کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرجان
    شماره عضویت
    17112
    نقل قول نوشته اصلی توسط susheant نمایش پست ها
    پس میشه قضیه ماهیای مریض و مرده اخر سال چی بود
    دوست عزیز یه سوال دارم فرض کن شما یه وارد کننده ای که یه بار حدود 30 باکس آوردی و به نقاط مختلفی از ایران منجمله مغازه های نواب هم ارسال کردی حالا در این بین فقط یکی از این خریدارها عنوان میکنه تمامی ماهیایی که دریافت کرده مریض و مرده بودن در حالی که همه اونها حداقل یک روز داخل مغازه خودتون بودن و در عین حال هیچکدوم از سایر خریداران عمده هم شکایتی نداشتن اونموقع نظر شما راجع به مریض و مرده بودن ماهیها چیه؟ در هر حال من واقعا از بابت اینکه به شما خسارت خورده متاسفم و امیدوارم در آینده رضایت بیشتری از خریدهاتون چه از دلفیران و چه از سایر همکاران فروشنده داشته باشید.
    مجددا عرض میکنم هدفم دفاع از دلفیران نبوده و نیست و فقط قصدم اینه که یه سری اطلاعات در رابطه با اتفاقاتی که در جریانه به دوستان ارائه کنم. و خیلی دوست دارم این بحث ادامه پیدا کنه بخصوص در صورت امکان در یه تاپیک جداگانه تا بشه در رابطه با این مسائل بحث و تبادل نظر کرد

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شور
    شماره عضویت
    16647
    نقل قول نوشته اصلی توسط black_art نمایش پست ها
    دوست عزیز یه سوال دارم فرض کن شما یه وارد کننده ای که یه بار حدود 30 باکس آوردی و به نقاط مختلفی از ایران منجمله مغازه های نواب هم ارسال کردی حالا در این بین فقط یکی از این خریدارها عنوان میکنه تمامی ماهیایی که دریافت کرده مریض و مرده بودن در حالی که همه اونها حداقل یک روز داخل مغازه خودتون بودن و در عین حال هیچکدوم از سایر خریداران عمده هم شکایتی نداشتن اونموقع نظر شما راجع به مریض و مرده بودن ماهیها چیه؟ در هر حال من واقعا از بابت اینکه به شما خسارت خورده متاسفم و امیدوارم در آینده رضایت بیشتری از خریدهاتون چه از دلفیران و چه از سایر همکاران فروشنده داشته باشید.
    مجددا عرض میکنم هدفم دفاع از دلفیران نبوده و نیست و فقط قصدم اینه که یه سری اطلاعات در رابطه با اتفاقاتی که در جریانه به دوستان ارائه کنم. و خیلی دوست دارم این بحث ادامه پیدا کنه بخصوص در صورت امکان در یه تاپیک جداگانه تا بشه در رابطه با این مسائل بحث و تبادل نظر کرد
    من با کسی یا سایتی مشکلی ندارم و از مشتریان ثابت دلفیران هستم ولی ایا کسی که اینا رو باکس کرده ندیده اینا مریضن یا در حال مردن هستن رو بایکالر زوم کنید و شکمشو ببینین این یکیشونه که الان عکسش مونده بحث خسارت نیست بحث مشتری مداریه

