کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط هاتف موسوی نمایش پست ها
    اتفاقا منم در مورد حمام سوال داشتم !!

پر های پیتر خیلی بهم چسبیدس و توی بدنش انتهای لابهاش لکه های نارنجی میبینم که یک طرفش هست

پرهای بال هاشم خیلی بهم چسبیدس و خراب شده . انقدرم تنبل که خودشو خوب تمیز نمیکنه حتی وقتی که روش اسپری میپاشم

هر از گاهی خودشو پف میکنه و یه تکونی میده ته تهشم یه نوک میزنه به پر های اطراف گردنش و سینش !

میشه بیارمش بیرون ببرمش حموم خودم بشورمش بلکم از این چرک بودن در بیاد ؟؟

جدیدا وحشتناک هم بو میده !! یه بویی مثل بوی جاهایی که توش کفتر نگه میدارن !!
    مگه گربه گرفتی میخوای ببری خودت بشور ؟ (شوخی )
    نه عزیز . خودش باید پر هاشو تمیز کنه . بعدا که هربار پرنده بیرون بیاد بال بزنه بین پر هاش باز میشه سعی کن اونجایی که میبینی حالت ژولیده و نا مناسب داره بیشتر آب بپاشی ( موشه آبکشیده نکنی پرنده رو ) بذار خودش خودشو تمیز کنه . فقط بازم میگم حواست به دمل باشه که کم نباشه چه دمای آبی که روش اسپری میکنی چه دمای اتاق . . .

