کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط mafton نمایش پست ها
    خودش دلره تلاش میکمه بره داخل اما هم بلد نیس هم میترسه بره پایین از رو سقف
    خدمتت عرض کردم هدایتش کن ! مجبورش کن بره !* اگه بالای قفس در داره باز کن ببین از اونجا میره توو یا نه !*

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14577
    اخه میترسه در بالا هم باز کردم اما نرفت
    هدایتش هم بکنم باز میترسه

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    یادم میاد هفته اول که کاسکو یکم رام شده بود در رو باز کردم اومد بالای قفس نشست
    همین مشکل شما رو داشتم
    کاسکوم تا 2 روز همونجا بالای قفس موند
    من همش حرص میخوردم اون کیف میکرد
    کاسکوی شما هم چون از توی قفس موندن خسته شده الان نمیره تو قفس
    چراغ رو خاموش کردی؟
    اگر خیلی اصرار داری بفرستیش تو قفس همون چراغ رو خاموش کنی و یه حوله دورو ورش بگیر با حوله بگیرش بزارش توی قفس

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    سلام اگر سقف قفس جدا میشه بنده توصیه میکنم در همون حالتی که کاسکو روی قفس نشسته سقف رو جدا کنید و به صورت بر عکس بزارید روی قفس در این حالت کاسکو به سرعت میره روی چوب نشیمن و بعد از اون سقف رو درست بزارید سر جاش
    این روش رو بارها و بارها بنده به دوستان توصیه کردم و انجام دادند و ممکنه کمی استرس به طوطی وارد بشه ولی بهترین روشیه که به تا الان تجربه کردم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14577
    سلام دوستان هیچ روشی جواب نداد با هزار مکافت از رو قفس پرید پایین قفس و بردم نزدیکش چراغ و خاموش کردم بازم رفت رو سر قفس به جای تو !! جالب اینجاست که به نظر خودم دلش میخواست بره تو قفس !!!! نمیدونم راه و بلد نبود حول شد ....
    خلاصه که اخر با روش هدایت باز از رو قفس پرید . ایندفه باز با روش هدایت رفت تو البته فقط یه غازر زد فکر نکنم استرسی بهش وارد شده باشه

اما حالا نمیدونم از این به بعد چکار کنم ؟!!
    دیگه باید مدام بیارمش بیرون یا نه ؟
    هنوز کامل دستی نیس و فقط از دست غذا میگیره سرش هم نمیزاره بخارونم
    اینم بگم خیلی دوسش دارم تا الان یه بار هم منو گاز نگرفته کسه دیگه هم گاز نگرفته

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    سلام دوستان هیچ روشی جواب نداد با هزار مکافت از رو قفس پرید پایین قفس و بردم نزدیکش چراغ و خاموش کردم بازم رفت رو سر قفس به جای تو !! جالب اینجاست که به نظر خودم دلش میخواست بره تو قفس !!!! نمیدونم راه و بلد نبود حول شد ....
    خلاصه که اخر با روش هدایت باز از رو قفس پرید . ایندفه باز با روش هدایت رفت تو البته فقط یه غازر زد فکر نکنم استرسی بهش وارد شده باشه

اما حالا نمیدونم از این به بعد چکار کنم ؟!!
    دیگه باید مدام بیارمش بیرون یا نه ؟
    هنوز کامل دستی نیس و فقط از دست غذا میگیره سرش هم نمیزاره بخارونم
    اینم بگم خیلی دوسش دارم تا الان یه بار هم منو گاز نگرفته کسه دیگه هم گاز نگرفته
    وقتی نمیزاره سرش رو ناز کنی پس هنوز 100درصد به شما اطمینان نداره
    فعلا یکم صبر کن تا بیشتر با شما اخت بشه بعدا بیارش بیرون
    استرس امشبش هم یادش میره خیالت راحت چیزیش نمیشه
    اما اگر هر دفعه بخوای بیاریش بیرون و بزور بفرستیش توی قفس اون موقع دیگه یا از قفس بیرون نمیاد یا دیگه تو قفس نمیره
    هرموقع با دست بهش خوراکی مورد علاقش رو میدی انگشتت رو به منقارش نزدیک کن و آروم نوازش کن و کم کم سر کاسکو رو نوازش کن
    اگر هم گازت گرفت نه عصبانی شو نه جیغ و داد کن خیلی آروم باید باشی

