صفحه 57 از 269 نخستنخست ... 7383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576107157 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 561 به 570 از 2687
    کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط Gloster نمایش پست ها
    سلام
    من منتظر نظر بابک عزیز شدم . واقعیتش اینه که احتمال میدم نظر بابک اینه که انعقاد در خروجی تخم ماهی پیش اومده . من در مورد قزل آلا که این مشکل پیش میاد شنیدم . در این صورت تو آب گل میخک می اندازنش و با فشار دست بر مقعد ماهی به صورت مصنوعی عمل خروج تخم از شکم رو انجام میدن . ولی بدن دیسکس و ساختمان آناتومی دیسکس در نزدیکی خروجی تخم مقداری تو هم و حساسه . حالا میشه براش به این شکل رفتار کرد یا نه من نمی دونم . هیچ تجربه ای هم در موردش ندارم . خواستم بی ادبی نشه و یه توضیحی بدم . شاید بابک عزیز نظر خاصی در این مورد داشته باشه ....
    البته من دوستی داشتم که تکثیر کننده خوبی بود شنیده بودم که ph و دمای آب رو تغییر می داد تا ماهی تحریک بشه شاید موثر باشه ولی باز منتظر پاسخ بابک آژیده عزیز باشید .

همکار قدیمی انجمن قناری

نوع حیوان خانگی
    ديسکس-عروس هلندی- قناري
    شماره عضویت
    5776
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشاد رضایی نمایش پست ها
    من منتظر نظر بابک عزیز شدم . واقعیتش اینه که احتمال میدم نظر بابک اینه که انعقاد در خروجی تخم ماهی پیش اومده . من در مورد قزل آلا که این مشکل پیش میاد شنیدم . در این صورت تو آب گل میخک می اندازنش و با فشار دست بر مقعد ماهی به صورت مصنوعی عمل خروج تخم از شکم رو انجام میدن . ولی بدن دیسکس و ساختمان آناتومی دیسکس در نزدیکی خروجی تخم مقداری تو هم و حساسه . حالا میشه براش به این شکل رفتار کرد یا نه من نمی دونم . هیچ تجربه ای هم در موردش ندارم . خواستم بی ادبی نشه و یه توضیحی بدم . شاید بابک عزیز نظر خاصی در این مورد داشته باشه ....
    البته من دوستی داشتم که تکثیر کننده خوبی بود شنیده بودم که ph و دمای آب رو تغییر می داد تا ماهی تحریک بشه شاید موثر باشه ولی باز منتظر پاسخ بابک آژیده عزیز باشید .
    ممنونم استاد رضایی عزیز
    اقا بابک خیلی سرش شلوغه از صبح منتظر جوابشون هستم
    حال ماهی هم رو به بدتر شدنه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام

ببخشید بابت تاخیر

من قاطعانه نمیتونم بگم مشکل در تخم گذاری و سخت شدن توده تخم هاس ولی وقتی عکس رو دیدم نا خود آگاه یاد ماده هایی اتفادم که تو سالنم با این مشکل مواجه میشدند

دمای بالا و/یا کیفیت بد آب و/یا تخم گذاری های پی در پی و/یا سن بالا و/یا تغذیه بد و/یا استرس در دوره تخم گذاری به هر دلیلی

معمولا دمای بالا در زمانی که ماهی تخم در شکمش داره اصلی ترین عامل بزوز این مشکله و بقیه موارد در کنارش به بد تر شدن شرایط کمک میکنند

دمای آب رو روی 28 درجه نگهدارید و هر روز 2 بار 100% آب رو با آب تازه با دمای 27 درجه تعویض کنید . وجود یک قاشق نمک در هر 20 لیتر و 250 میلیگرم سیپروفلوکساسین در هر 35 لیتر آب ضروری است

غذ به هیچ عنوان ندید و فقط صبر کنید تا شرایط ماهی عوض بشه

هر 24 ساعت یک بار سیپروفلوکساسین رو تجدید کنید (جلوگیری یا درمان عفونت احتمالی در محل جمع شدن تخم ها)
    ویرایش توسط بابک آژیده : 14th May 2013 در ساعت 02:23 AM

