صفحه 8 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 71 به 80 از 121
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم اب شور
    شماره عضویت
    18509
    نقل قول نوشته اصلی توسط jigsaw نمایش پست ها
    خسته نباشی دوست عزیز. شما میتونید همزمان هم از پد پشم شیشه و هم از فیلتر ساکس استفاده کنید ولی خوب زمانی که فیلتر ساکس باشه دیگه نیازی به پد نیست چون بسیار بهتر عمل ف/ی/ل/ت/ر/ی/ن/گ رو انجام میده. اگه شما صخره به میزان کافی داشته باشین دیگه نیازی هم به ماتریکس نیست البته اگه باشه خیلی بهتره و دیگه خیالتون از بابت نیتریت راحت میشه. اون المنتال هم واسه اسکلت سازی مرجانها و صدفهاست. و اگه یه اسکیمر قویتر بگیری با خیال راحتتر میتونی از بایو پلت یا سایر منابع کربنی استفاده کنی
    اک من با سامپ حجمش حدودا 300 لیتره.شما چه اسکیمری رو پیشنهاد میدین.و به جز بایو پلت ایا راکتوره دیگه ای لازمه.و من یه پمپ سوبو 2800 لیتر دارم که استفاده نمیکنم ازش میخام واسه راکتور بایو استفاده کنم .خوبه و میخام خودم بسازم.ممکن راهنمایی کنید و چه مدیایی و چقدر واسه راکتور بایو بگیرم اگر قیمت هم بدین ممنون میشم.لطف میکنین پاسخ میدید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم اب شور
    شماره عضویت
    18509
    یکی از دوستان یه curve 5 داره 400 میده .ایا اسکیمره خوبیه ومن که میخام از منابع کربنی که بایو هم جزوشه استفاده کنم اسککیمرم باید چقدر از حجم تانک قوی تر باشه.؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17431
    نقل قول نوشته اصلی توسط taraz_d نمایش پست ها
    یکی از دوستان یه curve 5 داره 400 میده .ایا اسکیمره خوبیه ومن که میخام از منابع کربنی که بایو هم جزوشه استفاده کنم اسککیمرم باید چقدر از حجم تانک قوی تر باشه.؟
    کوروی5 ولسه 500لیتر ابه و اگه کوروی7 بود خیلی بهتر بود. ولی اگه همون کوری 5 رو میخواین بگیرین تو استفاده از منابع کربنی احتیاط کنید. و درمورد بایو پلت نیازی نیست خیلی هزینه کنید. میتونید از همون روش و/د/ک/ا و شکر و سرکه استفاده کنید. خیلی از تانکهای حرفه ای همین سایت با همین روش نیترات و فسفات رو رو صفر نگه داشتن. مثلا تانک imaan عزیز رو ببینید با اون همه حجم مرجان از شکر استفاده میکنه و همیشه نیتراتش صفره. راکتور فسفات گیر رو هم خیلی وقته جمع کرده.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم اب شور
    شماره عضویت
    18509
    کوروی5 ولسه 500لیتر ابه و اگه کوروی7 بود خیلی بهتر بود. ولی اگه همون کوری 5 رو میخواین بگیرین تو استفاده از منابع کربنی احتیاط کنید. و درمورد بایو پلت نیازی نیست خیلی هزینه کنید. میتونید از همون روش و/د/ک/ا و شکر و
    imaan عزیز رو ببینید با اون همه حجم مرجان از شکر استفاده میکنه و همیشه نیتراتش صفره. راکتور فسفات گیر رو هم خیلی وقته جمع کرده.
    یعنی فقط یه اسکیمر خوب و استفاده از شکر ودیگه هیچی.عالی خوب.فقط واسه تانک من دوزه شکر چقدر باید باشه.ممنون به خدا پدرم در اومد از این فسفات و نیترات اخرش صفر نشد.دستتو بوسیدم فقط بگو چه اسکیمری بگیرم که چون من کارم جوری که 18 روز از ماهو خونه نیستم و همسرم کارایه اک رو میکنه محلولارو میریزه و سیفون 5 در صد هفتگی.کلیم غر میشنوم .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17431
    یعنی فقط یه اسکیمر خوب و استفاده از شکر ودیگه هیچی.عالی خوب.فقط واسه تانک من دوزه شکر چقدر باید باشه.ممنون به خدا پدرم در اومد از این فسفات و نیترات اخرش صفر نشد.دستتو بوسیدم فقط بگو چه اسکیمری بگیرم که چون من کارم جوری که 18 روز از ماهو خونه نیستم و همسرم کارایه اک رو میکنه محلولارو میریزه و سیفون 5 در صد هفتگی.کلیم غر میشنوم .
