صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 20
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1

ممنوعیت واردات ماهیان آکواریومی

1 ماه و نیمه که ثبت سفارش بیش از 1000 نوع کالای غیر ضروری که ماهیان زینتی هم از آن دسته هستند ممنوع شده و گویا این بار ممنوعیت کاملا سف و سخته و قرار هم نیست تغییری در روندش ایجاد بشه

به دلیل جلوگیری از خروج و ارز این تصمیمات اتخاذ شده.هر چقدر هم که از قبل تو ظرفیت ثبت سفارش وارد کنندگان ظرفیت وجود داشته باشه حد اکثر تا عید تموم میشه

خلاصه گفتم که بدونید....

همکار قدیمی (کاربر ویژه انجمن دیسکس)

نوع حیوان خانگی
    ماهي-كاسكو-قناري و ...
    شماره عضویت
    3558
    سلام آقا بابک
    من هم این رو شنیدم، ولی مثل اینکه کسانی که دست در کار دارند مثل ماهیران و ... از این بابت مشکلی نخواهند داشت .

همکار قدیمی انجمن آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی و...
    شماره عضویت
    4229
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    1 ماه و نیمه که ثبت سفارش بیش از 1000 نوع کالای غیر ضروری که ماهیان زینتی هم از آن دسته هستند ممنوع شده و گویا این بار ممنوعیت کاملا سف و سخته و قرار هم نیست تغییری در روندش ایجاد بشه

به دلیل جلوگیری از خروج و ارز این تصمیمات اتخاذ شده.هر چقدر هم که از قبل تو ظرفیت ثبت سفارش وارد کنندگان ظرفیت وجود داشته باشه حد اکثر تا عید تموم میشه

خلاصه گفتم که بدونید....
    یعنی دیگه مولی هم گیرمون نمیاد بندازیم تو شور نگاهش بکنیم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen.icehot نمایش پست ها
    سلام آقا بابک
    من هم این رو شنیدم، ولی مثل اینکه کسانی که دست در کار دارند مثل ماهیران و ... از این بابت مشکلی نخواهند داشت .
    سلام

فعلا که ماهیران هم نتونسته ثبت سفارش جدید انجام بده و داره از ثبت سفارش قبلی استفاده میکنه....به صورت تمام میشه یه ثبت سفارشم.یکی اینکه تعداد ماهی اعلام شده و ثبت شده مثلا 150 هزار قطعه وارد بشه و یا 6 ماهش پر بشه...در هر 2 صورت باید سفارش جدید ثبت بشه که این کار فعلا ممنوعه
    ماهیران 3 نفر دیگه از قدیمی ها هم نتونستند و این موجودی فعلی هم حد اکثر تا عید یا آخر فروردین به اتمام خواهد رسید...باید صبر کرد و دید چیه میشه ولی اوضاعی که الان وجود داره یک مقدار نا امید کنندست...

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام

فعلا که ماهیران هم نتونسته ثبت سفارش جدید انجام بده و داره از ثبت سفارش قبلی استفاده میکنه....به صورت تمام میشه یه ثبت سفارشم.یکی اینکه تعداد ماهی اعلام شده و ثبت شده مثلا 150 هزار قطعه وارد بشه و یا 6 ماهش پر بشه...در هر 2 صورت باید سفارش جدید ثبت بشه که این کار فعلا ممنوعه
    ماهیران 3 نفر دیگه از قدیمی ها هم نتونستند و این موجودی فعلی هم حد اکثر تا عید یا آخر فروردین به اتمام خواهد رسید...باید صبر کرد و دید چیه میشه ولی اوضاعی که الان وجود داره یک مقدار نا امید کنندست...
    خوب دوباره بر میگرده به سالهای دهه 60و70 که ماهی قاچاق از پاکستان و ترکیه و آذربایجان میومد من قشنگ یادمه شارک دم قرمز سال 74 در حدود 1500 تومن بود و دیسکس در حدود 8000 تومن اونم فقط قهوه ی(قیمت ها ماله اون موقع هستش ها) من خودم پیرانا از آقا مسعود کوپایی گرفتم 5000 تومن میگفت قاچاق از اذربایجان شوروی اورده

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    پیرو تایید فرمایش بابک جان اینم لینک خبر ممنوعیت واردات کالاهای تزئینی
    http://www.tabnak.ir/fa/news/230368/واردات-كالاهاي-لوكس-موقتا-ممنوع-شد

همکار قدیمی (سرپرست تیم مترجمین)

