صفحه 49 از 84 نخستنخست ... 303132333435363738394041424344454647484950515253545556575859606162636465666768 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 481 به 490 از 832
    کاربر موثر

شماره عضویت
    2586
    نقل قول نوشته اصلی توسط ترنج نمایش پست ها
    سلام
    من علاقه شديدي به پرندگان دارم ولي همسرم نسبت به ريز گردهايي كه پرندگان در محيط آپارتمان پراكنده ميكنندحساسيت تنفسي دارد و گوش حلق و بيني و چشمانش به خارش مي افتد . آيا راه حلي براي اين حساسيت وجود دارد يا من بايد قيد داشتن پرنده در خانه را بزنم ... ؟
    ممنون از اينكه پاسخ ميدهيد ....
    سلام

وقتی عامل حساسیت مشخص میباشد بهترین راه درمان دوری کردن از عامل حساسیت زا (در صورت امکان) است.
    پرندگان کوچک گرد پر کمتری تولید می کنند.
    طوطی اکلکتوس هم تقریبا گرد پر ندارد.

برهانی کیا

کاربر موثر

شماره عضویت
    2586
    نقل قول نوشته اصلی توسط otis tarda نمایش پست ها
    سلام.من یه مینا دارم که یک سالشه وبنظرم ماده هستش الان دوهفته میشه که انگاردچارتشنج میشه دهنشو بازمیکنه وگاها چشماشو میبنده وبال هاش شروع میکنن به لرزیدن.بعضی وقتا ازروی چوبش میفته روی زمین ولی دوباره همون حالتی میشه برای مدت چنددقیقه 5دقیقه اینجوریه بعضی وقتا توی همون لحظه که حالش بدمیشه انگارداره بخودش فشارمیاره وروی ناخنهای پاش وایمیسته.بردمش دامپزشک متخصص طیور گفت چینه دونش عفونت کرده قرص کوتریمکسازول تجویز کرد باقطره اد ولی هروقت بهش میدم بالا میاره به هرشکلی که قرص رومیدم بلافاصله بالا میاره حالشم خوب نشده دوباره بردمش دامپزشکی گفتن مینات عصبیه!نمیدونم یه دفعه یی اینجوری شد .درست شب قبل اینکه اینجوری شه یه سوسک بزرگ فاضلاب خورد که هرکارکردم ننداختش زمین وبرای اینکه ازش نگیرم درسته قورتش داد!بعد اون شبه که ظهر ها2تا3 وشب ساعت12 اینجوری میشه.الانم کم غذاشده وبیشتر اوقات میخوابه وحالت پف کرده گرفته وازحرف افتاده.دوباره امروز بردمش گفتن به قرصا حساسیت داره دیگه بهش نده.ولی اصلا خوب نشده قرص هاروکه میدادم هرچندبالا میاورد ولی تشنجش یه بار در طی روز شده بود.الانم به شدت ترسو شده به صداواکنش ترس نشون میده اگه صدایه کم بلندباشه.لطفا اگه میدونین چشه بگین بهش چی بدم .مرسی

سلام

پرنده شما باید به طور کامل معاینه شود .

برهانی کیا

کاربر موثر

شماره عضویت
    5039
    سلام دکتر یه مشکلی هست این زخم روی طوطی من بنظرتون از چیه؟(از اول بود) آخه یه بار دیدم که خون اومد(انگار به جایی خورده بود) حالا من باید چیکار کنم؟
    url=http://www.parsishare.ir/][/url]

کاربر موثر

شماره عضویت
    5039
    ببخشید اگر این عکس معلوم نیست ولی درواقع همینجوریه یعنی بگم چون بالاخره طوطی پر داره زیر پراش مخفی شده ولی میتونم بگم این زخم مانند یک تیکه سیاه که بسیار صفت است میمونه چون رو سرش هم بود و افتاد زخمش

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    5363
    سلام من یک جفت طوطی کله آلویی دارم حدود یک ماهه خریدم ولی نمیشه بهشون دست زد چطوری میشه اهلیشون کرد وچه واکسنی براشون باید بزنم میوه هم سیب بیشتر میخورن نمی دونم اگه هرروز سیب بخورند اسهال نمیگیرن و در ضمن هویج هم بهشون دادم که دست نزدن ، ملتی ویتامین و کلسیم هر هفته دو بار بهشون میدم لطفا اگه امکان داره راهنمایی فرمایید
    ممنون:smile (2):

