کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14080
    نقل قول نوشته اصلی توسط aheidari24 نمایش پست ها
    عکس رو داخل اپلود سنتر خود سایت اپلود کنید

همچین چیزی امکان نداره که قوطی رو داخل تانک قرار بدید شما فکر کنید 1 درصد احتمال ترکیدن وجود داشته باشه یا اینکه قوطی کامل اب بندی نشده باشه اون موقع فاجعه ای جبران نشدنی به بار میاد
    دفیوژر هم توی بازار از 10 تومن هست به بالا
    ممنون
    من تصمیم گرفتم بالاخره
    میخوام تانکم رو کم کم جمع کنم ولی عوضش یه چیز اصولی در بیاد
    برا همینم میخوام یه ماه فعلا فقط زبرا و گوپی و مولی نگه دارم ،،،، تا چرخه هم طی بشه
    تا بعدا گباهم اصافه کنم
    تو این یه ماه هم از گیاهان مقاومی مثل جاوافرن استفاده کنم
    اما در مورد بعد از این یک ماه،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،، ،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،، ،،،
    من واسه co2 چن تا گزینه دارم که میخوام شما بهترین گزینه رو که از لحاظ ایمنی هم بالاتر باشه رو معرفی کنید:::
    1)کپسول استاندارد co2
    2)دو عدد ست یک بار مصرف
    3)سیستم دست ساز
    4)قرص و پودر co2
    5)اضافه کردن تعداد زیادی ماهی در آب

به نظر خودم که مورد 4 و 5 ایمن تر هستند اما مطمئنا جوابگوی یک تانک 240 لیتری نیستند
    پس فقط میمونه گزینه ی 1 که من خیلی میترسم،،،،، ممکنه منفجر بشه؟؟؟؟؟احتمالش کمه یا زیاد؟؟؟؟؟مثلا شبا که نمیخوایمش شیرشو ببندیم کپسول منفر میشه؟؟؟

راستی برای اکواریوم من به ابعاد50*40*120 شما سامپ داخلی رو پیشنهاد میدین یا فیلتر سطلی؟؟؟؟

ممنون از وقتی که میذارین و جواب میدین

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    8677
    نقل قول نوشته اصلی توسط qwerty نمایش پست ها
    ممنون
    من تصمیم گرفتم بالاخره
    میخوام تانکم رو کم کم جمع کنم ولی عوضش یه چیز اصولی در بیاد
    برا همینم میخوام یه ماه فعلا فقط زبرا و گوپی و مولی نگه دارم ،،،، تا چرخه هم طی بشه
    تا بعدا گباهم اصافه کنم
    تو این یه ماه هم از گیاهان مقاومی مثل جاوافرن استفاده کنم
    اما در مورد بعد از این یک ماه،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،، ،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،، ،،،
    من واسه co2 چن تا گزینه دارم که میخوام شما بهترین گزینه رو که از لحاظ ایمنی هم بالاتر باشه رو معرفی کنید:::
    1)کپسول استاندارد co2
    2)دو عدد ست یک بار مصرف
    3)سیستم دست ساز
    4)قرص و پودر co2
    5)اضافه کردن تعداد زیادی ماهی در آب

به نظر خودم که مورد 4 و 5 ایمن تر هستند اما مطمئنا جوابگوی یک تانک 240 لیتری نیستند
    پس فقط میمونه گزینه ی 1 که من خیلی میترسم،،،،، ممکنه منفجر بشه؟؟؟؟؟احتمالش کمه یا زیاد؟؟؟؟؟مثلا شبا که نمیخوایمش شیرشو ببندیم کپسول منفر میشه؟؟؟

راستی برای اکواریوم من به ابعاد50*40*120 شما سامپ داخلی رو پیشنهاد میدین یا فیلتر سطلی؟؟؟؟

ممنون از وقتی که میذارین و جواب میدین
    خوب مسلما شماره 1 بهتره نه خطر چی؟؟ اکثر دوستانی که تانک گیاهی دارن از کپسول استفاده میکنن تا حالا به مشکل ترکیدن بر نخوردن ولی دست ساز احتمال ترکیدنش زیاده از جمله برای خود من ولی من براش یه چیزی مثل سوپاپ اطمینان گذاشتم خدارو شکر چیزی نشد
    شما بخوایید دو تا ست یه بار مصرف بزارید حدودا 200 میشه که اصلا نمیصرفه مابقی گذینه هارو هم خط بزنید

