کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad 222 نمایش پست ها
    سلام
    کاسکوی چشم دودی که درون مغازه هست و وقتی برای اینکه بری از نزدیک نگاهش بکنی میره کف قفس و مواظبت هست که تا ازش فاصله نگیری روی چوب نیاد دلیلش چیه؟و این نشون میده که باهوشه یا ترسو؟خریدنش خوب هست یا نه؟(البته از نظر سلامتی و پرها سالم هستش)
    سلام
    این رفتاری که میگید نشانه ترس هست اگر سایر نشانه های سلامتی را داره ( که خانم هانی هم بهش اشاره کردند) مشکلی نداره

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad 222 نمایش پست ها
    سلام
    امروز رفتم پرنده فروشی یکی از دوستان و از میان چند کاسکو به 3 عدد رسیدم که امشب میخام برم و یکی از اونها را بیارم.هر 3 سلامت هستند و همشون چشم دودی(چشم دودی سیرتر هست یا چشم طوسی؟)
    از لحاظ پر هم همشون پرهای صافی دارند یکی از اونها رنگ پر سیرتری داره و یکی هم نقره ای هس و از همه روشنتر.فکر میکنم اون پر رنگ تره انتخاب بهتری باشه چون اولا حواسش کاملا به دور و بر خودش هست و وقتی رفتم روی صندلی تا از نزدیک نگاهش کنم حالا به جز غار زدن رفت کف قفس و وقتی من پایین اومدم بازم یواشکی سرک میکشید که وقتی من دور شدم دوباره بیاد روی چوب.(این عادات میتونه خوب باشه؟)
    یکی دیگه هم که غار نمیزنه این یکی را آوردم پایین غار نزد و شروع کرد به قفس نوردی.
    مورد اولی در طول مدتی که من اونجا بودم صذاش در نیامد ولی دو مورد دیگه سوت میزدند و با خودشون تقلید صدا میکردند البته برعکس اولی که اصلا چرت هم نزد دومی و سومی چرت هم زددند.یه یک ساعتی پیششون بودم.
    اگر نکته ای به نظرتون میرسه بفرمایید واگرنه الهی به امید تو میرم یکیشون را میارم.
    ممنون
    این نشانه ها طبیعی است هر طوطی یه اخلاق داره دیگه ... شما الان یک مدتی است که دارید در موردشون تحقیق می کنید با این نشانه ها که میگید مشکل خاصی ظاهرا وجود نداره و به نظر میاد که شما تمام نشانه های ظاهری را کنترل کردید دیگه دل به دریا بزنید و یکی را انتخاب کنید اگر هم خدای ناکرده مشکلی پیش بیاد( که نمیاد) دیگه شما مقصر نیستی ...
    امیدوارم که یک طوطی خوب برای خودتون پیدا کنید :smile (91):

کاربر موثر

شماره عضویت
    3634
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام

دوست عزیز وقتی جوجه کاسکو میخرید حد اقل 6 ماه براش وقت بزارید کنار....
    در ضمن یک سوال دارم
    آیا در تمام این 3 ماه شما هیچ حرکتی که منجر به ناراحتی و عصبانیت کاسکتون بشه انجام ندادید؟
    آیا هیچ وقت سعی نکردید با دست بگیریدش؟یه با زور به سرش و بدنش دست بزنید؟

با تشکر
    آژیده
    نه هیچ حرکتی نکردم که عصبانی بشه فقط 2 بار بردمش حمام از بس خودشو میخاروند
    با دستم نگرفتمش به سر و بدنشم دست نزدم
    جوجه هم نیستا دور چشماش کمی سفیدی هست
    راستی میشه کنارش رادیو روشن کرد صبح مثلا ساعت 7 صبح تا 9

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    3766
    سلام دوستان خوب هستید .طوطیم بعد از سرما خوردگی واین مشکلاتی که براش پیش امد الان 1 مقدار بهتر شده.ولی گهگاهی چشم چپشو میبنده .ولی نه متورم شده نه ترشح داره.دارو هاشم از اون پودر زردا فکر کنم تترا ساکلین با پمادش برای دور بینی بوده.به نظر شما استاد عزیز چه راهی برم که حالش هم بهتر شه .ممنونم از راهنماییهاتون مرسسسسسسسسسسسسسسسسی

کاربر موثر

شماره عضویت
    229
    دوستان عزیز سلام
    اگر امکان دارد نکاتی را درخصوص اجتماعی بودن و خجالتی نبودن کاسکوها را توضیح دهید . و اینکه چرا بعضی از کاسکوها خیلی ساکت هستند چکار کنیم تا کاسکویی شیطان و شاداب داشته باشیم . کاسکوی من زیادی مظلوم و ساکت است .

