صفحه 53 از 101 نخستنخست ... 3343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 521 به 530 از 1005
    کاربر موثر

شماره عضویت
    3213
    سلام
    دوستان کنار آبشش این پسر کوچمولوی ما ( دقیقا اونجا که به باله وصل میشه ) یه جورایی مثل یه تیکه گوشت قرمز شده و کمی متورمه .... متاسفانه به علت سایز کوچیکش نمیشه عکس خوبی ازش انداخت ... فعلا در حد وسعمون این عکس ها رو ببینید اگه نمیشد از روی این ها نظر داد بفرمایید که تا فردا یه دوربین بهتر جور کنم ... به نظرتون این بیماریه یا چیز دیگه ؟
    ممنون

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی(فلاور -دیسکس) کاسکو دم شکلاتی
    شماره عضویت
    713
    نقل قول نوشته اصلی توسط siavashr نمایش پست ها
    با تشكر از توجه دوست عزيزم آقا مصطفي :smile (118):
    ببين عزيز تانك اصلي رو الكي آلوده كردي.
    نمي دونم حجم آب تانكت چقدره؟ آيا مي توني روزانه 90-100 درصد آب رو سيفون كني؟ حجم تانک حدود
    200 لیتر هست و نمیتونم زیاد سیفون کنم ولی میتونم همشون رو به همون
    اکواریوم قرنطینه که دیسکس ناقل توش هست منتقل کنم و اونجا که حدود
    70 لیتر هست خیلی راحت ترم . انتقال بدم بعد دارو اضافه کنم یا نه ؟
    اگر مي توني دارو اصلا فعلا نزن تا ببينيم چي ميشه. فعلا نمک زدم
    دستگاه RO داري؟ نه فقط تسویه داخلی و بخاری و تسویه اکسترنال که خراب شده
    و الان موادش هست به درد میخوره :زغال سرامیک و ..
    الكي دارو نزني.چشم
    بيماري ثانويه رو ديدي يا نه؟دقت کردم چیزی ندیدم ولی شاید یکم سریع نفس میکشن
    اگه ديدي علايم رو با عكس بگذار.
    فقط با من هماهنگي يا توي اون فرومهايي هم كه هستند داري قضيه رو پي ميگيري؟نه فقط اینجا اومدم
    چون زود جواب میدید
    جوبهاي منو بده و از تجويزهاي بيخود خودداري كن.
    ببين عزيز، دوستان يكسري دارو الان تجويز مي كنن كه اكثرا جنراله نه تخصصي.
    شما پليگ رو رد مي كني، ولي نميدونن با اين داروها چه بلايي سر ماهيت ميارن.
    يكي از مشكلات بزرگش، مشكلات گوارشي و نارساييهاست كه توي رشد آينده ماهي تاثير گذاره.
    يعني اگر جور ديگه بگم، ماهي رو الان درمان مي كنن ولي آينده اش رو نابود مي كنن.
    كم پيش مياد كسي مثل كينگ خيلي راحت و ايده آل پليگ رو رد كنن.
    درمان سويه هاي مختلف پليگ هم با هم فرق مي كنه.
    الان عرض كردم كه فردا نگيد رستمي نگفت.
    چه کار کنم من تو تانک اصلیم اروانا و کریپتون هم دارم

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    خروس لاری_قدیما فلاورهورن
    شماره عضویت
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط hermes_2th نمایش پست ها
    سلام
    دوستان کنار آبشش این پسر کوچمولوی ما ( دقیقا اونجا که به باله وصل میشه ) یه جورایی مثل یه تیکه گوشت قرمز شده و کمی متورمه .... متاسفانه به علت سایز کوچیکش نمیشه عکس خوبی ازش انداخت ... فعلا در حد وسعمون این عکس ها رو ببینید اگه نمیشد از روی این ها نظر داد بفرمایید که تا فردا یه دوربین بهتر جور کنم ... به نظرتون این بیماریه یا چیز دیگه ؟
    ممنون
    طبیعیه محسن جان
    این فلاور چون رنگ قرمز نداره محل اتصال باله به بدنش بیشر دیده میشه اگر روی فلاورهای دیگه ای که داری دقت کنی محل اتصال باله اون ها هم به همین شکل هستش