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14566
    با سلام به همه دوستان
    من یه چند روزی هست که دارم خوب با کاسکو کار میکنم برای حرف زدنش
    الان خیلی بیشتر میخونه ولی هنور نگفته سلام ولی بر عکس امروز صدای عروس هاندی رو در اورد در صورتی که عروس تو اتاق دیگه بود
    فقط من الان ۲ تا مشکل دارم
    ۱ بالای چشمش یکم ابی هست این معنی بیماری یا چیز دیگه داره یا نه عادی هستش ؟
    ۲ هنوز نتونستم به غیر تخمه و بادام زمینی و گردو چیز دیگه بدم بهش
    فقط تنها کاری که تونستم بکنم این بود که خودم تخمه رو شکستم و میوه شلیل رو برداشتم تو دستم فشار دادم بعد مغز تخمه رو درونش قرار دادم خوشش اومد خوردشون
    ولی خود میوه رو نمیخوره
    الان میشه بهم یاد بدین چطوری بهش میوه یا غذا های دیگه بدم ؟
    در بالای قفس که باز میکنم بعضی وقتا میاد بیرون بعد یکم بال میزنه و میره تو
    وقتی بال میزنه میره تو یکم اواز میخونه فک کنم خوشش بیاد
    رو دستم هم نمیاد ولی خوب از دستم غذا میگیره یعنی هر جا دستم بیارم میاد میگیره حتی مجبورش کردم بیاد پایین قفس از دستم بگیره و بره ولی خودش اومد
    فقط رو دست نمیاد
    پاهاش رو یکم لمس میکنم میاد دندون میگیره ولی من دستم رو نمیارم عقب . این کار خوب هستش یا نه
    با منقارش هم همین کارو میکنم یکم نازش میکنم ولی میخواد گاز بگیره نمیزارم بعضی وقت ها که دیگه گرفته

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط tatikiss نمایش پست ها
    با سلام به همه دوستان
    من یه چند روزی هست که دارم خوب با کاسکو کار میکنم برای حرف زدنش
    الان خیلی بیشتر میخونه ولی هنور نگفته سلام ولی بر عکس امروز صدای عروس هاندی رو در اورد در صورتی که عروس تو اتاق دیگه بود
    فقط من الان ۲ تا مشکل دارم
    ۱ بالای چشمش یکم ابی هست این معنی بیماری یا چیز دیگه داره یا نه عادی هستش ؟
    ۲ هنوز نتونستم به غیر تخمه و بادام زمینی و گردو چیز دیگه بدم بهش
    فقط تنها کاری که تونستم بکنم این بود که خودم تخمه رو شکستم و میوه شلیل رو برداشتم تو دستم فشار دادم بعد مغز تخمه رو درونش قرار دادم خوشش اومد خوردشون
    ولی خود میوه رو نمیخوره
    الان میشه بهم یاد بدین چطوری بهش میوه یا غذا های دیگه بدم ؟
    در بالای قفس که باز میکنم بعضی وقتا میاد بیرون بعد یکم بال میزنه و میره تو
    وقتی بال میزنه میره تو یکم اواز میخونه فک کنم خوشش بیاد
    رو دستم هم نمیاد ولی خوب از دستم غذا میگیره یعنی هر جا دستم بیارم میاد میگیره حتی مجبورش کردم بیاد پایین قفس از دستم بگیره و بره ولی خودش اومد
    فقط رو دست نمیاد
    پاهاش رو یکم لمس میکنم میاد دندون میگیره ولی من دستم رو نمیارم عقب . این کار خوب هستش یا نه
    با منقارش هم همین کارو میکنم یکم نازش میکنم ولی میخواد گاز بگیره نمیزارم بعضی وقت ها که دیگه گرفته
    در رابطه با چشم لطفا تصویر با کیفیت گذاشته بشه !
    در رابطه با میوه :: آیا به اون روشی که گفتم میوه هارو محکم بگیرید عمل کردید ؟ آیا از سیب شیرین شروع کردین ؟ اگر جواب نه هست که حتما امتحان کنید ! حتی شده غذای خودشو از جلوش بردارید بعد یکی تخمه بهش بدید یکی تیکه کوچیک سیب بعد یه تخمه ... بعد تعداد تخمه هارو کم کرده و اندازه تکه سیب هارو بزرگ تر بگیرید !
    اگر باز این روش جواب نداد ! مدتی ظرف غذارو از جلوش بردارید !*گرسنه که شد بهش اول سیب بدین ! اگه نگرفت یه تخمه بدین بعد دوباره سیب ! حواستون باشه هربار که سیب رو نمیگیره بهش تخمه ندین چون اینجوری عادت میکنه در صورت نگرفتن سیب تخمه میگیره و هیچوقت سیب رو نمیگیره !
    کاسکو ها مقابله کنند ه هستن یعنی شما اگه یه چیزی رو مدام جلوشون تکون بدی دلشون میخواد گازش بگیرن تا بدونن چی هست !*یه جورایی کنجکاو هستن و هر بار که گاز میگیرن تا اون جسم رو بگیرن اگه شما وسیله مورد نظر رو بهش ندین اون با زور و محک گاز گرفتن اونو میخواد از شما بگیره !*شما سیب رو (البته از تیکه های کوچک اول استفاده من ) جلوش تکون بده اگه اومد بگیره یکم ازش دور کن بذار کنجکاور بشه !* حتی به جای سیب از بلال هم میتونی استفاده کنی ! جفتشون برای شروع خوب هستن ! این کنجکاوی و مقاومت باعث میشه ! بین شما و کاسکو یه کش مکش ظاهری پیش بیاد بعد از مدتی میوه رو رها کنید تا بگیره !*اگر انداخت همون میوه رو بردارید و دوباره امتحان کنید !*اگه باز جواب نگرفت بگید !*