نوع حیوان خانگی
    ماهی های آب شیرین
    شماره عضویت
    4029
    من یه سوال دارم از محضر اساتید علی الخصوص بابک جان که یه جورایی دست اندر کاره. می خواستم ببینم این ممنوعیت باعث نمیشه فروشندگان داخلی به فکر بیفتن و خودشون تلاش کنن برای تولید و تکثیر اون ماهی زینتی؟ مثلاً خود بابک هم علمش رو داره هم موقعیتش رو داره. کلاً چی باعث میشه که واردات آبزیان انقدر زیاد بشه؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط Discjockey نمایش پست ها
    من یه سوال دارم از محضر اساتید علی الخصوص بابک جان که یه جورایی دست اندر کاره. می خواستم ببینم این ممنوعیت باعث نمیشه فروشندگان داخلی به فکر بیفتن و خودشون تلاش کنن برای تولید و تکثیر اون ماهی زینتی؟ مثلاً خود بابک هم علمش رو داره هم موقعیتش رو داره. کلاً چی باعث میشه که واردات آبزیان انقدر زیاد بشه؟

سلام

هر تولیدی باید صرفه اقتصادی داشته باشه و مقرون به صرفه باشه

اولین نیاز اصلی این کار به صورت تجاری آبه که فاکتور هایی مثل قیمت , کیفیت و ...و روی آن اثر گذار هستند

برای مثال آب در کشور تایلند بسیار ارزان است.گرم کردن آن نیاز به برق و صرف انرژی و هزینه ندارد و در دمای محیط دمای آب پایین 28 درجه نخواهد بود.آب شیر به صورت خام قابل استفاده است و از نظر سختی و پی اچ و سایر فاکتور های ضروری در بهترین وضعیت قرار دارد

در ایران موضوع کاملا بر عکسه

پول آب زیاده...برای گرم کردنش به خصوص در زمستان نیاز به برق و گازه.....کلر گیری و کم کردن سختی و اسیدی کردن آب نیاز مند صرف هزینه های هنگفت و زیاده.

فاکتور تاثیر گذار دیگه غذای ماهیه که باید ارزان تموم بشه

غذای زنده هم یه جورایی به همون فاکتور ها نیاز منده ... اونجا کرم زنده و آرتمیا زنده و جیر جیرک ... به وفور و تقریبا مجانی تموم میشه ولی بازم ما با آب و هوا و آبی که داریم نمیتونیم با اون قیمت تموم کنیم برای خودمون

اینا ساده ترین عواملی بودن که به ذهنم رسید و گرنه خیلی چیزای دیگه هم هست که رو این موضوع اثر میزارن

موفق باشید

همکار قدیمی (سرپرست تیم مترجمین)

نوع حیوان خانگی
    ماهی های آب شیرین
    شماره عضویت
    4029
    حرفتون کاملاً درسته بابک جان. و تقریباً به جواب رسیدم. یه سوال دیگه هم دارم. از نظر توانایی در تکثیر آبزیان آب شور و شیرین، چند درصدش در کشورمون قابل تکثیره ( از نظر توانایی علمی و ... ) مثلاً الان پنکوسی یا پرت هایی که در بازار موجوده قابل تولید در کشورمون هست؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط Discjockey نمایش پست ها
    حرفتون کاملاً درسته بابک جان. و تقریباً به جواب رسیدم. یه سوال دیگه هم دارم. از نظر توانایی در تکثیر آبزیان آب شور و شیرین، چند درصدش در کشورمون قابل تکثیره ( از نظر توانایی علمی و ... ) مثلاً الان پنکوسی یا پرت هایی که در بازار موجوده قابل تولید در کشورمون هست؟

سلام

ببخشید که دیر شد...دسترسی به نت نداشتم

گربه ماهی هایی مثل پنگوسی و رد تیل برای تکثیر به استخر های بسیار بزرگ شنی با آبی گرم و اسیدی و سختی ملایم نیاز دارند.فراهم کردن این شرایط در ایران تقریبا در اکثر نقاط غیر ممکنه.به لحاظ علمی تکثیر این دسته از ماهی ها کار سختی محسوب نمیشه و نیاز به علم و دانش خاصی نداره و بیشتر یک سری عوامل تجربیه که در حین کار و فعالیت به دست میاد.پس فقط در صورت داشتن جای و شرایط مناسب میشه اغلب ماهی های گرمسیری آب شیرین رو تکثیر کرد و علم و دانش بیشتر در زمان تغذیه و رشد ماهی ها تاثیر خودش رو نشان میده

ولی داستان در مورد ماهی هایی مثل دیسکس - فلاورهورن - آروانا های گران قیمت آسیاییی - پرت و ماهی های هیبرید و ... کاملا متفاوته
    به عنوان مثالی ساده...پروت قرمز یکی از معروف ترین ماهی های آب شیرینه و تو تمام کشور های دنیا طرفدار داره

جز 3 کمپانی معروف هیچ کس نمیدونه پروت واقعا چجوری تولید میشه و این راز در دل 3 نفر بیشتر نیست! اصولا تکثیر سیچلاید های هیبرید در انحصار تایلنده و بس

مالزی هم یک جورایی به صورت انحصاری تولید دیسکس رو در اختیار گرفته و موتاسیون های رنگی و تولید نژاد های جدید در اختیار این کشوره که باز هم یه جواریی به علم لاین کردن و تکثیر بر میگرده

موفق باشید

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)