صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 27
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    لاکپشت
    شماره عضویت
    21821
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    همين نمونه ( LED) خوبه وقتي موجود نيست. اگر تونستيد 50وات تهيه كنيد ، درغير اينصورت با كم و زياد كردن فاصله ، طوري كه در اثر اتصال يا تركيدن باعث برق گرفتگي ، سوختن و خطري براي لاكپشت نشه ، دما رو تنظيم كنيد. از دو هالوژن وات پايين هم كه جمعا دماي ٣٢ رو فراهم كنه ميشه استفاده كرد . حتما ترانس هم تهيه كنيد براي ايمني بيشتر.
    سلام
    بابت راهنمایی خیلی ممنونم ،

لامپ هالوژن 50 وات پیدا کردم و با فاصله 25 سانتی متری تونستم دما محیط خشکی رو به 32 درجه برسونم
    یه شیشه هم جلو این لامپ گذاشتم که اگر ترکید ، به لاکپشتم صدمه نزنه.

میخواستم بدونم از لامپ UV که برای تست پول استفاده میشه ، میتونم بجای لامپ UVB که شما گفتین استفاده کنم ؟
    این لامپ که اینجا هست و برای تست پوله ، رنگ بنفش هست ، (عکس پیوست شد)
    این لامپ هم مث لامپ UVB هست ولی بنظرم فرکانسش فرق میکنه ...

غذا های که گفتین هفته ای چند بار بدم خوبه ؟
    منظورم اینه ، مثلا ماهی در هفته چند بار بدم بخوره

ماهی ، کاهو و پلت بهش میدم ، راحت میخوره ، مابقی دارم تست میکنم

میگو خشک گیرم نیومد ، میتونم میگو رو مث ماهی تازه بدون نمک (خام) بهش بدم بخوره ؟
    یا میگو رو اول خشکش کنم ؟

جدیدا لاکپشت خیلی میاد خشکی و میخوابه ، حدود 10 ساعت یا بیشتر ...
    مشکلی نداره خواب زیاد ؟؟

مشخصات فنی لامپ UV (تست پول)

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام ، خواهش ميكنم

ميتونيد uv بزاريد ولي سعي كنيد uvb تهيه كنيد از هر نظر مناسبتره . Uv كه هزينه بيشتري داره !

اگر لاكپشتتون جوان و زير يكسال هست به غذاهاي پروتيئني بيشتر نياز داره . اينكه چند بار در هفته داده بشه مشخص نشده ، ولي چون چربي گوشت ( مثل گوشت قرمز ) بالاست ، از يكي دو بار در هفته بيشتر نشه . گوشت سفيد و أمثال اون رو ميتونيد روزانه يا يكروز درميان بديد . براي لاكپشتهاي بالاي يكسال ، مصرف غذاهاي پروتئيني كمتر و ميوه و سبزيجات بيشتره . يعني يكروز درميان از پلتهاي مخصوص و غذاهاي گياهي بايد بخورن . بعضي گوشتها مثل مرغ هم پخته مصرف بشه بهتره كه مبتلا به سالمونلا نشه . برنامه غذايي مرتبي در نظر بگيريد كه انواع غذا و سبزي ،لحاظ شده باشه . نه بيش از حد پروتئين مصرف بشه نه با كمبود روبرو بشه .

ميزان غذاي روزانه در لاكپشتها، روزي دو بار به اندازه سر لاكپشت هست . ( بدون در نظر گرفتن گردن)

ميگو رو به همون شكلي كه هست ميتونه مصرف كنه . چون از غذاهاي گوش قرمز ، ميگوي اب شوره . ميگوي خشك ، جزو غذاهاي تجاري محسوب ميشه كه اول بايد يه مقدار در اب گرم گذاشت تا نرم بشه .

اگر اشتها و فعاليتش خوبه و از وقتي كه لامپ ها رو اضافه كرديد ، خوابش طولاني تر شده مشكلي نيست . تازه به روال طبيعي زندگي برگشته . چون مقابل افتاب هم به همين صورت ميخوابن . ولي غير ازين اگر هست نگران كنندست .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    لاکپشت
    شماره عضویت
    21821
    سلام ، خواهش ميكنم

ميتونيد uv بزاريد ولي سعي كنيد uvb تهيه كنيد از هر نظر مناسبتره . Uv كه هزينه بيشتري داره !