برای بستر میخوایید چیکار کنید؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14080
    ممنون
    پس شد همون کپسول.............فقط شبا احتما منفجر شدن وجود نداره؟؟؟یا نشتی co2 تو خونه؟؟؟؟؟؟بعد کپسول 6 کیلویی واسه 240 لیتر کافیه؟؟؟؟
    بستر هم والا مانادو میخواستم که خیلی گرون در میاد
    من الان هم به شن و ماسه کف رودخونه دسترسی دارم هم کلی شن کف دریا دارم..........میخوام از یکی از این دوتا استفاده کنم
    اون شن کف رودخونه رو من با مانادو مقایسه نکردم اما لابد خوبه.........چون مال کف زاینده روده............اونجام که الان پر از گیاهه(البته تو سرچشمه زاینده رود نه خودش که تو شهره)
    و یه چیز خیلی مهم
    اگه تاحلا رفته باشین قبل از سد زاینده رود
    تو رود خونه پر از گیاهای آبزیه.........که البته تو آب خیلی سرد زندگی میکنن
    نظرتون راجع به استفاده از اون گیاها چیه؟؟؟؟

ممنون

همکار قدیمی آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    ممنون
    پس شد همون کپسول.............فقط شبا احتما منفجر شدن وجود نداره؟؟؟یا نشتی co2 تو خونه؟؟؟؟؟؟بعد کپسول 6 کیلویی واسه 240 لیتر کافیه؟؟؟؟
    من الان هم به شن و ماسه کف رودخونه دسترسی دارم هم کلی شن کف دریا دارم..........میخوام از یکی از این دوتا استفاده کنم
    اون شن کف رودخونه رو من با مانادو مقایسه نکردم اما لابد خوبه.........چون مال کف زاینده روده............اونجام که الان پر از گیاهه(البته تو سرچشمه زاینده رود نه خودش که تو شهره)
    و یه چیز خیلی مهم

ممنون
    من کپسول 5 کیلویی دارم و تا 3 ماه دووم میاره . گیاها داخل ماسه ریز بستر رودخونه از بین میرن چون ریشه هاشون خفه میشه . سایزشون باید 1 تا 3 میل باشه . گیاهایی که داخل آب سرد رشد کردن رو باید داخل تانکتون امتحان کنید تا شاید جواب بگیرید وگرنه داشتن تانک آب سر واسه اینجور گیاها هزینه زیادی داره

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    ممنون
    و یه چیز خیلی مهم

ممنون
    سلام دوست عزیز..

ببینید جناب یه راهنمایی در مورد کپسول دی اکسید میکنم تا حیالتون راحت بشه ..

کپسول دی اکسید و گاز درون اون کاملا مثل اتومبیل میمونه و بنزین ..

اینی که شما میگی منفجر میشه مثل این میمونه بگی ماشین شب تو خونه تو پارکینگ ممکنه منفجربشه!!!

بله اگه نشتی داشته باشه یا اگه رزوه های سر پیچ شیر خراب باشند همه چی امکان داره ..

اما در مورد گاز درسته دی اکسید کشنده هست اما 10 تا از اون 6 کیلویی ها هم تو یه اتاق 20 متری کشنده نیست ..

دی اکسید بطور مداوم باید نشت کنه به مدت 12رتا 15 ساعت تا شما رو بیهوش کنه .. !!

شما اگه میترسی ببر شیر فلکه نو ببند همونجا هم بده تست نشت بکنه برات تا خیالت از بابت مردن راحت شه

کپسول 6 کیلویی رو هم بگو برات قدر 3 کیلو گاز پر کنه .. اینم بابت منفجر شدنش ..

من الان 5 ساله انواع و اقسام کپسول دارم نشت کرده اما نه مردم نه خونم منفجر شده ..

کپسول اگه حرارت محیط بره بالای 50 درجه امکان انفجار هست .. اما الان تمام شیر فلکه ها شیر اطمینان یا همون سوپاپ دارند ..

فشار گاز که بره بالا گاز خارج میشه یا به اصطلاح سوپاپ میزنه پس کپسول هیچ وقت تو شب که هوا خنکه منفجر نمیشه ..

اگه هم بهش فشار بیاد بازم منفجر نمیشه سوپاپ میزنه ..

حله؟!!!!!!!!

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    61
    ممنون
    و یه چیز خیلی مهم

ممنون
    در مورد گیاهای تو رودخونه هم دلتون رو صابون نزنید چون اونا تو جریان آب زنده میمونن ..

شما نمیتونی اون شرایط رو براشون بوجود بیاری ..

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14080
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hamedbm نمایش پست ها
    در مورد گیاهای تو رودخونه هم دلتون رو صابون نزنید چون اونا تو جریان آب زنده میمونن ..

