کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10895
    سلام دوستان من یه مشکل در باره نیترات دارم من با تست apiتست میزنم قرمز میشه بالای 40 هست ولی چند وقت جلبکهای قهوه که اجازه دادم روی شیشه پشت اک در بیاد داره از بین میره بجاش جلبک سبز در میاد من تو اک چنتا ماهی یه شقایق دارمیه بلوتانگ وفرشته وماندارین راس ارایشگر دامسل دلقک تمیتو کاردینال اینا همه غذا خور و سالم هستن یه شقایق بابل دارم صدفها 2 کفه تو اک همه مدتهاست زندن من از نیترات گیر برایت ول که قابل شارژ استفاده میکنم و از رفیجیوم هم دارم حالا شما با شرایتی دارم چه کاری باید انجام بدم به نظر شما از چی برای پایین اوردن نیترات استفاده کنم من یه بار مواد داخل سامپ کامل شستم اک من گنجایشش144 لیتر 7کیلو سیپوراکس فله داخلش و 2 کیلو نخودی 2هفته یه بارم 10درصد اب سیفون کردم حالا نظر شما چی هست

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    نقل قول نوشته اصلی توسط alikm نمایش پست ها
    سلام دوستان من یه مشکل در باره نیترات دارم من با تست apiتست میزنم قرمز میشه بالای 40 هست ولی چند وقت جلبکهای قهوه که اجازه دادم روی شیشه پشت اک در بیاد داره از بین میره بجاش جلبک سبز در میاد من تو اک چنتا ماهی یه شقایق دارمیه بلوتانگ وفرشته وماندارین راس ارایشگر دامسل دلقک تمیتو کاردینال اینا همه غذا خور و سالم هستن یه شقایق بابل دارم صدفها 2 کفه تو اک همه مدتهاست زندن من از نیترات گیر برایت ول که قابل شارژ استفاده میکنم و از رفیجیوم هم دارم حالا شما با شرایتی دارم چه کاری باید انجام بدم به نظر شما از چی برای پایین اوردن نیترات استفاده کنم من یه بار مواد داخل سامپ کامل شستم اک من گنجایشش144 لیتر 7کیلو سیپوراکس فله داخلش و 2 کیلو نخودی 2هفته یه بارم 10درصد اب سیفون کردم حالا نظر شما چی هست
    چنتا حالت داره
    مثلا مطمئنید تست نیتراتتون داره درست کار می کنه؟ و مشکلی نداره ؟ با تست دیگه ای مقایسه کنید ببینید اوضاعش چطوره؟
    دقیقا بعد از سیفون تست بزنید ببینید ااون موقع پایین تر اومده؟
    البته نیترات بالای 40 بحذانیه و خود 40 هم خیلی بد نیست
    اگه این موارد هم اکی بود باید ببینید تو تانکتون چه عاملی داره ایجاد نیترات می کنه اینقدر زیاد ؟!

همکار قدیمی (معاون باغ های شیشه ای)

نوع حیوان خانگی
    Dog
    شماره عضویت
    8029
    سلام دوستان مقداری گیاه برای رف لازم دارم اگه کسی داشت بده ممنون میشم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهیان اب شور
    شماره عضویت
    10818
    دوستان من نور رفرجیومم امروز تعطیل شد میخوام یه نور خوب بزارم که به رشد گیاه کمک کنه چه نوری بزارم چه رنگی باشه از کجا تهیه کنم لطفا راهنمایی کنید ممنون

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    نقل قول نوشته اصلی توسط moghaddam نمایش پست ها
    دوستان من نور رفرجیومم امروز تعطیل شد میخوام یه نور خوب بزارم که به رشد گیاه کمک کنه چه نوری بزارم چه رنگی باشه از کجا تهیه کنم لطفا راهنمایی کنید ممنون
    ابعاد رفتون چقدره؟
    می تونین از لامپهای pl استفاده کنید قاب و لامپش مارک دایمکس فکنم باشه تو بازار! باز هم اگه ابعادتون رو بگین بهتر میشه نظر داد!

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اکواریم اب شور
    شماره عضویت
    7181
    شما میتونید از ال ای دی و لامپ کم مصرف هم استفاده کنید.یم نمونه ال ای دی تکی هست تو لاله زار از 15وات داره تا 100وات که امادس.فکر کنم بش میگن پورجکتوری.رنگ زردش برای رف خوب جوابداه دوستانی که استفاده کردن.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی شور وشیرین
    شماره عضویت
    10471
    نقل قول نوشته اصلی توسط samar_sasani نمایش پست ها
    شما میتونید از ال ای دی و لامپ کم مصرف هم استفاده کنید.یم نمونه ال ای دی تکی هست تو لاله زار از 15وات داره تا 100وات که امادس.فکر کنم بش میگن پورجکتوری.رنگ زردش برای رف خوب جوابداه دوستانی که استفاده کردن.
    این ال ای دی ها که فرمودید کلوین دار هستش یا از همین معمولی هاست؟
    حدود قیمتش چه قدره؟
    واسه یه رف 20×10×30 چند واتش کافیه؟
    وفقط رنگ زرد کفاف گو هست یا باید رنگ دیگه ای هم بذاری؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اکواریم اب شور
    شماره عضویت
    7181
    دوست عزیز برای این سایز نیاز به ال ای دی نیست.من فکر میکردم ارتفاع رف شما زیاده.ای ال ای دی ها از 10.000تا20.000کلوین هستم.ولی برای رف شما لامپ کم مصرف یا pl کافیه.بله رنگ زرد برای گیاه پاسخ گو است

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    نقل قول نوشته اصلی توسط samar_sasani نمایش پست ها
    دوست عزیز برای این سایز نیاز به ال ای دی نیست.من فکر میکردم ارتفاع رف شما زیاده.ای ال ای دی ها از 10.000تا20.000کلوین هستم.ولی برای رف شما لامپ کم مصرف یا pl کافیه.بله رنگ زرد برای گیاه پاسخ گو است
    دوست عزیز رنگ زرد هم موثر هست در عمل فتوسنتز اما بیشترین اثر رو رنگ آبی داره که توسط کلوروفیل جذب میشه رنگ زرد بیشتر به درد رف هایی می خوره که کاشت گیاه توشون انجام نمیشه! بهتره که از ترکیب رنگ زرد معمولی و آبی مخصوص استفاده بشه!

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور-مار پیتون-سگ
    شماره عضویت
    11542
    نقل قول نوشته اصلی توسط afros نمایش پست ها
    دوست عزیز رنگ زرد هم موثر هست در عمل فتوسنتز اما بیشترین اثر رو رنگ آبی داره که توسط کلوروفیل جذب میشه رنگ زرد بیشتر به درد رف هایی می خوره که کاشت گیاه توشون انجام نمیشه! بهتره که از ترکیب رنگ زرد معمولی و آبی مخصوص استفاده بشه!
    دوست عزیز فکر کنم اشتباه کردین توی نوشتن چون رنگ آبی توی طیف نور کمترین اثر را روی فوتوسنتز داره.

صفحه 332 از 1093 نخستنخست ... 232282313314315316317318319320321322323324325326327328329330331332333334335336337338339340341342343344345346347348349350351382432832 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)