

موفق باشی

صفحه 33 از 53 نخستنخست ... 141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)