اگر لاكپشتتون جوان و زير يكسال هست به غذاهاي پروتيئني بيشتر نياز داره . اينكه چند بار در هفته داده بشه مشخص نشده ، ولي چون چربي گوشت ( مثل گوشت قرمز ) بالاست ، از يكي دو بار در هفته بيشتر نشه . گوشت سفيد و أمثال اون رو ميتونيد روزانه يا يكروز درميان بديد . براي لاكپشتهاي بالاي يكسال ، مصرف غذاهاي پروتئيني كمتر و ميوه و سبزيجات بيشتره . يعني يكروز درميان از پلتهاي مخصوص و غذاهاي گياهي بايد بخورن . بعضي گوشتها مثل مرغ هم پخته مصرف بشه بهتره كه مبتلا به سالمونلا نشه . برنامه غذايي مرتبي در نظر بگيريد كه انواع غذا و سبزي ،لحاظ شده باشه . نه بيش از حد پروتئين مصرف بشه نه با كمبود روبرو بشه .

ميزان غذاي روزانه در لاكپشتها، روزي دو بار به اندازه سر لاكپشت هست . ( بدون در نظر گرفتن گردن)

ميگو رو به همون شكلي كه هست ميتونه مصرف كنه . چون از غذاهاي گوش قرمز ، ميگوي اب شوره . ميگوي خشك ، جزو غذاهاي تجاري محسوب ميشه كه اول بايد يه مقدار در اب گرم گذاشت تا نرم بشه .

اگر اشتها و فعاليتش خوبه و از وقتي كه لامپ ها رو اضافه كرديد ، خوابش طولاني تر شده مشكلي نيست . تازه به روال طبيعي زندگي برگشته . چون مقابل افتاب هم به همين صورت ميخوابن . ولي غير ازين اگر هست نگران كنندست .

خیلی ممنون از راهنمایی

لامپ UVB اینجا نیست و قیمتش بالاست ! ، لامپ این دستگاه تست پول ، 6000 تومان هست ،
    پس رنگ لامپ مهم نیست ؟
    چند تا نصب کنم ؟
    با چه فاصله ای از بالا سرش نصب کنم ؟
    چند ساعت روشن بزارم ؟
    محافظ برای لامپ UV میخواد ؟

سن لاکپشت رو نمیدونم ولی از عید همین سال خریدم ،
    چطوری میتونم بفهمم چند سالشه یا نر یا ماده هست ؟
    البته بنظرم نر باشه ، چون دم بلند و ناخاش بلندتره میشه (قبلا عکس بالا فرستادم )

گوشت قرمز تا حالا بهش ندادم ، ولی چشم ، هفته ای 2 بار بهش میدم
    ببخشید ، تمام ماهی ها گوشت قرمز هستن یا سفید ؟
    یا نوع خاصی فقط گوشت قرمزه ؟
    چون گوشت گوسفند ، گاو ، شتر ... میدونم قرمز هستن ، ولی در مورد ماهی ها تحقیقی نداشتم و دقیقا نمیدونم کدوم ماهی ها گوشت قرمز هستن !

چشم ، یه برنامه غذایی مرتب واسش مینویسم ،

غذا هم دقت میکنم خوب و مرتب بهش برسونم و زیاد بهش غذا نمیدم

میگو رو از بازار میگیرم و یکم میزارمش تو آب گرم بعد بهش میدم

اشتهاش عالیه ، هیچ وقت برای خوردن غذاهاش مکث نمیکنه

فعالیتش خوبه ، خیلی شیطونه ، بعضی وقت ها از تراریوم میارمش بیرون و میزارمش رو میز قدم میزنه و با سرعت خوب فرار میکنه

دقیقا از دیروز که لامپ هالوژن رو راه اندازی کردم ، بیشتر میاد خشکی میخوابه
    قبلا هم زیاد میومد خشکی ولی نور نبود ، ولی همیشه خواب بود

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط motorola30 نمایش پست ها
    خیلی ممنون از راهنمایی

لامپ UVB اینجا نیست و قیمتش بالاست ! ، لامپ این دستگاه تست پول ، 6000 تومان هست ،
    پس رنگ لامپ مهم نیست ؟
    چند تا نصب کنم ؟
    با چه فاصله ای از بالا سرش نصب کنم ؟
    چند ساعت روشن بزارم ؟
    محافظ برای لامپ UV میخواد ؟

