همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    نقل قول نوشته اصلی توسط mamadj نمایش پست ها
    ممنون دوست عزیز......بقیه دوستان نظری در مرود استفاهد نخودی ندارن>>>>>> نظرتون در مورد نخودیه چیه؟؟؟ همگی استفاده میکنییین؟؟؟
    نخودی بد نیست اما یادتون باشه قبل استفاده خوب بشورینشون میگن خاصیت بافری هم داره!!
    من برای اینکه زیاد جرم نگیره نخودیا اونارو تو توری های آکوا مدیک گذاشتم
    در کل به نظرم مدیاهایی مث سیپورکس,میکرومک, ماتریکس... بهتره البته من از organit R هم استفاده میکنم که عالیه!

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    نقل قول نوشته اصلی توسط Gloster نمایش پست ها
    فروشنده 11تا دامسل با یکی دلقک ریخت توی آکواریومم
    گفت تستای آبت خوبه و مشکلی پیش نمیاد
    امروز که بهش گفتم گفت حتما توی خونه یدفه ی چراغی روشن کردین ماهیا استرس گرفتن مردن!!!!!!!
    حدس خودم سیکل ناقصه
    سخره هام سالمن و بعضی قسمتاشون سبز شده
    برای تکمیل سیکل میشه از کپسول باکتازول استفاده کرد؟
    6تا دیگه از ماهیا سالمن و خوب غذا می خورن اگر بخام کپسول بریزم براشون مشکلی پیش نمیاد ؟
    ممنونم از راهنمایی کلیه دوستان
    دوست عزیز مگه دریاست 12 ماهی رو یکجا وارد کردی ؟
    مشکل اصلی شما تکمیل نبودن سیکله و بازم اگر هم سیکلتون کامل بود بازم با 12 تا ماهی یکجا به هم میریخت .
    شما باید اول از آب مطمئن بشی بعد نهایتاً دو تا دو تا ماهیا رو با فاصله هفتگی وارد کنی . نه همرو یه جا خالی کنی تو تانک .
    اگه خواستی میتونی از باکتری برایت ول استفاده کنی (من خودم تجربشو ندارم و کلاً بهش اعتقاد ندارم )
    دوستان نظرشونو راجع به باکتری های آماده اعلام کنن بشه نتیجه گیری کرد .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهیهای اب شور
    شماره عضویت
    5828
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeid svc نمایش پست ها
    مشکل اصلی شما تکمیل نبودن سیکله و بازم اگر هم سیکلتون کامل بود بازم با 12 تا ماهی یکجا به هم میریخت .
    شما باید اول از آب مطمئن بشی بعد نهایتاً دو تا دو تا ماهیا رو با فاصله هفتگی وارد کنی . نه همرو یه جا خالی کنی تو تانک .
    اگه خواستی میتونی از باکتری برایت ول استفاده کنی (من خودم تجربشو ندارم و کلاً بهش اعتقاد ندارم )

من پس از سیکل اب اک خودم اولین ماهی دامسل رو وارد کردم بعد از 2 روز مرد به این دلیل از
    باکتری اماده استفاده کردم بهد از اینکه یه 2 روزی گذشت ماهی بعدی رو که اون هم دامسل بود انداختم در اک
    که الان حدود یک ساله تو اک هستش نظر من به این باکتری های اماده خیلی خوبه چون تجربه کردم راضی بودم
    الان هم هر 4 ماه استفاده می کنم که عالی (البته من مارک سرا رو استفاده می کنم).
    این نظر من بود باز نظر بقیه بچه ها چیه؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8936
    دوستانی که اسکیمر ال اس 40 دایمکس دارن لطفا کمک کنن
    10 روزه آب شوره من داره کار میکنه دیشب متوجه شدم اسکیمر درست کار نمیکنه و هنوز آب کدر هست و هیچ موادی از آب جمع نشده در کاسه ی بالای اسکیمر و خروجی آب اسکیمر همراه با حباب بسیار زیاده آبه در صورتی که دوستانی که این اسکیمر رو دارن میدونن که در پایین استوانه اسکیمر فقط باید آب خالص باشه ولی از من اینطوری نیست در ضمن چون قبلا آب شور داشتم دقیقا میدونم اسکیمر چطور عمل میکنه و خواهشا نگید از تنظیماتشه چون همه تنظیماتش درسته ولی درست عمل نمیکنه لطفا راهنمایی کنید چکارش کنم ؟؟

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    دوست عزیز من هم از باکتری azoo استفاده کردم و هم از برایت ول!
    یه مقایسه کلی میکنم:
    برایت ول 250 میل 25 تومن
    دوز برای مصرف هر 5 میلی لیتر برا 100 لیتر آب

azoo 250 میل 19 تومن 500 میل 25 تومن
    دوز برای مصرف هر 30_50 میل برای 100 لیتر آب
    با نگاه کلی میبینیم برایت ول با اینکه هزینه اولیش بیشتره به صرفه تره!
    اما از نظر کیفیت من تفاوتی ندیدم شاید یه مقدار برایت ول بهتر بود