کاربر موثر

شماره عضویت
    3213
    ممنون مصطفی جان
    اینکه باعث شد مسئله رو اینجا عنوان کنم این بود که اون سمت آبشش این قرمزی رو نداره ! پس اگه همینطور بمونه و بیشتر نشه مشکل خاصی نیست . درسته ؟

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    خروس لاری_قدیما فلاورهورن
    شماره عضویت
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط hermes_2th نمایش پست ها
    ممنون مصطفی جان
    اینکه باعث شد مسئله رو اینجا عنوان کنم این بود که اون سمت آبشش این قرمزی رو نداره ! پس اگه همینطور بمونه و بیشتر نشه مشکل خاصی نیست . درسته ؟
    مطمئن باشه این قرمزی بیشتر نمیشه
    این قسم چون فلس ها شفای داره ماهیچه ای که باله رو حرکت میده دیده میشه
    این قرمزی ماهیچه حرکن دهنده باله است

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط shellman2008 نمایش پست ها
    خواهش می کنم جناب رستمی
    ولی خداییش ما به همه میگیم عکس اما خودمون ....:smile (108):
    مثل این بیماریه

http://www.ky-fish.com/KY_Fish_bbsgb408.htm

اینجا خودش یک دارو معرفی کرد که برای همین شرکت و با اسم همین شرکت تولید میشه که فکر نکنم گیر بیاد