سن لاکپشت رو نمیدونم ولی از عید همین سال خریدم ،
    چطوری میتونم بفهمم چند سالشه یا نر یا ماده هست ؟
    البته بنظرم نر باشه ، چون دم بلند و ناخاش بلندتره میشه (قبلا عکس بالا فرستادم )

گوشت قرمز تا حالا بهش ندادم ، ولی چشم ، هفته ای 2 بار بهش میدم
    ببخشید ، تمام ماهی ها گوشت قرمز هستن یا سفید ؟
    یا نوع خاصی فقط گوشت قرمزه ؟
    چون گوشت گوسفند ، گاو ، شتر ... میدونم قرمز هستن ، ولی در مورد ماهی ها تحقیقی نداشتم و دقیقا نمیدونم کدوم ماهی ها گوشت قرمز هستن !

چشم ، یه برنامه غذایی مرتب واسش مینویسم ،

غذا هم دقت میکنم خوب و مرتب بهش برسونم و زیاد بهش غذا نمیدم

میگو رو از بازار میگیرم و یکم میزارمش تو آب گرم بعد بهش میدم

اشتهاش عالیه ، هیچ وقت برای خوردن غذاهاش مکث نمیکنه

فعالیتش خوبه ، خیلی شیطونه ، بعضی وقت ها از تراریوم میارمش بیرون و میزارمش رو میز قدم میزنه و با سرعت خوب فرار میکنه

دقیقا از دیروز که لامپ هالوژن رو راه اندازی کردم ، بیشتر میاد خشکی میخوابه
    قبلا هم زیاد میومد خشکی ولی نور نبود ، ولی همیشه خواب بود
    ماشالا ، اينهمه سوال؟!!
    خيلي سخت گرفتيد ، نزديك يكماه طول كشيد . متخصص اگزوتيك نيستم ، باور كنيد جواب خيلي از سوالات شما رو نميدونم .

كم دقت هم هستيد پستهاي اول عرض كرده بودم اگر uvb موجود نبود ، از فلورسنت مهتابي كه براي نصب زير كابينت كاربرد داره استفاده كنيد( بدون قاب ) . شايد t5 ١٤يا ٢١وات مناسب باشه. فاصله هم ٣٠-٣٢ سانت . شش ماه يكبار هم تعويض بشه شبها خاموش بشه .

فكر كردم نتونستيد اونو تهيه كنيد و به جاش uv خريديد. Uv با طيف رنگي كه داره مناسب نيست. نديدم جايي استفاده بشه . زير كابينتي ميزارن . پس uv در كل منتفي شد.

براي تعيين جنسيت و سن تحقيق كنيد اطلاعي ندارم. احتمالا از روي دم ، جنسيت و طول لاك ،وسنش تعيين ميشه.

گوشت مرغ و ماهي جزو گوشت سفيد و بي ضرره ديگه ، فكر نكنم ماهي گوشت قرمز هم باشه . منظورم گوشت گاو بود ( كه از غذاهاي نامناسبه براي لاكپشت ولي بعضيها استفاده ميكنن ، گوشت شتر و اينچيزا نديد )

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    لاکپشت
    شماره عضویت
    21821
    ماشالا ، اينهمه سوال؟!!
    خيلي سخت گرفتيد ، نزديك يكماه طول كشيد . متخصص اگزوتيك نيستم ، باور كنيد جواب خيلي از سوالات شما رو نميدونم .

كم دقت هم هستيد پستهاي اول عرض كرده بودم اگر uvb موجود نبود ، از فلورسنت مهتابي كه براي نصب زير كابينت كاربرد داره استفاده كنيد( بدون قاب ) . شايد t5 ١٤يا ٢١وات مناسب باشه. فاصله هم ٣٠-٣٢ سانت . شش ماه يكبار هم تعويض بشه شبها خاموش بشه .

فكر كردم نتونستيد اونو تهيه كنيد و به جاش uv خريديد. Uv با طيف رنگي كه داره مناسب نيست. نديدم جايي استفاده بشه . زير كابينتي ميزارن . پس uv در كل منتفي شد.

