صفحه 11 از 67 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293061 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 101 به 110 از 668
    همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    دوستان یه نکته ای هست . اگه میخواید در مورد اکواریوم گیاهی صحبت کنید

اولویت اول با گیاه باشه . نه اینکه میخواید فلان چیز رو برای اکواریوم گیاهی میخواید بکار ببرید .

اصولا اکواریوم گیاهی به اکواریومی گفته میشه که 80% گیاه باشه و 20% ماهی و سنگ و چوب .

اینکه ماهی دیسکس رو میخواهید تو اکواریوم گیاه نگه دارید خیلی زیبا هستش و واقعا قشنگ اما این موجود

زبان بسته هیچیش با اکواریوم گیاهی جور در نمیاد . نه دما نه نور و نه شرایط شیمیایی اب بخصوص نوسانات ph

شاید بعضا دوستان اینکار رو کزده باشند اما همین هم در دراز مدت جواب نمیده . دیسکس ماهی نیست که بخواید

راحت با شرایط وفق بدیدش . برای دیسکس باید شرایط رو بوجود بیارید .

ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    51
    پستهای دوست عزیزمون حسین ابوی و پاسخهای سایر دوستان در مورد فیلتر اکسترنال به تاپیک زیر منتقل شد

http://www.parsipet.ir/thread333-3.html

این پست جهت اطلاع رسانیه و بعد از 24ساعت حذف خواهد شد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق و آکواریوم
    شماره عضویت
    7876
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hamedbm نمایش پست ها
    دوستان یه نکته ای هست . اگه میخواید در مورد اکواریوم گیاهی صحبت کنید

اولویت اول با گیاه باشه . نه اینکه میخواید فلان چیز رو برای اکواریوم گیاهی میخواید بکار ببرید .

اصولا اکواریوم گیاهی به اکواریومی گفته میشه که 80% گیاه باشه و 20% ماهی و سنگ و چوب .

اینکه ماهی دیسکس رو میخواهید تو اکواریوم گیاه نگه دارید خیلی زیبا هستش و واقعا قشنگ اما این موجود

زبان بسته هیچیش با اکواریوم گیاهی جور در نمیاد . نه دما نه نور و نه شرایط شیمیایی اب بخصوص نوسانات ph

شاید بعضا دوستان اینکار رو کزده باشند اما همین هم در دراز مدت جواب نمیده . دیسکس ماهی نیست که بخواید

راحت با شرایط وفق بدیدش . برای دیسکس باید شرایط رو بوجود بیارید .

ممنون
    من خیلی ها رو دیدم که تو تانک گیاهی دیسکس نگهداری کردن و هیچ مشکلی ندارن
    مهم گیاهش هست
    حالا چه گیاه هایی رو میشه نگهداری کرد؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    51
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamed17n نمایش پست ها
    من خیلی ها رو دیدم که تو تانک گیاهی دیسکس نگهداری کردن و هیچ مشکلی ندارن
    مهم گیاهش هست
    حالا چه گیاه هایی رو میشه نگهداری کرد؟
    سلام دوست عزیز

ببینید، من خودم هم تو تانک گیاهی با دمای 27درجه دیسکس نگه میدارم.
    اما شدن یا نشدنش یه قضیست و اصولی بودن یا نبودنش یه بحث دیگه

دلیل نمیشه چون من الکلی کبد سالمی دارم یا من سیگاری مشکل ریوی ندارم پس الکل و سیگار بی ضرر هستن و استفاده ازشون اصولی هست

محیط زندگی دیسکس شکل و شمایلش کاملا مشخصه
    گیاهی داخل آب دیده نمیشه
    آب جریان کمی داره
    محیط تاریک و تیرست
    دما نسبتا بالاست
    و...