درابطه با مراحل رام کردن هم موقع گاز گرفتن دستتون رو عقب نکشید ! بهش بگید نه و کمی صبر کنید بعد دستتون رو بردراید یه باز به پاش نزدیک کنید !
    ترس شما برابر با سرگرمی برای کاسکو هست !
    گاز نمیگیره معمولا یه منقار کوچیک میگیره دستتون رو لمس کنه ! شما اقدامی نکینید ! به یکباره دست عقب نکشید !

میگن به کاسکو ها سوت نزنید چون علاقه به حرف زدنشون کم میشه !*من هم در منزل چند مرغ عشق داشتم ابتدا اما بعد از دوروز دیدم لاکی صدای اونا رو داره تقلید میکنه سریع فروختمشون تا بهونه دستش ندم ! اونم اون صدا هارو تقریبا فراموش کرده !
    حتی کاسکو من صدای مرغ مینا همسایه پایینی مارو درمیاره ! تو دیگه خودت تهشو بخون !!!
    ببخشید زیاد شد !*سوال های جامع جواب های جامع هم میطلبد دیگه !
    نکته آخر :: پرنده زیاد گرسنه نمونه !*حتی اکثر سعی بشه بدون گرسنگی انجام بشه ! اگه دیگه نشد گرسنگی رو امتحان کنید !
    با تشکر یاعلی

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14566
    اره امتحان کردم میوه رو تو دستم محکم بگیرم ولی هی تیکه میکنه میندازه اونور قبول نمیکنه اینجوری

با گرسنگی هم امتحان میکنم ببینم چی میشه

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط tatikiss نمایش پست ها
    اره امتحان کردم میوه رو تو دستم محکم بگیرم ولی هی تیکه میکنه میندازه اونور قبول نمیکنه اینجوریبا گرسنگی هم امتحان میکنم ببینم چی میشه
    وقتی طوطی رو از مرز رد میکنند چند روزی تو جعبه ها میمونند و تنها غذایی که بهشون میدن تخمست و چون چرب و از نظر طوطی ها خوشمزست با علاقه میخورند،برای این که تغییری در ش ایجاد کنید بهتره که تخمه و غذاهای چرب رو از جلوش بردارید و میوه و یا غذاهای مجاز دیگه رو قرار بدید تا از روی گرسنگی مجبور بشه غذاهای دیگه رو امتحان کنهالبته تخمه رو به یکباره قطع نکنید و هر روی درصدی از تخمه رو کم کنید تا جایی که روزی چند دانه تخمه براش بمونه،نگران گرسنه موندن طوطی هم نباشید هر طور باشه خودشو سیر میکنه

صفحه 620 از 1238 نخستنخست ... 1205205706016026036046056066076086096106116126136146156166176186196206216226236246256266276286296306316326336346356366376386396707201120 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)