صفحه 26 از 101 نخستنخست ... 78910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444576 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 251 به 260 از 1005
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    2910
    اینم عکس جیقیل در زیر فلاش
    فایل پیوست 1228

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط fotros نمایش پست ها
    اینم عکس جیقیل در زیر فلاش
    فایل پیوست 1228
    نمي دونم ولي اگر هميشه ماهيت اينطوريه من ترس و استرس رو توش ميبينم.
    شرايط تانكت رو مي توني توضيح يا عكس ازش بگذاري؟
    اگه بگم فاكتورهاي آبت رو بگو، شايد نتوني، براي همين حجم آبت، دما، آخرين مرتبه سيفون، شرايط ماهيت و مقدار سيفونت رو بده.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    2910
    حجمش 80-دما30-دیروز-غذا میخوره بازی گوشی هم میکنه-یک چهارم ارتفاع تانک

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط fotros نمایش پست ها
    حجمش 80-دما30-دیروز-غذا میخوره بازی گوشی هم میکنه-یک چهارم ارتفاع تانک
    دوستان يه چيزي شنيدن كه فلاور رو توي جاي كوچك نگه ميدارن ولي اينو نگفتن كه توي فارمها بغل به بغل هم ماهي قرار دادن. و ماهي اصلا احساس تنهايي نمي كنه و سرش گرمه. چه حالا با بازي كزدن و چه كل كل كردن با ماهي تانك مجاور.
    من و مصطفي عينا اين رو مي بينيم. همش يا شاخ و شونه باسه هم مي كشن يا بازي مي كنن حتي از پشت شيشه.
    ماهي مثل فلاور حداقل سايزي كه براي تانكش تعريف مي كنم من از 150 ليتر به بالاست.
    اين دليل اون استرس.
    راجع به كرمها هم رنگش و فرمش رو مي توني بگي. چون ما بالاي 150 نوع كرم و انگل اينطوري داريم. اين براي اينكه دقيق شناسايي بشه.
    ولي درمان براي از بين بردن اونها تقريبا همون اول نمك و اگر نشد كاستاپور رو امتحان كن.
    براي باله ها هم اون فكري كه مي كردم نيست.
    با استناد به نظر مصطفي عزيز شما چند روز سيفون مرتب داشته باش مشكلت ان شاء ا... حل ميشه.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    398
    سلام دوستان
    آقا این جگوار ما تیرگی چشم داره.بدنش هم کلا تیرست و شفاف نیست پولک هاش.توی تانک هم فقط همین ماهی این مشکل رو داره
    دمای تانک هم 26 درجست سیفون منظم هم میشه
    برای درمانش باید چیکار کرد؟

ممنون

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط HOSSEIN نمایش پست ها
    سلام دوستان
    آقا این جگوار ما تیرگی چشم داره.بدنش هم کلا تیرست و شفاف نیست پولک هاش.توی تانک هم فقط همین ماهی این مشکل رو داره
    دمای تانک هم 26 درجست سیفون منظم هم میشه
    برای درمانش باید چیکار کرد؟

ممنون
    حسين جان اين بيماري بيرون زدگي چشمه چون من يك مقدار برجستگي هم مي بينم.
    اين بيماري چند تا مورد داره. يكيش آب آلوده است كه شامل تو نميشه. دومي نور زياده كه بازهم شمال تانك تو نميشه چون ديدم تاريكه پس مي مونه چند عامل خودت تحيقيق كن پيداش كن كه ديگه اين مشكل پيش نياد. يكي ضعيف بودن غذاهايي كه ميدي و دومي كمبود ويتامين و مواد معدني، مخصوصا ويتامين آ.
    سومي هم كاريش نميشه كرد كه مسخره بازيهاي باكترياييه و هميشه اذيت مي كنه.
    حالا كارهايي كه بايد بكني.
    1- بردنش به قرنطينه
    2- سيفون مرتب سنگين 5 تا 7 روز.
    3- استفاده از اريترومايسين + ناليديكسيك اسيد باهم بمدت يكهفته. روزانه بالاترين حد سيفون كه ميتوني.
    تانكت اصلييت رو هم 2 روز بگذار يووي كار كنه.
    اگه باكتريايي باشه پس توي تانكت هست و ماهيهاي قوي رو نميكنه كاري كنه. با لامپ يووي اونها رو هم از بين ميبري.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    398
    نقل قول نوشته اصلی توسط siavashr نمایش پست ها
    حسين جان اين بيماري بيرون زدگي چشمه چون من يك مقدار برجستگي هم مي بينم.
    اين بيماري چند تا مورد داره. يكيش آب آلوده است كه شامل تو نميشه. دومي نور زياده كه بازهم شمال تانك تو نميشه چون ديدم تاريكه پس مي مونه چند عامل خودت تحيقيق كن پيداش كن كه ديگه اين مشكل پيش نياد. يكي ضعيف بودن غذاهايي كه ميدي و دومي كمبود ويتامين و مواد معدني، مخصوصا ويتامين آ.
    سومي هم كاريش نميشه كرد كه مسخره بازيهاي باكترياييه و هميشه اذيت مي كنه.
    حالا كارهايي كه بايد بكني.
    1- بردنش به قرنطينه
    2- سيفون مرتب سنگين 5 تا 7 روز.
    3- استفاده از اريترومايسين + ناليديكسيك اسيد باهم بمدت يكهفته. روزانه بالاترين حد سيفون كه ميتوني.
    تانكت اصلييت رو هم 2 روز بگذار يووي كار كنه.
    اگه باكتريايي باشه پس توي تانكت هست و ماهيهاي قوي رو نميكنه كاري كنه. با لامپ يووي اونها رو هم از بين ميبري.
    سلام حمید آقای رستمی عزیز و ممنون از پاسختون
    فقط من خودم حدسم اینه که بیرون زدگی چشم نیست چون کلا جگوار چشماش یه مقدار بابا قوری هست.lol
    اینم چند تا عکس از جگوار هایی که توی اینترنت دیدم

