کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    17509
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام دوست عزیزم، بابت تاخیر واقعا شرمنده شما شدم

چند تا نکته هست. اگر تاپیک سوراخ در سری که جناب وزیرپور ایجاد کردند رو بخونید،َ دقیقه اشاره شده که این مشکل پیش از اون که بیماری باشه، نوعی کمبود مواد معدنی و ویتامین ها در بدن دیسکس یا هر ماهی دیگریست. پس مادامی که این کمبود وجود داره، درمان قطعی وجود نخواهد داشت. برای کسب اطمینان :

۱.از سرا مینرال استفاده کنید
    ۲.اگر از آب RO استفاده میکنید ، ۱۰٪ آب شیر هم بهش اضافه کنید
    ۳.از سرا فیشتامین یا جی بی ال اتویتول استفاده کنید
    ۴.اگر فقط مخلوط دل میدید، به مرور بخشیش رو با غذای خشک (تترا بیتس ، جی بی ال ، سرا ، اوشن نیتوریشن یا هر غذای خشک معروف دیگری) عوض کنید

و اما در مورد عامل اصلی ایجاد این علائم که اسپیرونوکلئوس یا به قول عده ای هم هگزامیتا باشه

در قرنطینه درمان کردید ولی بعد از انتقال به تانک اصلی احتمال آلودگی مجدد ماهی همیشه هست. مخصوصا به همون دلیلی که اول گفتم، ماهی هنوز با کمبود مواد معدنی و ویتامین مواجه هست، عامل بیماری زا هم که در تانک اصلی هنوز هست (اسپیرونوکلئوس) . پس اصلا عجیب نیست که دوباره بگیره
    با تشکر جناب جناب آژیده عزیز استفاده از ویتانین و مواد معدنی میتونه تو تاتک قرنطینه و همراه با مصرف دارو باشه؟یا حتما باید تو تانک اصلی و بعداز درمان شدشنش اتفاق بیفته؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نظر من اینه که همزمان استفاده نکنید، هر چند که مکنه کشنده نباشه ولی قطعا کیفیت آب رو تحت تاثیر قرار میده.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فرانتوزا و دیسکس
    شماره عضویت
    14567
    با سلام خدمت دوستان عزیز یکی از دیسکس های من چند روزی هست که سر رو به پایین شنا میکنه نظر دوستان در مورد این حالت چی هست
    نکته اینجاست که تمام مراحل دارویی مربوط به درگیری کیسه هوا رو انجام دادم ولی هیچ گونه بهبودی پیدا نشد
    تنها و تنها مشکل این ماهی همین هست نه ورم شکم داره و نه سیاه کرده و نه هیچ گونه علامت بیماری کاملا ظاهر سالمی داره.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط reddiscus نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز یکی از دیسکس های من چند روزی هست که سر رو به پایین شنا میکنه نظر دوستان در مورد این حالت چی هست
    نکته اینجاست که تمام مراحل دارویی مربوط به درگیری کیسه هوا رو انجام دادم ولی هیچ گونه بهبودی پیدا نشد
    تنها و تنها مشکل این ماهی همین هست نه ورم شکم داره و نه سیاه کرده و نه هیچ گونه علامت بیماری کاملا ظاهر سالمی داره.

سلام،

عکس دیسکس رو بزارید، همیشه به این حالته یا فقط اندکی بعد از غذا دهی اینجوری میشه؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فرانتوزا و دیسکس
    شماره عضویت
    14567
    سلام،

عکس دیسکس رو بزارید، همیشه به این حالته یا فقط اندکی بعد از غذا دهی اینجوری میشه؟
    ممنون آقای آژیده عزیز بایت پاسخ
    راستشو بخواهید یک روز صبح که اومدم دیدم بدونه هیچ گونه دلیل قبلی (تا دیروز بعد از ظهر کاملا سالم بود) ماهی داره توی آب چرخ میزنه و اصلا تعادل نداره فورا به یک آکواریوم مجزا انتقالش دادم و به آب نمک زدم و دمای آب رو از 28 به 32 رسوندم کم کم شروع کرد به تعادل گرفتن ولی همیشه سرش رو پایینه و شنا میکنه.
    عکس هم به روی چشم میگذارم

ویرایش توسط reddiscus : 23rd July 2015 در ساعت 07:59 AM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    17509
    سلام دوست عزیزم، بابت تاخیر واقعا شرمنده شما شدم

چند تا نکته هست. اگر تاپیک سوراخ در سری که جناب وزیرپور ایجاد کردند رو بخونید،َ دقیقه اشاره شده که این مشکل پیش از اون که بیماری باشه، نوعی کمبود مواد معدنی و ویتامین ها در بدن دیسکس یا هر ماهی دیگریست. پس مادامی که این کمبود وجود داره، درمان قطعی وجود نخواهد داشت. برای کسب اطمینان :

۱.از سرا مینرال استفاده کنید
    ۲.اگر از آب RO استفاده میکنید ، ۱۰٪ آب شیر هم بهش اضافه کنید
    ۳.از سرا فیشتامین یا جی بی ال اتویتول استفاده کنید
    ۴.اگر فقط مخلوط دل میدید، به مرور بخشیش رو با غذای خشک (تترا بیتس ، جی بی ال ، سرا ، اوشن نیتوریشن یا هر غذای خشک معروف دیگری) عوض کنید

و اما در مورد عامل اصلی ایجاد این علائم که اسپیرونوکلئوس یا به قول عده ای هم هگزامیتا باشه

