صفحه 21 از 30 نخستنخست ... 23456789101112131415161718192021222324252627282930 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 201 به 210 از 296

موضوع: فلاورهورن

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    خروس لاری_قدیما فلاورهورن
    شماره عضویت
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط iman_blue_milano نمایش پست ها
    يعني تو اين سايز نميشه يه زدزد خوب رو تشخيص داد؟
    ضمنا هد خوب بايد واسه اين سايز تا چه حدي باشه؟ميشه از لحاظ اندازه ي هد راهنماييم كني؟:smile (187):
    شما هر جا بری تا یک فلاور داشته باشن که رنگ قرمزی داشته باشه میگن zz (البته در سایز کوچک )
    در این سایز هیچ نژادی رو نمیشه بصورت قطعی دربارش نظر داد . نژاد فلاور رو در سایز های بالای 15 سانت میشه تشخیص داد که متاسفانه بخاطر اینکه این ماهی هیبرید هستش و ما هم منبع معتبری در زمینه نژاد شناسی این ماهی نداریم هر کسی یک نظر خاص در باره نژادش میده
    نسبت به سایز کلا بدن باید سنجیده بشه
    و نسبت به سایز کلا بدن هد بزرگی داشته باشه و این که حتما پوزه کوتاهی داشته باشه
    وقتی میرید برای فلاور خریدن
    سعی کنید فلاوری رو انتخالب کنید که در بین تمام فلاورهایی که می بینید هدش نسبت به فلاورهای دیگه و هیکلش خودش هدش بزرگ باشه و جثه کوتاه و پوزه کوتاه داشته باشه
    در بار قبلی اقای آژیده که خودشون از تا یلند وارد کرده بودن از این فلاوری که مشخصاتش رو به شما دادم چند نمونه موجود داشت
    که یکی از این ها واقعا بدن کوتاه و هد مناسبی داشت
    که من بعلت کمبود جا نخریدمش
    ویرایش توسط shellman2008 : 22nd November 2010 در ساعت 10:45 PM

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    مصطفي جان خسته نباشي.
    گفتم شايد اين عكسها در توجيه دوستان براي زدزد و كامفا كمكي بكنه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    2910
    لطفان اگر بازم از این اطلاعات دارید بدید
    در ضمن این اطلاعات مربوط به قسمت نژاد سناسی است

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    انواع آبزیان
    شماره عضویت
    44
    نقل قول نوشته اصلی توسط fotros نمایش پست ها
    لطفان اگر بازم از این اطلاعات دارید بدید
    در ضمن این اطلاعات مربوط به قسمت نژاد سناسی است
    سلام خدمت دوست عزیز فترس
    آقا من خیلی در این مورد گشتم اما متاسفانه هیچ منبع انگلیسی دراین مورد وجود ندارد و منابعی که هستند به زبانی عجیب غریبیند که فکر میکنم زبان تا یلندی باشند، وگرنه ما هم مثله شما در مورد نژاد شناسی فلاورهورن بسیار مشتاقیم.
    تشکر.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    مطلب مهم نژادشناسي فلاورهورن