توی مدتی هم که اینو داشتم چشم هاش به همین صورت بوده
    تغذیه ی ماهی ها شامل غذاهای خشک سرا آروانا و تترا سیکلید گرانولی و غذا مخلوط شامل میگو،ماهی،اسفناج،کاهو،نخو د سبز،هویج،فلفل دلمه،بامیه،سیر و سرا آروانا و سرا رد هستش.ویتامین آ رو با چه ماده غذایی میتونم بهشون بدم؟

با توجه به اینکه فکر نمیکنم بیرون زدگی باشه چه دستوری میدین؟
    ممنون

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    حسين جان اگه فكر مي كني بيماري نيست، سيفون مرتب و سنگين رو داشته باش. يكموقع ميبيني همون كدري چشمه كه چون ماهي تيره شما سياه مي بيني. كه اونهم از شرايط آبه.
    حسين جان اين كار رو بكن تاببينيم. فقط گزارش كن. آسوده بخواب كه ما بيداريم. :smile (92):
    غذاي جديد دست سازي رو كه من در روم خودم پيشنهاد كرده بودم رو ديدم سپاس زدي.
    ویتامین آ به فرم اصلی اش فقط در مواد غذایی حیوانی موجود است. ویتامین آ به مقدار زیاد در دل و جگر وجود دارد. در سبزیجات با رنگ سبز تیره مثل سبزی خوردن و اسفناج، در سبزیجات نارنجی رنگ مثل هویج وجود دارد.
    لاغر نشده؟ يا روي حبابهاي پمپ هوا بازي نميكنه؟(بدليل تيرگي پوست)
    ویرایش توسط siavashr : 3rd December 2010 در ساعت 02:51 PM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    398
    نقل قول نوشته اصلی توسط siavashr نمایش پست ها
    حسين جان اگه فكر مي كني بيماري نيست، سيفون مرتب و سنگين رو داشته باش. يكموقع ميبيني همون كدري چشمه كه چون ماهي تيره شما سياه مي بيني. كه اونهم از شرايط آبه.
    حسين جان اين كار رو بكن تاببينيم. فقط گزارش كن. آسوده بخواب كه ما بيداريم. :smile (92):
    غذاي جديد دست سازي رو كه من در روم خودم پيشنهاد كرده بودم رو ديدم سپاس زدي.
    ویتامین آ به فرم اصلی اش فقط در مواد غذایی حیوانی موجود است. ویتامین آ به مقدار زیاد در دل و جگر وجود دارد. در سبزیجات با رنگ سبز تیره مثل سبزی خوردن و اسفناج، در سبزیجات نارنجی رنگ مثل هویج وجود دارد.
    لاغر نشده؟ يا روي حبابهاي پمپ هوا بازي نميكنه؟(بدليل تيرگي پوست)
    حمید خان خوب هویج و اسفناج که که همیشه توی غذاشون هست.پس برای ویتامین آ نباید مشکلی داشته باشه
    لاغر هم نشده و همچنان خوب میخوره و سر حال هم هست.فقط این تیرگیش اذیتم میکنه.رو حباب ها هم نمیره
    کلا همه چیش مثل قبل عادی هستش
    درباره دل هم من 3 سال به ماهی قاطی غذا مخلوط دل میدادم ولی زیاد اعتقادی بهش ندارم چون غذای سنگینی برای ماهی ها بود و به مرور حذفش کردم.این ماهی ها هم که همه سایز های بزرگ هستن و الان نیاز غذاییشون هم کمتره و سایز هم نمیخوام بکنم
    پس همون سیفون که فرمودین رو انجام میدم
    ممنون و متشکر

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    2910
    نقل قول نوشته اصلی توسط siavashr;18***
    دوستان يه چيزي شنيدن كه فلاور رو توي جاي كوچك نگه ميدارن ولي اينو نگفتن كه توي فارمها بغل به بغل هم ماهي قرار دادن. و ماهي اصلا احساس تنهايي نمي كنه و سرش گرمه. چه حالا با بازي كزدن و چه كل كل كردن با ماهي تانك مجاور.
    من و مصطفي عينا اين رو مي بينيم. همش يا شاخ و شونه باسه هم مي كشن يا بازي مي كنن حتي از پشت شيشه.
    ماهي مثل فلاور حداقل سايزي كه براي تانكش تعريف مي كنم من از 150 ليتر به بالاست.
    اين دليل اون استرس.
    راجع به كرمها هم رنگش و فرمش رو مي توني بگي. چون ما بالاي 150 نوع كرم و انگل اينطوري داريم. اين براي اينكه دقيق شناسايي بشه.
    ولي درمان براي از بين بردن اونها تقريبا همون اول نمك و اگر نشد كاستاپور رو امتحان كن.
    براي باله ها هم اون فكري كه مي كردم نيست.
    با استناد به نظر مصطفي عزيز شما چند روز سيفون مرتب داشته باش مشكلت ان شاء ا... حل ميشه.
    اندازه تانکم 80 *40*50
    است

صفحه 26 از 101 نخستنخست ... 78910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444576 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)