    لطف دارید. بله دوست عزیز شرط اول و اخر واسه انجام اینکار داشتن اسکیمر قویه بنده والا به هیچ جه سراغ این روش نرید که خطرناکه. بنده همزمان از دو اسکیمر ماکرو استفاده میکنم. قبل از استفاده از شکر فسفات تانک من به حدی بالا بود که بعد از تمیز کردن شیشه ها سه روز بعدش دوباره دیاتوم میبست و قهوه ای میشد. ولی با شکر این مشکل رو حل کردم.اسکیمر کوروی5 واسه انجام اینکار یه خورده ریسکیه. اگه بتونید یه ذره بیشتر هزینه کنید و کوروی7 که واسه 700 الی 900 لیتر ابه رو بگیرید دیگه خیلی عالی میشه. تو اب شور هر بیشتر خرج کنی تانک هم موفق تر کارشو انجام میده. دوز استفاده از منابع کربنی هم اقای فربد تو سایت گذاشته البته سرکه هست نه شکر. ولی اگه نتیجه نگرفتی میتونی بیایی سراغ شکر. خلاصه تا وقتی اسکیمر قوی نگرفتید از این روش استفاده نکنید. چون نمیخوام باعث و بانی تلفات تو تانکتون بشم و فقط شرمندگی واسم بمونه

ویرایش توسط jigsaw : 11th November 2015 در ساعت 11:41 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17431
    شما میتونید کوروی7 رو بگیرید و از اسکیمر قبلی هم استفاده کنید. یعنی از دو تا اسکیمر که دیگه تانکتون بیمه شده باشه. همین اول یه ذره هزینه داره ولی بعدا تو دراز مدت متوجه میشید که واقعا ارزشش رو داره.مطمئن باشید پشیمون نمیشید. هیچ وقتی هم نمیگیره. بنده با استفاده از شکر نیترات 40رو طی سه هفته اوردمش رو 5 و تا حالا حتی یه ذره هم بالا نرفته!!!!!! راههای دیگه واسه کاهش نیترات و فسفات هم هزینه برداره هم وقت گیر. ولی باز هم تاکید میکنم اسکیمر قوی اسکیمر قوی اسکیمر قوی... موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم اب شور
    شماره عضویت
    18509
    شما میتونید کوروی7 رو بگیرید و از اسکیمر قبلی هم استفاده کنید. یعنی از دو تا اسکیمر که دیگه تانکتون بیمه شده باشه. همین اول یه ذره هزینه داره ولی بعدا تو دراز مدت متوجه میشید که واقعا ارزشش رو داره.مطمئن باشید پشیمون نمیشید. هیچ وقتی هم نمیگیره. بنده با استفاده از شکر نیترات 40رو طی سه هفته اوردمش رو 5 و تا حالا حتی یه ذره هم بالا نرفته!!!!!! راههای دیگه واسه کاهش نیترات و فسفات هم هزینه برداره هم وقت گیر. ولی باز هم تاکید میکنم اسکیمر قوی اسکیمر قوی اسکیمر قوی... موفق باشید
    اقا خیلی ممنون و مچکر.ایشالا بزودی اسکیمرو بگیرم بازم مزاحم میشم .وایا بیوبال ها رو هم خارج کنم یا اونام باشن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم اب شور
    شماره عضویت
    18509
    اقا خیلی ممنون و مچکر.ایشالا بزودی اسکیمرو بگیرم بازم مزاحم میشم .وایا بیوبال ها رو هم خارج کنم یا اونام باشن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17431
    خواهش میکنم.بیوبال هم به خاطر تلاطمی که تو اب ایجاد میکنه بیشتر عمل هوادهی رو انجام میده تا باکتری سازی. بیوبالهارو هم دربیارید بهتره بعد یه مدت توشون پر اشغال میشه و زمینه ساز بیماریها.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم اب شور
    شماره عضویت
    18509
    دوستان لطفا اگر کسی اطلاع داره سریع جواب بده یه مشکل پیش اومده ممنونم.24 ساعت پیش راکتوره فسفاتو راه انداختم و از مدیای fhosguard شرکت seachem استفاده کردم.ولی از دیروز تا الان که 24 ساعت شده اب کدره.مشکل چیه و تا کی این جوری میمونه و این اتفاق طبیعیه

صفحه 8 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)