صفحه 89 از 412 نخستنخست ... 39707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108139189 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 881 به 890 از 4120
    همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط Msamiei نمایش پست ها
    آرش جان خیلی خیلی ممنون از راهنماییات اون seachem stability هم دارم اون بدرد می خوره ؟
    خیلی خیلی ممنون
    نقل قول نوشته اصلی توسط Msamiei نمایش پست ها
    سلام
    آقا آرش امروز دیدم که ماهیها دارن آبشش هاشونو میمالن اینور اون ور البته خیلی کم

مصطفی عزیز با سلام:
    اثرات آمونیاک و نیتریت هست حتما از محصول Stability استفاده کن به ازای هر 40 لیتر 5 میل و بعد از سیفون تانک
    مصطفی حتماٌ بفکر تانک بزرگتر و سیستم فیلتراسیون مناسب باش درغیر اینصورت مشکلات آبششی و پوستی سراغ دیسکسهات میان و حتی نکروز (مرگ و از بین رفتن ) آبشش های دیسکساتون-خطر جدیه

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی. پرنده.جونده.خزنده
    شماره عضویت
    11968
    با عرض پوزش آقا آرش
    میدونم گفتین از موضوع های مخصوص جستجو کنیم ولی مورد من فرق داره و پیدا نکردم چیزی!
    من 28 سالمه و 15 سالی هست که
    آکواریوم
    دارم شایدم بیشتر الان هم 6تا آکواریوم دارم.
    ماهی
    گوشتخوارو
    گیاه
    خوارم زیاد داشتم ولی راستش تا الان
    دیسکس
    نداشتم حالا 2تا سوال دارم ازتون؟
    1- این حرفای ضدو نقیض درمورد حساسیت خیلی زیاده
    دیسکس
    راسته؟منظور ک میگن کلا
    ماهی
    نازک نارنجی است؟

2-با توجه ب اینکه آب قزوین املاحه زیادی داره(ساکن قزوینم) آیا میتونم از تهران خرید کنم و اینجا نگهداری کنم؟؟با توجه ب حساسیت
    دیسکس
    وگرنه میدونم به آب ب آب درست بستگی داره

ممنون میشم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    7300
    سلام به همه دوستان
    در مورد بودن مخفیگاه((معمولا کنده استفاده میشه)) برای دیسکس یه تعدای از بزرگان میگن باشه بهتره و یه تعدادی میگن نباشه بهتره. حالا من موندم مخفیگاه برای تانک دیسکس خوبه یا نه ؟؟
    ممنون

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    .دیسکس.طوطی
    شماره عضویت
    9074
    نقل قول نوشته اصلی توسط vahid نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    در مورد بودن مخفیگاه((معمولا کنده استفاده میشه)) برای دیسکس یه تعدای از بزرگان میگن باشه بهتره و یه تعدادی میگن نباشه بهتره. حالا من موندم مخفیگاه برای تانک دیسکس خوبه یا نه ؟؟
    ممنون
    سلام
    دیسکس نباید مخفیگاه داشته باشه.بهترین حالتی که شما میتونین ماهی دیسکس سالم داشته باشین اکواریوم بدونه شن و مخفیگاه هست.کوچکترین دلیلش میتونه این باشه که شما ماهیاتو زیر نظر داشته باشی و با دیدن کوچکترین علایم بیماری اقدام کنی حالا اگه مخفیگاه بدی بهش چجوری میفهمی ؟؟وهزارو یک دلیل دیگه

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    [QUOTE=پرتلند;110978]
    با عرض پوزش آقا آرش
    میدونم گفتین از موضوع های مخصوص جستجو کنیم ولی مورد من فرق داره و پیدا نکردم چیزی!
    من 28 سالمه و 15 سالی هست که
    آکواریوم
    دارم شایدم بیشتر الان هم 6تا آکواریوم دارم.
    ماهی
    گوشتخوارو
    گیاه
    خوارم زیاد داشتم ولی راستش تا الان
    دیسکس
    نداشتم حالا 2تا سوال دارم ازتون؟
    1- این حرفای ضدو نقیض درمورد حساسیت خیلی زیاده
    دیسکس
    راسته؟منظور ک میگن کلا
    ماهی
    نازک نارنجی است؟

