مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها

سلام.
    خب حموم بردن هم در ابتدا کار اشتباهی هست قبلا هم گفته شد . حموم کردن به روش بردن داخل حمام دو ضرر داره یک ایجاد استرس و دو خراب شدن پرها به مرور در اثر فشار آب دوش . حالا اگر دوش حموم ایشون پخش کننده ریز مثل اسپری رو داره و قبلا اینطوری حموم کرده حرفی نیست ولی اگه مثل دوش های معمولی به طرف پرنده آب گرفتن من باز هم میگم حموم بردن اینطوری کار اشتباهی هست حتی اگه پرنده لذت ببره . ما نمیخواییم بنا به لذت پرنده باعث شیم پرهاش خراب بشن که. بنده نگفتم حتما دیگه اسپری کنند ، گفتم لطفا اسپری کنید و تاکید کردم حموم نبریدش .

سلام . من متوجه شدم شما چی گفتید ، مشکل همون تاکید شماست بدون اینکه دلیلی ذکر کنید . دلیل رو تو پست آخر گفتید . اول باید بگم ، من رو روش خاصی تاکید نمی کنم انتخاب یک روش به واکنش طوطی کاربرا بستگی داره، هیچ ربطی به لذت بردن طوطی نداره

قبلا گفته شده که حموم کردن در ابتدا، کار اشتباهی هست . زمانی که طوطی وحشی باشه نباید حمومش کرد حالا به هر روشی .

اما اگر منظور شما از کلمه " ابتدا " ، اینه که حموم بردن نمیتونه جز اولین روش هایی باشه که کاربر امتحان میکنه ، این نظر شخصی شماست . هیچ بایدی وجود نداره اگه قبلا همچین چیزی گفته شده، من ندیدم . اگه میدیدم همین حرفا رو میگفتم . شما فکر میکنید هر کی میگه میخوام طوطیم رو ببرم حموم یعنی دوش رو با فشار زیاد آب گرفته سرش و طوطی هم داره سکته میکنه و ... . به جای اینکه یک روش رو کلا رد کنید نحوه انجام درستش رو یاد بدید.
    استرس جز مضراتی هست که تو همه روش ها ممکنه بوجود بیاد و فقط مختص یک روش نیست . یه طوطی ممکنه از اسپری کردن آب بیشتر وحشت داشته باشه و دچار استرس بشه . فشار آب رو هم خیلی راحت میشه تنظیم کرد . با فشار کم مثل بارش بارون ... کافیه شیر آب رو تنظیم کنید . اگه این مورد قابل پیشگیری نباشه اونوقت میتونیم بگیم دوستان این مورد غیر قابل کنترله پس روش های دیگه رو امتحان کنید . مثل این که به یکی بگیم شما کلا به طوطی غذای چرب مثل پسته و تخمه و ... نده ، چون اگه زیاد بهش داده بشه براش مضره ... پس کلا ازش استفاده نکن ، از غذاهای دیگه استفاده کن . در صورتی که میتونیم بگیم غذاهای چرب رو در روز به مقدار کم و مدیریت شده میتونید در اختیار طوطی بذارید و نیازی نیست کاملا جز غذاهای ممنوعه قرار بگیره ...

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    cockatiel
    شماره عضویت
    15510
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    من تا حالا استفاده نکردم . هیچ توضیحی درباره ترکیباتش نداده . فقط میزان مصرفش رو گفته .

طوطی شما پرکنه که میخواید دارو استفاده کنید ؟
    نه من یه جفت طوطی سبز دارم ملنگو من این سایت رو دیدم و از همه نظر ها استفاده میکنم و برای دوستانم که دست رسی ندارن از سایت خوبتون تعریف کردم و اینکه اونا سوال هاشون به بنده میدون و من منتقل میکنم یه دوستم جوجه طوطی سریلاکی داره و یکی هم کاسکو این شد که این سوال پرسیدم

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط 1010x نمایش پست ها
    نه من یه جفت طوطی سبز دارم ملنگو من این سایت رو دیدم و از همه نظر ها استفاده میکنم و برای دوستانم که دست رسی ندارن از سایت خوبتون تعریف کردم و اینکه اونا سوال هاشون به بنده میدون و من منتقل میکنم یه دوستم جوجه طوطی سریلاکی داره و یکی هم کاسکو این شد که این سوال پرسیدم
    شما لطف دارید دوست عزیز .بهتره اول دلیل پرکنی رو بدونید و بعد دنبال دارو باشید .از این طوطی توضیحات بیشتری بدید و اگه میتونید عکس بذارید ازش ، اینجوری بیشتر میتونیم بهتون کمک کنیم

