صفحه 14 از 31 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 131 به 140 از 301
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    11153
    سلام
    دوست عزیز لطف میکنید بفرمایید چه نژادی از دیسکس ارزس سایز کردن و وقت گذاشتن داره؟!!
    چرا سایت اینطوری شده دفعه چهارمه پست میذارم

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط htc420 نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز لطف میکنید بفرمایید چه نژادی از دیسکس ارزس سایز کردن و وقت گذاشتن داره؟!!
    چرا سایت اینطوری شده دفعه چهارمه پست میذارم

سلام:
    دوست عزیز اینجا که تاپیک نژاد و سایز کردن دیسکس نیست.ببینید همه دیسکسهای یه زیبایی خاص خودشونو دارند از رد ترکیوز گرفته تا وایت باتر فلای و هکل و هر کسی سلیقه خاص خودشو داره ما نژادهای برتر دیسکس از نظر قیمتی و زیبایی بنظر بنده:هکل یا وایلد اصلی که اصلاً تو ایران نیست-اما تکثیر خود انسان و موجود:وایت باتری فلای،سوپر رد ملون،وایت فیس،گلدن آلبنو،پرال،گوست،لئوپارد رینگ،اسپاتدها و .....
    از نژادهایی که گفتم بجز رد ملون ها و لئوپارد(البته رینگ خیلی کم هست) بقیه بعلت ترشح کم موکوس و شرایط ویژه تخم ریزی هم گرانقیمت هستند و هم تکثیرش بسیار سخت قیمت دیسکسهایی که گفتم همه 2 اینچش بالای 50 الی 60 تومنه و یه گله 10 تائیش بین 600 تا 800 آب میخوره
    در خصوص دیسکس ماده همیشه تخم میریزه و دیسکس نر اسپرم می پاشه،یکی از راههای مطمئن اما نه کاملاً صد در صد بررسی و دیدن لوله تناسلی ماهی هست و ماهی ماده دارای لوله تناسلی بزرگتر و قطور تر و لوله تناسلی دیسکس نر تیزتره و دارای ضخامت کمتری هست.
    ضمناً بچه کشیدن از دیسکس یه مقوله است و رسیدگی به جفتها و بزرگ کردن بچه ها یه مقوله دیگه که نیاز به این داره که حداقل 15 تا 16 ساعت حواست به دیسکسها باشه،بگذریم هچ کردن آرتمیا،تعویضهای مکرر آب و .....شرایط نگهداری و مراقبت از جفتها و بچه ها در منزل کاری مشکل است.
    بنظرم سایز کردن راحت تره و دردسرش کمتر اما همچی به سلیقه شما بستگی داره!!!!!!

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    .دیسکس.طوطی
    شماره عضویت
    9074
    سلام
    این بی اشتها شدن جفتها تو تانک تکثیر طبیعیه تو تانک اصلی خوب میخورن ولی تو تانک تکثیر اینجوری میشن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    10375
    سلام من یه جفت دارم که تازه تخم ریزی کرده اند، امروز روز سوم بودش. آیا باید ماهی نر رو جدا کنم؟ چون امروز دیدم ماهی نر داره ماهی ماده رو میزنه.
    بطور معمول چقد زمان میبره تا تخم ها هچ بشه؟
    مرسی منتظر پاسخ دوستان هستم.

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi87gh نمایش پست ها
    سلام من یه جفت دارم که تازه تخم ریزی کرده اند، امروز روز سوم بودش. آیا باید ماهی نر رو جدا کنم؟ چون امروز دیدم ماهی نر داره ماهی ماده رو میزنه.
    بطور معمول چقد زمان میبره تا تخم ها هچ بشه؟
    مرسی منتظر پاسخ دوستان هستم.
    سلام:
    دوست عزیز برای چندمین بار هست که تخم کردن؟اگه برای اولین بار هست که جفت خوردن ،معمولاً پس از 4 تا 5 بار طول میکشه تا تخمها هچ بشن-معمولاً نر در شرایط استرس زا ماهی نر،ماده رو میزنه.زیاد اطراف تانک رفت و آمد نشه و تا می تونید از حرکات ناگهانی و رفت آمد غربیه ها اطراف تانک تکثیر بپرهیزید.سه طرف تانک رو با رنگ سفید یا پوستر بپوشانید.ماهی نر را فعلاً جدا نکنید-اگر تخمها هچ شدن یا تخمها رو خورد باید ماهی نر اونم تحت شرایط خاصی از جفت ماده جدا بشه
    معمولاً 48 ساعت

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    10375
    مرسی از پاسخ شما
    بله اولین بار هستش که جفت خوردن. تخم ها دیشب هچ شدن. حدود 30 تا. نر ماهی ماده رو زده بودش و من مجبور شدم جداش کنم. البته تو همون تانک با یه شیشه حایل جداشون کردم. راستی کف اکواریوم شن داره. مشکلی ایجاد نمیکنه که؟
    الان باید چه نکاتی رو رعایت کنم. ممنون

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi87gh نمایش پست ها
    مرسی از پاسخ شما
    بله اولین بار هستش که جفت خوردن. تخم ها دیشب هچ شدن. حدود 30 تا. نر ماهی ماده رو زده بودش و من مجبور شدم جداش کنم. البته تو همون تانک با یه شیشه حایل جداشون کردم. راستی کف اکواریوم شن داره. مشکلی ایجاد نمیکنه که؟
    الان باید چه نکاتی رو رعایت کنم. ممنون
    سلام :
    راستش کف تانک تکثیر که نباید شن می ریختید برای مرتبه بعدی این مورد هم رعایت کنید.تا زمان شنای آزادانه لاروها می بایست شرایط آب را بصورت بسیار مناسب نگه دارید برای اطلاعات بیشتر تاپیکهای تکثیر و بخش http://www.parsipet.ir/thread12489.html رو مطالعه فرمائید.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    .دیسکس.طوطی
    شماره عضویت
    9074
    سلام
    امروز روز دوم هچ شدن بچهاست و tdsاب 60 این مقدار خوبه و یه سوال از کی شروع به بالا بردن tds اب کنم پیشاپیش ممنون

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi96 نمایش پست ها
    سلام
    امروز روز دوم هچ شدن بچهاست و tdsاب 60 این مقدار خوبه و یه سوال از کی شروع به بالا بردن tds اب کنم پیشاپیش ممنون
    دوست عزیز سلام:
    اصلاً نیازی نیست TDS رو چک کنید!!!!!!!برای اطلاعات مناسب از پارامترهای آب به تاپیک http://www.parsipet.ir/thread11563-6.html#post100520 رو ملاحظه کنید و زمانیکه بچه ها تونستند خودشان به تنهایی غذا بخورند شما می توانید ph آب رو هر روز به اندازه 0.1 یا ماکزیمم 0.5 درجه افزایش دهید(جهت جلوگیری از شوک ph) تا زمانیکه ph مطابق با آب لوله کشی گردد

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    .دیسکس.طوطی
    شماره عضویت
    9074
    سلام
    ممنون ارش جان چون تو یکی از تاپیکها خوندم به مرور tdsاب به100 برسونین پرسیدم.پس شما میفرمایید فعلا با همین اب دستگاه ro سیفون داشته باشم؟ممنون

صفحه 14 از 31 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)