صفحه 81 از 412 نخستنخست ... 316263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100131181 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 801 به 810 از 4120
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    Fishes - Budgerigar - Finch
    شماره عضویت
    11139
    نقل قول نوشته اصلی توسط Akhavani نمایش پست ها
    سلام بر دوستان عزیز
    در مورد کتاب زیر کسی اطلاعاتی داره؟فکر میکنم مال فروشگاهی چیزی باشه نظر دوستان چیه؟من سر از این جدول ها درنمیارم...
    Download File : DiscusCatalog.pdf
    سلام آقای اخوانی عزیز
    چیزی که از ظاهر امر میشه استنباط کرد اینه که این جداول شامل اطلاعاتی هستن برای یک سری بسته هایی که برای شخصی ارسال میشه و اطلاعاتی در مورد اینکه کدو م پک دارای چه نوع نژادی از دیسکس و چه سایزی هستش رو میده برای مثال:
    در شکل اول نژاد دیسکس ها رو آلبینو لئوپارد اسنیک اسکین گفته
    DC - 01 - 01 = 4.5 - 5.0cm or 2.0 inch
    01 اول از سمت چپ دسته بندی نژادی رو مطرح میکنه که در این جا نژادش آلبینو لئوپارد اسنیک اسکینه.
    01 دوم از سمت چپ دسته بندی سایزی رو مطرح میکنه که در اینجا بین 4.5 تا 5.0 سانتی متری یا 2.0 اینچی هستن .
    و برای همین مشاهده میکنید که در هر نوع نژاد عدد دوم تغییر میکنه و براساس سایزی که دارن اونها رو به پنج دسته تقسیم کرده .
    در کل این تنها یک فهرست بندی برای پیدا کردن آسونتر نژاد و سایز دیسکس های موجود در پک ها به هنگام تحویل یا دریافات هستش.
    موفق باشید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    سلام
    اره همینطوره دوست عزیز دوستان اگه کتابی در مورد دیسکس دارن معرفی کنن

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    با سلام و تبريك سال نو:
    انشاا.. با كمك شما دوستان در اين سال دست به يك خانه تكاني عظيم تو پارسي پت خواهيم زد.
    جناب اخواني منم سه تا 4 تا كتاب دارم سعي مي كنم خلاصه اي از اين كتابها را تو بخش ديسكس بذارم يا لينك معرفيشو قرار بدم.
    اميدوارم ساير دوستان هم تو اين بخش بهمون كمك كنن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Earthworm
    شماره عضویت
    11635
    دوستان سلام.
    یه مشکل دارم: دیسکسهام تا چند روز پیش از غذاهای شرکت tetra میخوردن . البته هنوز هم همینطور.به پیشنهاد اساتید غذای دستساز خوبی واسشون درست کردم که رشدشون بهتر بشه ولی اصلا نمیخورن!!! من شنیده بودم دیسکس واسش سرو دست میشکنه ولی اینها اصلا تو کارش نیستن!!!!
    ترکیباتی که استفاده کردم: قلب گوسفند،نخود فرنگی،هویج پخته،اسفناج پخته،فلفل دلمه قرمز بخارپز،سیر.همرو چرخ کردم،فریز شده استفاده میکنم که نمیخورن.
    ممنون.

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط TETRA نمایش پست ها
    دوستان سلام.
    یه مشکل دارم: دیسکسهام تا چند روز پیش از غذاهای شرکت tetra میخوردن . البته هنوز هم همینطور.به پیشنهاد اساتید غذای دستساز خوبی واسشون درست کردم که رشدشون بهتر بشه ولی اصلا نمیخورن!!! من شنیده بودم دیسکس واسش سرو دست میشکنه ولی اینها اصلا تو کارش نیستن!!!!
    ترکیباتی که استفاده کردم: قلب گوسفند،نخود فرنگی،هویج پخته،اسفناج پخته،فلفل دلمه قرمز بخارپز،سیر.همرو چرخ کردم،فریز شده استفاده میکنم که نمیخورن.
    ممنون.
    سلام:
    دوست عزيز طبيعيه و دليلش اينه كه به اين غذا عادت ندارن،كم كم عادت مي كنن
    1- براي اين كار سر يكساعت خاص كه وعده غذاي خشك ميدهيد رو حذف كنيد و مخلوط دل رو بهشون به ميزان خيلي كم بدهيد و از كنار تانك فاصله بگيريد اگر تو نيم ساعت نخوردن غذا رو از تانك سيفون كنيد و چند بار اين كار را در هفته تكرار كنيد،بعد از مدتي عادت مي كنن.
    2-كمي از غذاي خشك را با دل خيلي كم مخلوط كنيد و توي وعده هاي غذاي خشكي كه بهشون ميديد اين مخلوط رو هم بهشون بدهيد و در ابتدا اين مخلوط دل خيلي كم باشه مثلاً به اندازه يك عدس