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط black_art نمایش پست ها
    کلا وزنی که پرواز قطری یه بقیه پروازها معمولا از اندونزی در هر پرواز میارن محدوده و حدودا 500 کیلو بیشتر نمیشه آورد تقریبا میشه 30 تا یخدون ماهی. برنامه هفتگی بار دلفیران معمولا هر هفته دوشنبه یا سه شنبه ها بار ماهیه و در ماه هم یکبار ریف. بار آفریقا و هاوایی هم برنامه خاصی معمولا نیست واسش و بر اساس کشش بازار عمل میشه. اکثر وارد کنندگان که من دیدم قرنطینه در محل ندارن معمولا عصر که بار خالی میشه فردا صبحش فروش دارن. من معتقدم قرنطینه بر عهده خود خریداره یعنی چه فروشنده قرنطینه کرده باشه چه نکرده باشه خود خریدار قبل از اضافه کردن به تانک اصلی باید قرنطینه کنه.
    در کل من فکر میکنم سایتهای مثل دلفیران و نسیم یاس و ایران آکواریوم و ... حقیقتا به شفاف شدن قیمتها کمک میکنه و در صورتی که در شهرستانها اختلاف قیمت با این وبسایت ها خیلی زیاد باشه توصیه به خرید از هر کدوم از این سایتها دارم
    دوستان خواهشا اگه میشه اسم نبرید
    موارد اینچنینی که دوستمون گفت هست,یکی از اشناهای من سال گذشته اک راه انداخت ومیخواست خیلی زود ریف بیاره ومن مخالفت کردم او خودش اقدام کردوخواست از تهران بیاره و زنگ زده بود وتعدادی ریف درخواست داده بود فرداش زنگ من زد ومن رفتم اونجا دیدم لیستی که اون فکس کرده بود با اونی که امده زمین تا اسمون فرق کرده,بابل ابی وسبز سفارش داده بود بجاش بابل قهوه ای فرستاده بودن همر سبز سفارش داده بود همر قهوه ای فرستادندو....همه ریفها تبدیل به قهوه ای شده بودند.چندتا از مرجانهایی که عمرا اونجا کسی ازشون میخرید فرستادند.وچندتا مرجان رنگی ویه دونه صدف توی فاکتور بود که اصلا براش نفرستاده بودند.
    این یکیش بود ,وخیلی از این موارد هست
    پول چیز کثیفی هست وخیلی ادمها را میتونه خرابشون کنه
    قرار نیست کسی اینجوری ماهی نگیره برای من منفعتی داشته باشه ولی موردیه که میدونم ووظیفه ام هست که بگم
    .ماهی را باید دید تا بشه تاحدودی از سلامتش وغذا خور بودنش فهمید.بازهم هر کس خودش میدونه ومن بیشتر از این اصراری تو این کار نمیکنم.از اقای فربد هم معذرت میخوام قرار بود موضوع را بیشتر کش ندیم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16184
    سلام دوستان ی سوذل داشتم ی موردی هست ک سر در گمم انجام بدم یا ن ما این بحث اضافه کردن شکر یا سرکه یا ودکا رو مطالعه داشتیم و تا حدودی سر در اوردیم درست متوجه نشدم الان اضافه کردن اینها ضرر نداره برای اکواریوم ریف؟؟ مقدار استفاده از ودکا چقدر است؟؟و چرا باید اسکیمر قوی استفادع شود؟؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17431
    نقل قول نوشته اصلی توسط amin-qaz نمایش پست ها
    سلام دوستان ی سوذل داشتم ی موردی هست ک سر در گمم انجام بدم یا ن ما این بحث اضافه کردن شکر یا سرکه یا ودکا رو مطالعه داشتیم و تا حدودی سر در اوردیم درست متوجه نشدم الان اضافه کردن اینها ضرر نداره برای اکواریوم ریف؟؟ مقدار استفاده از ودکا چقدر است؟؟و چرا باید اسکیمر قوی استفادع شود؟؟
    استفاده از منابع کربنی بسیار عالی هستش و هیچ ضرری نداره به شرط اینکه از دوز بسیار کم شروع کنید. فقط ودکا یه مقدار سیانو سازه که اون هم به نظر من مشکلی نیست.دکوراسیون تانک رو خراب میکنه. استفاده از اسکیمر قوی هم به این دلیله که باکتری های تولید شده توسط منابع کربنی که نیترات و فسفات رو مصرف کردند هر چه سریع تر خارج بشن. اونایی که خارج نمیشن اگه اسفنج داشته باشین اونارو مصرف میکنه و اگه باز هم مقداری مونده باشه به صورت یه لایه به شیشه میچسبه که بعد یه مدت از بین میره. ودر اخر اگه باز هم اضافه بیاد اونوقت اوضاع و احوال ماهیا و مرجانها به هم میریزه. واسه همینه که اولین و مهمترین اصل در استفاده از این منابع اسکیمر بسیار قوی هستش. من خودم از ودکا استفاده کردم خوب هم نتیجه گرفتم ولی باز گیر سیانو افتادم. اکثر کاربرای محترم این سایت که پستهای اونارو خوندم ازسرکه وشکر استفاده میکنن بیشترشون هم خوب جواب گرفتند بدون مشکل سیانو . ولی باز هم میتونی بیشتر تحقیق کنی. موفق باشی...
    ویرایش توسط jigsaw : 9th June 2015 در ساعت 02:08 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Discus
    شماره عضویت
    12610
    سلام دوستان
    این صدف روی لایو راک ها هستش مشکلی پیش نمیاره بعدا یا باید کنده شن؟
    بعد محلول میکرو باکتری برایت ول برای باکتری سازی گرفتم دوزش 5میل برای 100 لیتر اب هست؟

