صفحه 6 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 51 به 60 از 62
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    3381
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    بی حال میشه
    کز میکنه
    پف میکنه
    آب دفع میکنه(اسهال)
    عطسه میکنه
    بینیش کف میکنه
    سوراخ های بینیش ممکنه گرفته بشه
    بی سر و صدا و آروم میشه

سرما خورده؟
    ممنون جناب آژیده
    خیر سرما نخورده فقط چند تا عطسه کرد منم ترسیدم امان از سابقه بد
    هیچکدوک از این علائم رو نداره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي ابشيرن وشور ، اسب،انواع گل وگياه،
    شماره عضویت
    11424
    قيمت اكلتوس چند است واياميشود در تهران رامش رو پيداكرد

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ponypet نمایش پست ها
    قيمت اكلتوس چند است واياميشود در تهران رامش رو پيداكرد
    قیمت جوجه اکلکتوس تازه دون خور شده 4500000 تومان

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14451
    دوستان من یک مقداری آلرژی و آسم خفیف دار. الان یک کاسکو دارم که پر ریزیش که توی هوا پخش میشه یکم اذیتم می کنه، شنیدم اکلکتوس از این نظر بهتره، میشه یک مقدار برای من مقایسه کنید؟

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط derakht نمایش پست ها
    دوستان من یک مقداری آلرژی و آسم خفیف دار. الان یک کاسکو دارم که پر ریزیش که توی هوا پخش میشه یکم اذیتم می کنه، شنیدم اکلکتوس از این نظر بهتره، میشه یک مقدار برای من مقایسه کنید؟

اکلکتوس ها این گرد پرها رو ندارن مثل سایر طوطی ها به همینخاطر برای کسایی که ناراحتی تنفسی دارن مناسب تر هست

قدرت سخنگوییش هم خوبه و در پله بعدی از کاسکو قرارداره

قیمتش از کاسکو بیشتره

نرها سبز و ماده ها قرمز هست رنگشون

دیگه چه مواردی رو میخوایید بدونید؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14451
    با سپاس از پاسخی که دادید.
    من در صفحات قبل خواندم که رفتار خاص تری نسبت به کاسکو دارند این یعنی چی؟ من با کاسکوم خیلی راختم و با اینکه صحبت نمی کنه و بالغه ولی به خاطر درکش و هوشش رابطه خوبی داریم و عاشق نوازش شدن توسط منه، میخوام بدونم با یک اکلکتوس هم میشه اینجوری بود؟ و آیا فرق رفتاری بین نر و مادش هست؟
    اگر بخوام یک جوجه را از زمان سرلاکی بودن بگیرم و بزرگ کنم آیا توصیه می کنید؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    با سپاس از پاسخی که دادید.
    من در صفحات قبل خواندم که رفتار خاص تری نسبت به کاسکو دارند این یعنی چی؟ من با کاسکوم خیلی راختم و با اینکه صحبت نمی کنه و بالغه ولی به خاطر درکش و هوشش رابطه خوبی داریم و عاشق نوازش شدن توسط منه، میخوام بدونم با یک اکلکتوس هم میشه اینجوری بود؟ و آیا فرق رفتاری بین نر و مادش هست؟
    اگر بخوام یک جوجه را از زمان سرلاکی بودن بگیرم و بزرگ کنم آیا توصیه می کنید؟
    سلام

تو مراجع معتبر همیشه توصیه شده فقط طوطی های غیر هم خانواده ای رو با هم نگهداری کنید که سطح هوشی یکسانی دارند یا حد اقل هوشی نزدیک به هم دارند . کاسکو و طوطی اکلکتوس هر ۲ جزو طوطی های باهوش هستند و نگهداریشون در کنار هم موردی نداره . ارتباط برقرار کردن با یک اکلکتوس بسیار آسان تر از یک طوطی خاکستری آفریقایی است .

خودسر تر هستند و تمایلشون به بازی و سر و صدا بیشتره . جیغ های اکلکتوس بالغ به خصوص اکلتکتوس نر بسیار وحشتناک میتونه باشه . تفاوت رفتاری مشخصی ندارند ولی هر کدام شخصیت و خصوصیات منحصر به فرد خودشون رو دارند . خجالتی ، پر رو ، بازیگوش ، اجتماعی و ...

