صفحه 59 از 107 نخستنخست ... 9404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 581 به 590 از 1069

موضوع: فایتر

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    ماهی فایتر// عروس هلندی// قمری الماسی
    شماره عضویت
    12573
    نقل قول نوشته اصلی توسط b.pakray نمایش پست ها

پس مشکل از تغذیس و میکس دل که میدین یا در هر وعده بیش از حد میدین و غذا متناسب با سایز دهان ماهی نیست یا ترکیب میکس مشکل داره

با توجه به عکس و رفتاری که ذکر کردین ( غذا نخوردن . گوشه گیر شدن ) بیماری انگل روده ایه حالا باز باید نظر سایر دوستان هم دید

http://www.parsipet.ir/thread391.html
    سلام
    متشکرم از راهنمایی شما
    میکس دل ترکیب خاصی نداره !! بهتر بود میگفتم فقط دل چرخ کرده دادم و چیزی دیگه ای اضافه نشده
    احتمال قطعات دل بزرگ بوده . سعی میکنم با سایز دهان ماهی غذا رو بدم
    48 ساعت صبر می کنم ببینم چی میشه .
    اگه با کاهش اندازه ذرات درست نشد درمان رو شروع می کنم
    به نظرتون باید فقط ماهی مشکوک به انگل روده ای درمان بشه یا کل ماهی ها رو تحت درمان قرار بدم؟
    چون من از یک سییفون برای همه اشون استفاده کردم
    متشکرم

همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    نقل قول نوشته اصلی توسط omidkhosravi نمایش پست ها
    سلام
    متشکرم از راهنمایی شما
    میکس دل ترکیب خاصی نداره !! بهتر بود میگفتم فقط دل چرخ کرده دادم و چیزی دیگه ای اضافه نشده
    احتمال قطعات دل بزرگ بوده . سعی میکنم با سایز دهان ماهی غذا رو بدم
    48 ساعت صبر می کنم ببینم چی میشه .
    اگه با کاهش اندازه ذرات درست نشد درمان رو شروع می کنم
    به نظرتون باید فقط ماهی مشکوک به انگل روده ای درمان بشه یا کل ماهی ها رو تحت درمان قرار بدم؟
    چون من از یک سییفون برای همه اشون استفاده کردم
    متشکرم
    مشکل همین جاست که از دل به تنهایی استفاده می کنید میکس ترکیبی از دل +عصاره سیر(یا سیری که بخوبی ریز بشه)+اسفناج یا نخود فرنگی نیم پز(برای بهتر هضم شدن غذا توسط ماهی ) حالا می تونید به این میکس میگو و سولفات منیزیم و غذاهای خشک مخصوص ماهی بتا اضافه کنید ولی حتما سیر در ترکیب غذا باشه برای جلوگیری از همچین بیماری هایی
    غذاتون رو حداقل سه بار به خوبی چرخ کنید تا برای ماهی قابل خوردن باشه بتونه به راحتی هضم کنه غذا رو
    بهتره هر چه زودتر درمان ماهی بیمار رو اغاز کنید
    نیازی نیست سایر ماهی ها در مان بشن چون بیماری واگیر داری نیست این بیماری و فقط ماهی بیمار در مان بشه

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12573
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeed92129212 نمایش پست ها
    مشکل هین جاست که از به تنهایی استفاده می کنید میکس ترکیبی از دل +عصاره سیر(یا سیری که بخوبی ریز بشه)+اسفناج یا نخود فرنگی نیم پز(برای بهتر هضم شدن غذا توسط ماهی ) حالا می تونید به این میکس میگو و سولفات منیزیم و غذاهای خشک مخصوص ماهی بتا اضافه کنید ولی حتما سیر در ترکیب غذا باشه برای جلوگیری از همچین بیماری هایی
    غذاتون رو حداقل سه بار به خوبی چرخ کنید تا برای ماهی قابل خوردن باشه بتونه به راحتی هضم کنه غذا رو
    بهتره هر چه زودتر درمان ماهی بیمار رو اغاز کنید
    نیازی نیست سایر ماهی ها در مان بشن چون بیماری واگیر داری نیست این بیماری و فقط ماهی بیمار در مان بشه