همکار قدیمی انجمن قناری

نوع حیوان خانگی
    ديسکس-عروس هلندی- قناري
    شماره عضویت
    5776
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلامببخشید بابت تاخیرمن قاطعانه نمیتونم بگم مشکل در تخم گذاری و سخت شدن توده تخم هاس ولی وقتی عکس رو دیدم نا خود آگاه یاد ماده هایی اتفادم که تو سالنم با این مشکل مواجه میشدنددمای بالا و/یا کیفیت بد آب و/یا تخم گذاری های پی در پی و/یا سن بالا و/یا تغذیه بد و/یا استرس در دوره تخم گذاری به هر دلیلیمعمولا دمای بالا در زمانی که ماهی تخم در شکمش داره اصلی ترین عامل بزوز این مشکله و بقیه موارد در کنارش به بد تر شدن شرایط کمک میکننددمای آب رو روی 28 درجه نگهدارید و هر روز 2 بار 100% آب رو با آب تازه با دمای 27 درجه تعویض کنید . وجود یک قاشق نمک در هر 20 لیتر و 250 میلیگرم سیپروفلوکساسین در هر 35 لیتر آب ضروری استغذ به هیچ عنوان ندید و فقط صبر کنید تا شرایط ماهی عوض بشههر 24 ساعت یک بار سیپروفلوکساسین رو تجدید کنید (جلوگیری یا درمان عفونت احتمالی در محل جمع شدن تخم ها)
    سلام ممنونم اقای اژیدهوضعیت ماهی خیلی بدتر شده گوشه اکواریوم. روبه بالا. روی سطح. اب قرار گرفتهامیدی به زنده ماندنش هست ?ماده جوونه چو ن خودم سایز کردم15 روز از تخم گذاری قبلیش گذشهدمای اب 30 درجه بود

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط Gloster نمایش پست ها
    سلام ممنونم اقای اژیدهوضعیت ماهی خیلی بدتر شده گوشه اکواریوم. روبه بالا. روی سطح. اب قرار گرفتهامیدی به زنده ماندنش هست ?ماده جوونه چو ن خودم سایز کردم15 روز از تخم گذاری قبلیش گذشهدمای اب 30 درجه بود
    سلام

اگر مشکلش تخم هایی باشه که قادر به دفعش نیست معمولا میمیرن چون عملا راهی برای خروجش باقی نمیمونه . معمولا اگر عفونت هم نکنه یا عفونت با آنتی بیوتیک کنترل بشه باز هم راهی برای خروج تخم های فاسد وجود نداره و ماندن تخم ها باعث عفونت های بعدی میشه . من تا حالا نتونستم راهی برای این مشکل پیدا کنم. تا شانس شما چی باشه .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    .دیسکس.طوطی
    شماره عضویت
    9074
    سلام
    من میخواستم مترونیدازول با ارتمیا به خورد دیسکس مریض بدم چون فلاجلول اینجا گیر نمیاد.حالا برای اینکه قرص مترونیدازولو با اب ارتمیاهای زنده قاطی کنم چقدر باید دارو تو اب بمونه تا جذب بدن ارتمیا بشه؟و اینکه زمان اثر گذاری مترو 8 ساعته برای هر بار تغذیه باید داروی جدید بزنم یا همون یک بار کافیه؟ممنون

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi96 نمایش پست ها
    سلام
    من میخواستم مترونیدازول با ارتمیا به خورد دیسکس مریض بدم چون فلاجلول اینجا گیر نمیاد.حالا برای اینکه قرص مترونیدازولو با اب ارتمیاهای زنده قاطی کنم چقدر باید دارو تو اب بمونه تا جذب بدن ارتمیا بشه؟و اینکه زمان اثر گذاری مترو 8 ساعته برای هر بار تغذیه باید داروی جدید بزنم یا همون یک بار کافیه؟ممنون

سلام:
    آرتمیا را بمدت نیم ساعت در محلول قرص مترو نگه دارید و پس از نیم ساعت به ماهی بخورانید.تغذیه یک یا نهایت دوبار در روز کافیه و وعده سوم را غذای خشک بدهید.دوره را تا هفت روز ادامه بدهید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    12129
    سلام

من مدت کوتاهیه(2 ماه) که تانک اب شیرین راه انداختم.. الانم تانکمو بزرگتر کردم حدود 100 لیتره..