بنده حرف نزدم تا ببينم آخر اين گشت و گذارها چي ميشه.
    خدمت شما عرض كنم نگرديد كه نيست.
    اشتباه دوستان اينه كه بايد عرض كنم توي دنيا اصلا ماهيي بنام فلاورهورن توي محيط طبيعي نيست.
    شما رودخانه يا درياچه اي توي دنيا پيدا نمي كنيد كه ماهي فلاور توش باشه.
    حرف نزدم تا ببينم دوستان تحقيق مي كنند يا نه.
    واژه هايبريد توي لغتنامه يعني دورگه ، پيوندي يا تركيبي. كه خود ديكشنري ها قاطر رو مثال زدن كه توي طبيعت اصلا وجود نداره.
    فلاورهورن هم از پيوند و تركيب نژادي آزمايشگاهي از دو ماهي ديگر درست ميشه.
    آقا مصطفي و بابك كه تكثير مي كنند بهتر و جامع تر مي تونند توضيح بدن.
    مثلا سورم يا پرت با يك ماهي ديگه.
    براي همين از سال 1989 تا حالا ما گونه هاي آزمايشگاهي مختلفي رو ديديم كه مبناي تكثير شده هد و خال بدن. كه در آينده گونه هاي زيباتري رو مي بينيم كه اين فارمها در حال تكثير و تلقيح هستند.
    براي همين نژادها با عنوان هاي محلي ذكر ميشه كه مثلا channa cross breed يك اسم مي گذاره و اون يكي فارم يك نام ديگه كه استاندارد جهاني نداره. مثلا آقا مصطفي هم ان شاء ا... تا چند وقت ديگه خودش هم مي تونه با كمك ما خودش روي حيوانات خودش اسم بگذاره. :smile (95):
    اين شوخي كه خدا كنه بشه براي اين بود كه من و مصطفي با هم دوست هستيم، پس آقا مصطفي بجنب.
    دقت كنيد فلاورهاي ما تا حتي با غذاهاي طبيعي مشكل دارن. مثلا من و بابك توصيه مي كنيم كه از ماهي خوراك زنده اصلا استفاده نشه. يا اينكه اگر يكذره دل بيشتر بديم ماهي ميره كف ميشينه.
    يا مثلا اگر ميگو بديم ماهي خوب رشد مي كنه ولي از قالب خوش فرمي خارج ميشه و الكي كلفت و هيولا ميشه كه بزرگ شده ولي زيبايي خودش رو مثل آدمهاي چاق از دست ميده.
    اگر توضيحي بيشتري لازم بود، دوستان بگن تا من و يا مصطفي براشون با دليل عنوان مي كنيم.
    تازه مثلا ديسكس همه جا ديسكسه ولي هنوز سر فلاورهورن يا لوهان يا ... حتي اتفاق نظر نيست. براي همين فقط الان تكثيريهاي تايلند اروپا هست ولي بچه هايي كه رفتن براي وارد كردن بار توي چين و اندونزي و مالزي و ... اصلا نيست.
    خود چين هم بزرگترين خريدار فلاورهورن ولي هنوز فارم تكثير فلاورهورن نداره.

در نهايت نژادهايي رو كه به دوستان معرفي ميكنيد و عكس مي گذاريد بدونيد كه استاندارد جهاني نداره.
    اين عكسهايي كه دوستان مي گذارند فقط جهت اطلاع رساني و آشنايي و زيباتر كردن بخش فلاوره و سعي مي كنند از تشابه استفاده بشه مثل ديسكس كه يكسري نژادها تركيبي از دو يا سه نام باهمه كه توي بخش نژاد شناسي ديسكس بعضي ها پيوست كردم.

نمي دونم چرا تا حالا توي هيچ فرومي اين مطلب ذكر نشده.
    اينم شايد از تخصص و اطلاعات بچه هاي پارسي پته. ما اولين هستيم.
    ویرایش توسط siavashr : 25th November 2010 در ساعت 12:02 PM

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    خروس لاری_قدیما فلاورهورن
    شماره عضویت
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط siavashr نمایش پست ها
    مطلب مهم نژادشناسي فلاورهورن