با سلام و عرض تبریک به مناسبت وردتون به سایت خودتان،پارسی پت
    من البته سعی می کنم بطور خلاصه مطالب رو از چند جنبه خدمتتون شرح دهم،
    1-نگهداری دیسکس نیاز به دانش و علم کافی در خصوص آبزیان داره و همونطور که سایت تروپیکال آورده نگهداری دیسکس بسیار سخت است و شرایط مناسب باید براش مهیا باشه
    2-برای مهیا کردن تانک دیسکس نیاز به یکسری لوازم خوب مثل فیلتراسیون،سیفونهای مناسب آب،تانک مناسب و غذاهای مناسب و ...خواهید داشت
    3-برای معالجه و درمان بیماری های دیسکس باید از داروهای مناسب و گرانقیمت استفاده کنید
    4-اطلاعات بروز داشته باشید
    5-این ماهی در برابر بیماری ها بسیار جان سخت و مقاوم است
    بطور کلی دیسکس خودش بتنهایی یک دانشگاه است و اگر پیگیر و سخت کوش باشید می توانید واقعاً لذت ببرید،یاد بگیرید،احساس غرور خواهید کرد و باز لذت خواهید برد.
    گرچه رشد سوزی در این ماهی به نسبت سایر ماهی ها مشهودتر است.

2
    -با توجه ب اینکه آب قزوین املاحه زیادی داره(ساکن قزوینم) آیا میتونم از تهران خرید کنم و اینجا نگهداری کنم؟؟با توجه ب حساسیت
    دیسکس
    وگرنه میدونم به آب ب آب درست بستگی داره

آب به آب کردن ماهی بحثی است عمومی در خصوص کل ماهیان اما اکثر آبهای ایران ،بجز مناطقی مثل خوزستان،بندرعباس،قم و ....مناطق کویری،برای نگهداری دیسکس مناسب هستند برای اینکه دقیقتر بتوان به این موضوع پاسخ داد شما می بایست از کیتهای مخصوص آب شیرین مثل کیتهای PH,KH,GH,... استفاده کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    ممنون

با سلام و در تکمیل صحبتهای دوست عزیزم مهدی:
    وحید عزیز خدمتت مبسوط عرض خواهم کرد:
    چرا از چوب استفاده نکنیم و چه موقعه استفاده کنیم و چه نوع چوبی؟؟؟؟؟
    1-چرا از چوب و دکور استفاده نکنیم ؟؟؟؟؟؟
    زمانیکه دیسکس رو می خواهید وارد تانک اصلی کنید(با این فرض که در یک پارت بخواهیم مثلاً 10 دیسکس رو به تانک اصلی وارد کنیم)بهترین حالت اینکه علاوه برا آماده کردن آب،طی شدن سیکل و داشتن فیلتراسیون مناسب،تانک شما هیچ دکوری نداشته باشد .اما چرا؟؟؟؟بسیاری از دیسکس ها در این مرحله(بخصوص اگر سایزشون پائین باشه)ترسو و گوشه گیر هستند و اگر دکور در تانک و مثل چوب داشته باشید پشت آن قایم می شوند و حتی این امر موجب ترس بیش از حد و در نهایت عدم غذا خوردن،مریض شدن و ......بهمراه خواهد داشت.زمانیکه تانک خالی باشد(چون این فضا را حتی دیسکس های کوچک در تانکهای تکثیر و پرورش تجربه کرده اند)و به این شرایط کاملاً آشنا هستند و جایی برای مخفی شدن هم ندارند و زمان غذا ریختن بقیه که غذا می خورند را دیده و ترغیب به غذا خوردن می شوند و سریعتر با شرایط خو می گیرند.البته در روزهای اول بهتر است نور طبیعی خود منزل بوده و با تاریک شدن هوا کم کم دیسکسها را به نور مهتابی ملایم عادت دهید.

