صفحه 40 از 246 نخستنخست ... 21222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585990140 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 391 به 400 از 2454
    همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    نقل قول نوشته اصلی توسط aheidari24 نمایش پست ها
    بنظر شما این حلززون از کجا اومده من گیاه جدید وارد تانک نکردم؟

جالا دنبال قاتل بروسلی نگرد .. مهم اینه که الان تو تانکت هست و باید از بین ببرییش .. اگه میگو داری در بیار از محصولات ضد جلبک و از بین برنده های حلزون افت استفاده کن ..

آزو محصولات خوبی داره ..

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9880
    سلام دوستان،چند روز پیش تعداد زیادی گیاه گندمی و دو تا کریپتون رو وارد تانکم کردم...تا دیروز ظهر هیچ مشکلی وجود نداشت تا اینکه دیشب وقتی از سر کار برگشتم دیدم تقریبا تمام گندمی ها از وسط پوسیده شدن و کنده شدن،کریپتون هم ساقه هاش شروع به پوسیدن کردن....جوری که از صحبتهای دوستان متوجه شدم فک میکنم علتش هم دما نکردن گیاها با آب اکواریوم باشه چون اثری از حلزون نیست...ممنون میشم راهنماییم کنید که در حال حاضر کاری میتونم انجام بدم که وضعیت بدتر نشه...ممنون

همکار قدیمی آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    نقل قول نوشته اصلی توسط batler نمایش پست ها
    سلام دوستان،چند روز پیش تعداد زیادی گیاه گندمی و دو تا کریپتون رو وارد تانکم کردم...تا دیروز ظهر هیچ مشکلی وجود نداشت تا اینکه دیشب وقتی از سر کار برگشتم دیدم تقریبا تمام گندمی ها از وسط پوسیده شدن و کنده شدن،کریپتون هم ساقه هاش شروع به پوسیدن کردن....جوری که از صحبتهای دوستان متوجه شدم فک میکنم علتش هم دما نکردن گیاها با آب اکواریوم باشه چون اثری از حلزون نیست...ممنون میشم راهنماییم کنید که در حال حاضر کاری میتونم انجام بدم که وضعیت بدتر نشه...ممنون
    سلام دوست عزیز

کمی درباره محتویات تانکتون توضیح بدید . مثلا چه ماهیهایی دارین و اینکه چند لیتریه و آیا نمک زدین یا نه . دارو توش ریخته بودید ؟ بستر چه نوعی از خاک یا سنگی هست ؟

فعلا تعویض 50 درصدی آب رو پیشنهاد میکنم . آب کلر دار نریزید .

منتظر جوابم

موفق باشی

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9880
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi3000 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

کمی درباره محتویات تانکتون توضیح بدید . مثلا چه ماهیهایی دارین و اینکه چند لیتریه و آیا نمک زدین یا نه . دارو توش ریخته بودید ؟ بستر چه نوعی از خاک یا سنگی هست ؟

فعلا تعویض 50 درصدی آب رو پیشنهاد میکنم . آب کلر دار نریزید .

منتظر جوابم

موفق باشی

ماهی زیادی اضافه نکردم فعلا چند تا لوچ کماندو هستن و چندتا گورامی دارف...بستر هم شن رودخانه ست اگه اشتباه نکنم!...تانک تقریبا 140 لیتریه و طبق گفته فروشنده 3 قاشق هم نمک به آب اضافه کردم و از دارو هم استفاده نکردم.
    ممنون

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    61
    ماهی زیادی اضافه نکردم فعلا چند تا لوچ کماندو هستن و چندتا گورامی دارف...بستر هم شن رودخانه ست اگه اشتباه نکنم!...تانک تقریبا 140 لیتریه و طبق گفته فروشنده 3 قاشق هم نمک به آب اضافه کردم و از دارو هم استفاده نکردم.
    ممنون
    سلام دوست عزیز.. من هم شوک رو تایید میکنم .. 3 قاشف نمک خیلی کمه امکان خراب شدن گیاه رو نمیتونه داشته باشه .. شما از شرایط شیمیایی آب هم اگه امکانش هست برامون اطلاعات بزارید ..