این شرایط هیچوقت برای دیسکس در تانک گیاهی مهیا نمیشه ضمن اینکه شما مجبورید برای هرس کردن گیاها، کاشت گیاه جدید، تغییر دکور و سایر کارهای مربوط به رسیدگی به تانک گیاهی مدام تا زانو داخل آب باشید

شما نور زیاد میخواین، برای لذت بردن از گیاها آب زلال میخواین، سعی در پایین نگه داشتن دما میکنید کلا هرکاری که انجام میدید به نوعی به ضرره دیسکس هست

ضمن اینکه دوستانی که تانک گیاهی دارن روزها از دی اکسید استفاده میکنن و شبها اونو قطع میکنن که این موضوع باعث تغییر پ هاش آب میشه که این تغییر اصلا برای دیسکس خوب نیست (البته برای حل این مشکل میتونید تزریق دائمی دی اکسید داشته باشید)

بهتره یه سر به تالار زیر بزنید و از بین گیاهایی که میتونن با دمای آب دیسکس خودشون رو وفق بدن گیاه مورد نظرتون رو انتخاب کنید

طبقه بندی و معرفی گونه های گیاهان آکواریومی

موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق و آکواریوم
    شماره عضویت
    7876
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا امیرجانی نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

ببینید، من خودم هم تو تانک گیاهی با دمای 27درجه دیسکس نگه میدارم.
    اما شدن یا نشدنش یه قضیست و اصولی بودن یا نبودنش یه بحث دیگه

دلیل نمیشه چون من الکلی کبد سالمی دارم یا من سیگاری مشکل ریوی ندارم پس الکل و سیگار بی ضرر هستن و استفاده ازشون اصولی هست

محیط زندگی دیسکس شکل و شمایلش کاملا مشخصه
    گیاهی داخل آب دیده نمیشه
    آب جریان کمی داره
    محیط تاریک و تیرست
    دما نسبتا بالاست
    و...

این شرایط هیچوقت برای دیسکس در تانک گیاهی مهیا نمیشه ضمن اینکه شما مجبورید برای هرس کردن گیاها، کاشت گیاه جدید، تغییر دکور و سایر کارهای مربوط به رسیدگی به تانک گیاهی مدام تا زانو داخل آب باشید

شما نور زیاد میخواین، برای لذت بردن از گیاها آب زلال میخواین، سعی در پایین نگه داشتن دما میکنید کلا هرکاری که انجام میدید به نوعی به ضرره دیسکس هست

ضمن اینکه دوستانی که تانک گیاهی دارن روزها از دی اکسید استفاده میکنن و شبها اونو قطع میکنن که این موضوع باعث تغییر پ هاش آب میشه که این تغییر اصلا برای دیسکس خوب نیست (البته برای حل این مشکل میتونید تزریق دائمی دی اکسید داشته باشید)

بهتره یه سر به تالار زیر بزنید و از بین گیاهایی که میتونن با دمای آب دیسکس خودشون رو وفق بدن گیاه مورد نظرتون رو انتخاب کنید

طبقه بندی و معرفی گونه های گیاهان آکواریومی

موفق باشید
    در مورد نور چیزی نگفتید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    51
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamed17n نمایش پست ها
    در مورد نور چیزی نگفتید

سلام دوست عزیز

در مورد نور در همون پست اول موضوع رو خدمتتون عرض کردم

به نظر من شما فعلا میتونید از کریپتون، آنابیاس و جاوافرن با نوری حدود نیم تا نهایتا 1 وات بر لیتر استفاده کنید

موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    mahi hayeh abe shirin
    شماره عضویت
    9026
    با سلام.
    میدونم این سوال رو تا حالا صدها بار تو این پست پرسیدن ولی دیگه شرمنده ما چشم امیدمون به شما اساتیده.
    دوستان اندازه تانک من 60 طول , 35 عرض و 45 ارتفاع هستش.
    و میخوام یه پلنت خوب راه اندازی کنم که از لحاظ نور کاملا نیاز گیاه هارو بر طرف کنه.
    تا اونجایی که من متوجه شدم من 3 تا لامپ jbl یا آرکادیا لازم دارم.
    سوال اول چه مارکی بهتره و چه طیف رنگی بگیرم؟(از هر رنگ چند تا)
    سوال بعدی اینکه این آکواریم چون مال ماهیران هستش درب و از این بند و بساتا داره و من مجبورم برای سیستم روشنایی پایه جدا براش بذارم.
    میخواستم بدونم از کجا بخرم پایه رو از این آماده ها که تو آکواریومی ها میفروشن بگیرم یا بدم بسازن؟
    مرسی