براي تعيين جنسيت و سن تحقيق كنيد اطلاعي ندارم. احتمالا از روي دم ، جنسيت و طول لاك ،وسنش تعيين ميشه.

گوشت مرغ و ماهي جزو گوشت سفيد و بي ضرره ديگه ، فكر نكنم ماهي گوشت قرمز هم باشه . منظورم گوشت گاو بود ( كه از غذاهاي نامناسبه براي لاكپشت ولي بعضيها استفاده ميكنن ، گوشت شتر و اينچيزا نديد )

بازم شرمنده که این همه سوال پرسیدم ،
    تجربه ای در نگهداری لاکپشت ندارم ، ببخشید
    میخوام تا جایی که میتونم درست ازش مراقبت کنم ، دوس ندارم مشکلی برای لاکپشت پیش بیاد
    معذرت خواهی میکنم ، زیادی پرسیدم

سوال آخر که برمیگرده به موضوع اصلی
    حال لاکپشتم بهتر شده و لاک به رنگ طبیعی برگشته
    نیازی هست پماد سيلورسولفاديازين که معرفی کردین حداقل هفته ای یکبار برای جلوگیری از قاچ بزنم ؟

بازم شرمنده بابت سوالات زیاد

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    بازم شرمنده که این همه سوال پرسیدم ،
    تجربه ای در نگهداری لاکپشت ندارم ، ببخشید
    میخوام تا جایی که میتونم درست ازش مراقبت کنم ، دوس ندارم مشکلی برای لاکپشت پیش بیاد
    معذرت خواهی میکنم ، زیادی پرسیدم

سوال آخر که برمیگرده به موضوع اصلی
    حال لاکپشتم بهتر شده و لاک به رنگ طبیعی برگشته
    نیازی هست پماد سيلورسولفاديازين که معرفی کردین حداقل هفته ای یکبار برای جلوگیری از قاچ بزنم ؟

بازم شرمنده بابت سوالات زیاد
    خواهش ميكنم دوست من . مزاح كردم . راحت باشيد . منظورم اين بود كه بيش از حد ، حساس نباشيد
    تا زماني كه قارچ ايجاد نشده ، نبايد از ضد قارچها استفاده كرد . هم به لاك و بدنش اسيب ميزنه هم ممكنه ديگه به درمان جواب نده .
    همينكه بهداشت و دماي اب و خشكي رعايت بشه و تغذيه مناسبي هم داشته باشه كفايت ميكنه.

براي اطمينان ، هر دو ماه يك مرتبه با اب نمك رقيق و مسواك نرم ، لاكشو تميز كنيد .

محلول يا پودرهاي ضدعفوني كنند ويژه تراريوم هست مثلdisinfector يا desinfekt كه اولي براي ضدعفوني اب و دومي براي ضدعفوني محيط و وسايل به درد ميخوره . گاهي ميتونيد استفاده كنيد . پت شاپهادارن . فقط موقع استفاده نبايد لاكپشت توي اون محيط باشه ..

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    لاکپشت
    شماره عضویت
    21821
    سلام

ببخشید که مجدد سوال میپرسم ،

دوباره لاک ، لاکپشتم داره سفید میشه ( البته 2 تیکه خیلی کوچک امروز مشاهده کردم )
    واقعا دیگه نمیدونم چطوری ازش نگهداری کنم ،
    انقدر که من به لاکپشتم رسیدگی میکنم ، به خودم نمیرسم !

تویه شهر ما هیچی نیست ، نه لامپ ، نه ویتامین و هرچی که تا حالا گفتین از راه دور برای لاکپشتم خریدم و راه اندازی کردم.

از دیروز که متوجه شدم لاکش داره سفید میشه مث قبل ، هر 12 ساعت آب عوض میکنم

دوست ندارم تویه دست من بمیره ، خیلی نگرانم کرده ،
    همزمان با پسر عمو م خریدم ، ولی لاکپشت اون سالمه و مث من ازش نگهداری نمیکنه

فکرم نکنم با آب دریا سازگار باشه این لاکپشت که تویه دریای جنوب رها کنم
    باید چیکار کنم ؟

لاکپشتم رو وزن بگیرم که از دامپزشکی ویتامین بگیرم ؟ چون تویه پست های قبلی گفتین اگر وزنش داشته باشم میتونم برای لاکپشتم ویتامین بگیرم

یه برنامه غذایی برای لاکپشت نوشتم ، خصوصی واستون فرستادم ،

ممنون

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام

ببخشید که مجدد سوال میپرسم ،

دوباره لاک ، لاکپشتم داره سفید میشه ( البته 2 تیکه خیلی کوچک امروز مشاهده کردم )
    واقعا دیگه نمیدونم چطوری ازش نگهداری کنم ،
    انقدر که من به لاکپشتم رسیدگی میکنم ، به خودم نمیرسم !

