صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 21
    کاربر ساده

شماره عضویت
    168

تاثیر رزین برای آب آکواریوم

آیا رزین به درد آکواریوم و تصفیه آب و کم کردن سختی و گرفتن آمونیاک و خیلی کارای دیگه میخوره یا ضرر داره و توصیه نمیشه؟جواب این سوال تو این تاپیک داده خواهد شد...

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    51
    نقل قول نوشته اصلی توسط Discus نمایش پست ها
    آیا رزین به درد آکواریوم و تصفیه آب و کم کردن سختی و گرفتن آمونیاک و خیلی کارای دیگه میخوره یا ضرر داره و توصیه نمیشه؟جواب این سوال تو این تاپیک داده خواهد شد...
    سلام به شما
    برای استفاده از رزین لازمه که آب با فشار بسیار کم از رزین عبور داده بشه بنابراین باز کردن آب با فشار روی اون یا استفاده از رزین در فیلتر و... به هیچ عنوان کاربردی نداره
    بحث بعد اینکه بدونید برای چه منظوری تصمیم به کاهش سختی دارید
    آیا آب منطقتون سنگینه یا هدف دیگه ای رو دنبال میکنید
    در شرایط عادی نیازی به سبک کردن آب وجود نداره

موضوع بعد بحث کاهش آمونیاکه که برای این منظور از زئولیت استفاده میکنن
    ایرادی که استفاده از زئولیت داره اینه که باعث میشه چرخه ازت بشکنه
    یعنی نیتریت تولید نشه و در نتیجه نیتراتی هم نداشته باشید
    در این صورت با توجه به اینکه آمونیاک و نیتریت برای ماهیها بسیار خطرناک هستن، در صورتی که زئولیت اشباع بشه و نیاز به شارژ یا تعویض داشته باشه، اونوقت میزان آمونیاک بالامیره و در صورتی که متوجه این مشکل نشید میتونه به ماهیها آسیب وارد کنه

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10891
    با سلام خدمت جناب امیرجانی
    من آب تانکما تازه عوض کردم و چون شن داخلش نریختم و فیلترم هم کاملا تمیز کردم و یدونه فلاور 28 سانتی دارم که رفتارش عوض شده فکر کنم سیکل ازت طی نشده واسه همین زئولیت و سفال و سرامیک و ذغال اکتیو گرفتم که توی تاپ فیلترم بذارم به نظرتون چکار کنم ؟ از کدومش و چطوری ( ترتیب چیدمان ) قرار بدم ؟ به صورت افقی بذارم یا عمودی ؟ نمیشه عکس بذارین ؟
    ممنوم

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    درود دوست عزیز .. جناب امیرجانی عزیز چند وقتی رو در مرخصی هستند .. تا برگدند دوستان دیگه در خدمت شما هستند ..

برای اطلاع عرض میکنم اپلود سنتر سایت تا اطلاع ثانوی ایراد داره و عکسی دیده نمیشه ..

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10891
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hamedbm نمایش پست ها
    درود دوست عزیز .. جناب امیرجانی عزیز چند وقتی رو در مرخصی هستند .. تا برگدند دوستان دیگه در خدمت شما هستند ..

برای اطلاع عرض میکنم اپلود سنتر سایت تا اطلاع ثانوی ایراد داره و عکسی دیده نمیشه ..

سلام ببخشید میشه شما یا یکی از دوستان که در مورد سوال بالایی که من پرسیدم اگه اطلاع دارین راهنمایی کنید ممنون

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    11494
    با سلام
    آِیا رزین میتونه سختی آّب رو در حد چشمگیری بگیره،یا فقط مقدار خیلی کمی سختی آب رو میگیره و باید از ro استفاده کنیم؟

لطفا دوستانی که در این ضمینه با تجربه و صاحب نظر هستند راهنمایی کنند.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور-مار پیتون-سگ
    شماره عضویت
    11542
    نقل قول نوشته اصلی توسط matata نمایش پست ها
    با سلام
    آِیا رزین میتونه سختی آّب رو در حد چشمگیری بگیره،یا فقط مقدار خیلی کمی سختی آب رو میگیره و باید از ro استفاده کنیم؟