اول چند تا ماهی بارب و 2 تالوچ و چند تا دیگه انداختم که تعدادیشون مردن کهه فکر میکنم از شرایط بد اب بود...
    تانک رو که عوضش کردم یدونه انجل 2.5 اینچ و یه دیسکس که کلا مریض بود و من اطلاعی نداشتم گرفتم .دیسکس ه مرد

حدود 10 روزه که 2 تا دیسکس2 و 2.5 دیگه گرفتم یکیشون با اشتهای زیاد غذا میخوره..انجل هم که همیشه گرسنس..
    اما اون یکی دیسکس اکثر مواقع باله هاش نیمه بازه گاهی اوقات کامل باز میکنه..هیچی هم نمیخوره..یه بار دیدم که یه چیزی تو اب معلق بود و خوردش کلا غذا نمیخوره میره سمت غذا ولی نمیخوره...و گوشه گیره
    الانم که همشون باله هاشون داره ریش ریش میشه..انداختموش تو قرنطینه کوچیک محلول جنرال تونیک تترا و مقدار کمی هم تترا سایکیلین..
    ممنون میشم کمک کنید که خوب بشن هفته دیگه میخوام برم ایران دیسکس 3 4 تا دیگه اضافه کنم و ماهیای دیگه رو حذف کنم..
    اون انجل هم همیشه با اینا درگیره..
    دما 29.5
    مدفوع هم رنگ غذاییه که بهشون میده قهوه ای مایل به قرمز...اسم غذا هم d 50 plus tropical...مخلوط دل هم هنوز درست نکردم/..
    اینم عکس..قبل از قرنطینه..موقع گرفتن عکسها بالاهاشون تا این حد باز میشه...

تانک من که 2 تا بوته طبیعی گذاشتم...قرار بود گیاهی بهشه..

این هم اونی که غذا نمیخوره..

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    سلام:
    دوست عزیز ابتدا چند مورد رو خدمتتون عرض کنم:
    1-اولین مورد در نگهداری دیسکس تانک مناسب دیسکس است وبا توجه به تعداد دیسکس-شما برای نگهداری دیسکس باید حداقل تانکی با ظرفیت300الی 400 لیتر داشته باشید و اونم با تعداد حداقل 8 تا 10 دیسکس
    2-شرایط فیلتراسیون مناسب،اگر میزان سیفون آب کم است (داشتن فیلتر سطلی با مدیای مناسب)که شما فقط یک تاپ فیلتر دارید
    3-سیفونهای منظم و مناسب
    4-خرید دیسکس های سالم(متاسفانه مال شما یا تکثیر داخله یا گرید خیلی پائین مالزی)
    5-ماهیان ناسازگار با دیسکس مثل آنجل و پنکوسی
    6-احتمالاً با غذای نامناسب تغذیه شدند مثل کرم خونی و ....و غذایی هم که شما دارید برند بسیار مناسبی برای دیسکس نیست
    و
    .
    .
    .
    بزرگترین مشکل دیسکس شما استرس و شرایط فیلتراسیون تانک بوده،ضمن اینکه آنجل در این شرایط استرس را افزایش داده-مشکل بعدی شما کم بودن تعداد دیسکسها بوده و ضمناً نباید ماهی رو سریعاً می بریدید توی آنتی بیوتیک اونم تترا سایکلین

پیشنهادم به حضرتعالی: برای نگهداری دیسکس تانکی با ظرفیت 300 لیتر داشته باشید و با ارتفاع 60 سانتیمتر بیشتر-کف تانک و داخل تانک خالی از شن و دکور-فیلتراسیون مناسب مثل یک فیلتر سطلی ایهام 2217 یا حداقل 2215 با سیکل کامل طی شده-سیفونهای منظم روزانه یا یکروز در میان-دمای مناسب 30 تا31-غذاهای مناسب خشک و خلوط دل و غذادهی مناسب و .....

