کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14227
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash_ta23 نمایش پست ها
    در مورد این سوال تون بهترین حالت اینکه دیسکس های نگهداری شده از یه نژاد و هم سایز باشند اما من خودم هم دیسکس 5 اینچ رو با 1.5 اینچ نگهداری کردم و با سیفون و غذادهی مناسب دیسکسهای 1.5 اینچ هم رشد کردند.
    اگر دیسکس های کوچک غذا میخوردند و شرایط سیفونینگ و تانک مناسبه اشکال آنچنانی پیش نمیاد
    ممنون
    نمک بریزم یا نه؟

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima6625 نمایش پست ها
    ممنون
    نمک بریزم یا نه؟
    سلام:
    تا زمانیکه مشکلی پیدا نشده و مشکلاتی از قبیل بالا بودن نیتریت،انگلهای پوستی خارجی و ... در تانک وجود نداره نیاز به استفاده از نمک نمی باشد

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima6625 نمایش پست ها
    اقا یکی جواب ما رو هم بده لطفا
    الان فکر میکنم به نظرم یکم حدود 5تا10 درجه موقع وایستادن به سمت کنار کجه مشکلی نداره؟
    ممکنه نشانه وجود عاملی روی پوست یا آبشش دیسکس شما باشه ولی لزوما هم اینطور نیست . نور زیاد و تانک خیلی روشن و سایر موارد استرس زا هم ممکنه سبب بروز چنین حالت هایی بشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    تنگ آب شور
    شماره عضویت
    6662
    سلام میخواستم یه راهنمایی در مورد سایز کردن دیسکس برای اولین تجربه دیسکس بفرمایین.
    تانک من 140*40*55 میباشد به نظر شما چند تا دیسکس و در چه سایزی باید تهیه شود ؟
    در ضمن من نزاد پیزن و پوست ماری رو خیلی دوست دارم مخصوصا سفید با خالهای قرمز از نظر نگهداری تو چه سطحی هستن؟
    از کجا دیسکس ها تهیه بشن که مطمئن باشن وقیمت مناسب؟
    تانک من اور فلو وسامپ هم داره به نظر شما سامپ رو در مورد سایز کردن راه بندازم یا روش دائمی سیفون و انتخاب کنم؟ تانک در پاسیو هست و راه سیفونش راحته .شیر آب هم نزدیکشه. اما خب بازم تانک تو خونست.
    همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط داداش نمایش پست ها
    سلام میخواستم یه راهنمایی در مورد سایز کردن دیسکس برای اولین تجربه دیسکس بفرمایین.
    تانک من 140*40*55 میباشد به نظر شما چند تا دیسکس و در چه سایزی باید تهیه شود ؟
    در ضمن من نزاد پیزن و پوست ماری رو خیلی دوست دارم مخصوصا سفید با خالهای قرمز از نظر نگهداری تو چه سطحی هستن؟
    از کجا دیسکس ها تهیه بشن که مطمئن باشن وقیمت مناسب؟
    تانک من اور فلو وسامپ هم داره به نظر شما سامپ رو در مورد سایز کردن راه بندازم یا روش دائمی سیفون و انتخاب کنم؟ تانک در پاسیو هست و راه سیفونش راحته .شیر آب هم نزدیکشه. اما خب بازم تانک تو خونست.
    با توجه به ابعاد تانک شما ظرفیت لیتراژ 308 لیتر میشه که ظرفیت آبیگیری 290 تا 300 لیتر رو خواهید داشت که اگه بخواهید در همین تانک ماهی رو سایز کنید بین 8 تا 10 دیسکس با فیلتراسیون مناسب شرایط مطلوبی خواهد بود-اگر تازه کار هستید بنده سایز 2.5 تا 3 اینچ رو پیشنهاد می کنم
    تمامی نژادهای دیسکس از نظر سطح نگهداری تقریباً در یک رنج هستند و نمیشه کاملا نظر داد که مثلا این نژاد تو بیماری مقاومه و .... هر چند در بیماری مثل پلیگ و ترشح موکوس در خصوص نژادهای خاصی مسائلی وجود دارد اما بطور کلی سطح نگهداری کلیه دیسکس ها یکسان هستند بجز نژادهای وحشی
    دیسکس ها رو می تونید از جاهای مختلفی مثل نواب و ... تهیه کنید اما ابتدا پیشنهاد اینه که بتونید دیسکس های سالم خریداری کنید می تونید تاپیک