کاربر ساده

شماره عضویت
    4024
    سلام
    من طبق کلیپی که گذاشته بودین واسه رو دست آوردن الان بیش از1هفته ونیمه دارم باکاسکوم کارمیکنم؛با این همه تمرین کاسکوم با چوب کوچیکه میخواد بازی کنه وبگیرتش و بلدنیس که گرفتنش جایزه داره؛پاشوبه هیچ عنوان رو چوب بزرگه نمیذاره چه برسه به دست. تمرینش هم روقفسه. راحت واسه جایزه میادجلو اما به چوب بزرگه که میرسه 1قدم هم ورنمیداره من این چندوقته هم اززبون فلج شدم هم ازدست؛وضع حرف زدنشم محدوده به سوت هاش؛یادگرفته که حرف که باهاش میزنم 1سوت بزنه(80% موارد باجایزه س و گاهی بی جایزه هم سوت میزنه)کم پیش میادسوته شبیه باشه به کلمه ی عسل که مداوم بهش میگم؛شایدکلمه ش سخته؛مثلا گاهی وسط تمرین حرف زدن بهش بگم بیا؛عین آن بیارو باسوت درمیاره؛میترسم کلمه رو عوض کنم آخه بازاین همه رو از اول ؟!

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    سلام. امروز مقاله هایی رو مطالعه کردم از یک دامپزشک که با گفته های یک دامپزشک دیگه مغایرت داشت.
    در مورد میوه هایی که می شه به طوطی داد .
    آیا گوجه سبز در دسته ی میوه های ممنوعه برای طوطی قرار داره ؟
    و یا این که بعضی طوطی ها می تونند استفاده کنند از گوجه سبز و بعضی دیگر نمی تونند ؟
    من از دامپزشکی شنیدم که میوه های ترش برای طوطی ها ممنوع هستند . و در مقاله ای از دامپزشک دیگه ای دیدم که می شه به طوطی گوجه سبز داد به جز هسته ی اون ؟؟ حالا کدوم یکی درست هست . به هر حال گوجه سبز میوه ای ترش هستش .

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali67 نمایش پست ها
    نه هیچ حرکتی نکردم که عصبانی بشه فقط 2 بار بردمش حمام از بس خودشو میخاروند
    با دستم نگرفتمش به سر و بدنشم دست نزدم
    جوجه هم نیستا دور چشماش کمی سفیدی هست
    راستی میشه کنارش رادیو روشن کرد صبح مثلا ساعت 7 صبح تا 9
    سلام .به این سوالا جواب بده .می تونی قبلش امتحان کنی همه ی این حالتهایی که گفتم رو بعد جواب بدی .

قفس رو تو چه ارتفاعی گذاشتی ؟ یعنی وقتی روی چوب نشیمنش می مونه و شما هم کنار قفس واستادی ، پایین تر از سطح چشم شماست ؟

فقط برای تعویض آب و غذا قار می زنه ؟

اگه کنار قفس بمونی ( ایستاده )و بدون اینکه به قفسش دست بزنی باز قار می زنه ؟

اگه کنار قفس بشینی بدون اینکه به قفس دست بزنی یا دستتو ببری سمتش بازم قار می زنه ؟