بنده حرف نزدم تا ببينم آخر اين گشت و گذارها چي ميشه.
    خدمت شما عرض كنم نگرديد كه نيست.
    اشتباه دوستان اينه كه بايد عرض كنم توي دنيا اصلا ماهيي بنام فلاورهورن توي محيط طبيعي نيست.
    شما رودخانه يا درياچه اي توي دنيا پيدا نمي كنيد كه ماهي فلاور توش باشه.
    حرف نزدم تا ببينم دوستان تحقيق مي كنند يا نه.
    واژه هايبريد توي لغتنامه يعني دورگه ، پيوندي يا تركيبي. كه خود ديكشنري ها قاطر رو مثال زدن كه توي طبيعت اصلا وجود نداره.
    فلاورهورن هم از پيوند و تركيب نژادي آزمايشگاهي از دو ماهي ديگر درست ميشه.
    آقا مصطفي و بابك كه تكثير مي كنند بهتر و جامع تر مي تونند توضيح بدن.
    مثلا سورم يا پرت با يك ماهي ديگه.
    براي همين از سال 1989 تا حالا ما گونه هاي آزمايشگاهي مختلفي رو ديديم كه مبناي تكثير شده هد و خال بدن. كه در آينده گونه هاي زيباتري رو مي بينيم كه اين فارمها در حال تكثير و تلقيح هستند.
    براي همين نژادها با عنوان هاي محلي ذكر ميشه كه مثلا channa cross breed يك اسم مي گذاره و اون يكي فارم يك نام ديگه كه استاندارد جهاني نداره. مثلا آقا مصطفي هم ان شاء ا... تا چند وقت ديگه خودش هم مي تونه با كمك ما خودش روي حيوانات خودش اسم بگذاره.
    اين شوخي كه خدا كنه بشه براي اين بود كه من و مصطفي با هم دوست هستيم، پس آقا مصطفي بجنب.
    دقت كنيد فلاورهاي ما تا حتي با غذاهاي طبيعي مشكل دارن. مثلا من و بابك توصيه مي كنيم كه از ماهي خوراك زنده اصلا استفاده نشه. يا اينكه اگر يكذره دل بيشتر بديم ماهي ميره كف ميشينه.
    يا مثلا اگر ميگو بديم ماهي خوب رشد مي كنه ولي از قالب خوش فرمي خارج ميشه و الكي كلفت و هيولا ميشه كه بزرگ شده ولي زيبايي خودش رو مثل آدمهاي چاق از دست ميده.
    اگر توضيحي بيشتري لازم بود، دوستان بگن تا من و يا مصطفي براشون با دليل عنوان مي كنيم.
    تازه مثلا ديسكس همه جا ديسكسه ولي هنوز سر فلاورهورن يا لوهان يا ... حتي اتفاق نظر نيست. براي همين فقط الان تكثيريهاي تايلند اروپا هست ولي بچه هايي كه رفتن براي وارد كردن بار توي چين و اندونزي و مالزي و ... اصلا نيست.
    خود چين هم بزرگترين خريدار فلاورهورن ولي هنوز فارم تكثير فلاورهورن نداره.

در نهايت نژادهايي رو كه به دوستان معرفي ميكنيد و عكس مي گذاريد بدونيد كه استاندارد جهاني نداره.
    اين عكسهايي كه دوستان مي گذارند فقط جهت اطلاع رساني و آشنايي و زيباتر كردن بخش فلاوره و سعي مي كنند از تشابه استفاده بشه مثل ديسكس كه يكسري نژادها تركيبي از دو يا سه نام باهمه كه توي بخش نژاد شناسي ديسكس بعضي ها پيوست كردم.

نمي دونم چرا تا حالا توي هيچ فرومي اين مطلب ذكر نشده.
    اينم شايد از تخصص و اطلاعات بچه هاي پارسي پته. ما اولين هستيم.
    مرسی از توضیحات کامل و بی نقص شما جناب رستمی عزیز
    در مورد اسم هم حتما در فکرش خواهم بود که حالا وقت که رسید همین جا تصمیم می گیریم که چه اسمی بزاریم
    در مورد تکثیر کردن چین من فکر میکنم که بد نیست این سایت رو ببینید
    www.ky-fish.com
    تا جایی که من پرسو جو کردم و اطلاعات گوگل این سایت متعلق به یک شرکت چینی در زمینه تولیدات وابسته به ماهی و تکثیر و پرورش انواع فلاور و دیسکس هستش

ارادتمند

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    2910
    سلام من به فلاورم (جیقیل)فقط هیکاری خورده و هد اپ که از هد اپ چیزی ندیدم و وقتی هیکاری دادم در عرض 3 روز هدش 1 سانت بالا اومد والان 2هفته یک بار 1 میل بالا میاد .
    این در تایید اقاي رستمي
    شما با توجه به اینکه از اولی که جیقیل رو گرفتم دیدیش چه غذای دیگه ای براش بهتره؟
    ویرایش توسط siavashr : 26th November 2010 در ساعت 06:11 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    2910
    لطفان کوچکترین پیغامی را که مربوط به نژاد شناسی فلاور هم هست در ان قسمت بکذارید تا باعث پیشرفت بهتر فوروم شود