سلام ممنون از شما و همه عزیزان
    داداش سولفات منیزیوم رو از کجا باید تهیه بکنم؟
    داروخانه یا فروشنده مواد شیمایی ؟
    متشکرم

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12573
    با سلام مجدد دوستان من در مورد تکثیر مراحل زیر رو می خوام طی کنم لطفا ببینید که مراحل درست هستش یا نه؟

1- من فعلا 4 تا فایتر نر دارم که همه اشون حباب ساختن. یکی از آنها یک نر هالفمون درآگون با رنگ بژ هستش که بیشتر از بقیه حباب ساخته ، فایتر مزبور در یک تانک 20 در 20 در 20 نگهداری میشد

2- فایتر دارگون رو که در بالا توضیح دادم رو به یک تانک تکثیر به ابعاد 30 در 25 در 25 منتقل کردم که ارتفاع آب تانک فعلا روی 15 سانتی متر تنظیم شده

3- یکی از ماده ها رو می خوام از تانک مخصوص ماده ها بردارم و در یک تنگ 8 لیتری بندازم و تنگ 8 لیتری رو بچسبونم به تانک تکثیر به طوری که نر و ماده همدیگه رو ببینند ( به عبارت دیگه بعد از اماده شدن نر و تکمیل حباب ساری باید ماهی ماده رو بگیرم و داخل تانک تکثیری که فایتر نر در آن قرار داره رهاش بکنم

4- اما سوالام:

الف) نایلون فریزر به ابعاد 10 در 10 سانت رو از چه زمانی باید در تانک تکثیر قرار بدم
    ب) آیا میتونم هر روز سیفون بکنم تانک تکثیر رو ؟ حباب ها خراب نمیشند؟
    ج) از امروز که فایتر نر رو جدا کردم چند روز باید صبر کنم تا زمان رها شدن فایتر ماده به داخل تنگ فراهم بشه ؟
    د) در چه ساعتی از شبانه روز فایتر ماده رو باید رهاش بکنم پیش فایتر نر ؟
    ه) فعلا در هیچکدام از تانک های تکثیر من، بخاری و فیلتر وجود نداره . دمای سالن 28 درجه سانتی گراد هستش
    ی) برای بهبود هریک از کارهایی که انجام دادم چه راهکاری پیشنهاد می کنید لطفا؟
    و) میخوام آرتیما هچ کنم . آیا از سنگ نمک میتونم استفاده کنم (همون سنگ نمکی که موقع خیس کردن برنج در خونه میندازیم داخل تشتک برنج!)

ممنون از همه دوستای گلم

همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    سلام ممنون از شما و همه عزیزان
    داداش سولفات منیزیوم رو از کجا باید تهیه بکنم؟
    داروخانه یا فروشنده مواد شیمایی ؟
    متشکرم
    گاهی اوقات سولفات منیزم رو داروخانه ها میارن ولی اغلب ندارن می تونید از ازمایشگاه ها تهیه کنید

همکار قدیمی بخش ماهیان لایبرنت دار

نوع حیوان خانگی
    FISH
    شماره عضویت
    12119
    با سلام مجدد دوستان من در مورد تکثیر مراحل زیر رو می خوام طی کنم لطفا ببینید که مراحل درست هستش یا نه؟

1- من فعلا 4 تا فایتر نر دارم که همه اشون حباب ساختن. یکی از آنها یک نر هالفمون درآگون با رنگ بژ هستش که بیشتر از بقیه حباب ساخته ، فایتر مزبور در یک تانک 20 در 20 در 20 نگهداری میشد

2- فایتر دارگون رو که در بالا توضیح دادم رو به یک تانک تکثیر به ابعاد 30 در 25 در 25 منتقل کردم که ارتفاع آب تانک فعلا روی 15 سانتی متر تنظیم شده