در قرنطینه درمان کردید ولی بعد از انتقال به تانک اصلی احتمال آلودگی مجدد ماهی همیشه هست. مخصوصا به همون دلیلی که اول گفتم، ماهی هنوز با کمبود مواد معدنی و ویتامین مواجه هست، عامل بیماری زا هم که در تانک اصلی هنوز هست (اسپیرونوکلئوس) . پس اصلا عجیب نیست که دوباره بگیره
    سلام جناب آژيده عزيز:مجددا سوالي دارم خدمتتون،ماهي رو دوباره با مترونيدازول درمان كردم و به تانك اصلي انتقال دادم و سعي كردم از نظر مواد معدني و ويتامين تقويت كنم،با توجه به اينكه سرا مينرال گيرم نيومد از محصول شركت ميكروب ليفت بنام Microbelift proper water chemistry استفاده كردم،آيا اين محصول بدرد كارم ميخوره ؟واينكه اگه درهنگام سيفون يه مقدار نمك بدون يد اضافه كنم رو اثر بخشي اين محصول تاثير منفي نميذاره؟
    با تشكر

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahradh نمایش پست ها
    سلام جناب آژيده عزيز:مجددا سوالي دارم خدمتتون،ماهي رو دوباره با مترونيدازول درمان كردم و به تانك اصلي انتقال دادم و سعي كردم از نظر مواد معدني و ويتامين تقويت كنم،با توجه به اينكه سرا مينرال گيرم نيومد از محصول شركت ميكروب ليفت بنام Microbelift proper water chemistry استفاده كردم،آيا اين محصول بدرد كارم ميخوره ؟واينكه اگه درهنگام سيفون يه مقدار نمك بدون يد اضافه كنم رو اثر بخشي اين محصول تاثير منفي نميذاره؟
    با تشكر
    سلام. مینرال معتبر باشه...حالا مارکش خیلی هم مهم نیست. نمک تاثیر منفی روی این مورد خاص نمیزاره. بیشتر در درمان با فرمالین و مالاچیت گرین و ... هست که نمک وجودش خطرناک میشه برای دیسکس ها

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط reddiscus نمایش پست ها
    ممنون آقای آژیده عزیز بایت پاسخ
    راستشو بخواهید یک روز صبح که اومدم دیدم بدونه هیچ گونه دلیل قبلی (تا دیروز بعد از ظهر کاملا سالم بود) ماهی داره توی آب چرخ میزنه و اصلا تعادل نداره فورا به یک آکواریوم مجزا انتقالش دادم و به آب نمک زدم و دمای آب رو از 28 به 32 رسوندم کم کم شروع کرد به تعادل گرفتن ولی همیشه سرش رو پایینه و شنا میکنه.
    عکس هم به روی چشم میگذارم

بیماری کیسه هوا هست. دمای آب رو تا ۲۸ درجه کاهش بدید و به هیچ عنوان بهش غذا ندید
    جداش کنید و اگر بعد از ۲۴ ساعت به مرور به حالت اول برنگشت، میتونید از یک آنتی بیوتیک جنرال مثل سیپلوفلوکساسین استفاده کنید(اگرمنشا باکتریایی داشته باشه ممکنه موثر باشه.)

سیفون های پی در پی هم موثره

به طور کلی اگر مزمن شده باشه همیشه همینطور میمونه (مثل گلد فیش ها) ولی در دیسکس کم دیده میشه حالت مزمن کیسه هوا....

http://www.ko***goldfish.com/Swim%20...0Disorder.html

دلیلش غذا دهی زیاد، معرفی ناگهانی غذای خشک جدید، عدم خیساندن غذای خشک در آب قبل از مصرف و آب کثیف و بی کیفیته
    باز هم تاکید میکنم تا ۱ هفته هیچ غذایی به دیسکس ندید فعلا...
    موفق باشید
    ویرایش توسط بابک آژیده : 23rd July 2015 در ساعت 12:05 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    10375
    سلام مجدد به دوستان
    چند روزی مسافرت رفته بودم اومدم دیدم یکی از دیسکس هام خودشو زده به در و دیوار داغون کرده. به نظر عفونت هم کرده. دوستان لطفا راهنمایی کنید چیکار کنم؟
    مرسی

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi87gh نمایش پست ها
    سلام مجدد به دوستان
    چند روزی مسافرت رفته بودم اومدم دیدم یکی از دیسکس هام خودشو زده به در و دیوار داغون کرده. به نظر عفونت هم کرده. دوستان لطفا راهنمایی کنید چیکار کنم؟
    مرسی

سلام، مشکل دیسکستون انگل های تک یاخته ای پوستیه. انواع زیادی از این انگل ها میتونن چنین حالتی رو ایجاد کنند. کاستیا یکی از معمول تریناشونه.... به هر حال چون باعث پیداش زخم باز روی بدن دیسکس شده اکیدا از دارو های حاوی فرمالین استفاده نکنید.
    اون لایه سفید رنگ روی پوست که شامل عفونت های قارچی و باکتریایی و پروتین و موکوس هست اگر کنار بره زیرش کاملا قرمز و ملتهب و قرمزه. در ۷۰٪ مواقع هم به درمان جواب نمیده چرا که نه نوع انگل ۱۰۰٪ مشخصه و نه نوع عفونت...به هر حال توصیه من به شما اینه :

۱.تترا جنرال تونیک طبق دوز بروشور
    ۲.سیپروفلوکساسین ۲۵۰ میلگرم هر ۳۰ لیتر
    ۳.مترونیدازول ۲۵۰ میلگرم هر ۳۰ لیتر

هر ۲۴ ساعت ۱۰۰٪ سیفون و تجدید دوز دارو ها تا ۷ روز...

امیدوارم که بتونه جلوش رو بگیره

صفحه 232 از 269 نخستنخست ... 132182213214215216217218219220221222223224225226227228229230231232233234235236237238239240241242243244245246247248249250251 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)