صفحه 80 از 107 نخستنخست ... 30616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 791 به 800 از 1069

موضوع: فایتر

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15570
    شرمنده زیاد پیغام میزارم ولی الان نزدیک 15 روز برای پرورش اینا وقت گذاشتم (برای همین نمی خوام خیلی راحت بمیرن )

1.جمع کردنشون کار خیلی خیلی سختی هست فکر کنم باید اخرین کار اینو انجام بدم
    2.سیفون کردن هم کمی اسونتره از مورد اول

حدودا 15 سانت اب هست ولی تو اکواریوم 25 سانت به نظرتون اب اضافه بکنم حداقل تاثیری داره تا یکی دو هفته دیگه بتونم بچه ماهی ها رو بردارم

همکار قدیمی بخش ماهیان لایبرنت دار

نوع حیوان خانگی
    FISH
    شماره عضویت
    12119
    نقل قول نوشته اصلی توسط afsoongar نمایش پست ها
    سلام

دقیقا حرف های جناب b.pakray درسته خواستم اون سفید ها رو بردارم دیدم چسبیدن به کف اکواریوم و از همه جالبتر که دقیقا هم شبیه توده ابر حدود 3-4 تا بچه ماهی داخلشون گیر کرده بودن

مشکلی که هست دقیق نمیدونم موقع انتقال دما و کیفیت آب یکسانی رو درست بکنم آب هم داره کدر تر میشه از دیروز کمی آب گذاشتم کنار تا برای تغییر تانک

یک فکری به ذهنم رسید من بچه ماهی ها رو بگیرم بعد بزارم تو یک شیشه خیار شور برای چند دقیقه بمون بعد اون شیشه رو بزارم داخل تانک جدید که یواش یواش گرمای آب یکسان بشه بعد از چند دقیقه بچه ماهی ها رو رها بکنم ؟
    شرمنده زیاد پیغام میزارم ولی الان نزدیک 15 روز برای پرورش اینا وقت گذاشتم (برای همین نمی خوام خیلی راحت بمیرن )

1.جمع کردنشون کار خیلی خیلی سختی هست فکر کنم باید اخرین کار اینو انجام بدم
    2.سیفون کردن هم کمی اسونتره از مورد اول

حدودا 15 سانت اب هست ولی تو اکواریوم 25 سانت به نظرتون اب اضافه بکنم حداقل تاثیری داره تا یکی دو هفته دیگه بتونم بچه ماهی ها رو بردارم
    سلام

یک موردی که هست که معمولا هم ناخوشاینده تلفات در تجربه اول . شما خواسته یا ناخواسته در تجربه اول تلفات کم و حتی صد در صدی خواهید داشت و این کاملا طبیعیه
    در تکثیر ماهی تا تجربه کسب بشه و به اصطلاح قلق ماهی و بزرگ کردن لاروها با کمترین درصد تلفات بدست بیاد این تلفات و موارد پیش رو داریم
    چیزی که مهمه کسب تجربه از این دوره و اصلاح برای دوره بعده

پس زیاد بابت تلفات این سری ناراحت نباشید

در روزهای اولیه که لاروها حساس هستند با کنترل غذادهی باید کیفیت آب مطلوب نگهداشت تا ناچار به سیفون نشید.چون سیفون و تعویض آب در این دوره احتمال تلفات بالا میبره.

اگر تصمیم دارید سیفون کنید و آب جدید جایگرین کنید باز هم مواد ته نشین شده مشکلات خودشون ایجاد میکنن اما با تعویض مقداری از آب و جایگرین آب جدید میتونید کیفیت از بین رفته مجدد با حالت نرمال بازگردونید

لاروها توی این سن یعنی 15 روزگی باید مقاوم تر شده باشن هرچند با تغذیه زرده و شرایطی که پشت سر گذاشتن به حد قابل قبول رشد و مقاوم نشدن و هنور خطر تلفات دارن و در مرحله حساس به سر میبرن

هم تعویض آب و هم جابجایی تلفات خودشو بدنبال داره

شما بوسیله شلنگ مواد ته نشین شده از کف مخزن جدا و سریعا با همون شلنگ خارج کنید البته مراقب باشید لاروی اطراف شلنگ نباشه و حتما یک بیوفیلتر که عکسش قبلا نشون دادم توی مخزن قرار بدین ارتفاع آب بیشتر 15 نشه (
    جایگزینی آب خیلی آروم و با حوصله و بدون کوچکترین تلاطمی انجام بشه )

راه دوم هم انتقال کامل لاروها به مخزن جدیده که از راه اول زحمت بیشتری داره و تنها راه مناسبش به شیوه ایه که گفتم اما اگر لاروها هنوز از نظر ظاهری تغییر نکردن و با روزهای اولیه تفاوت چندانی پیدا نکردن توصیه میکنم انتقال انجام ندین