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد وکیلی نمایش پست ها
    دوست عزیز جناب آقای علیرضا پاسخ شما رو دادند اما چون نظر بقیه رو خواسته بودید بنده هم نظر خودم رو میگم
    چیزی که از روی عکسها معلومه وضعیت پرها رو به بهبوده اما اگر میخواین پرها کاملا خوب بشه باید اولا به تغذیش خوب برسید تا پرهای جدید که در میان خوب و یک دست و شفاف باشند؛دوما صبر کنید تا طوطی تو لک بره چون پرهایی که خراب شده ترمیم نمیشند و باید صبر کنید تا کنده بشن بعد پر جدید به جاش در بیاد.
    دلایل زیادی هم وجود داره که میتونه باعث این موضوع شده باشه،یکیش اینه که صاحب قبلی به تغذیه پرنده رسیدگی نمیکرده و باعث شده کیفیت پرها کم بشه؛یا پرجوی خفیف داشته،خشکی پر و .... میتونه عوامل این موضوع باشه.
    راستی پیشنهاد میکنم هر 1-2 روز در میان 1-2 تا پیست آب روی بدن طوطی اسپری کنید تا رطبت پرها حفظ بشه(البته با در نظر گرفتن دما و خطر سرما خوردگی)
    اگر درست بهش برسید تو دوران تو لکی بعدی که فکر کنم از الان باید شروع شده باشه یا به همین طودی شروع بشه درست میشه و پرهای یکدست در میاد
    خیلی ممنون آقای وکیلی. ماه قبلم بهم گفتید که اسپری کنم و از همون موقع اسپری میکنم.
    هنوز شروع نشده ، یعنی پرهای خاکستری من نمیبینم تو قفس ، هرچی هست از این پرهای قاصدکیه. بیشتر ظهر ها که هوا گرمه اسپری میکنم و هفته ای یه بار میبرمش حموم.
    به نظر خودم مشکل کم بودم کلسیم است. چون از وقتی آوردم هیچی به جز تخمه نمیخورد ، و وقتی چیزهای جدید تست میکرد انگار همش براشون تازه بودن و خیلی با اشتیاق میخورد . الانم که ظرف میوه براش میذارم ده دقیقه طول نمیکشه که همرو میخوره. در طول روز هم فقط یه بار ظرف قفس 1033 را نیمه پر میکنم و اون و به چند قسمت تقسیم میکند و دو بار در طول روز در اختیارش میذارم. بقیه ساعات هم یا میوه میخوره یا حبوبات یا کدو یا ارزن و کتان. ولی اصلا تا حالا لب به استخوان ران مرغ نزده و من تا حالا براش 3 بار گذاشتم و اصلا نمیخوره. نمیدونم با این مورد چیکار کنم؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    خیلی ممنون آقای وکیلی. ماه قبلم بهم گفتید که اسپری کنم و از همون موقع اسپری میکنم.
    هنوز شروع نشده ، یعنی پرهای خاکستری من نمیبینم تو قفس ، هرچی هست از این پرهای قاصدکیه. بیشتر ظهر ها که هوا گرمه اسپری میکنم و هفته ای یه بار میبرمش حموم.
    به نظر خودم مشکل کم بودم کلسیم است. چون از وقتی آوردم هیچی به جز تخمه نمیخورد ، و وقتی چیزهای جدید تست میکرد انگار همش براشون تازه بودن و خیلی با اشتیاق میخورد . الانم که ظرف میوه براش میذارم ده دقیقه طول نمیکشه که همرو میخوره. در طول روز هم فقط یه بار ظرف قفس 1033 را نیمه پر میکنم و اون و به چند قسمت تقسیم میکند و دو بار در طول روز در اختیارش میذارم. بقیه ساعات هم یا میوه میخوره یا حبوبات یا کدو یا ارزن و کتان. ولی اصلا تا حالا لب به استخوان ران مرغ نزده و من تا حالا براش 3 بار گذاشتم و اصلا نمیخوره. نمیدونم با این مورد چیکار کنم؟
    پیشنهاد من دو چیزه اول اینکه میتونید استخوان رو خرد کنید و بریزید داخل ظرفش یا تیکه تیکه با دست بهش بدین . البته بزرگ باشه به جهت سرگرمی میتونید آویزون کنید کنار قفس تا باهاش بازی کنه ولی قبلش باید ترسش ازش بریزه . دوم اینکه بجای استخوان ران مرغ از پست تخمه مرغ و سفیده تخمه مرغ هم به میزان کم میتونید استفاده کنید . بعد از اینکه حمومش میکنید چجوری خشکش میکنید ؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14385
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها
    پیشنهاد من دو چیزه اول اینکه میتونید استخوان رو خرد کنید و بریزید داخل ظرفش یا تیکه تیکه با دست بهش بدین . البته بزرگ باشه به جهت سرگرمی میتونید آویزون کنید کنار قفس تا باهاش بازی کنه ولی قبلش باید ترسش ازش بریزه . دوم اینکه بجای استخوان ران مرغ از پست تخمه مرغ و سفیده تخمه مرغ هم به میزان کم میتونید استفاده کنید . بعد از اینکه حمومش میکنید چجوری خشکش میکنید ؟

تشکر ، سفیده تخم مرغ بهش میدم. ولی پوستشو تا حالا امتحان نکردم.
    بعداز حمام با سه شهار از فاصله حدود 20 سانت با باد درجه 1 و گرمای درجه 1 خشکش میکنم.

کاربرفعال

شماره عضویت
    15092
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد وکیلی نمایش پست ها
    پلت یه سری دونه های رنگی یا بدون رنگ هستند که از میکس انواع مواد غذایی آسیاب شده با هم درست شدند،مارک ورسل لاگا پی 15 بگید مغازه دارها میشناسند
    تو اکثر فرومهای خارجی کاربران نوشتند که غذای غالب طوطی هاشون همین پلته که انواع ویتامین و مواد مورد نیاز بدن طوطی رو داره
    آقای وکیلی سلام
    شرمنده میدونم سوالم مربوط به این تاپیک نیست اما لطف کنید سوالم رو جواب بدید.
    این پلتی که فرمودین واسه عروس هم موجوده؟ شما چه مدل یا مارکی رو پیشنهاد میدین؟
    ممنون