اما در حال حاضر:
    هر پوسیدگی باله ای بیماری کلومناریس محسوب نمیشه و هر بیماری ویروسی باکتریایی نیست که شما از آنتی بیوتیک و جنرال تونیک استفاده کردید-احتمال خیلی زیاد ماهی شما دلیل پوسیدگی باله هاشون شرایط نامناسب آب و تغذیه و استرس بوده که این امر با افزایش دیسکس ها،شرایط مناسب آب و سیفونهای مکرر و .... حل می شده یا نهایتاً بیماری انگل روده ای بوده و شما اشتباهاً دنبال درمان باکتریایی ویروسی رفتید،متاسفانه چون آنتی بیوتیک رو شروع کردید تا انتها ادامه بدید-چون قطع کردنش ضرر بیشتری داره-اما سیفون روزانه 70 تا 80% و ترجیحاً دوبار در روز تا سه بار-دمای تانک 33 و به ازای هر 35 لیتر یک قرص 250 میلیگرمی-نمک هر 20 لیتر 1 قاشق غذاخوری-ضمناً با توجه به عدم کارایی مناسب تترا سایکلین در آب با پی اچ قلیایی-آب مورد استفادتون تو تانک قرنطینه باید بیشتر بسمت اسیدی میل کنه برای این منظور حداقل 70% آب ro و 30% آب لوله کشی کلرزدایی شده-

اما سوالات بنده از حضرتعالی:
    1-میزان آنتی بیوتیک و جنرال تونیک؟؟؟؟سیفون قرنطینه؟؟؟؟لیتراژ قرنطینه؟؟؟؟
    2-تو قرنطینه ماهی ها غذا می خورند؟؟؟؟؟
    3-مدفوع اون ماهی مریض؟؟؟؟

مطالب خیلی بیشتر هست که موضوع این پست رو خیلی زیاد میکنه شما سوالت رو بفرمائید تا ینده و دوستان بتونن کمک بیشتری کنن

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    12129
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash_ta23 نمایش پست ها
    سلام:
    دوست عزیز ابتدا چند مورد رو خدمتتون عرض کنم:
    1-اولین مورد در نگهداری دیسکس تانک مناسب دیسکس است وبا توجه به تعداد دیسکس-شما برای نگهداری دیسکس باید حداقل تانکی با ظرفیت300الی 400 لیتر داشته باشید و اونم با تعداد حداقل 8 تا 10 دیسکس
    این تانکو تازه زاش انداختم..البته تو فکر یه 100*70*55 هستم..اینو دیگه به زور جاش میدم تو اتاقم جا نیست...
    2-شرایط فیلتراسیون مناسب،اگر میزان سیفون آب کم است (داشتن فیلتر سطلی با مدیای مناسب)که شما فقط یک تاپ فیلتر دارید
    2 بسته سرامیک دارم که از قبل مونده بود سیکلشم طی شده فیلتر سطلی هم فعلا بودجم جواب نمیده...
    3-سیفونهای منظم و مناسب
    5 روز یه بار 20 درصد سیفون میکنم..
    4-خرید دیسکس های سالم(متاسفانه مال شما یا تکثیر داخله یا گرید خیلی پائین مالزی)
    5-ماهیان ناسازگار با دیسکس مثل آنجل و پنکوسی
    6-احتمالاً با غذای نامناسب تغذیه شدند مثل کرم خونی و ....و غذایی هم که شما دارید برند بسیار مناسبی برای دیسکس نیست
    و
    .
    .
    .
    بزرگترین مشکل دیسکس شما استرس و شرایط فیلتراسیون تانک بوده،ضمن اینکه آنجل در این شرایط استرس را افزایش داده-مشکل بعدی شما کم بودن تعداد دیسکسها بوده و ضمناً نباید ماهی رو سریعاً می بریدید توی آنتی بیوتیک اونم تترا سایکلین