اگه کنار قفس بشینی و دستتو ببری سمتش ،قار می زنه ؟

تو چه فاصله ای می تونی کنار قفس بمونی ( ایستاده )؟

تو چه فاصله ای می تونی کنار قفس بشینی ؟

فقط واسه شما قار می زنه یا برای افراد دیگه ای که سمتش می رن هم قار می زنه ؟

رادیو برای چی می خوای روشن کنی براش ؟

کاربر موثر

شماره عضویت
    187
    نقل قول نوشته اصلی توسط sina.M نمایش پست ها
    سلام. امروز مقاله هایی رو مطالعه کردم از یک دامپزشک که با گفته های یک دامپزشک دیگه مغایرت داشت.
    در مورد میوه هایی که می شه به طوطی داد .
    آیا گوجه سبز در دسته ی میوه های ممنوعه برای طوطی قرار داره ؟
    و یا این که بعضی طوطی ها می تونند استفاده کنند از گوجه سبز و بعضی دیگر نمی تونند ؟
    من از دامپزشکی شنیدم که میوه های ترش برای طوطی ها ممنوع هستند . و در مقاله ای از دامپزشک دیگه ای دیدم که می شه به طوطی گوجه سبز داد به جز هسته ی اون ؟؟ حالا کدوم یکی درست هست . به هر حال گوجه سبز میوه ای ترش هستش .
    طبق اطلاعات من گوجه سبز چون ممکنه که موجب اسهال بشه.....به طوطی ندید بهتره.........بعدشم خوب هر دامپزشک نظر خودشو داره .. که همیشه دلیل بر درست بودنش نیست !

کاربر موثر

شماره عضویت
    4085
    [IMG]http://www.forum.****.ir/%3Ca%20href=http://%22http://www.forum.****.ir%22%20target=_blank%3E%5BIMG%5Dht tp://www.forum.****.ir/uploaded/1601_01301917255.jpg[/IMG]سلام
    بالاخره بعد از کلی تحقیق و از این و اون بپرس و سر شما دوستان را درد آوردن دیشب از میون 3 تا کاسکوی انتخابیم یکی را خریدمچشم هر سه که طوسی سیر هست(ببخشید دوستان بعد از مشکی اصطلاحا دودی میشه یا طوسی؟)
    با توجه به چیزهایی که از شما پرسیده بودم مورد اول رد شد چون نگاه کردم دیدم پای چپش کرک نداره و پرهای بالای پنجه پاش کنده شده پس بیخیال شدم.مورد دوم هم دیدم تو جناق سینه اش یه خط عمودی به سمت پایین هست و به قول دوستان جناق سینه پر نداره(عکسی داخل مغازه از این خط جناق با گوشی گرفتم ببینید و نظر بدید.)
    مورد سوم دیگه مشکلی نداشت و توکل به خدا زدم و خریدمش.دشب دیگه دیر بود ولی اول صبح تخمه نخورد ولی بعد از ظهر که خونه خلوت و بیصدا خورد تخمه و یه مقدار هم سیب خورد.
    اگر ممکنه برای کسب تجربه هم درباره مسایلی که از 3 مورد گفتم توضیح بدهید هم کارهایی که الان باید برای کاسکوم انجام بدم

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط mosi نمایش پست ها
    سلام دوستان خوب هستید .طوطیم بعد از سرما خوردگی واین مشکلاتی که براش پیش امد الان 1 مقدار بهتر شده.ولی گهگاهی چشم چپشو میبنده .ولی نه متورم شده نه ترشح داره.دارو هاشم از اون پودر زردا فکر کنم تترا ساکلین با پمادش برای دور بینی بوده.به نظر شما استاد عزیز چه راهی برم که حالش هم بهتر شه .ممنونم از راهنماییهاتون مرسسسسسسسسسسسسسسسسی
    سلام .ایشالا هر چه زودتر خوب میشه .درباره دارو هایی که دکتر به طوطی شما داده من نمی تونم نظر بدم .درباره چشمش هم بهتره از دکترش بپرسی .شرایطی هم که باید تو خونه براش فراهم کنی کسری عزیز دو صفحه پیش به شما توضیح داد حتما بخون.اینا تنها چیزی هستن که ما می تونیم به شما بگیم :
    1.اینکه خیلی بهش دست نزنی و سر به سرش نذاری چون ممکنه باعث ترس و استرسش بشه .
    2.طوطیت رو تو یه اتاق گرم و مرطوب و آروم نگه دار .دمای اتاق رو به مدام با دماسنج چک کن .چون یه طوطی که مریض باشه گرمای بدنش رو زود از دست میده .
    3.درباره تغذیش هم که کسری گفت ، غذا و آبش رو هم باید راحت در دسترسش بذاری . غذا نخوردن هم خودش رو و هم سیستم ایمنیش رو ضعیف می کنه . اگه روی چوب نشیمنش نمی تونه بشینه ظرف غذاشو کف قفس براش بذار .تو این زمینه با دکترش هم می تونی مشورت کنی .
    اگه لازم بود دوستان دیگه هم نظرات و تجربیات خودشون رو به شما می گن .

صفحه 312 از 1238 نخستنخست ... 212262293294295296297298299300301302303304305306307308309310311312313314315316317318319320321322323324325326327328329330331362412812 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)