آخرین سیفون و فیلتراسیون رو هم برامون ذکر کنید .. گیاه با بستر ناجور هم به این سرعت نابود نمیشه!!!

یه چیزی هست در مورد گندمی و کریپتوکورین و اونم اینه که این دو گیاه با هم سازگار نیستند و ریشه های همو میزنند ..

تاکید شدخ این دو گیاه توی تانک همزمان کاشته نشند ..

منتظر اطلاعات جدید هستیم ..

ارادت

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9880
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hamedbm نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز.. من هم شوک رو تایید میکنم .. 3 قاشف نمک خیلی کمه امکان خراب شدن گیاه رو نمیتونه داشته باشه .. شما از شرایط شیمیایی آب هم اگه امکانش هست برامون اطلاعات بزارید ..

آخرین سیفون و فیلتراسیون رو هم برامون ذکر کنید .. گیاه با بستر ناجور هم به این سرعت نابود نمیشه!!!

یه چیزی هست در مورد گندمی و کریپتوکورین و اونم اینه که این دو گیاه با هم سازگار نیستند و ریشه های همو میزنند ..

تاکید شدخ این دو گیاه توی تانک همزمان کاشته نشند ..

منتظر اطلاعات جدید هستیم ..

ارادت
    حدود 5 روز پیش کلا تمام اکواریوم رو زیرو رو کردم!(شنها رو شستم،آب رو عوض کردم و ....) دو روز بعد هم گیاهان رو کاشتم...دو روز بدون هیچ مشکلی گذشت تا دیروز...اطلاعات زیادی ندارم ولی قبلا هم تجربه نگهداری گندمی کنار کریپتون رو بدون هیچ مشکلی داشتم،و با اینکه حتی به هم دما کردن هم توجه نداشتم به این مشکل بر نخوردم!!!!
    با
    تشکر از راهنمایی دوستان

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    61
    حدود 5 روز پیش کلا تمام اکواریوم رو زیرو رو کردم!(شنها رو شستم،آب رو عوض کردم و ....) دو روز بعد هم گیاهان رو کاشتم...دو روز بدون هیچ مشکلی گذشت تا دیروز...اطلاعات زیادی ندارم ولی قبلا هم تجربه نگهداری گندمی کنار کریپتون رو بدون هیچ مشکلی داشتم،و با اینکه حتی به هم دما کردن هم توجه نداشتم به این مشکل بر نخوردم!!!!
    با
    تشکر از راهنمایی دوستان

دوست عزیز وجود کلر در آب هم میتونه کریپتوکورین رو تقریبا نابود کنه ..

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9880
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hamedbm نمایش پست ها
    دوست عزیز وجود کلر در آب هم میتونه کریپتوکورین رو تقریبا نابود کنه ..
    بله این رو فروشنده بهم گوشزد کرده بود به خاطر همین تانک رو دو روز زودتر آب کردم که کلرش از بین بره...در حال حاضر طبق گفته دوستمون تنها کاری که میتونم انجام بدم تعویض 50 درصد اب هستش؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    61
    بله این رو فروشنده بهم گوشزد کرده بود به خاطر همین تانک رو دو روز زودتر آب کردم که کلرش از بین بره...در حال حاضر طبق گفته دوستمون تنها کاری که میتونم انجام بدم تعویض 50 درصد اب هستش؟
    شما که میگی تمام نکات رو رعایت کردی .. بله فعلا پیشنهاد آقا مهدی عاقلانه ترین کار هست .. کریپتوکورینها هیچ برگ جدیدی ندادن؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9880
    بله تا جایی که اطلاعات داشتم تمام نکات رو رعایت کردم به جز همون هم دما کردن...نخیر برگ جدیدی ندادن(کریپتون به این سرعت برگ جدید میده؟!)....و یه سوال دیگه هم داشتم اینکه گورامی دارف با گیاه سازکاری داره؟

صفحه 40 از 246 نخستنخست ... 21222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585990140 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)