همکار قدیمی انجمن قناری

نوع حیوان خانگی
    ديسکس-عروس هلندی- قناري
    شماره عضویت
    5776
    سلام
    دیسکس ماده من توی تانک تکثیر موقعی که غذا براشون میریزم سرش به سمت چپ و راست تکون میده و عقب عقب میره بعضی وقت ها هم خودش میزنه به شیشه ( البته خیلی کم این اتفاق میفته )
    بعد از چند دقیقه میاد به سمت غذا
    فقط موقع غذا اینطوری میشه و در بقیه موارد مثل سیفون هم خیلی آرومه
    به نظر شما مشکل از چی میتونه باشه ؟
    راه درمانی داره ؟
    ممنونم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11139
    نقل قول نوشته اصلی توسط Gloster نمایش پست ها
    سلام
    دیسکس ماده من توی تانک تکثیر موقعی که غذا براشون میریزم سرش به سمت چپ و راست تکون میده و عقب عقب میره بعضی وقت ها هم خودش میزنه به شیشه ( البته خیلی کم این اتفاق میفته )
    راه درمانی داره ؟
    ممنونم
    سلام دوست عزیز
    از چه نوع غذایی براشون استفاده میکنید ؟
    منظورم خشک یا ... بودنشه.

همکار قدیمی انجمن قناری

نوع حیوان خانگی
    ديسکس-عروس هلندی- قناري
    شماره عضویت
    5776
    هم غذای خشک تترا و هم مخلوط دل

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11139
    سلام
    راه درمانی داره ؟
    ممنونم
    دوست عزیز این شرایط معمولا برای ماهیها بر اثر عوامل زیر بوجود میاد :
    1 - غذا دادن زیاد به ماهی
    2 - مصرف زیاد غذا های خشک
    3 - تغییر ناگهانی در غذایی
    4 - آب آلوده
    و ....
    برای جلوگیری از این حالت حتما قبل از ریختن غذاهای خشک به داخل آکواریم مقدار غذای مورد نظرتون رو توی ظرفی که با آب آکواریم پر شده بذارید 3 تا 4 دقیقه خیس بخوره بعد بدید به ماهیاتون . و سیفون کردن آب رو هم هرگز فراموش نکنید تا کیفیت آب در حد مطلوب باقی بمونه (بخصوص برای دیسکس)

ماهی شما به احتمال خیلی زیادی به بیماری کیسه هوا مبتلا شده که برای درمانش فعلا دمای آب رو بین 30 تا 34 درجه نگه دارید و به ازای هر 20 لیتر آب هم یک قاشق غذا خوری نمک بدون ید به آکواریم اضافه کنید و وعده های غذایی رو به یک وعده کاهش بدید(اونم زیاد نباشه).
    بعد از 5 تا هفت رو اگه علائمی از بهبودی دیدید که خدارو شکر ولی اگر نه به ازای هر 37.8لیتر آب یک قاشق غذاخوری سولفات منیزیم به آکواریم اضافه کنید. (در صورت امکان درمان رو توی تانک قرنطینه انجام بدید)
    موفق باشید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    سلام
    راه درمانی داره ؟
    ممنونم
    سلام
    یکی از مهمترین مسئله در نگهدی حیوانات رفتار شناسی انهاست که خیلی مهمه من احساس میکنم شما رفتار شناسیت نسبت به ماهی ها ضعیفه بایدبدونی که مثلا فلان حرکت نشون دهنده ترس بیماری و یا مثلاجفت خوردن ماهی هستش و یا چیز دیگه و این رو هم میتونی با بالا بردن اطلاعت خودت و دقت در حرکات ماهی ها بدست بیاری
    در مورد این که دیسکستون سرش رو چپ و راست میبره و عقب عقب میره چیز خاصی نمیشه ازش برداشت کرد اونم فقط موقع غذا خوردن ...!!!! من این حرکت رو تو اسکار دیدم که البته موقع عقب رفتن درپوش ابشش رو هم باز و بسته میکرد انگار که میخواست یه چیزی رو ازش بندازه بیرون اگه اینجوریه من احتمال میدم انگل ابششیه!!!!!
    در مورد بیماری کیسه هموا که دوستمون گفت من بعید میدونم اینجور باشه دوست عزیز یه حرکت کوچیک که اونم ربطی به کیسه هوا نداره.....!!!!حالا بیایم نسخه هم واسش بپیچیم
    علائم بیماری کیسه هوا اینه که ماهی تعادل خودش رو از دست میده و خوب نمتونه شنا کنه (حتی ممکنه در مواقع حاد برعکس بشه) ، بی حرکت بودن ماهی و بوجود اومدن حباب داخل مدفوع ماهی
    من نمیدونم شدت این حرکت توسط دیسکس شما چقدره و چقدر تکرارش میکنه اما اگه جزئیه ولش کن سر به سرش نزار سعی کن کیفیت اب رو همیشه در حد فوق نرمال نگه داری
    پاینده و شاد باشی
    مهدی

صفحه 81 از 412 نخستنخست ... 316263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100131181 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)