صفحه 5 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 64
    همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    نقل قول نوشته اصلی توسط elahimanesh نمایش پست ها
    سلام دوستان
    مدتیه تعداد 20 تا آنجل آلبینو از جناب فیشرمن تهیه کردم.
    ابعداد آکواریومم اینه : 85*40*30
    حدود 100 لیتر
    اینم یه فیلم از آکواریوم : تانک آنجل آلبینوهای من

به نظرتون تو این تانک ماهیا جفت میخورن؟
    حدودا چند وقت دیگه به مرحله جفت خوردن میرسن (چه سنی)؟
    چه راهکارهایی باعث میشه آنجلها راحت تر جفت بخورن؟

پیشاپیش تشکر
    سلام
    این حجم تانک برای این تعداد ماهی بسیار کوچک هست خیلی زود به مشکل بر خواهید خورد پس حتما یا سایز تانک رو افزایش دهید و یا تعداد تانکها رو
    در مورد سوالات
    1)مشکلی برای جفت خوردن ندارن البته این نوع ماهی نسبت به سایر انجلها دیرتر به بلوغ می رسند پس به ماهی ها فرصت بدید بخوبی تغذیه کنید و تانک رو افزایش بدید
    2)سن انجلها دقیقا مشخص نیست معمولا انجلها تا 8 ماهه بالغ خواهند شد و این نوع مدت بیشتری به طول خواهد انجامید
    3)تغذیه مناسب تاثیر بسیار خوبی در این امر خواهد داشت پس استفاده از غذاهای مرغوب و غذای میکس (دل+میگو+عصاره سیر) در بلوغ سریع این ماهی تاثیر خواهد داشت
    استفاده از گیاهان خنجری و برگ پهن ،سرامیک و کوزه و سطحی که ماهی رو به تخم ریزی ترغیب کنه
    سیفون مرتب و استفاده از اب بدونه کلر و هم دما بعد از هر سیفون در این امر دخیل خواهند بود

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آنجل آلبینو
    شماره عضویت
    10158
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeed92129212 نمایش پست ها
    سلام
    این حجم تانک برای این تعداد ماهی بسیار کوچک هست خیلی زود به مشکل بر خواهید خورد پس حتما یا سایز تانک رو افزایش دهید و یا تعداد تانکها رو
    در مورد سوالات
    1)مشکلی برای جفت خوردن ندارن البته این نوع ماهی نسبت به سایر انجلها دیرتر به بلوغ می رسند پس به ماهی ها فرصت بدید بخوبی تغذیه کنید و تانک رو افزایش بدید
    2)سن انجلها دقیقا مشخص نیست معمولا انجلها تا 8 ماهه بالغ خواهند شد و این نوع مدت بیشتری به طول خواهد انجامید
    3)تغذیه مناسب تاثیر بسیار خوبی در این امر خواهد داشت پس استفاده از غذاهای مرغوب و غذای میکس (دل+میگو+عصاره سیر) در بلوغ سریع این ماهی تاثیر خواهد داشت
    استفاده از گیاهان خنجری و برگ پهن ،سرامیک و کوزه و سطحی که ماهی رو به تخم ریزی ترغیب کنه
    سیفون مرتب و استفاده از اب بدونه کلر و هم دما بعد از هر سیفون در این امر دخیل خواهند بود
    از پاسختون متشکرم.
    امکان تغییر سایز آکواریومو ندارم اما میتونم تعداد ماهیارو کاهش بدم.
    چه تعداد آنجل مناسب این تانکه؟ مثلا از 20 تا برسونم به 10 تا.
    ممنون میشم نظرتون رو بدونم.

همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    نقل قول نوشته اصلی توسط elahimanesh نمایش پست ها
    از پاسختون متشکرم.
    امکان تغییر سایز آکواریومو ندارم اما میتونم تعداد ماهیارو کاهش بدم.
    چه تعداد آنجل مناسب این تانکه؟ مثلا از 20 تا برسونم به 10 تا.
    ممنون میشم نظرتون رو بدونم.
    خواهش می کنم
    برای چنین حجمی نهایتا 2 تا 3 جفت می تونید نگهداری کنید
    اجازه بدید تا ماهیها بزرگتر شوند و شرایط رو براشون فراهم کنید بعد از سایز شدن ماهیا و بیرون اومدن چندین جفت بین اونها سایر رو رد کنید
    معمولا انجلهای البینو بخصوص وارداتی ها اکثرا نر هستند پس می تونید پس از جدا کردن جفتها سایرین رو رد کنید
    ویرایش توسط Romans : 8th June 2014 در ساعت 07:35 AM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی، مرغ عشق، فنچ، کبک، همستر
    شماره عضویت
    16338
    سلام. من یه تانک 250 لیتری دارم با شن ریز به علاوه 3 تا سنگ اسفنجی متوسط. می خواستم بدونم اگر بتونم از یه پرورشگاه یه جفت آنجل( که قبلاً تخم ریزی کردن) بگیرم امکانش هست که داخل این تانک ازشون نگه داری کنم و در صورت امکان تکثیر کنم؟ من قبلاً آنجل زیاد داشتم اما سایز کوچیک بودن به همین خاطر تا حالا تجربه تکثیر نداشتم. راستی آب آکواریوم رو هم 2 روز پیش تعویض کامل کردم و تونستم با آب چشمه تازه پرش کنم . به نظرتون مشکلی براشون پیش نمی یاد؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی- ماهی
    شماره عضویت
    11393
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamed77 نمایش پست ها
    سلام. من یه تانک 250 لیتری دارم با شن ریز به علاوه 3 تا سنگ اسفنجی متوسط. می خواستم بدونم اگر بتونم از یه پرورشگاه یه جفت آنجل( که قبلاً تخم ریزی کردن) بگیرم امکانش هست که داخل این تانک ازشون نگه داری کنم و در صورت امکان تکثیر کنم؟ من قبلاً آنجل زیاد داشتم اما سایز کوچیک بودن به همین خاطر تا حالا تجربه تکثیر نداشتم. راستی آب آکواریوم رو هم 2 روز پیش تعویض کامل کردم و تونستم با آب چشمه تازه پرش کنم . به نظرتون مشکلی براشون پیش نمی یاد؟
    سلام
    بله میتونید تکثیر کنید اما برای مولدها یک تانک جدا مثلا ۸۰لیتری در نظر بگیرید واین تانک ۲۵۰لیتری رو برای سایز کردن در نظر بگیرید.بهتره تانک هم بدون شن و دکور باشه تا بهتر کار پیش بره...
    ببخشید من متوجه نسدم مگه آب تصفیه شده لوله کشی چه مشکلی داره که از آب چشمه استفاده کردید؟
    آب چشمه مطمئن هست؟ممکنه ناقل بیماری یا ...باشه.
    موفق باشید.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی، مرغ عشق، فنچ، کبک، همستر
    شماره عضویت
    16338
    نقل قول نوشته اصلی توسط ™r3za نمایش پست ها
    سلام
    بله میتونید تکثیر کنید اما برای مولدها یک تانک جدا مثلا ۸۰لیتری در نظر بگیرید واین تانک ۲۵۰لیتری رو برای سایز کردن در نظر بگیرید.بهتره تانک هم بدون شن و دکور باشه تا بهتر کار پیش بره...
    ببخشید من متوجه نسدم مگه آب تصفیه شده لوله کشی چه مشکلی داره که از آب چشمه استفاده کردید؟
    آب چشمه مطمئن هست؟ممکنه ناقل بیماری یا ...باشه.
    موفق باشید.
    ممنون. در مورد آب هم، آب اینجا معمولاً کلر خیلی زیادی داره به طوری که بعضی مواقع قابل خوردن نیست. این آبم، چطور بگم، ماله یه شهر دیگه است. آبش هم تمیز و عالی هست به طوری که بیشتر آب اون شهر رو از همین چشمه ها تأمین می کنند. قبلاً هم از این آب استفاده کردم. همیشه کریستالی می مونه. تا حالا که مشکلی نداشتم.
    فقط یه سوال داشتم. چند روز بعد از اینکه جوجه ها از تخم اومدن بیرون می شه از مولدها جداشون کرد؟
    غذا چی بهشون بدم بهتره؟( ارتمیا اینجا اصلاً گیر نمیاد)

