کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    ماهی فایتر// عروس هلندی// قمری الماسی
    شماره عضویت
    12573
    نقل قول نوشته اصلی توسط aramesh نمایش پست ها
    هیچ فرقی نداره در هر دو صورت وقتی که پرنده احتیاج به حمام داشته باشه ازش استفاده میکنه
    با سلام
    فکر کنم ظرف حمام فقط در دورانی که ماده روی تخم میخوابه باید برداشته بشه
    چون خیس شدن پرهای ماده می تونه باعث خرابی تخم ها بشه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و ماهی های آب شیرین
    شماره عضویت
    15053
    نقل قول نوشته اصلی توسط omidkhosravi نمایش پست ها
    با سلام
    فکر کنم ظرف حمام فقط در دورانی که ماده روی تخم میخوابه باید برداشته بشه
    چون خیس شدن پرهای ماده می تونه باعث خرابی تخم ها بشه
    امید جان درست میگن.فقط یه تجربه ای داشتم این بود که اگه میدیدم فنچام خیلی کثیف شدن میبردمشون تو حیاط(به شرط آفتابی بودن ).جایی که کاملا تو نور مستقیم باشه.جهت قفس رو هم طوری قرار میدادم که نور به تخم ها نخوره.معمولا اینکارو انجام بدید فنچ ها از تو لونه بیرون میان.اونوقت شما میتونی وان آب براشون بذاری.تو آفتاب هم راحت خشک میشن.بهتره قبلش 10 دقیقه صبر کنی اگه تو لونه نرفتن وان بذاری.این روش واسه من جواب داد.تخم ها هم خراب نشد.بیشتر از 1 ساعت هم تو آفتاب نذارشون.بازم همه چی به تجربتون از نگه داشتن فنچ بستگی داره.و البته تجربتون از رفتار های فنچ مورد نظر
    موفق باشید

همکار قدیمی ( معاون انجمن فنچ )

نوع حیوان خانگی
    فنچ // مرغ عشق // سهره // قناری
    شماره عضویت
    12291
    نقل قول نوشته اصلی توسط alireza.alpnia نمایش پست ها
    امید جان درست میگن.فقط یه تجربه ای داشتم این بود که اگه میدیدم فنچام خیلی کثیف شدن میبردمشون تو حیاط(به شرط آفتابی بودن ).جایی که کاملا تو نور مستقیم باشه.جهت قفس رو هم طوری قرار میدادم که نور به تخم ها نخوره.معمولا اینکارو انجام بدید فنچ ها از تو لونه بیرون میان.اونوقت شما میتونی وان آب براشون بذاری.تو آفتاب هم راحت خشک میشن.بهتره قبلش 10 دقیقه صبر کنی اگه تو لونه نرفتن وان بذاری.این روش واسه من جواب داد.تخم ها هم خراب نشد.بیشتر از 1 ساعت هم تو آفتاب نذارشون.بازم همه چی به تجربتون از نگه داشتن فنچ بستگی داره.و البته تجربتون از رفتار های فنچ مورد نظر
    موفق باشید

فنچ حیوون حساسیه . وقتی رو تخمه ، نباید قفسش رو جابجا کرد . این کار استرس زیادی بهش وارد میکنه .
    ممکنه پرنده های شما با این کار ، هم آبتنی کنن و هم دوباره رو تخما بخوابن . ولی خب این موضوع عمومیت نداره .
    بهتره ک تو دوره ی تخمگذاری ، برای پرنده ها ظرف مخصوص آبتنی قرار ندیم . میشه آبتنی پرنده هارو برای مدت کوتاهی ب تعویق انداخت .
    ضمن این ک دوباره عرض میکنم ک در دوره ی تخمگذاری ( و حتی بعد از جوجه شدن تخمها ) بهتره ک جای قفس عوض نشه . چون احتمال بلند شدن جفت از روی تخمها ، خیلی زیاده .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    خرگوش ، فنچ
    شماره عضویت
    14736
    سلام، فنچ هاي من دو تا جوجه دارن كه يك هفته است بدنيا اومدن از سه روز قبل فنچ ماده حجم مدفوعش خيلي زياد شده و مقداري هم آب درش ديده ميشه و بيشتر سفيد رنگه. امروز فنچ نر هم اين طوري شده. لاغرتر از قبل به نظر ميرسن. الان يك هفته است كه نه مولتي ويتامين و نه ميوه و سبزيجات بهشون ندادم. غذاشون فقط ارزن، تخم كتان و كف دريا بوده. ممكنه راهناييم كنيد چكار كنم ميترسم دير بشه و اتفاقي براشون بيفته. جوجه ها خيلي كوچيكن. متشكرم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    باجریگار
    شماره عضویت
    15686
    نقل قول نوشته اصلی توسط apameh نمایش پست ها
    سلام، فنچ هاي من دو تا جوجه دارن كه يك هفته است بدنيا اومدن از سه روز قبل فنچ ماده حجم مدفوعش خيلي زياد شده و مقداري هم آب درش ديده ميشه و بيشتر سفيد رنگه. امروز فنچ نر هم اين طوري شده. لاغرتر از قبل به نظر ميرسن. الان يك هفته است كه نه مولتي ويتامين و نه ميوه و سبزيجات بهشون ندادم. غذاشون فقط ارزن، تخم كتان و كف دريا بوده. ممكنه راهناييم كنيد چكار كنم ميترسم دير بشه و اتفاقي براشون بيفته. جوجه ها خيلي كوچيكن. متشكرم
    بهتون توصه میکنم تخم مرغ بدین توی پست ها قبلی گفته بودم تخم مرغ هم باعث تقویت جفت میشه هم باعث زودتر بالغ شدن جوجه ها