3- یکی از ماده ها رو می خوام از تانک مخصوص ماده ها بردارم و در یک تنگ 8 لیتری بندازم و تنگ 8 لیتری رو بچسبونم به تانک تکثیر به طوری که نر و ماده همدیگه رو ببینند ( به عبارت دیگه بعد از اماده شدن نر و تکمیل حباب ساری باید ماهی ماده رو بگیرم و داخل تانک تکثیری که فایتر نر در آن قرار داره رهاش بکنم

4- اما سوالام:

الف) نایلون فریزر به ابعاد 10 در 10 سانت رو از چه زمانی باید در تانک تکثیر قرار بدم زمانی که ماهی نر وارد کردین و ماده در معرض دید نر گذاشتید شما پلاستیک قرار بدین
    ب) آیا میتونم هر روز سیفون بکنم تانک تکثیر رو ؟ حباب ها خراب نمیشند؟ نیازی به سیفون نیست . با رعایت و کنترل غذادهی کیفیت آب مطلوب نگهدارید . نر روازنه یک وعده و تغذیه مادهبه کل قطع
    ج) از امروز که فایتر نر رو جدا کردم چند روز باید صبر کنم تا زمان رها شدن فایتر ماده به داخل تنگ فراهم بشه ؟ زمانی که ماهی نر لانه حبابی کامل کنه برای نرهاو ماده های باتجربه 24 ساعت کافیه اما نر و ماده تازه کار 2 تا 3 روز
    د) در چه ساعتی از شبانه روز فایتر ماده رو باید رهاش بکنم پیش فایتر نر ؟ شما هم شب هم صبح میتونید ماده رها کنید اما در تاریکی نباشه
    ه) فعلا در هیچکدام از تانک های تکثیر من، بخاری و فیلتر وجود نداره . دمای سالن 28 درجه سانتی گراد هستش اگر دما 28 ثابته مشکلی نیست
    ی) برای بهبود هریک از کارهایی که انجام دادم چه راهکاری پیشنهاد می کنید لطفا؟
    و) میخوام آرتیما هچ کنم . آیا از سنگ نمک میتونم استفاده کنم (همون سنگ نمکی که موقع خیس کردن برنج در خونه میندازیم داخل تشتک برنج!) در خصوص سنگ نمک اطلاعی ندارم اما هر سیست آرتمیای میزان نمک مناسب میخواد بعضی سیست ها نیار به نمک زیاد دارن بعضی سیست ها نمک کم شما از منبعی که آرتمیا تهیه کردین باید میزان هچری و میزان نمک لازم برای هر لیتر آب بپرسید.

ممنون از همه دوستای گلم
    .......موفق باشید......

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12573
    مرسی از آقا سعید و بهنام جان گل
    تغذیه ماده رو قطع کنم !! چند روز ؟
    راستش من تا حالا فایتر نداشتم !!
    1- دوستان در پست های قبلی فرموده بودن که ماده آماده رو از روی تورم شکمش باید شناخت / درسته این موضوع ؟

2- اگه در انتخاب ماده اشتباه بکنم چه مشکلی پیش میاد ؟ آیا ماده ای که داخل شکمش تخم میست با دیدن نر آماده تحریک میشه برای ساخت تخم ؟

ممنون

نوع حیوان خانگی
    FISH
    شماره عضویت
    12119
    مرسی از آقا سعید و بهنام جان گل
    تغذیه ماده رو قطع کنم !! چند روز ؟
    راستش من تا حالا فایتر نداشتم !!
    1- دوستان در پست های قبلی فرموده بودن که ماده آماده رو از روی تورم شکمش باید شناخت / درسته این موضوع ؟

2- اگه در انتخاب ماده اشتباه بکنم چه مشکلی پیش میاد ؟ آیا ماده ای که داخل شکمش تخم میست با دیدن نر آماده تحریک میشه برای ساخت تخم ؟

ممنون
    تغذیه مادهزمانی که وارد مخزن تکثیر کردین قطع کنید تا بعد از تخمریزی البته اگر ماده آماده باشه و بدلیل عدم آمادگی مدت زمان تکثیر طولانی نشه