2-در چه زمانی از چوب استفاده کنیم؟؟؟؟
    بهترین زمان استفاده از چوب و یا نهایتاً دکور سنگ زمانی است که دیسکسهای شما حداقل 2 تا 3 سایز به اینچ آنها اضافه شده و تانک را به عنوان زیستگاه و محل زندگی پذیرفته اند.تا این زمان دیسکس های شما مریضی ها را پشت سر گذاشته و غذا هم خوب می خورند این زمان بین 4 تا 10 ماه شده(از معرفی دیسکس ها به تان)شما به ترتیب هفتگی می توانید کم کم دکور چوب و سنگ را به تانک اضافه کنید(از گیاهان پلاستیکی و دکورهای کائوچویی در تانک استفاده نکنید و بهترین دکور چوب و سنگ آنهم سنگهایی که فاقد ترکیبات فلزی و آهکی هستند استفاده کنید)
    3-بهترین چوب؟؟؟؟؟
    چوب توی همه مغازه های آکواریومی زیاد است اما چوب مناسب دیسکس همونطور که بابک عزیز هم گفتند چوب دریفت وود است.اما اکثر مغازه ها ی آکواریومی چوب انگور دارند(بخاطر پیچیدگی در تنه و شاخه های آن)من بشخصه از این چوب تو تانک دیسکس ها استفاده کردم و با اینکه کاملاً خشک بود و ضدعفونی اش هم کردم بازهم مشکلاتی داشتم.
    اما بهترین چوب چوبهای جی بی ال بنام مانگرو هستند که ریشه های از همان نوع دریفت وود هستند.من خودم بشخصه استفاده کردم که ph آب را از 8 به 7.4 کاهش داد.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی. پرنده.جونده.خزنده
    شماره عضویت
    11968
    و ی مطلب دیگه آیا درسته ک میگن دیسکس و آنجلو نباید با هم نگهداشت؟؟؟چرا؟؟؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق و آکواریوم
    شماره عضویت
    7876
    در مورد سازگار بودن که تقریبا سازگارند
    اما آنجل یه ناقل یه سری بیماری هست که برای دیسکس خیلی بده
    مثل پلیگ که بد ترین بیماری دیسکس هست. آنجل به بیماری مبتلا نمی شه ولی دیسکس رو مبتلا می کنه.

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط پرتلند نمایش پست ها
    و ی مطلب دیگه آیا درسته ک میگن دیسکس و آنجلو نباید با هم نگهداشت؟؟؟چرا؟؟؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamed17n نمایش پست ها
    در مورد سازگار بودن که تقریبا سازگارند
    اما آنجل یه ناقل یه سری بیماری هست که برای دیسکس خیلی بده
    مثل پلیگ که بد ترین بیماری دیسکس هست. آنجل به بیماری مبتلا نمی شه ولی دیسکس رو مبتلا می کنه.

سلام و در تکمیل پست دوست عزیزم حامد:
    1-همونطوریکه ایشون گفتند یکی از مهلکترین بیماری های مشترک بین آنجل و دیسکس پلیگه.این مریضی سریعاً آنجل رو از پای در میاره و آنجلهای بسیار کمی می تونن از این بیماری جان سالم بدر ببرند
    2-آنجلها برخلاف قیافه دوستانه شان تو غذا خوردن از دیسکسها بسیار سریعتر و حریص تر هستند و گاهاً قبل از اینکه غذا به دیسکس برسه توسط آنجل خورده میشه
    3-نسبت به دیسکسها قلمرو طلب تر هستند و اگه تو یه تانک با دیسکس باشن دیسکس ها رو میزنن و از نظر جنگجویی بر دیسکسها غلبه می کنن

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی. پرنده.جونده.خزنده
    شماره عضویت
    11968
    با تشکر از دوستان .حامد و آرش عزیز

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق و آکواریوم
    شماره عضویت
    7876
    با عرض پوزش که اطلاعات غلط دادم ولی آقا آرش شما مطمئنید؟ من شنیده بودم انجل پلیگ نمی گیره.

صفحه 89 از 412 نخستنخست ... 39707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108139189 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)