کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    14911
    سلام دوستان
    من برای غذا خور کردن این کاردینالها چی کار کنم؟؟؟فقط میگو و آرتمیای زنده و کلا غذای زنده میل دارن و از غذای خشک استقبالی نمیکنن؟؟
    بعدش اینکه من ورودی رف رو از اورفلو گرفتم میشه سر لوله ورودی آب از این فیلترهایی که مثل جورابه و خارجی تو سامپشون میزارن بزارم تا آشغالهای آب رو بگیره خوبه؟؟؟

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    نقل قول نوشته اصلی توسط moghaddam نمایش پست ها
    سلام دوستان من میخوام اک رو جمع کنم به خاطر مصرف برق زیاد راهی داره مصرف رو بیار پایین مثلا واتر پمپ چند ساعت خاموش باشه چند ساعت روشن اسکیمر چند روز در میون روشن باشه یا باید دایمی روشن باشن از دست قبض برق دیوانه شدم هر ماه 50تا60تومن پول برق میدم البته دوتا متال 150دارم که روزی به 4ساعت روشن کردنشو کم کردم
    واتر پمپ و موج سازها و حتی اسکیمر باید بصورت 24 ساعته روشن باشن
    شاید بشه موج ساز ها را شبها موقع خاموشی برای چند ساعت خاموش کرد ولی اینم پیشنهاد نمیشه
    تنها کاری که میشه کرد اینه که وسایل برقی را از نوع اروپایی بخرید تا مصرف کمتری داشته باشن
    بهرحال تانک آبشور علاوه بر لذت و زیبایی که داره دارای هزینه هم هست و به اکثر دوستان موقع استارت برای تهیه تانک شور پر هزینه بودنش گوشزد میشه
    برای کاهش هزینه سیستم نور استفاده از ال ای دی پیشنهاد میشه که انونم مشکلات و داستانهای خودشو داره
    موفق باشید

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    نقل قول نوشته اصلی توسط clownfish نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من برای غذا خور کردن این کاردینالها چی کار کنم؟؟؟فقط میگو و آرتمیای زنده و کلا غذای زنده میل دارن و از غذای خشک استقبالی نمیکنن؟؟
    بعدش اینکه من ورودی رف رو از اورفلو گرفتم میشه سر لوله ورودی آب از این فیلترهایی که مثل جورابه و خارجی تو سامپشون میزارن بزارم تا آشغالهای آب رو بگیره خوبه؟؟؟
    سلام
    کاردینالها اکثرا با میگو و آرتمیا تغذیه میشن و کمتر دیدم غذای خشک را قبول کنن
    من خودم یه جفت دارم و حدود 5 ماهه که دارم و هفته ای دوبار بهشون میگو میدم

درمورد رف هم میتونید توی رف یه تیغه اضافه کنید و مقداری پد داخلش بذارید و ورودی را به این قسمت هدایت کنید یا از همون فیلترهای مد نظرتون استفاده کنید (زیاد برای این موارد سخت نگیرید حتی بدون فیلتر هم هیچ اتفاقی نمیوفته ، مثل کاری که خود من کردم فقط روی آورفلو پد گذاشتم )
    موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15705
    سلام دوستان جند وقتي بود دلم تنك شده بود واستون
    يه سؤال داشتم واسه تانك tl 550 ماهيران به نظر شما يه موجساز ٣٢٠ سيو خوبه؟ أصلا موجساز لازمه اكه بخوام ريف نكه دارم؟
    و اينكه ايا هر جيز بنفشي كه روي لايوراكا ميزنه كورال لاين هست يا نه؟ اكه نه جه ضرري داره و بأيد جيكار كرد؟

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi111111 نمایش پست ها
    يه سؤال داشتم واسه تانك tl 550 ماهيران به نظر شما يه موجساز ٣٢٠ سيو خوبه؟ أصلا موجساز لازمه اكه بخوام ريف نكه دارم؟
    و اينكه ايا هر جيز بنفشي كه روي لايوراكا ميزنه كورال لاين هست يا نه؟ اكه نه جه ضرري داره و بأيد جيكار كرد؟
    اگه می خواین ریف نگه دارین موجساز بزارین بهتره گردش آب tl550 فکنم زیاد جالب نیست
    اگه جلبک سخت و کلسیومی باشه کورالاین هست جلبک های کلسیومی به رنگهای صورتی بنفش قرمز و حتی سبز رنگ هستن!