شما نمیتونی اون شرایط رو براشون بوجود بیاری ..
    سلام
    ممنون
    راستش من همش 16 سالمه...................و قبلنم چند تا تجربه ی تلخ از آکواریوم داشتم که نمیخوام تکرار شن
    چن تا سوال دارم که اگه جواب بدین ممنون میشم(لطفا به ترتیب شماره جواب بدین)
    1)بهترین و البته ارزان ترین خاک بستر چیه؟؟؟نه مثل مانادو که برای تانک من 200 تومان در بیاد
    2)اون گیاهایی که دیدم مثل جاواموس بودن.........چطور ممکنه که تو آکواریوم رشد نکنن؟؟؟
    3)حل شدن مقدار زیادی co2 در آب باعث اسیدی شدن آب نمیشه؟؟؟

ممنون

همکار قدیمی آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    سلام
    ممنون
    راستش من همش 16 سالمه...................و قبلنم چند تا تجربه ی تلخ از آکواریوم داشتم که نمیخوام تکرار شن
    1)بهترین و البته ارزان ترین خاک بستر چیه؟؟؟نه مثل مانادو که برای تانک من 200 تومان در بیاد
    2)اون گیاهایی که دیدم مثل جاواموس بودن.........چطور ممکنه که تو آکواریوم رشد نکنن؟؟؟

ممنون
    سلام آقا

1 - بهترین حالت و ارزانترین بستر - بستر دست سازه ولی دو ماه طول میکشه تا آماده بشه
    میتونی کود زیر بستر سطلی کمپلیت سابستریت مارک تترا رو بخری و روی اون رو با شن خاویاری که فکر کنم الان کیلویی 1000 تومن باشه بپوشونی و گیاه بکاری . طول و عرض ارتفاع تانک جدید رو بده تا مقداری که باید بخری رو برات بنویسیم
    2 - اگه همه پارامترهای آب نرمال باشه و گیاه هم مریض و داغون نباشه دلیلی نداره که جاوا موس رشد نکنه . نداشتن مواد مغذی و استفاده از دارو و نمک در آب و نبودن نور کافی میتونه همه گیاهارو نابود کنه
    3 - حل شدن دی اکسید در آب باعث تغییر پی اچ آب میشه و همین امر باعث میشه که بعضی جلبکها نتونن رشد کنن و گیاهایی که پی اچ اسیدی رو می پسندن رشد بیشتر و بهتری داشته باشن و همینطور ماهیهایی مثل تتراها و دیسکس هم در آب اسیدی بهتر دووم میارن تا قلیایی

موفق باشی

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14080
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi3000 نمایش پست ها
    سلام آقا

1 - بهترین حالت و ارزانترین بستر - بستر دست سازه ولی دو ماه طول میکشه تا آماده بشه
    میتونی کود زیر بستر سطلی کمپلیت سابستریت مارک تترا رو بخری و روی اون رو با شن خاویاری که فکر کنم الان کیلویی 1000 تومن باشه بپوشونی و گیاه بکاری . طول و عرض ارتفاع تانک جدید رو بده تا مقداری که باید بخری رو برات بنویسیم
    2 - اگه همه پارامترهای آب نرمال باشه و گیاه هم مریض و داغون نباشه دلیلی نداره که جاوا موس رشد نکنه . نداشتن مواد مغذی و استفاده از دارو و نمک در آب و نبودن نور کافی میتونه همه گیاهارو نابود کنه
    3 - حل شدن دی اکسید در آب باعث تغییر پی اچ آب میشه و همین امر باعث میشه که بعضی جلبکها نتونن رشد کنن و گیاهایی که پی اچ اسیدی رو می پسندن رشد بیشتر و بهتری داشته باشن و همینطور ماهیهایی مثل تتراها و دیسکس هم در آب اسیدی بهتر دووم میارن تا قلیایی

موفق باشی
    تانکمم 40*50*120 هست ابعادش...........یه 20 سانت هم بغلش اضافه میکنم واسه سامپ داخلی
    فقط میمونه بستر و co2 و نور
    نور که خودم ساختمش..........بستر هم میخوام از همینی که شما گفتین استفاده کنم
    co2 هم تصمیم گرفتم از همین کپسول های استاندارد استفاده کنم
    اگه میشه قیمت بستر و تجهیزات co2 رو هم بگین
    ممنون

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    61
    سلام
    ممنون

ممنون
    سلام مجدد دوست من مشکل سن و سال نیست مشکل اینه که تو اکواریوم گیاهی فقط و فقط باید حوصله به خرج بدی..

اون گیاهایی هم که دیدی فقط شکل جاواموس بدن .. اما مثل اون نبودن..

صفحه 99 از 246 نخستنخست ... 498081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118149199 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)