کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9861
    سلام
    واسه خرید شقایق , جز شقایق موکتی , چه نوع شقایقی که با دوام باشه پیشنهاد میکنید ؟

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMAD REZA GHOBASHI نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت دوستان محترم!
    یکی از آکواریوم های آب شور بنده در بین ماسه های آن سولفید هیدروژن تشکیل شده است و ضخامت ماسه هم مناسب می باشد و در چهار آکواریوم اب شوری که دارم تمامی پارامترها و ضخامت ماسه یکسان می باشند اما فقط در بین ماسه های یکی از آنها این گاز تشکیل شده است جهت رفع آن چه پیشنهادی می دهید.
    آیا گوبی های ماسه الک کن می توانند در رفع این مشکل کمکی نمایند در این صورت عمر آنها در آکواریوم چقدر می باشد و شما کدام یک را مناسب تر می دانید؟
    با تشکر
    سلام
    گاپی های شن خوار متاسفانه عمر کوتاهی دارند شما هرجا که سولفید تشکیل شده ماسه هاش رو هم بزن به آهستگی تا حدود دو ماه از شر سولفید خلاص میشید

send by Tapatalk

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanaki نمایش پست ها
    سلام
    واسه خرید شقایق , جز شقایق موکتی , چه نوع شقایقی که با دوام باشه پیشنهاد میکنید ؟
    سلام
    شقایق های خلیج از خارجیها مقاوم ترند و لانگ تانگل یا پایه قرمز هم به نظر من از بقیه مقاوم تره

send by Tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    هیچی
    شماره عضویت
    14853
    سلام دوستان یه چیلر هایلا 250 خریدم که روش نوشته شده برای 600 تا 2200 لیتر بر دقیقه.پمپی که بایس بزارم براش چه قدرتی باید داشته باشه؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    نقل قول نوشته اصلی توسط parsa0361 نمایش پست ها
    سلام دوستان یه چیلر هایلا 250 خریدم که روش نوشته شده برای 600 تا 2200 لیتر بر دقیقه.پمپی که بایس بزارم براش چه قدرتی باید داشته باشه؟
    منم همین چیلر رو دارم و بهترین نتیجه رو تو واتر پمپ 1800 لیتری گرفتم .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10895
    سلام دوستان من یه دلقک ماهی مرون گلد دارم به همر لنگری و مرجان الگانسم حمله میکنه علتش چی میتونه باشه شرایت اب هیچ مشکلی نداره به نظر شما میتونه برای قلمرو طلبیش باشه

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط alikm نمایش پست ها
    سلام دوستان من یه دلقک ماهی مرون گلد دارم به همر لنگری و مرجان الگانسم حمله میکنه علتش چی میتونه باشه شرایت اب هیچ مشکلی نداره به نظر شما میتونه برای قلمرو طلبیش باشه
    سلام
    مرون گلد مهاجم ترین دلقکه و به احتمال فراوان به خاطر قلمرو طلبیه اگه میتونید بگیریدش یه هفته تو رف زندانیش کنید و دوباره به تانک برگردونید و اگه خوب نشد مجبورید ردش کنید

send by Tapatalk

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    اب شور
    شماره عضویت
    15700
    سلام
    یه اکواریوم دارم الان حدود ۸۰ لیتری اب شور توش دوتا دلقک ماهی هست. الان میخوام یه اکواریوم اب شیرین دیگه دارم اونو بکنم اب شور. بدون سوراخ کردن با پمپ اب رو بدم به سامپ. یه سوال هست. ما بقی آبی که نیاز دارم یعنی حدود ۱۵۰ لیتر میشه. از دریا بندر عباس آب اوردم. یه سوالی هست برام اول اینکه الان من میتونم از آب دریا استفاده کنم و چیزی نمیخواد
    بعد من با شوری سنج شوری اب اکواریوم فعلی خودم رو میگیرم درجه عدد بین ۱.۰۱۹ تا ۱.۰۲۰ رو نشون میده اما آب دریا ۱.۰۲۳ و ۱.۰۲۴ رو نشون میده؟ کدومش درسته؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadhafezy نمایش پست ها
    سلام
    یه اکواریوم دارم الان حدود ۸۰ لیتری اب شور توش دوتا دلقک ماهی هست. الان میخوام یه اکواریوم اب شیرین دیگه دارم اونو بکنم اب شور. بدون سوراخ کردن با پمپ اب رو بدم به سامپ. یه سوال هست. ما بقی آبی که نیاز دارم یعنی حدود ۱۵۰ لیتر میشه. از دریا بندر عباس آب اوردم. یه سوالی هست برام اول اینکه الان من میتونم از آب دریا استفاده کنم و چیزی نمیخواد
    بعد من با شوری سنج شوری اب اکواریوم فعلی خودم رو میگیرم درجه عدد بین ۱.۰۱۹ تا ۱.۰۲۰ رو نشون میده اما آب دریا ۱.۰۲۳ و ۱.۰۲۴ رو نشون میده؟ کدومش درسته؟

ممنون میشم راهنمایی کنید
    سلام
    شوری آب دریا درسته و شوری 1.019 کمه و شما شوری تانک رو کم کم طی یه هفته تا ده روز زیاد کنید
    شما میتونید از همون آب دریا کم کم سر ریز کنید به جای آب بخار شده تا شرایط دوتا آب یکسان بشه ولی در این صورت حدود 50 لیتر دیگه آب دریا لازم دارید
    آب دریا رو هم تست نیترات و فسفات بزنید آبهای نزدیک ساحل آلودگی زیادی دارن

send by Tapatalk

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    اب شور
    شماره عضویت
    15700
    یعنی من الان میتونم همون آب دریایی که اوردم رو بریزم توی اون یکی اکواریوم همون ۲۰۰ لیتری؟بعد اب اون ۸۰ لیتری رو هم بریزم روش درسته؟

برای تست نیترات و سولفات چکار کنم؟ من اکواریومم رو اماده گرفتم نمیدونم چی به چیه کلا. فقط طرف بهم چندتا محلول دادو غذا و همین شوری سنج

یکی از این محلولها روش نوشته ماده فیلتری بیولوژیکی مایع محتوی باکتری های تصفیه کننده
    اون یکی هم به ماده سفید رنگه روش فکر کنم ترکی نوشته و در اخرش نوشته ۱ به یه چیزی ۲۰

صفحه 540 از 1093 نخستنخست ... 404404905215225235245255265275285295305315325335345355365375385395405415425435445455465475485495505515525535545555565575585595906401040 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)