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamed77 نمایش پست ها
    ممنون. در مورد آب هم، آب اینجا معمولاً کلر خیلی زیادی داره به طوری که بعضی مواقع قابل خوردن نیست. این آبم، چطور بگم، ماله یه شهر دیگه است. آبش هم تمیز و عالی هست به طوری که بیشتر آب اون شهر رو از همین چشمه ها تأمین می کنند. قبلاً هم از این آب استفاده کردم. همیشه کریستالی می مونه. تا حالا که مشکلی نداشتم.
    فقط یه سوال داشتم. چند روز بعد از اینکه جوجه ها از تخم اومدن بیرون می شه از مولدها جداشون کرد؟
    غذا چی بهشون بدم بهتره؟( ارتمیا اینجا اصلاً گیر نمیاد)
    سلام

دوست خوبم تمیزی و کریستالی بودن آب به تنهایی دلیل کافی برای استفاده در آکواریوم نیست. باید با انجام تست میزان سختی و دیگر فاکتورهای آنرا مشخص کنید.

بعد از تخم ریزی و بارور شدن آنها باید سنگ یا سطح حاوی تخمها را به تانک دیگری منتقل کنید و بعد از هچ شدن با ارتمیا تغذیه کنید. بهترین غذا برای لاروها نوزاد آرتمیا میباشد ولی در صورت در دسترس نبودن میتوانید از محصول زیر استفاده کنید :

http://www.parsipet.ir/thread27260.html

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    dag
    شماره عضویت
    17013
    با سلام و احترام ب همه لطفا ب من کمک کنید من یک جفت انجل دارم هر ده روز یک بار تخم میکنه سیصد چهارصدتاشون هچ میشن از تخم اما وقتی ب غذا دادن میرسن تلفاتم شرو میشه که هر دفعه من فقط سی یا چهل تا رو میتونم بزرگ کنم .........مشگل من د ادن تخم میگو ب لارواستم والا یکی میگه با شلنگ هوار میگو هچشدروبهشون بده با آبش تخم های هچ نشد نر تو آب ..جواب نداد.... یکی میگفت از پارچه رد کن آبش نره تو تانک بچه ها بهتر شد ولی باز تلفات داشتم...... آیا کسی میتونه صحیشو بهم بگه چجوری بدم بهتره اگه ممکنه سریع جواب بدید متشکر.
    ویرایش توسط ...ali : 29th December 2014 در ساعت 12:56 AM

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط ...ali نمایش پست ها
    با سلام و احترام ب همه لطفا ب من کمک کنید من یک جفت انجل دارم هر ده روز یک بار تخم میکنه سیصد چهارصدتاشون هچ میشن از تخم اما وقتی ب غذا دادن میرسن تلفاتم شرو میشه که هر دفعه من فقط سی یا چهل تا رو میتونم بزرگ کنم .........مشگل من د ادن تخم میگو ب لارواستم والا یکی میگه با شلنگ هوار میگو هچشدروبهشون بده با آبش تخم های هچ نشد نر تو آب ..جواب نداد.... یکی میگفت از پارچه رد کن آبش نره تو تانک بچه ها بهتر شد ولی باز تلفات داشتم...... آیا کسی میتونه صحیشو بهم بگه چجوری بدم بهتره اگه ممکنه سریع جواب بدید متشکر.
    سلام

کیفیت آب و میزان سختی آن در روزهای ابتدایی در مرگ و میر لاروها بسیار موثر است. همینطور تغییرات ناگهانی دما و فاکتورهای آبی که بعد از سیفون جایگزین میشود.

در مورد نحوه جداکردن ارتمیا هم روشهای مختلفی وجود دارد ولی مهم اینه که در هنگام مکش باید دقت کنید پوست یا تخمهای هچ نشده به همراه آرتمیای زنده وارد تانک بچه ماهیها نشود چون خورده شدن آن توسط لاروها و عدم توانایی در هضم و دفع ، باعث مرگ آنها خواهد شد.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    باجریگار
    شماره عضویت
    16532
    سلام
    به بچه انجل به جز ارتمیا چیز دیگه هم میشه داد؟

صفحه 5 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)