پیشنهادم به حضرتعالی: برای نگهداری دیسکس تانکی با ظرفیت 300 لیتر داشته باشید و با ارتفاع 60 سانتیمتر بیشتر-کف تانک و داخل تانک خالی از شن و دکور-فیلتراسیون مناسب مثل یک فیلتر سطلی ایهام 2217 یا حداقل 2215 با سیکل کامل طی شده-سیفونهای منظم روزانه یا یکروز در میان-دمای مناسب 30 تا31-غذاهای مناسب خشک و خلوط دل و غذادهی مناسب و .....

اما در حال حاضر:
    هر پوسیدگی باله ای بیماری کلومناریس محسوب نمیشه و هر بیماری ویروسی باکتریایی نیست که شما از آنتی بیوتیک و جنرال تونیک استفاده کردید-احتمال خیلی زیاد ماهی شما دلیل پوسیدگی باله هاشون شرایط نامناسب آب و تغذیه و استرس بوده که این امر با افزایش دیسکس ها،شرایط مناسب آب و سیفونهای مکرر و .... حل می شده یا نهایتاً بیماری انگل روده ای بوده و شما اشتباهاً دنبال درمان باکتریایی ویروسی رفتید،متاسفانه چون آنتی بیوتیک رو شروع کردید تا انتها ادامه بدید-چون قطع کردنش ضرر بیشتری داره-اما سیفون روزانه 70 تا 80% و ترجیحاً دوبار در روز تا سه بار-دمای تانک 33 و به ازای هر 35 لیتر یک قرص 250 میلیگرمی-نمک هر 20 لیتر 1 قاشق غذاخوری-ضمناً با توجه به عدم کارایی مناسب تترا سایکلین در آب با پی اچ قلیایی-آب مورد استفادتون تو تانک قرنطینه باید بیشتر بسمت اسیدی میل کنه برای این منظور حداقل 70% آب ro و 30% آب لوله کشی کلرزدایی شده-

اما سوالات بنده از حضرتعالی:
    1-میزان آنتی بیوتیک و جنرال تونیک؟؟؟؟سیفون قرنطینه؟؟؟؟لیتراژ قرنطیه
    جنرال رو 10 تا قطره میریزم..تترا سایکیلین هم هنوز یه قرصش تموم نشده خیلی کم میریز..سیفون 50 درصد هر روز..10 لیتر اینا هم حجمشه که میخوام 30 لیترش کنم..
    2-تو قرنطینه ماهی ها غذا می خورند؟؟؟؟؟
    تو قرنطینه هم فقط اون دیسکسی که گفتم غذا نمیخوره..اون نارنجیه با اشتهای زیاد غذا میخوره..
    3-مدفوع اون ماهی مریض
    مدفوعشو تو این یکی 2 روز ندیدم ولی صب که بیدار شدم جلوی دید بود تا منو دید رفت قایم شد باله هاش هم باز بود..

مطالب خیلی بیشتر هست که موضوع این پست رو خیلی زیاد میکنه شما سوالت رو بفرمائید تا ینده و دوستان بتونن کمک بیشتری کنن
    علت بالا اومدن شن هم یه لایه ابر زیرشه که بالا اوره شن ها رو..1 سانت هم کود زیرشه..فیلتر زیر شنی هم هست....تزیینات داخل هم که فعلای ه تیکه چوبه..

الان باید تو تانک اصلی نمک بریزم یا فرنطینه؟
    مدت درمانشون چقدره؟یعنی چه مدت دیگه باید صیر کنم و انتظار بکشم؟
    همونطور که گفتم چند تا دیسکس درست و حسابس میخوام اضافه کنم..مخلوط دل هم امروز میرم تو کارش...
    تانکو فعلا نمیتونم بزرگتر کنم..
    برای دیسکس مستقیم برم اران دیسکس؟جای دیگه که مطمعن باشه؟؟؟؟

صفحه 57 از 269 نخستنخست ... 7383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576107157 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)