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    7355
    سلام
    با توجه به ارتفاعتون می تونید از مهتابی معمولی یا کم مصرفهایی که شبیه مهتابیه استفاده کنید 2 تا سفید و یه صورتی.
    درصورتی که بخواهید گیاهاتون رشد خوبی داشته باشند می تونید از مهتابی های آکتنیک که توی آکواریوم فروشی ها هست استفاده کنید که البته یه کم گرونتره ولی یه دونه کافیه.
    پایه را بهتره قیمت بگیرید اگه تفاوت قیمت زیاد نیست همون آماده را بگیرید به زحمتش نمی ارزه.
    فقط یادتون نره هر 6 ماه یک بار باید کل مهتابی هاتون را عوض کنید.ضمنا تایمر یادتون نره بیش از اندازه نور به آکتون ندید.مهتابی ها رو در طول روز به مرور روشن و به مرور هم خاموش کنید.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    نقل قول نوشته اصلی توسط baphomet نمایش پست ها
    با سلام.
    میدونم این سوال رو تا حالا صدها بار تو این پست پرسیدن ولی دیگه شرمنده ما چشم امیدمون به شما اساتیده.
    دوستان اندازه تانک من 60 طول , 35 عرض و 45 ارتفاع هستش.
    و میخوام یه پلنت خوب راه اندازی کنم که از لحاظ نور کاملا نیاز گیاه هارو بر طرف کنه.
    تا اونجایی که من متوجه شدم من 3 تا لامپ jbl یا آرکادیا لازم دارم.
    سوال اول چه مارکی بهتره و چه طیف رنگی بگیرم؟(از هر رنگ چند تا)
    سوال بعدی اینکه این آکواریم چون مال ماهیران هستش درب و از این بند و بساتا داره و من مجبورم برای سیستم روشنایی پایه جدا براش بذارم.
    میخواستم بدونم از کجا بخرم پایه رو از این آماده ها که تو آکواریومی ها میفروشن بگیرم یا بدم بسازن؟
    مرسی
    سلام دوست عزیز ... این درب اکواریوم شما خودش مهتابی چند سانتی میخوره ؟

دوم اینکه شما چون طول اکواریومتون 60 هست باید مهتابی 60 سانتی بگیرید که فکر نمیکنم از این قابهای شکیل

بتونید پیدا کنید .. من خودم خیلی گشتم اما نبود .. آخر رفتم لاله زار یه 5 ساعت گشتم 3 تا قاب ضد آب خریدم ...

من 120 سانتی رو گرفتم 98 هزار تومان ... شما هم برو یه قاب به سلیقه خودت بگیر .. اتفاقا چون طول شیشه 60 هست ..

میتونید قاب 60 سانتی تهیه کنید و چون قاب از هر طرف 4 سانت اضافه داره اون رو لبه به لبه رو عرض اکواریومتون بزارید ..

اگر هم میخواید واقعا اکواریوم زیبایی داشته باشید و گیاهان کفپوش کار کنید 3 تا مهتابی کم هستش بکنیدش 4 تا ..

حتما هم از برند های معتبر استفاده کنید .. سرا .. آزو .. جی بی ال .. آرکادیا ... البته جی بی ال یه کم سخت گیر میاد ..

با تشکر

همکار قدیمی آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    از قاب مهتابی 2 تایی هم میشه استفاده کرد و لامپ به همراه قابش رو به زیرش پیچ و مهره کنیم .

من 3 تا لامپ زیر کابینتی رو به زیر قاب لامپهای مهتابی پیچ و مهره کردم . ارزون و مناسب .

صفحه 11 از 67 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293061 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)