موفق باشید
    ویرایش توسط b.pakray : 23rd July 2014 در ساعت 11:11 PM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    00000
    شماره عضویت
    15514
    با سلام من ماهی ها رو کنار هم گذاشتم نر حباب هارو زیر پلاستیک گذاشته ماده هم یک کنار واستاده وفقط تنفس میکنه کم کم داره حباب ها میترکن نر هم جلوی ماده گارد میگیره ماده هم واستاده چی کار کنم دمای اب 28 درجه 3 روزه گذشته می تونم غذا بدم چون توی بعضی سایت ها نوشته بود در این موقع نباید غذا داد چی کار کنم ایا تخم گذاری میکنن؟

نوع حیوان خانگی
    FISH
    شماره عضویت
    12119
    نقل قول نوشته اصلی توسط مبین فضل پور نمایش پست ها
    با سلام من ماهی ها رو کنار هم گذاشتم نر حباب هارو زیر پلاستیک گذاشته ماده هم یک کنار واستاده وفقط تنفس میکنه کم کم داره حباب ها میترکن نر هم جلوی ماده گارد میگیره ماده هم واستاده چی کار کنم دمای اب 28 درجه 3 روزه گذشته می تونم غذا بدم چون توی بعضی سایت ها نوشته بود در این موقع نباید غذا داد چی کار کنم ایا تخم گذاری میکنن؟
    سلام

الان اینها کدوم یکی از جفت ها هستن؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    00000
    شماره عضویت
    15514
    همون قبلی ها هستند دفعه قبل خراب شد ولی این دفعه حباب ساخت

نوع حیوان خانگی
    FISH
    شماره عضویت
    12119
    همون قبلی ها هستند دفعه قبل خراب شد ولی این دفعه حباب ساخت
    از روند قبل فکر میکنم 3 یا 4 روز گذشته باید حداقل یک فاصله 15 - 10 روزه میدادین این نه تنها نتیجه نداره بلکه فایترهای شما ضعیف و در نهایت بیمار میکنه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    00000
    شماره عضویت
    15514
    ایا الان میتونم فایتر هارو جفت کنم؟

نوع حیوان خانگی
    FISH
    شماره عضویت
    12119
    ایا الان میتونم فایتر هارو جفت کنم؟
    سلام

اگر بخوبی تقویت شده هستند بله میتونید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9772
    مرسی جناب b.pakray من دیروز برای خرید آرتمیا رفتم یکی داشت ولی گفت بچه ماهی ها نمیتونن بخورنشون الان بچه ماهی های من حدود 5-6 روزه هستن آرتمیا باید حتما خودم هچ بکنم یا اگر داشت بگیرم بهشون بدم اگر چند روزه بودن قابل خودن برای بچه ماهی ها هست

"در خصوص تهیه آب سبز چون بنده هیچ وقت سراغش نرفتم نمیتونم نظری بدم "

برای بچه فایتر ها گزینه دیگه هم هست تخم مرغ و آب سبز رو من فقط دیدم ؟
    سلام
    یه غذای دیگه هم هست که من امتحان کردم و ماهی ها خوردن
    اونم آرتمیای هچ شده خشک شده یا همون تخم های دکپسوله نارنجی رنگ هست البته فقط مارک Azoo چون خیلی ریز شده
    موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9772
    سلام

دقیقا حرف های جناب b.pakray درسته خواستم اون سفید ها رو بردارم دیدم چسبیدن به کف اکواریوم و از همه جالبتر که دقیقا هم شبیه توده ابر حدود 3-4 تا بچه ماهی داخلشون گیر کرده بودن

مشکلی که هست دقیق نمیدونم موقع انتقال دما و کیفیت آب یکسانی رو درست بکنم آب هم داره کدر تر میشه از دیروز کمی آب گذاشتم کنار تا برای تغییر تانک

یک فکری به ذهنم رسید من بچه ماهی ها رو بگیرم بعد بزارم تو یک شیشه خیار شور برای چند دقیقه بمون بعد اون شیشه رو بزارم داخل تانک جدید که یواش یواش گرمای آب یکسان بشه بعد از چند دقیقه بچه ماهی ها رو رها بکنم ؟
    سلام
    در مورد تغذیه لاروها توسط زرده باید خیلی دقت بشه شما میتونید یخورده زرده رو توی آب حل کنید و توی نور ببینید که چه قدر دونه های ریز توی آب پخش میشه در حالی که لاروها این دونه هارو می خورند و بیشتر اونا به کف میره و باعث قارچ و مشکلات بعد از اون میشه
    پس باید خیلی کم، با حوصله و فقط در جاهایی که لاروها تجمع کردند ریخته بشه
    دادن زرده یا آب سبز فقط برای 3 تا 5 روز اول هست و بعد از اون لاروهایی که به چشم شما کوچیکن میتونن آرتمیای تازه هچ شده رو شکار کنند پس با دادن زرده فقط خطر مرگشون رو افزایش دادید
    سیفون کردن راه خوب ولی سختی هست و پیوسته با تلفات همراه و جابجایی لاروها به تانک دیگه قبل اینکه به سایزی برسن که بتونید با تور بگیریدشون مسلما با تلفات بالای 70 در صد همراه هست
    بهترین راه کنترل غذادهی هست
    موفق باشید

صفحه 80 از 107 نخستنخست ... 30616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)