همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    سلام دوستان .من حدود پنچ ماهی یکبار ماهی ومرجان میارم وهر بار٢٠تا٣٠تایی میارم وتادوماه نگه میدارم قرنتینه میکنم وبعدش میدم به دوستانی که میخواهندودوباره چند ماه بعدش طبق همین روال .تا هفت ماه پیشتر من امده بودم یه اکواریوم به سیستم اکواریوم اصلی خودم اضافه کرده بودم و از سامپ ورف به صورت مشترک استفاده میکردم ووقتی تعداد زیادی با هم وارد میکردم زیاد به اب اثر منفی نداشت وماهیها هم همه تقریبا همیشه سالم میموندن تا اینکه چند ماه پیشتر مجبور شدم این اکواریوم را جدا کنم ویک اک به صورت جدا گانه راه اندازی کنم ولی متاسفانه این سری که اوردم با اینکه چند ماهی ,چند ماه داخل اک بود وموقع ماهی اوردن انها را در اوردم واین دفعه نسبتا ماهی کمتری ومقاومتری اوردم ولی تلفات زیاددادم.حال از دوستا ن میخواهم که اگه میتونند بهم کمک کنند وراهکاری به من نشان دهند

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم اب شور
    شماره عضویت
    15605
    با سلام
    سه تا سوال داشتم
    1-واسه ریفوجیوم به ابعاد 40 طول 25 عرض 45 ارتفاع چه نوری پیشنهاد میکنید؟
    2-شقایق محبوب دلقک تومیتو کدومه ؟
    3- مرجان کلت مرجان آسونیه یا سخت؟

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط خطیبی نمایش پست ها
    با سلام
    سه تا سوال داشتم
    1-واسه ریفوجیوم به ابعاد 40 طول 25 عرض 45 ارتفاع چه نوری پیشنهاد میکنید؟
    2-شقایق محبوب دلقک تومیتو کدومه ؟
    3- مرجان کلت مرجان آسونیه یا سخت؟
    سلام
    1-برای ابتدای کار یه لامپ کم مصرف 20 وات کفایت میکنه ولی وقتی پر گیاه شد یه 20 وات دیگه اضافه کنید
    2- شقایقهایی که سر شاخکهاشون حالت حبابی داره محبوب تومیتو هست

send by Tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم اب شور
    شماره عضویت
    15605
    فقط لامپ آفتابی یا مهتابی باشه؟
    با تشکر

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    فقط لامپ آفتابی یا مهتابی باشه؟
    با تشکر
    مهتابی باید باشه و هرچه کلوینش به 6500 نزدیکتر باشه بهتره

send by Tapatalk

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    با سلام سه تا سوال داشتم1-واسه ریفوجیوم به ابعاد 40 طول 25 عرض 45 ارتفاع چه نوری پیشنهاد میکنید؟2-شقایق محبوب دلقک تومیتو کدومه ؟3- مرجان کلت مرجان آسونیه یا سخت؟
    1_دوست عزیز من چند ساله از نور لامپهای کم مصرف استفاده میکنم و مشکلی هم نبوده فقط بعضی ازلامپ های کم مصرف کلوین پایینی دارند باید ازانهایی که کلوین 6400دارند استفاده کنی ,دررف چندتا از دوستان هم دیدم که از همین نور استفاده کردندولی بازهم اگه قسمت نور رفریجیوم را مطالعه کنی نکات خوبی دستگیرت میشود 2_من تاحالااین دلقک را نداشتم ودقیقا نمیدونم 3_من یه مرجان کلت حدودیک ونیم سال داشتم هیچ مشکلی هم براش پیش نیومد بعدش هم دادم به یکی از دوستان به نظر من نباد مرجانی باشه که نگهداریش سخت باشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10340
    نقل قول نوشته اصلی توسط wow2005dlta نمایش پست ها
    چند؟؟؟؟؟؟18 تومن مگه سر گردنس
    من بین نمک های که استفاده کردم تروپیک مارین بهترینشون بود خیلی هم خود جواب داد تا حالا 4 تا برند عوض کردم این کیفیت خیلی خوبی داره با توجه به این که ریف هم دارم خوب جواب داده داره کیلوی 11 میخرم
    نصبت شوری بهتری هم داره من 6 ماهه دارم مصرف میکنم
    دوری از مرکز این بدبختیهارو داره تروپیک رو من میخرم کیلویی 25 تومن ولی فکر میکنم از قدیمیهاش باشه و در موقع حل شدن هم یک مقدار کمش میمونه که حل نمیشه و طول هم میکشه حتی من از نمک دلتا هم استفاده کردم ولی خیلی سریعتر از نمک تروپیک حل میشه البته اون رو هم از تهران سفارش داده بودم و نمک تروپیک بعد از اضافه کردن آب به تانک یک مقدار خیلی کمی آب رو کدر میکنه که بعد از چند دقیقه از بین میره در حالی که نمک دلتا این طور نبود با وجود این قیمتها خدا میدونه اگه نمک برایت ول بیاد زاهدان قیمتش چند باشهاگه پول نقد میداشتم حتمآ از تهران سفارش میدادم . باز هم از کمک و راهنمایی دوستان متشکرم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9877
    نقل قول نوشته اصلی توسط نویدد نمایش پست ها
    دوری از مرکز این بدبختیهارو داره تروپیک رو من میخرم کیلویی 25 تومن ولی فکر میکنم از قدیمیهاش باشه و در موقع حل شدن هم یک مقدار کمش میمونه که حل نمیشه و طول هم میکشه حتی من از نمک دلتا هم استفاده کردم ولی خیلی سریعتر از نمک تروپیک حل میشه البته اون رو هم از تهران سفارش داده بودم و نمک تروپیک بعد از اضافه کردن آب به تانک یک مقدار خیلی کمی آب رو کدر میکنه که بعد از چند دقیقه از بین میره در حالی که نمک دلتا این طور نبود با وجود این قیمتها خدا میدونه اگه نمک برایت ول بیاد زاهدان قیمتش چند باشهاگه پول نقد میداشتم حتمآ از تهران سفارش میدادم . باز هم از کمک و راهنمایی دوستان متشکرم
    25 تومن؟؟؟؟؟؟؟بیخیال بابا
    خواستی بگو یه سطل 8 کیلوی بخرم بفرستم با اتوبوس برات

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9877
    نقل قول نوشته اصلی توسط نویدد نمایش پست ها
    اطلا اینطوری نیست نمک که شما استفاده میکنید مشکل داره من دارم استفاده میکنم اسلا اب رو کدر نمیکنه چیزی هم کف نمیمونه سریع حل میشه تو اب
    نمک تروپیک دونه های خیلی ریز و سفیدی داره
    ویرایش توسط wow2005dlta : 23rd October 2014 در ساعت 02:44 AM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9877
    به نظر شما این مرجان مرده? یک هفته س این شکلی مونده

صفحه 753 از 1093 نخستنخست ... 253653703734735736737738739740741742743744745746747748749750751752753754755756757758759760761762763764765766767768769770771772803853 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)