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط 1010x نمایش پست ها
    همونطور که خانم سپیده فرمودند برای درمان پرکنی باید دلیلش رو پیدا کنید این اسپری ها و دارو ها فقط درمان زودگزر هستند.بیشتر این اسپری ها فعالیتشون رو بد مزه کردن پرهاست تا طوطی دیگه به پرهای زبان نزنه و از مزه بد پرها فراری بشه اما اگر یک مدت مصرف دارو قطع بشه طوطی دوباره میره سراغ پرکنی
    مثل معتادی که به زور به تخت ببندیشو 1 ماه بهش مواد ندی دلیل نمیشه ترک کرده باشه چرا که تا آزاد بشه میره سراغ موادش

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    123
    دلیل پرکنی چییه؟کمبود محبت؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARAM نمایش پست ها
    دلیل پرکنی چییه؟کمبود محبت؟
    دلایل پرکنی یکی دوتا نیست تغذیه-کمبود محبت-انگل خارجی -انگل داخلی -بیماری- یک نواختی تغذیه -نداشتن اسباب بازی-استرس-جابه جایی قفس و محیط و... چندتا از دلایلش هست

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو-عروس-کوتوله-مرغ عشق-فنچ-ملنگو-شاه طوطي
    شماره عضویت
    15055
    سلام
    دوستان عسل من اوایل خیلی خوب بود
    گاز نمیگرفت و با همه رفیق بود
    الان همرو گاز میگیره اما منو یواش میگیره
    رام رامه.مثل کبوتر میگیرمش دست
    تا دلت بخواد حرف میزنه
    موقعه ای هم که دستمو اروم گاز میگیره من اصلا نمیترسم و طوری رفتار میکنم که از سرش بیوفته اما تیجه نداد
    1-چکار کنم این گاز گرفتن از سرش بیوفته؟
    2-بیشتر سوت میزنه تا حرف.چکار کنم کمتر سوت بزنه و بیشتر حرف؟اینم بگم موقه ای که سوت میزنه بهش اهمیت نمیدم
    ک

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط A.R.A.S.H نمایش پست ها
    سلام
    دوستان عسل من اوایل خیلی خوب بود
    گاز نمیگرفت و با همه رفیق بود
    الان همرو گاز میگیره اما منو یواش میگیره
    رام رامه.مثل کبوتر میگیرمش دست
    تا دلت بخواد حرف میزنه
    موقعه ای هم که دستمو اروم گاز میگیره من اصلا نمیترسم و طوری رفتار میکنم که از سرش بیوفته اما تیجه نداد
    1-چکار کنم این گاز گرفتن از سرش بیوفته؟
    2-بیشتر سوت میزنه تا حرف.چکار کنم کمتر سوت بزنه و بیشتر حرف؟اینم بگم موقه ای که سوت میزنه بهش اهمیت نمیدم
    ک
    سلام
    چند سالشه ؟ چند وقته داریدش؟
    در مورد حرف زدنش بیشتر باهاش حرف بزنید تا کمتر سوت بزنه و اصلن سوت نزنید جلوش

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو-عروس-کوتوله-مرغ عشق-فنچ-ملنگو-شاه طوطي
    شماره عضویت
    15055
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl نمایش پست ها
    سلام
    چند سالشه ؟ چند وقته داریدش؟
    در مورد حرف زدنش بیشتر باهاش حرف بزنید تا کمتر سوت بزنه و اصلن سوت نزنید جلوش
    3سالشه
    2ماهه
    زیاد باهاش حرف میزنیم.باهوشه.یک کلمه رو در یک روز یاد میگیره اما کم حرفه و بیشتر سوت
    ما تا حالا یکبار هم نشده جلوی کاسکو سوت بزنیم.حتی وحشی
    گاز گرفتن چی؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط A.R.A.S.H نمایش پست ها
    3سالشه
    2ماهه
    زیاد باهاش حرف میزنیم.باهوشه.یک کلمه رو در یک روز یاد میگیره اما کم حرفه و بیشتر سوت
    ما تا حالا یکبار هم نشده جلوی کاسکو سوت بزنیم.حتی وحشی
    گاز گرفتن چی؟
    گاز گرفتنش چندین دلیل میتونه داشته باشه مثل
    جابه جایی
    اذیت و ازار پرنده
    شلوغی
    نزدیک شدن بیش از حد
    عادت نداشتن به محیط و ادمای اطراف که برا شما فکر کنم همین دلیله
    تغذیه نامناسب و...
    سعی کنید به حریم خصوصیش که همون قفسش هست زیاد کار نداشته باشید کاسکوی خودم الان دست به قفسش میزنم میگه نکن نکن بعد هم میخواد گاز بگیره
    تو دستتون نگیریدش چون مطمعنن خوشش نمیاد

صفحه 767 از 1238 نخستنخست ... 267667717748749750751752753754755756757758759760761762763764765766767768769770771772773774775776777778779780781782783784785786817867 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)