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور-گربه پرشین
    شماره عضویت
    14556
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi111111 نمایش پست ها
    سلام.گردش اب اکواریوم باید 20 برابر حجم اب اکواریوم باشه.یعنی قدرت واتر پمپ و موج ساز باید مجموعا 20 برابر لیتراژ تانکتون باشه.برای ریف باید موج ساز داسته باشید.قدرت واتر پمپتون رو 8 برابر حجم تانک در نظر بگیرید
    در مورد کورالاینها رنگ همشون بنفش نیست.تا جایی که من میدونم هیچ کدومشون مضر نیستند.ولی یکی از کرولاینها که رنگس سبز روشن هست روی شیشه ها ظاهر میشه و اکواریوم رو بد منظره میکنه.ولی برای اب اکواریوم هیچ کدومشون مضر نیستن.
    در این عکس رنگ کورالاین ها رو روی موج ساز ببنید.این کورالاین هیچ ضرری نداره و وجودش روی صخره باعث زیبایی و گرونتر شدن صخره میشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ابشور
    شماره عضویت
    15875
    نقل قول نوشته اصلی توسط clownfish نمایش پست ها
    سلام دوستان
    سلام دوست عزیز
    اکثر کاردینالها همون طور که فرمودید به غذای زنده نیاز دارند و میخورن. ولی بعضا دیده شده که غذای پولکی اوشن نیتروشن فرمول 1 رو هم میخورن البته باید یه مقداری از پولکی رو ریز کنید داخل یه استکان اب هم بزنید که پولکی حالت شناور بگیره بعد جلو ی موج ساز بریز . امتحان کنید احتمالا که میخورن
    در مورد ورودی اب از اور فلو دوست عزیز این کار اصولی نیست و بهتره کل اب از سیستم . پد ها و مدیا ها عبور داده شود ولی بهرحال شما بهتر ه که حتما از ورود ضایعات به داخل رف جلوگیری کنیدو گر نه رف شما بعد از مدتی تبدیل میشه به مکانی برای تولید امونیاک و نیتریت و بعد هم ورود به تانک اصلی.
    در صورت استفاده از پد یا کیسه فیلتری مرتب باید تمیز و شستشو داده بشه . حداقل هر 2-3 روز یه بار. موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15655
    منم ورودی آب رفم از اورفلو هست ولی بالای اورفلو پد گذاشتم

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15705
    دوستان به نظر شما اي تي آس توانايي كرفتن امونياك و نيتريت رو هم داره من بعد از ٣٥ روز الان نيتراتم رو ١٥ تا ٢٠ هست قبلا رو ٦٠ تا ٧٠ بود به قول معروف أب البالو تستر هم api هست و با وسواس زيادي هم تست ميزنم در ضمن اكه ميشه اثرات نيتريت و امونياك بالا رو بكيد؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15705
    يه سؤال هم از جناب نوروزي داشتم ميخواستم يه سيستم تصفيه(ro) واسه خونمون تهيه كنم به نظر شما از جه ماركي و جه مدليش تهيه كنم كه هم براي اكواريوم مناسب باشه و هم البته براي خودمون با توجه به اينكه أصفهان كثيف ترين أب توي ايران رو داره هزينش رو هم يكاريش ميكنم؟
    ممنون

صفحه 573 از 1093 نخستنخست ... 734735235545555565575585595605615625635645655665675685695705715725735745755765775785795805815825835845855865875885895905915926236731073 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)