اگر این بیماری باشه علاوه بر دواری این شرکت، بابل هم این بیماری رو پوشش میده
    ممنون از توضيحاتت.
    كاملا باهات موافقم ولي اينقدر دارم دنبالش ميگردم كه پروسه تحقيقاتم اصلا اجازه نميده عكس بندازم ولي اينكار رو حتما انجام ميدم تا ببيني.
    مصطفي اين مريضي كه عكسش رو زحمت كشيدي گذاشتي كاملا مي شناسم و درمانش اصلا مشكل نيست ، مگر اينكه منشاء باكارياييش پيشرفته بشه و عفونت وارد سيستم گردش خون بشه.
    كه اون موقع نفس مي گيره تا درمان بشه.
    در اين بيماريه بالا دو عامل داره. يكي انگلي و ديگري باكتريايي كه بسته به پيشرفت بيماري خيلي راحت قابل تشخيصه.
    توي بيماري بالا اين توده خيلي سريع متورم ميشه و بزرگ ميشه و حالت خوني پيدا مي كنه و ماهي بيحالي و ضعف مفرط داره ولي در مورد فلاور من اين توده تازه با غذادهي عالي ظرف 10 روز هنوز هيچ تغييري نكرده و رشته هاي مثل پنبه ريشه دار ازش بطول 2-3 ميليمتر زده بوده كه با چشم هم ديده ميشه و هم ديده نميشه.
    دوستم ندارم الكي و تجربي دارو بزنم و باعث تضعيف ماهي در آينده و آسيب پذيريش بشم.
    ميدوني تا اينجا پيش رفتم كه عامل غذايي فيبري مثل ميگو و ... داره.
    مقصر هم خودم بودم كه مدتيه حرفي رو كه هميشه به همه ميزنم رو رعايت نكردم و اون هم استفاده از غذاهايي با بيس سبزيجات مثل اسفناج و نخودفرنگي و ..... بوده.
    يه مدت سرگرم چك پاس كردنهاي گردن كلفت بودم و اصلا از رژيم غذاييه صحيح پرهيز كردم و يادم رفت كه بابا فلاور طبيعي نيست و هيبريد و آزمايشگاهيه. مثل ناشيها با ديسكس و .... اشتباه گرفتم.
    ببين يه توده خيلي طبيعي مثل بيرون زدن لوله هست ولي رشته هاي 2-3 ميلي ازش بيرون زده. هيچ ترشح و روند ناجوري هم نداره و ماهي حالت طبيعي داره.
    ميدوني فكر كنم از اين مرضهاس كه اگر جلوش رو نگيرم يكدفعه ماهي كله ميشه.
    توي گوگل و ياهو هم هر چي بگي سرچ كردم.
    بببين چيزي پيدا مي كني.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط 00masoud نمایش پست ها
    چه کار کنم من تو تانک اصلیم اروانا و کریپتون هم دارم
    ببخشيد مسعودجان من نديدم.
    آروانات مشكلي به اون صورت نداره.
    غزيز مي توني گزارش جديد بدي.
    اگر اثري از بيماري ثانويه همانطور كه فرموديد نداري اصلا دارو نزن.
    هر موقع اثري از هجوم انگلي يا با كتريايي ديدي زود به من بگو.
    بببين پليگ عاملش ويروسيه و نياز به دارو نداره و خود ماهي شروع مي كنه به مقاومت و پادتن سازي و رد مي كنه.
    ولي اگر بيماري ثانويه مشاهده شد همونطور كه گفتي قبلش بكشي توي قرنطينه بهتره.
    چون اگر پليگ رو ديسكس بگيره تا مدت بسيار زيادي نسبت به اون سويه ايمن ميشه و ديگه برنمي گرده.
    راجع به آورانات نگران نباش خيلي يل تر از اين حرفهاس.
    ولي لگر مشاهده شد مشكل من با گياهات هستش چون اولين كاري كه بايد كرد بالا بردن دماست و قدم بعدي استفاده از سمومي هست كه با گياه ميونه خيلي خوبي ندارن، كه هر دو براش ضرر داره.
    من فكر كردم دوستان جوابت رو دادن. اتفاقا تعجبم كردم كه جا مونديد.
    فقط سيفون مداوم يادت نره. تنفسش رو هم براي پليگه.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    713
    نقل قول نوشته اصلی توسط siavashr نمایش پست ها
    ببخشيد مسعودجان من نديدم.
    آروانات مشكلي به اون صورت نداره.
    غزيز مي توني گزارش جديد بدي.
    اگر اثري از بيماري ثانويه همانطور كه فرموديد نداري اصلا دارو نزن.
    هر موقع اثري از هجوم انگلي يا با كتريايي ديدي زود به من بگو.
    بببين پليگ عاملش ويروسيه و نياز به دارو نداره و خود ماهي شروع مي كنه به مقاومت و پادتن سازي و رد مي كنه.
    ولي اگر بيماري ثانويه مشاهده شد همونطور كه گفتي قبلش بكشي توي قرنطينه بهتره.
    چون اگر پليگ رو ديسكس بگيره تا مدت بسيار زيادي نسبت به اون سويه ايمن ميشه و ديگه برنمي گرده.
    راجع به آورانات نگران نباش خيلي يل تر از اين حرفهاس.
    ولي لگر مشاهده شد مشكل من با گياهات هستش چون اولين كاري كه بايد كرد بالا بردن دماست و قدم بعدي استفاده از سمومي هست كه با گياه ميونه خيلي خوبي ندارن، كه هر دو براش ضرر داره.
    من فكر كردم دوستان جوابت رو دادن. اتفاقا تعجبم كردم كه جا مونديد.
    فقط سيفون مداوم يادت نره. تنفسش رو هم براي پليگه.
    سلام خیلی ممنون که کامل جواب میدید
    دیسکسهارو به تانک قرنطینه منتقل کردم 1.فقط اگه یه چند روزی غذا نخورن که عیب نداره ؟
    من بهشون دل رنده شده و بعضی وقتا tetra bits میدم که زیاد میل ندارن2. حالا چی خوبه بهشون ؟
    بدم رنگ اکثرشون باز شده بجز یکی که تماما سیاه شده و اومده رو اب نفس میکشه دما رو هم
    بردم رو 34 درجه3. الان هیچ دارویی نزنم و فقط هر روز سیفون کنم و نمک اضافه کنم؟
    اروانا و لجن خوار و زبرا هم بعد از سیفون 100% به تانک اصلی انتقال داده شدن و الان سر حال هستند
    یه سوال دیگه اینکه من تقریبا تمام اب اکواریوم رو خالی کردم ولی سنگاشو
    در نیاوردم که بشورم این که مشکلی نداره یعنی4. اگه بش دیسکس جدید اضافه کنم اونا هم بیمار
    میشن یا نه ؟البته تزیینات داخل و فیلتر رو با اب گرم شستم5. اخه 5 تا دیسکس تو قرنطینه داشتم
    میخاستم ببینم میتونم به تانک اصلی انتقالشون بدم؟
    6.این درسته که دیسکس اگه یه بار پلیگ بگیره دیگه به اون مبتلا نمیشه ؟
    7.دیسکسهایی که بالهاشونو باز کردن و رنگشون روشن شده و غذا هم میخورن یعنی سالم هستن؟
    اگه بله پس میتونم ببرمشون تو تانک اصلی کنار اروانا وزبرا و... ؟
    8.ماهی های دیگه که به این بیماری مبتلا نمیشن؟میتونن ناقل باشن؟
    9.معمولا دوره این بیماری چند روز هست ؟
    میدونم زیاد شد ولی هرچی از اطلاعات شما کسب کنیم بازم کمه