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    خرگوش ، فنچ
    شماره عضویت
    14736
    نقل قول نوشته اصلی توسط ابوالفضل خاکی نمایش پست ها
    بهتون توصه میکنم تخم مرغ بدین توی پست ها قبلی گفته بودم تخم مرغ هم باعث تقویت جفت میشه هم باعث زودتر بالغ شدن جوجه ها
    من الان نگران پدر و مادر هستم كه اسهال هستن و ميخوام بيماري اون ها رو خوب كنم يك بار ديگه مطلب رو وارد مي كنم خواهش مي كنم هر كسي راه درمان رو ميدونه راهنماييم كنه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    باجریگار
    شماره عضویت
    15686
    من الان نگران پدر و مادر هستم كه اسهال هستن و ميخوام بيماري اون ها رو خوب كنم يك بار ديگه مطلب رو وارد مي كنم خواهش مي كنم هر كسي راه درمان رو ميدونه راهنماييم كنه.

به هیچ وجه بهش سبزی و میوه نده و فقط به همون ارزن اکتفا کن.آبی که براش میذاری بجوشون و براش چند قطره عرق نعنا بریز تا مشکلش حل بشه.اگر ظرف 2روز دیگه خوب نشد حتما ببرش پیش دامپزشک وگرنه ممکنه بدن پرنده انقدر ضعیف بشه که از بین بره.وقتی هم ایشالا خوب شد براش تا چند روز میوه و سبزی نذار و سعی کن با مولتی ویتامین بدنش رو تقویت کنی..بازم اگر سوالی بود من درخدمتم.

کاربر ساده

شماره عضویت
    15439
    سلام
    دوستان متخصص اگه لطف کنن راهنمایی کنن...

علت خورده شدن تخم توسط فنچ ماده چیه و باید چکار کرد؟

کلسیمشون کامله تغذیشونم خوبه

ارسال شده از gt-n7100 با استفاده از تپاتالک 2

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    باجریگار
    شماره عضویت
    15686
    نقل قول نوشته اصلی توسط niima نمایش پست ها
    سلام
    دوستان متخصص اگه لطف کنن راهنمایی کنن...

علت خورده شدن تخم توسط فنچ ماده چیه و باید چکار کرد؟

کلسیمشون کامله تغذیشونم خوبه

ارسال شده از gt-n7100 با استفاده از تپاتالک 2
    بعضی از پرنده ها عادتشونه که تخمشونو بخورن که این اشی میشه از استرسی که قبلا بهوشن وارد شده
    اگه مطمئن هستید کلسیومشون کافیه پس پرنده ی شما از او ندست هاز پرنده هایی که عادت به خوردن تخم داره
    وفکرنمیکنم بشه کاریش کرد بهتون توصیه میکنم جفتشونو عوض کنید

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    ماهی فایتر// عروس هلندی// قمری الماسی
    شماره عضویت
    12573

سلام
    لاغری اشون فکر کنم به دلیل تغذیه جوجه هاشون باشه و کمبود مواد مغذی
    قبل هم تخم گذاشته بودن ؟
    عرق نعنا باید خوب باشه چونه روغن های اسانسی موجود در عرق نعنا خاصیت آنتی باکتریال داره. فقط دقت کنید که آیا آب دارای عرق رو میخورن یا نه؟

صفحه 150 از 348 نخستنخست ... 50100131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161162163164165166167168169200250 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)