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    نقل قول نوشته اصلی توسط s a m a n نمایش پست ها
    سلام دوستان
    این صدف روی لایو راک ها هستش مشکلی پیش نمیاره بعدا یا باید کنده شن؟
    بعد محلول میکرو باکتری برایت ول برای باکتری سازی گرفتم دوزش 5میل برای 100 لیتر اب هست؟
    سلام
    میتونید بعنوان غذا برای بعضی ماهی ها مثل پروانه ها استفاده بشه
    اگه تازه دارید تانک راه اندازی میکنید بهتره از صخره ها جدا بشه چون میمیره و باعث بالا زفتن فسفات و نیترات میشه

اینم آقای بهمنش زحمت کشیدن در رابطه با میکرو باکتر برایت ول
    http://www.parsipet.ir/thread33417.html#post254170
    ویرایش توسط mjd-s : 9th June 2015 در ساعت 09:57 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17431
    دوستان خسته نباشید چند وقتیه که قدرت اسکیمرهام کم شده. فکر کنم نیم سوز شده. میخوام عوضشون کنم. تو سایتهای خارجی دنبال یه مدل خاص و خوب بودم که اینو پیدا کردم که کنترلر هم داره دلیل خاص بودنش هم به خاطر روتور اونه.این مدل گرید ویل(grid wheel) اسمشه که جدیدترین مدل روتور هست و از روتورهای پین ویل خیلی بهتره. تو روتورهای مش ویل اب و هوا خوب مخلوط میشه ولی قدرت بالانس اب رو نداره که روتور گرید ویل این مشکل رو نداره. ویدئوهاش هم تو you tube هست. نسبت به قدرت کم واتر پمپ بیشترین راندمان رو داره. بیش از حد کف میکنه و اب تقریبا به رنگ شیر در میاد. از دوستان فروشنده ی عزیز میخوام بدونم این مدل پیدا میشه. قبلا یه جا دیگه که گفته بودم اقای فربد گفته بود که روتور مش ویل پیدا نمیشه. ولی این یه مدل خیلی معروف شده و فعلا دو مدل از اون وارد بازار شده. به مغازه دار های نواب زنگ زدم جواب درست و حسابی ندادند. میشه یه کمک بکنید بگید چه جوری میشه یه همچین چیزی از توایران بگیرم..ممنون
    ویرایش توسط jigsaw : 10th June 2015 در ساعت 01:15 PM

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    نقل قول نوشته اصلی توسط jigsaw نمایش پست ها
    دوستان خسته نباشید چند وقتیه که قدرت اسکیمرهام کم شده. فکر کنم نیم سوز شده. میخوام عوضشون کنم. تو سایتهای خارجی دنبال یه مدل خاص و خوب بودم که اینو پیدا کردم که کنترلر هم داره دلیل خاص بودنش هم به خاطر روتور اونه.این مدل گرید ویل(grid wheel) اسمشه که جدیدترین مدل روتور هست و از روتورهای پین ویل خیلی بهتره. تو روتورهای مش ویل اب و هوا خوب مخلوط میشه ولی قدرت بالانس اب رو نداره که روتور گرید ویل این مشکل رو نداره. ویدئوهاش هم تو you tube هست. نسبت به قدرت کم واتر پمپ بیشترین راندمان رو داره. بیش از حد کف میکنه و اب تقریبا به رنگ شیر در میاد. از دوستان فروشنده ی عزیز میخوام بدونم این مدل پیدا میشه. قبلا یه جا دیگه که گفته بودم اقای فربد گفته بود که روتور مش ویل پیدا نمیشه. ولی این یه مدل خیلی معروف شده و فعلا دو مدل از اون وارد بازار شده. به مغازه دار های نواب زنگ زدم جواب درست و حسابی ندادند. میشه یه کمک بکنید بگید چه جوری میشه یه همچین چیزی از توایران بگیرم..ممنون

سلام
    شرکت ati که مهتابیهاش معروفه تو سایتش یه اسکیمر داره که روتورش از همین مدل هست
    فکر کنم ایران اکواریوم قرار بود مهتابیهاشو بیاره تازگی هم نمایندگی این شرکت را گرفته شاید بتونه کمکتون کنه
    بهر حال اگه نتیجه گرفتید اطلاع رسانی کنید
    این لینکشه
    ati powercone

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17490
    سلام، سطح نگهداری شقایق خلیجی چیه؟ با مرون و اسالاریس تکثیری همزیست می شه؟

صفحه 942 از 1093 نخستنخست ... 4428428929239249259269279289299309319329339349359369379389399409419429439449459469479489499509519529539549559569579589599609619921042 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)