لطفا دوستانی که در این ضمینه با تجربه و صاحب نظر هستند راهنمایی کنند.
    دوست عزیز رزین انواع مختلفی داره و معمولا همه نوعش اگر ایرادی نداشته باشن اثرشون چشمگیره ولی در کل از نظر من استفاده از رزین خیلی خوب نیست چون تجربه زیادی می خواهد و نیازه که خیلی دقیق باشین. اما شما بفرمایین دقیقا هدفتون از استفاده از رزین چیه و واسه چه نوع ماهی یا آکواریومی می خواهین استفاده کنین تا بشه جواب درست را بهتون داد ولی بازهم به عنوان یک توصیه کلی سعی کنین در صورتی که می خواهین این کار را بکنین از رزین کاتیونی استفاده نکنین.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    11494
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi mirzaie نمایش پست ها
    دوست عزیز رزین انواع مختلفی داره و معمولا همه نوعش اگر ایرادی نداشته باشن اثرشون چشمگیره ولی در کل از نظر من استفاده از رزین خیلی خوب نیست چون تجربه زیادی می خواهد و نیازه که خیلی دقیق باشین. اما شما بفرمایین دقیقا هدفتون از استفاده از رزین چیه و واسه چه نوع ماهی یا آکواریومی می خواهین استفاده کنین تا بشه جواب درست را بهتون داد ولی بازهم به عنوان یک توصیه کلی سعی کنین در صورتی که می خواهین این کار را بکنین از رزین کاتیونی استفاده نکنین.
    ممنون از پاسختون.
    منظورتون از دقیق چیه؟در چه چیز باید دقیق باشیم؟
    هدفم از رزین سبک کردن آب برای تانک تکثیر دیسکس و نمیخوام هزینه زیاد بابت دستگاه ro بدم،میخوام بدونم بدون ro هم میشه آب مناسب برای تانک تکثیر دیسکس رو بدست آورد یا نه؟
    چرا رزین کاتیونی نه؟!!! بیشتر منابع و سایت ها رزین کاتیونی رو به عنوان سختی گیر آب معرفی کردن.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    Fishes - Budgerigar - Finch
    شماره عضویت
    11139
    نقل قول نوشته اصلی توسط matata نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون.
    منظورتون از دقیق چیه؟در چه چیز باید دقیق باشیم؟
    هدفم از رزین سبک کردن آب برای تانک تکثیر دیسکس و نمیخوام هزینه زیاد بابت دستگاه ro بدم،میخوام بدونم بدون ro هم میشه آب مناسب برای تانک تکثیر دیسکس رو بدست آورد یا نه؟
    چرا رزین کاتیونی نه؟!!! بیشتر منابع و سایت ها رزین کاتیونی رو به عنوان سختی گیر آب معرفی کردن.
    سلام دوست عزیز
    منظورنحوه ی سبک سازی آب توسط رزین هستش و برای اطلاعات بیشتر اپست زیر رو مطالعه کنید .
    http://www.parsipet.ir/thread11410.html

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    Fishes - Budgerigar - Finch
    شماره عضویت
    11139
    نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMMAD REZA 137017 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    منظورنحوه ی سبک سازی آب توسط رزین هستش و برای اطلاعات بیشتر اپست زیر رو مطالعه کنید .
    http://www.parsipet.ir/thread11410.html
    در ضمن بنده خودم این سوال رو قبلا از آقای آژیده پرسیدم و نظر ایشون این بود :
    کنترل پی اچ و کا اچ آب آکواریوم ماهی دیسکس توسط رزین توصیه نمیشه.درسته که با کمک رزین میتونید یون های کلسیم و منیزیم آب (2 عامل اصلی که مجموعشون میشه سختی جنرال یا gh ) رو کم میکنه ولی در واقع اون را کاملا حذف نمیکنه ، بلکه به یون های سدیم تبدیل میکنه
    سدیم در دراز مدت به ماهی دیسکس شما آسیب های جدی وارد میکنه و اگر زیاد باشه سبب از بین رفتن باله و فین های دیسکس میشه

بنا بر این بهتره که از رزین استفاده نکنید
    بهترین انتخاب برای شما استفاده از دستگاه r.o یا تصفیه آب اسمز معکوسه....

راستی دلیل استفاده نکردن از رزین کاتیونیرو هم یه تحقیقاتی کردم که به این نتیجه رسیدم واگه اساتید نظرشون رو بگن ممنون میشم که باین صورت هستش:
    با رزین*های کاتیونی می*توان آهن و منگنز را چون بقیه کاتیونها حذف کرد اما به علت امکان آلوده شدن رزین*ها معمولا مشکلاتی داشته و باید نکاتی را رعایت کرد. اولا باید دقت کرد که قبل از حذف یون آهن توسط رزین هیچ هوایی با آب در تماس قرار نگیرد چون در اثر مجاورت با هوا ، آهن و منگنز محلول در اب اکسیده شده و بصورت غیر محلول در می*آیند و در نتیجه روی ذرات رزین رسوب کرده و باعث آلوده شدن رزین و در نهایت آب میگردند.

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)