تویه شهر ما هیچی نیست ، نه لامپ ، نه ویتامین و هرچی که تا حالا گفتین از راه دور برای لاکپشتم خریدم و راه اندازی کردم.

از دیروز که متوجه شدم لاکش داره سفید میشه مث قبل ، هر 12 ساعت آب عوض میکنم

دوست ندارم تویه دست من بمیره ، خیلی نگرانم کرده ،
    همزمان با پسر عمو م خریدم ، ولی لاکپشت اون سالمه و مث من ازش نگهداری نمیکنه

فکرم نکنم با آب دریا سازگار باشه این لاکپشت که تویه دریای جنوب رها کنم
    باید چیکار کنم ؟

لاکپشتم رو وزن بگیرم که از دامپزشکی ویتامین بگیرم ؟ چون تویه پست های قبلی گفتین اگر وزنش داشته باشم میتونم برای لاکپشتم ویتامین بگیرم

یه برنامه غذایی برای لاکپشت نوشتم ، خصوصی واستون فرستادم ،

ممنون
    سلام ، خواهش ميكنم
    چرا باز مريض شده ؟ چند وقته ازش نگهداري ميكنيد ؟ اگر از سيستم تصفيه خانگي استفاده نكنيد ، آب شهري قابل استفاده نيست ؟ پيشنهادم اينه كه يه مدت از اب غير تصفيه استفاده كنيد ( يعني از فيلتر عبور نكنه) ولي با رعايت اصولي كه براي تعويض اب ، در نظر گرفته ميشه.
    تراريومو عوض نكرديد؟

به هيچ وجه به رهاسازيش فكر نكنيد . اصلا اخلاقي نيست به جاي درمان رها بشه . از طرفي وجود گوش قرمزها ، گونه هاي ديگه مثل لاكپشت بركه اي رو به خطر ميندازه . انتقال بيماري هم كه جاي خودش.

براي تقويتش ، ويتامين مخصوص براشون هست مثل ويتامينار ، كه ٣گرمشو (حدودا نصف كمتر قاشق چايخوري) داخل يك ليوان اب حل كنيد و اون رو به نيم ليتر اب تراريوم كه لاكپشت در اون قرار داره اضافه كنيد ، دو بار در هر هفته . ( اگر حجم اب در اون حد هست )

پماد رو دوباره شروع كنيد . پاسخ خصوصيتون هم فرستادم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    لاکپشت
    شماره عضویت
    21821
    سلام ، خواهش ميكنم
    چرا باز مريض شده ؟ چند وقته ازش نگهداري ميكنيد ؟ اگر از سيستم تصفيه خانگي استفاده نكنيد ، آب شهري قابل استفاده نيست ؟ پيشنهادم اينه كه يه مدت از اب غير تصفيه استفاده كنيد ( يعني از فيلتر عبور نكنه) ولي با رعايت اصولي كه براي تعويض اب ، در نظر گرفته ميشه.
    تراريومو عوض نكرديد؟

به هيچ وجه به رهاسازيش فكر نكنيد . اصلا اخلاقي نيست به جاي درمان رها بشه . از طرفي وجود گوش قرمزها ، گونه هاي ديگه مثل لاكپشت بركه اي رو به خطر ميندازه . انتقال بيماري هم كه جاي خودش.