جوجه سرلاکی اکلکتوس در ایران ریسک زنده موندنش ۵۰-۵۰ هست . دلایلشم قبلا بار ها و بار ها بهش اشاره شده . جدای هنر بزرگ کردن یک جوجه سرنگی اکلکتوس ، سایر عوامل مثل ویروس های PBFD یا Polyioma یا خیلی بیماری های خطرناکه دیگه میتونن طوطی شما رو از بین ببرن . هیچ راه درمانی هم براشون وجود نداره و فقط باید دعا کنید آلوده نباشن . راه تشخیص هم در مراحل اولیه آلودگی وجود نداره

توصیه میکنم بالای ۶ ماه یا تا زیر ۱ سال خریداری کنید

موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14451
    جناب آژیده و خان نفیسه با سپاس از پاسخهای کاملتان
    دو سوال دیگر دارم:
    1. در بعضی جاها خوانده ام که مثلا قرار دادن یک جفت برزیلی در کنار کاسکوی پرکن باعث رفع مشکل پرکنی شده، با توجه به اینکه این دو نوع از نظر هوشی تفاوت بارزی دارند چطور این اتفاق می افتد؟ و منظور شما از نگهداری با هم چیست؟ همانطور که شما اساتید مطلع هستید طوطی های با هوش مثل کاسکو و اکلکتوس نیاز به توجه و محبت مستقیم و زیادی دارند حالا باید این دو را در کنار هم قرار داد که همدیگر را ببینند یا خیر؟ چون قاعدتا هر دو باید در جمع خانواده باشند تا احساس تنهایی نکنند.
    2. تشخیص سن دقیق اکلکتوس چگونه است؟ چطور بین 6 ماه تا یکسال بودن را تشخیص دهم؟ رنگ عنبیه چه رنگی باشد؟ می شود با چند عکس تشخیص سن اکلکتوس در رنگ عنبیه مختلف را توضیح دهید؟

با سپاس

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    جناب آژیده و خان نفیسه با سپاس از پاسخهای کاملتان
    دو سوال دیگر دارم:
    1. در بعضی جاها خوانده ام که مثلا قرار دادن یک جفت برزیلی در کنار کاسکوی پرکن باعث رفع مشکل پرکنی شده، با توجه به اینکه این دو نوع از نظر هوشی تفاوت بارزی دارند چطور این اتفاق می افتد؟ و منظور شما از نگهداری با هم چیست؟ همانطور که شما اساتید مطلع هستید طوطی های با هوش مثل کاسکو و اکلکتوس نیاز به توجه و محبت مستقیم و زیادی دارند حالا باید این دو را در کنار هم قرار داد که همدیگر را ببینند یا خیر؟ چون قاعدتا هر دو باید در جمع خانواده باشند تا احساس تنهایی نکنند.
    2. تشخیص سن دقیق اکلکتوس چگونه است؟ چطور بین 6 ماه تا یکسال بودن را تشخیص دهم؟ رنگ عنبیه چه رنگی باشد؟ می شود با چند عکس تشخیص سن اکلکتوس در رنگ عنبیه مختلف را توضیح دهید؟

با سپاس
    با سلام و عذر خواهی از آقای آژیده
    بنده نظرم درست بر خلاف آقای آزیدست,به عنوان کسی که هم اکلکتوس نر داشتم و هم ماده میتونم بگم اگر با اکلکتوس درست رفتار بشه سروصدای بسیار بسیار کمی داره و به نظر من جزو کم سروصداترین طوطی هایی است که میشه نگهشون داشت و غیر از برخی موارد خاص و نارضایتی هیچ صدایی از خودشون در نمیارن مخصوصا اکلکتوس نر که خیلی خیلی آرومتر از نوع مادش هست.
    تشخیص سن اکلکتوس هم به این صورته که چشم اکلکتوس در زیر نور خورشید به 3 بخش تقسیم میشه: بخش اول که قرنیه است و مشکی و بخش دوم که عنبیه و دودی پر رنگ و بخش سوم که یک لایه نازکه و در جوجه های کم سن و سال رنگش تیره و هر چه سن بالاتر بره رنگش روشنتر میشه و بعد از بلوغ به رنگ سفید یا نارنجی یا طلایی در میاد.به علاوه جوجه های ماده زیر یک سال منقارشون کامل مشکی نیست و کمی رنگ کرم درونش وجود داره و جوجه های نر در همین سن منقارشون کاملا زرد نیست و کمی مشکی درونش دخالت داره.
    رفتار و درک اکلکتوس هم با طوطی های دیگه خیلی متفاوته,طوطی هایی جسور و خودخواه,در عین حال بسیار با درک.
    در سایتهای خارجی اعلام شده که گونه نر بهتر از ماده صحبت میکنه و اکلکتوس ماده معمولا تهاجمی و اکلکتوس نر آرامتره.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نظر شخصی یا یک مورد خاص دلیل بر تعمیم دادنش نیست .

یکی از معتبر ترین وب سایت های آنالیز خصوصیات طوطی ها :
    Eclectus Parrot... Get Facts, See Eclectus Pictures And Read What Owners Say

The Eclectus parrot can be very loud when they want to be

اکلکتوس بالغ در بعضی موارد به حدی جیغ میکشه که دسته کمی از کاکادو نداره و بلکه سر و صداش بیشتره

این لینک نمونه صداش رو هم گذاشته :
    ممکنه یه نفر ماکائو داشته باشه و ساکت هم باشه . این دلیل بر بی صدا بودن طوطی ماکائو نیست

موفق باشید
    ویرایش توسط بابک آژیده : 26th September 2013 در ساعت 11:25 PM

صفحه 6 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)