1
    - دوستان در پست های قبلی فرموده بودن که ماده آماده رو از روی تورم شکمش باید شناخت / درسته این موضوع ؟ بله یکی از نشانه ها تورم شکم ماده و بیرون زده لوله تخمریزی

- اگه در انتخاب ماده اشتباه بکنم چه مشکلی پیش میاد ؟ آیا ماده ای که داخل شکمش تخم میست با دیدن نر آماده تحریک میشه برای ساخت تخم ؟ برای اماده سازی و تخمسازی شما باید نر و ماده ای که تصمیم دارید برای تکثیر قرار بدین در دوره تقویت به هم دیگه با قرار دادن شیشه ها در کنار هم شناسایی کنید

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12573
    نقل قول نوشته اصلی توسط b.pakray نمایش پست ها
    تغذیه مادهزمانی که وارد مخزن تکثیر کردین قطع کنید تا بعد از تخمریزی البته اگر ماده آماده باشه و بدلیل عدم آمادگی مدت زمان تکثیر طولانی نشه

1
    - دوستان در پست های قبلی فرموده بودن که ماده آماده رو از روی تورم شکمش باید شناخت / درسته این موضوع ؟ بله یکی از نشانه ها تورم شکم ماده و بیرون زده لوله تخمریزی

- اگه در انتخاب ماده اشتباه بکنم چه مشکلی پیش میاد ؟ آیا ماده ای که داخل شکمش تخم میست با دیدن نر آماده تحریک میشه برای ساخت تخم ؟ برای اماده سازی و تخمسازی شما باید نر و ماده ای که تصمیم دارید برای تکثیر قرار بدین در دوره تقویت به هم دیگه با قرار دادن شیشه ها در کنار هم شناسایی کنید

سلام
    شب اتون به خیر
    1- ببخشید قسمت دوم رو که توضیح دادید رو خوب متوجه نشدم !! الان ماده های من کاملا از نر جدا هستن
    نرها هم به صورت تکی نگهداری میشن ..... (قسمت دوم فرمایش اتون رو متوجه نشدم)

2- نایلون فریزر رو گذاشتم در داخل تانک تکثیر :
    اما از کجا بدونم دقیقا زیر نایلون حباب می زنه؟

3- در ضمن نایلون رو در کنج تانک گذاشتم اما میاد وسط تانک !! چیکار کنم ؟

4- از دوستان کسی عکس فایتر داره که لوله جنسی ماهی مشخص باشه !! ماهی فایتر خیلی کوچولو هستش در مقایسه با اسکار!! راستش من نتونستم تشخیص بدم

نوع حیوان خانگی
    FISH
    شماره عضویت
    12119
    سلام
    شب اتون به خیر
    1- ببخشید قسمت دوم رو که توضیح دادید رو خوب متوجه نشدم !! الان ماده های من کاملا از نر جدا هستن
    نرها هم به صورت تکی نگهداری میشن ..... (قسمت دوم فرمایش اتون رو متوجه نشدم)

2- نایلون فریزر رو گذاشتم در داخل تانک تکثیر :
    اما از کجا بدونم دقیقا زیر نایلون حباب می زنه؟

3- در ضمن نایلون رو در کنج تانک گذاشتم اما میاد وسط تانک !! چیکار کنم ؟

4- از دوستان کسی عکس فایتر داره که لوله جنسی ماهی مشخص باشه !! ماهی فایتر خیلی کوچولو هستش در مقایسه با اسکار!! راستش من نتونستم تشخیص بدم
    یعنی شما در طول دوره تقویت با قرار دادن شیشه های فایتر نر و ماده مورد نظر در کنار هم اونارو به هم معرفی کنید این روند به آماده سازی کمک میکنه و در این حین ماده با دیدن نر تحریک و اقدام به تخمسازی میکنه

زمانی که ماهی نر ماده ببینه حباب سازی زیر نایلون شروع میشه اگر ماهی به قسمت های دیگه مخزن میره طبیعیه چون وارد محیط جدید شده و محیط میخواد بشناسه

اینم عکس لوله ماده

صفحه 59 از 107 نخستنخست ... 9404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)