براي تقويتش ، ويتامين مخصوص براشون هست مثل ويتامينار ، كه ٣گرمشو (حدودا نصف كمتر قاشق چايخوري) داخل يك ليوان اب حل كنيد و اون رو به نيم ليتر اب تراريوم كه لاكپشت در اون قرار داره اضافه كنيد ، دو بار در هر هفته . ( اگر حجم اب در اون حد هست )

پماد رو دوباره شروع كنيد . پاسخ خصوصيتون هم فرستادم
    سلام
    ممنون بابت پاسخگویی

نمیدونم چرا دوباره اینطوری شده ...
    الان 3 ماهه که این لاکپشت رو خریدم ،
    برای آب خوردن خونه از آب تصویه 5 مرحله استفاده میکنیم ، متواسفانه آب شهری قابل خوردن نیست ... ( الان با T.D.S آب شهری رو اندازه گرفتم رویه 500 بود )
    باشه ، ولی هر 12 ساعت خوبه آب رو عوض کنم ؟ (التبه 48 میزارم کلر گرفته بشه)

تراتریوم قبلی هست که عکسش تویه پست اول هست ، نه تعویض نکردم ، ولی هر روز خیلی تمیز میشورم
    بعد تا جایی کامل لاکپشت بره زیر آب ، آب تویه تراریوم میریزم ، ( تقریبا میشه گفت 3 تا لیوان آب میریزم تویه تراریوم ) بعدم میزارمش کنار پنجره ، و لامپ هالوژن از صبح تا شب روشنه ، بیشتر زمانی روشنه که تویه خشکی خوابه

بخدا دوس ندارم رهاش کنم ، اول خواستم حالش خوب شه ، بعد ببرم از جایی که خریدم تحویل بدم ، ولی اول سوال گرفتم که راهش کنم چی میشه همین
    اگر دوستش نداشتم تا الان زنده نبود ، خانوادم شاکی شدن که چرا این همه به لاکپشت میرسی ولی به خودم نمیرسم
    چشم رها نمیکنم ، من خیلی دوستش دارم ، 3 ماه هست دارم ازش نگهداری میکنم ، تا خوب نشده بیخیالش نمیشم

این ويتامينار تویه دامپزشکی هست ؟
    نمیخواد وزن لاکپشت رو بفرستم ؟

چشم ، پماد رو شروع میکنم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام
    ممنون بابت پاسخگویی

نمیدونم چرا دوباره اینطوری شده ...
    الان 3 ماهه که این لاکپشت رو خریدم ،
    برای آب خوردن خونه از آب تصویه 5 مرحله استفاده میکنیم ، متواسفانه آب شهری قابل خوردن نیست ... ( الان با T.D.S آب شهری رو اندازه گرفتم رویه 500 بود )
    باشه ، ولی هر 12 ساعت خوبه آب رو عوض کنم ؟ (التبه 48 میزارم کلر گرفته بشه)

تراتریوم قبلی هست که عکسش تویه پست اول هست ، نه تعویض نکردم ، ولی هر روز خیلی تمیز میشورم
    بعد تا جایی کامل لاکپشت بره زیر آب ، آب تویه تراریوم میریزم ، ( تقریبا میشه گفت 3 تا لیوان آب میریزم تویه تراریوم ) بعدم میزارمش کنار پنجره ، و لامپ هالوژن از صبح تا شب روشنه ، بیشتر زمانی روشنه که تویه خشکی خوابه

بخدا دوس ندارم رهاش کنم ، اول خواستم حالش خوب شه ، بعد ببرم از جایی که خریدم تحویل بدم ، ولی اول سوال گرفتم که راهش کنم چی میشه همین
    اگر دوستش نداشتم تا الان زنده نبود ، خانوادم شاکی شدن که چرا این همه به لاکپشت میرسی ولی به خودم نمیرسم
    چشم رها نمیکنم ، من خیلی دوستش دارم ، 3 ماه هست دارم ازش نگهداری میکنم ، تا خوب نشده بیخیالش نمیشم

این ويتامينار تویه دامپزشکی هست ؟
    نمیخواد وزن لاکپشت رو بفرستم ؟

چشم ، پماد رو شروع میکنم
    خواهش ميكنم

خواستم بگم اگر تعويضش كرديد و بزرگتر شده ، دستگاه فيلتر بزاريد .
    ويتامينار پت شاپ داره ، فروش اينترنتي هم هست . براي اين ويتامين به وزن لاكپشت نيازي نيست . ٣گرم از مكمل در نيم ليتر اب حل بشه .

قبل از اينكه پماد رو شروع كنيد ، ٢-٣بار در روز ، دهانشويه كلرهگزيدين 0.2 درصد با گوش پاك كن روي نقاط قارچي بزنيد و بزاريد خشك بشه . اگه تاثيري نداشت ، پماد رو شروع كنيد

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)