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط 00masoud نمایش پست ها
    سلام خیلی ممنون که کامل جواب میدید
    دیسکسهارو به تانک قرنطینه منتقل کردم 1.فقط اگه یه چند روزی غذا نخورن که عیب نداره ؟
    من بهشون دل رنده شده و بعضی وقتا tetra bits میدم که زیاد میل ندارن2. حالا چی خوبه بهشون ؟
    بدم رنگ اکثرشون باز شده بجز یکی که تماما سیاه شده و اومده رو اب نفس میکشه دما رو هم
    بردم رو 34 درجه3. الان هیچ دارویی نزنم و فقط هر روز سیفون کنم و نمک اضافه کنم؟
    اروانا و لجن خوار و زبرا هم بعد از سیفون 100% به تانک اصلی انتقال داده شدن و الان سر حال هستند
    یه سوال دیگه اینکه من تقریبا تمام اب اکواریوم رو خالی کردم ولی سنگاشو
    در نیاوردم که بشورم این که مشکلی نداره یعنی4. اگه بش دیسکس جدید اضافه کنم اونا هم بیمار
    میشن یا نه ؟البته تزیینات داخل و فیلتر رو با اب گرم شستم5. اخه 5 تا دیسکس تو قرنطینه داشتم
    میخاستم ببینم میتونم به تانک اصلی انتقالشون بدم؟
    6.این درسته که دیسکس اگه یه بار پلیگ بگیره دیگه به اون مبتلا نمیشه ؟
    7.دیسکسهایی که بالهاشونو باز کردن و رنگشون روشن شده و غذا هم میخورن یعنی سالم هستن؟
    اگه بله پس میتونم ببرمشون تو تانک اصلی کنار اروانا وزبرا و... ؟
    8.ماهی های دیگه که به این بیماری مبتلا نمیشن؟میتونن ناقل باشن؟
    9.معمولا دوره این بیماری چند روز هست ؟
    میدونم زیاد شد ولی هرچی از اطلاعات شما کسب کنیم بازم کمه
    عزيز موقعي كه تاييد نميزني، آدم نميفهمه و دوستان رو باهم قاطي مي كنه. ميدوني چندتا مسعود با آيديهاي مختلف داريم. بازم داشتم با يكي ديگه اشتباه مي كردم.

1-نه بابا مشكل نداره
    2- خوبه و بي ميلي طبيعيه
    3- چرا ديگه براي اون سطح آبيه مجبوريم كه دارويي كه آكريفلاوين داره مثل جنرال تونيك + داكسي سايكلين چون مشكوك به عفونتها يا انگلها روي آبششه و اگر نزني كف مي خوابه و ميميره.
    4- من شخصا كف تانك ديسكس سنگ و شن رو نميپسندم و يه فيلتر اكسترنال ايهايم رو ترجيح ميدم.
    5- اصلا هيچ ماهي رو به تانك اصلي منتقل نكن.
    6-نه بابا كي گفته. من شخصا تا حالا 4-5 سويه مختلفش رو خوندم و چند تا رو با چشم ديدم. ولي نسبت به اون سويه آره آنتيش رو توي بدن داره.
    7- هيچ چي معلوم نيست.
    8-صددرصد
    9- 3 تا 10روز
    موفق باشي عزيزم
    كشتي منو :78:

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    713
    سلام
    دیسکسهایی که دقیقا عمود رو به پایین یه گوشه هستند و خیلی کم شنا میکنند چه مشکلی دارند باید چه دارویی بزنم
    من که اروانا و زبرا رو به تانک اصلی بردم حالا تا کی باید بهش ماهی اضافه نکنم دارویی چیزی نیست بریزم تو اب تا پلیگ
    از بین بره؟

صفحه 53 از 101 نخستنخست ... 3343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)