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط fotros نمایش پست ها
    سلام من به فلاورم (جیقیل)فقط هیکاری خورده و هد اپ که از هد اپ چیزی ندیدم و وقتی هیکاری دادم در عرض 3 روز هدش 1 سانت بالا اومد والان 2هفته یک بار 1 میل بالا میاد .
    این در تایید اقاي رستمي
    شما با توجه به اینکه از اولی که جیقیل رو گرفتم دیدیش چه غذای دیگه ای براش بهتره؟
    نظر شخصي بنده در درجه اول روي تامين و نگهداري فاكتورهاي آبه.
    از اگر سيستمهاي اسمز، بيولوژيك، شيميكال يا سيستمهاي اكسترنال حرفه اي آب استفاده نمي كنيد!! حتما سيفون مرتب رو در سرلوحه كار خودتون بگذاريد اگر عين من بخواهيد حركت كنيد با اوجه به سيستم پرفكت آكواريوم هام، هر يكروز در ميان 50 تا 80 درصد تانكها سيفون ميشه.
    راجع به غذاها با استفاده از اطلاعات محتويات و بروشورها:
    1- اول بايد ماهي رو سلامت نگهداشت. اگر فاكتورهاي آب ok باشه اولين چيزي كه فلاورهورن رو تهديد ميكنه انگل هاي داخليه پس پيشنهاد من اول اسپكترومه و بعد هيكاري. Hikari Cichlide و spectrum Tetra+ و البته كليه محصولات اسپكتروم اين خاصيت رو كم و بيش دارن.
    2- دومين مسئله رشد مناسب ماهيه. پيشنهاد من روي غذا Jbl و غذاي فلاور Hai Feng و اسپكتروم Cichlasoma Formula
    3- سومين مسئله هد فلاوره كه نظر من روي اول Humpy Head و بعد غذاهايي مثل مگاهد و هدآپ و ...
    4 - خط و خال و طرحه كه محصولات اوشن فري رو ترجيح ميدم.
    5- رنگ و شفافيت رنگه گه بازهم بسته به رنگ ماهي محصولات اوشن فري و محصولات فقط رنگي تترا توي بازار فعلي بهترين گزينه است.
    اين رژيم غذا رو بنده شخصا رعايت ميكنم. نتيجه رو هم ديدم.
    البته به قول آقا مصطفي بهترين گزينه ها هميشه بسته به شرايط اقتصادي داره. ولي اين رو هميشه يادتون باشه اگر ارزان هم خريديد، تنوع غذايي رو داشته باشيد تا ماهي هميشه راغب به خوردن باشه.
    مثل اينه كه خودم عاشق چلوكباب هستم ولي به نظر شما ميشه هر وعده اون رو خورد؟ توي طبيعت هم خدا براي تمام موجودات تنوع غذايي رو گذاشته. براي همين تا حتي دامي كه در طبيعت رشد ميكنه از نظر سلامت و فرآئرده ها غني تر و بهتر از دامهاي پرورشي هستند.
    البته اين رو يادآور بشم در فرامهاي خارجي بيشتر غذاهاي زنده مثل كرم ها ، دافنيها و آرتميا به فلاور و ديسكس يا ماهيهاي ارزنده ميدن براي همين هم منكر اطلاعاتشان نيستما ولي رسما و اسما با بار و تكثير داخل فرق ميكنه. البته بلانسبت آقا مصطفي (مصطفي جان شما اينجاها رو نخون مگرنه اون فلاور رو نميفرستي)
    اگر توضيح يا جزيياتي احتياج بود بگيد غذا رو با مشخصات و نام تجاري و برند قرار بدم.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    2910
    من یه دفعه به جیقیل میگو دادم ولی رنگش خیلی سرخ شد این طبیعی است
    مگه تو میگو چیه که روی رنگ تاثیر میزاره

صفحه 21 از 30 نخستنخست ... 23456789101112131415161718192021222324252627282930 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)