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    تشکر ، سفیده تخم مرغ بهش میدم. ولی پوستشو تا حالا امتحان نکردم.
    بعداز حمام با سه شهار از فاصله حدود 20 سانت با باد درجه 1 و گرمای درجه 1 خشکش میکنم.
    الان دیگه کاملا هوا گرمه با بالا بردن دمای اتاق نیازی به سشوار نیست .قبل از حموم پرنده رو در مقابل نور مستقیم خورشید قرار بدید بعد لز پنج دقیقه که گرما بهش خورد آروم روش اسپری کنید آب رو و حماما کنید بعد از اینکه حمامش تموم شد تا نیم ساعت همونجا بذارید تا مقابل نور خورشید خودش رو خشک کنه به طور طبیعی . نور خورشید برای سلامتی پر ها ( ویتامین D) هست و ویتامین دی مکمل بدن برای جذب کامل کلسیم دریافتی از مواد غذایی هست . سشوار ممکنه بیشتر پر ها خشک و اذیت کنه که خب برای دوره های فصل سرما چاره ای نیست ولی توی تابستون بهتره به ردش طبیعی خشک بشه .
    راستی باز تاکید میکنم مراقب باشید هیچ جریان بادی توی اتاق نباشه تمام در و پنجره ها توی مدت حموم کردن تا خشک شدن کامل بسته باشه .
    موفق باشید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14385
    الان دیگه کاملا هوا گرمه با بالا بردن دمای اتاق نیازی به سشوار نیست .قبل از حموم پرنده رو در مقابل نور مستقیم خورشید قرار بدید بعد لز پنج دقیقه که گرما بهش خورد آروم روش اسپری کنید آب رو و حماما کنید بعد از اینکه حمامش تموم شد تا نیم ساعت همونجا بذارید تا مقابل نور خورشید خودش رو خشک کنه به طور طبیعی . نور خورشید برای سلامتی پر ها ( ویتامین D) هست و ویتامین دی مکمل بدن برای جذب کامل کلسیم دریافتی از مواد غذایی هست . سشوار ممکنه بیشتر پر ها خشک و اذیت کنه که خب برای دوره های فصل سرما چاره ای نیست ولی توی تابستون بهتره به ردش طبیعی خشک بشه .
    موفق باشید

مرسی ممکنه به خاطر نبود کلسیم پرهاش اینطوری شده باشه؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    مرسی ممکنه به خاطر نبود کلسیم پرهاش اینطوری شده باشه؟
    از گذشته تلخی که پرندتون داشته هرچیزی امکان داره . در استفاده از کلسیم زیاده روی نکن تقریبا ماهی 3 بار یا هفته ای یکبار سفیدع تخمه مرغ یا ماهی یکی دو بار بهش استخوان ران مرغ بدی کافیه .

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14385
    از گذشته تلخی که پرندتون داشته هرچیزی امکان داره . در استفاده از کلسیم زیاده روی نکن تقریبا ماهی 3 بار یا هفته ای یکبار سفیدع تخمه مرغ یا ماهی یکی دو بار بهش استخوان ران مرغ بدی کافیه .

بله خیلی تلخ بوده ولی الان حدود دو ماهه که راحت شده و انگار از زندان آزاد شده. سر همین قضیه هم با صاحب قبلیش که دوستم بود بحثم شد و حدود 200 تومن از پولشو کم کردم و ندادم.
    ماهی را چطور باید بهش داد؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    بله خیلی تلخ بوده ولی الان حدود دو ماهه که راحت شده و انگار از زندان آزاد شده. سر همین قضیه هم با صاحب قبلیش که دوستم بود بحثم شد و حدود 200 تومن از پولشو کم کردم و ندادم.
    ماهی را چطور باید بهش داد؟
    به کاسکو که ماهی نمیدن که دوست عزیز
    ماهی یکی دوبار یعنی هر ماه یکی بار ...
    گفتم هرماه 3 بار یا معادل اون میشه حدودا هفته ای یکبار

صفحه 854 از 1238 نخستنخست ... 354754804835836837838839840841842843844845846847848849850851852853854855856857858859860861862863864865866867868869870871872873904954 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)