http://www.parsipet.ir/thread17396.html و http://www.parsipet.ir/thread11368.html را مطالعه کنید.
    سامپ رو داشته باشید اما سیفونهای روزانه یا یکروز در میان رو باید داشته باشید حتی با وجود سامپ برای رشد و سلامت بیشتر دیسکساتون چون سامپ میتونه تصفیه بیولوژیکی و مکانیکی رو انجام بده (برای متعادل بودن اکو سیستم آب و تانک) و آب تازه منبع مغذی از املاحی مانند ید،سدیم،پتاسیم ،برم و .... برای رشد دیسکس های شما هستند.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ----
    شماره عضویت
    14765
    سلام
    نمیدونم خوشبختانه یا بدبختانه موقعی که میخواستم سیفون 80% انجام بدم دو تا از دیسکس هام توی تانک اصلی روی دیوار پشت تانک تخم ریزی کردن
    حالا من کلی آب برای سیفون دارم و اینکه دلمم نمیاد سیفون کنم
    خواهشن راهنمایی کنید اساتید راستش امیدی به هچ شدن تخم ها تو تانک اصلی که ندارم حالا موندم سیفون کنم یا نکنم

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali.Aghaei نمایش پست ها
    سلام
    نمیدونم خوشبختانه یا بدبختانه موقعی که میخواستم سیفون 80% انجام بدم دو تا از دیسکس هام توی تانک اصلی روی دیوار پشت تانک تخم ریزی کردن
    حالا من کلی آب برای سیفون دارم و اینکه دلمم نمیاد سیفون کنم
    خواهشن راهنمایی کنید اساتید راستش امیدی به هچ شدن تخم ها تو تانک اصلی که ندارم حالا موندم سیفون کنم یا نکنم
    سلام . من پیشنهاد می کنم یک روز تحمل کنید بعد سیفون کنید . احتمال هچ شدن بسیار بسیار پایین هست ولی حداقل می فهمید که جفت هاتون چه رفتاری دارند آیا رغبت به نگهداری دارند ؟ تخم ها اسپرم داشتند یا نه و کلی مقوله دیگر. در اغلب حالتها خود ماهیهای مولد تخم ها رو به دلیل استرس و یا مرغوب نبودن و یا قارچ زدن می خورند .

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ----
    شماره عضویت
    14765
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشاد رضایی نمایش پست ها
    سلام . من پیشنهاد می کنم یک روز تحمل کنید بعد سیفون کنید . احتمال هچ شدن بسیار بسیار پایین هست ولی حداقل می فهمید که جفت هاتون چه رفتاری دارند آیا رغبت به نگهداری دارند ؟ تخم ها اسپرم داشتند یا نه و کلی مقوله دیگر. در اغلب حالتها خود ماهیهای مولد تخم ها رو به دلیل استرس و یا مرغوب نبودن و یا قارچ زدن می خورند .
    جناب رضایی سلام
    آقا مشکل 2 تا شد 2 تا دیسکس دیگه هم با هم جفت خوردن
    اونا هم تخم ریزی کردن
    حالا چند تا دیسکس وسط تانکن یک جفت یه طرفه یه جفت دیگه اونور
    داستانی شده خلاصه درگیری هم زیاده
    خلاصه ما کلی ناراحتیم که این دعوا ها ادامه داشته باشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    15273
    سلام دوستان .. یکی از دیسکسام که چند وقت پیش انگل روده ای گرفته بود و در همان مراحل ابتدایی درمان شد .. الآن یه هفته است که از درمانش گذشته و هنوز چیزی نمیخوره . شرایطش خوبه نه مدفوع سفید کشدار داره نه گوشیه گیره و سرحال هم هست فقط غذا نمیخوره . کرم منجمد هم امتحان کردم ولی نخورد آرتمیا زنده هنوز پیدا نکردم تا امتحان کنم . دوستان چی پیشنهاد میکنند ؟ با تشکر

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    گربه پرشین و ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    15234
    خلاصه ما کلی ناراحتیم که این دعوا ها ادامه داشته باشه
    بهتر نیست با یه شیشه رنگی، از هم جداشون کنین که جفت اول ، جفت دیگه رو نبینه؟
    البته فکر کنم مجبورین، فیلتر رو حذف و به جاش پمپ اسفنجی بذارین و هر روز سیفون داشته باشین یا Sera Toxivec بخرین که آلودگی های آب حذف بشه.

صفحه 220 از 412 نخستنخست ... 120170201202203204205206207208209210211212213214215216217218219220221222223224225226227228229230231232233234235236237238239270320 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)