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8936
    نقل قول نوشته اصلی توسط barbode نمایش پست ها
    دوستانی که اسکیمر ال اس 40 دایمکس دارن لطفا کمک کنن
    10 روزه آب شوره من داره کار میکنه دیشب متوجه شدم اسکیمر درست کار نمیکنه و هنوز آب کدر هست و هیچ موادی از آب جمع نشده در کاسه ی بالای اسکیمر و خروجی آب اسکیمر همراه با حباب بسیار زیاده آبه در صورتی که دوستانی که این اسکیمر رو دارن میدونن که در پایین استوانه اسکیمر فقط باید آب خالص باشه ولی از من اینطوری نیست در ضمن چون قبلا آب شور داشتم دقیقا میدونم اسکیمر چطور عمل میکنه و خواهشا نگید از تنظیماتشه چون همه تنظیماتش درسته ولی درست عمل نمیکنه لطفا راهنمایی کنید چکارش کنم ؟؟
    کسی نیست کمک کنه ؟؟؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهیهای اب شور
    شماره عضویت
    5828
    نقل قول نوشته اصلی توسط barbode نمایش پست ها
    کسی نیست کمک کنه ؟؟؟

دوست عزیز اسکیمر اگه تنظیم شده باشه که هیچ
    ولی اگه اک شما 10 روزه که راه افتاده این طبیعی هست که خروجی شما حباب بده بیرون من هم از دایمکس استفاده می کنم
    این مشکل شما رو اوایل داشتم ولی بعد از گذشت چند وقت مشکل برطرف شد دایمکس تنها مشکلی که داره بعد از چند وقت
    پمپ اون ضعیف میشه که باید عوض کنی ولی من این 1.5 سال که داشتم با اون به مشکل برنخوردم.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8936
    نقل قول نوشته اصلی توسط beh999 نمایش پست ها
    دوست عزیز اسکیمر اگه تنظیم شده باشه که هیچ
    ولی اگه اک شما 10 روزه که راه افتاده این طبیعی هست که خروجی شما حباب بده بیرون من هم از دایمکس استفاده می کنم
    این مشکل شما رو اوایل داشتم ولی بعد از گذشت چند وقت مشکل برطرف شد دایمکس تنها مشکلی که داره بعد از چند وقت
    پمپ اون ضعیف میشه که باید عوض کنی ولی من این 1.5 سال که داشتم با اون به مشکل برنخوردم.
    دوست عزیز من به همراه یکی از دوستانم در یک زمان راه اندازی کردیم ولی از اون هیچ مشکلی نداره اسکیمرش ال اس 50 هست و خیلی خوب کار میکنه ولی از من این مشکل رو داره

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMAD REZA 58 نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمات دوستان محترم!
    نظر دوستان در مورد استفاده از لامپ یو وی چیست و بهترین حالت مدت زمان روشن بودن آن چقدر است. همچنین نظر دوستان در استفاده دوره ای از داروهای شیمیایی مانند prevent ich چیست؟
    با تشکر
    سلام

لامپ یو وی به خصوص برای کسانی که دچار بیماری شده اکواریومشون خیلی میتونه مفید باشه اما در شرایط نرمال شاید زیاد احساس نیاز بهش نباشه هر چند از بروز بیماری میتونه تا حدی جلوگیری کنه.لامپ یو وی فقط میکرو ارگانیسمهای معلق و شناور در اب رو میتونه از بین ببره و به نوعی از گسترش بیماری وتکثیرش جلوگیری کنه نه درمان اون چون بر روی موجوداتی که روی بدن ماهی یا صخره و مرجان و... چسبیده اند بی تاثیره.لامپ یو وی رو بعد از تمام فیلتر ها باید قرار بدین.من زمان مناسبش رو حدود 3-4 ساعت در روز میدونم .البته این دستگاه باکتریهای مفید رو هم نابود خواهد کرد و زیاد روشن موندش مناسب نیست.ظاهرا عملکردش هم تاثیر روی DNAهای ویروسها و باکتریها و انگلهاو سایر موجودات بیماری زاست.
    من خودم استفاده از دارو رو حتی در زمان بیماری توصیه نمیکنم کسی استفاده کنه .چون به هر حال عوارض جانبی اون مشخص نیست حتی اگه داروی خوب و ریف سیفی مثل prevent ich باشه اما اگر قبل از ورود ماهی های حساس به سفیدک مثل جراح ها باشه واقعا میتونه مفید باشه .ضمن اینکه شما بعد از وارد کردن ماهی های موردنظرتون دلیلی نداره که بخواهید استفاده از دارو رو ادامه بدی.لامپ یو وی و یا دستگاه ازن ساز دقیقا برای همین بحث پیشگیری هستند .
    در سایت بخشی با همین مضمون هم هست که میتونید اونجا مراجعه کنید:http://www.parsipet.ir/thread397-2.html

همکار قدیمی انجمن قناری

نوع حیوان خانگی
    ديسکس-عروس هلندی- قناري
    شماره عضویت
    5776
    سلام
    من هم به فروشنده گفتم ولی باز هم این کارو برام کرد
    فعلا تنها چیزی که دسترسم هست کپسول باکتازیوم تتراست
    مناسبه ؟
    با وجود ماهی میتونم ازش استفاده کنم ؟
    بهترین روش استفاده ازش چطوره ؟

صفحه 153 از 1093 نخستنخست ... 53103134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161162163164165166167168169170171172203253653 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)