کاربر موثر

شماره عضویت
    2586
    نقل قول نوشته اصلی توسط moha321 نمایش پست ها
    سلام من یک جفت طوطی کله آلویی دارم حدود یک ماهه خریدم ولی نمیشه بهشون دست زد چطوری میشه اهلیشون کرد وچه واکسنی براشون باید بزنم میوه هم سیب بیشتر میخورن نمی دونم اگه هرروز سیب بخورند اسهال نمیگیرن و در ضمن هویج هم بهشون دادم که دست نزدن ، ملتی ویتامین و کلسیم هر هفته دو بار بهشون میدم لطفا اگه امکان داره راهنمایی فرمایید
    ممنون:smile (2):
    سلام

جيره اين پرندگان انواع دان ریز ( شاهدانه. ارزن. تخم کتان....وتخم افتاب گردان به مقدار خیلی کم)
    میوه ها سبزیجات و انواع جوانه ها به جز اواکادو و هسته های حاوی سیانور نظیر هسته سیب هلو زرد الو...است.

مصرف هیچ نوع میوه یا سبزی از جمله کاهو یا خیار اسهال ایجاد نمی کند. تغییر قوام مدفوع و افزایش ادرار متعاقب مصرف میوه ها و سبزیجات ابدار طبیعی است.

برهانی کیا

کاربر موثر

شماره عضویت
    2586
    [QUOTE=rezausa2010;37657]سلام دکتر یه مشکلی هست این زخم روی طوطی من بنظرتون از چیه؟(از اول بود) آخه یه بار دیدم که خون اومد(انگار به جایی خورده بود) حالا من باید چیکار کنم؟
    url=http://www.parsishare.ir/][/

سلام

این زخم معمولا در اثر برخورد شدید پرنده به شیئ سخت ایجاد مشود.
    اگر زخم زیاد جدی نباشد درمان قابل توجهی نیاز ندارد ولی اگر عمیق باشد اغلب با جراحی ترمیم می شود.

برهانی کیا

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    5517
    سلام آقای دکتر . این پرنده فروشا میگن طوطیت پر خورک داره من چه کار کنم ؟ همش با نوکش پرای سینشو کنده همش یه سری پر سفیده

ممنون اگه کمکم کنین

کاربر موثر

شماره عضویت
    2586
    نقل قول نوشته اصلی توسط eshkelet نمایش پست ها
    سلام آقای دکتر . این پرنده فروشا میگن طوطیت پر خورک داره من چه کار کنم ؟ همش با نوکش پرای سینشو کنده همش یه سری پر سفیده

ممنون اگه کمکم کنین
    سلام

من چنین تشخیصی نداده ام که در مرحله بعد مورد درمان ان با هم بحث کنیم.
    می توانید چند تصویر مناسب ارسال نمایید یا مراجعه کنید.

برهانی کیا

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    4821
    سلام آقای دکتر. خسته نباشید . من یک ویتامین دکتر کلاودرز خریدم برای پرنده ها ، که شامل گروه ویتامین های بی هست و روی اون نوشته مخصوص دوران پر ریزی و تولید مثل . اما گفته که مخصوص کاکاتیل (عروس هلندی) و طوطی های بزرگتر از اون هست. حالا سوالم اینه که اگر برای مثال من دوز پیشنهادی رو به نصف یا حتی کمتر برسونم ، این امکان وجود داره که از این ویتامین ،بتونم به فینچ ها و باجریگار ها هم بدم ؟ یعنی براشون خطری نداره ؟ چون تعجب کردم که گفته این ویتامین صرفا برای طوطی های بزرگ هست ...

ضمنا بسیار ممنونم از اینکه پرنده ی من رو با عمل جراحی نجات دادید دکتر عزیز .

با سپاس فراوان،
    مجید ابن النصیر.

صفحه 49 از 84 نخستنخست ... 303132333435363738394041424344454647484950515253545556575859606162636465666768 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)