صفحه 8 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 71 به 80 از 85
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    نقل قول نوشته اصلی توسط reef نمایش پست ها
    سلام دوستان
    با این وضعیت قیمتها که همه میبینیم دیگه باید درو آکواریوم را خط بکشیم
    اینقدر گرون شده که دیگه سوال کردنش هم عذاب آوره
    دو روز قبل یک کلت قیمت کردم میگه 100.000 تومان واقعا خنده داره
    اسلاریس که قبل از عید 10.000 - 12.000 تومان بود زیر 25.000 تومان پیدا نمیشه
    ااز جنس هم که نپرس دیگه ..............
    ولی من قبلاگفتم باز هم میگم سزای گرون فروش اینه که ازش خرید نکرد . همین
    من یک پیشنهادی دارم:
    یک فروشگاه راکه آشنا هست را در نظر بگیریم و یا پیشنهاد بشه بعد با او صحبت بشه قیمتهاش منصافنه بشه ، همه فقط بریم پیش اون خرید کنیم.
    وقتی سودشو بیاره پایین و همه ما بریم پیش اون خرید کنیم فروشش میره بالا و کاسبی اون هم خراب نمیشه ما هم با قیمت مناسب به اجناس و ... میرسیم
    نظرتون چیه؟
    دوست عزیز پیشنهاد خوبیه ولی هیچ فروشگاهی نمیونه کامل باشه و همه برندها و همه نوع مدلی رو داشته باشه . مشکلش اینه

کاربر موثر

شماره عضویت
    740
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeid svc نمایش پست ها
    دوست عزیز پیشنهاد خوبیه ولی هیچ فروشگاهی نمیونه کامل باشه و همه برندها و همه نوع مدلی رو داشته باشه . مشکلش اینه
    درود
    این مسأله هم با کمک دوستانی مثل آقا بابک آژیده و بقیّه ی فعّالان قابل حلّه منم همین جا قول می دم تا جایی که در توانم هست کمک کنم حتّی از نظر مالی

همکار قدیمی انجمن آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی و...
    شماره عضویت
    4229
    نقل قول نوشته اصلی توسط BEYOND نمایش پست ها
    درود
    این مسأله هم با کمک دوستانی مثل آقا بابک آژیده و بقیّه ی فعّالان قابل حلّه منم همین جا قول می دم تا جایی که در توانم هست کمک کنم حتّی از نظر مالی
    اگه یکی بتونه از بچه ها سفارش بگیره و از دبی وارد کنه یه چیزی هم بکشه روی جنسها تا براش بصرفه برای وارد کننده و مصرف کننده خیلی خوب میشه

کاربر موثر

شماره عضویت
    740
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    نکته جالب اینه که تو بیشتر کشور ها قیمت هاهی ها در فروشگاه های مختلف متفاوته...چون قیمت تمام شدنش برای هر فروشنده فرق میکنه.یکی قرنطینه کرده و تلفات داده....یکی 3 ماه نگهش داشته و یکی دیگه همین که آورده در جا داره میفروشه
    جدای این موضوع کیفیت ماهی ها فرق داره و هیچ 2 موردی نیست که عینان مثل هم باشن.مخصوصا ماهی هایی که نگگهداری ازشون سخته یا فرورششون وابسته به ظاهر و نژادشونه مثل آب شور ، دیسکس ، فلاور و کلا ماهی های خاص

جنسه که قیمتش ثابته و اگر کسی خیلی گرون بده باید شک کرد بشه
    آقا بابک ممنون از پاسخ های دقیق و مفیدتون
    تو کشور ما، البتّه تا آن جایی که من اطّلاع دارم تقریباً تمام ماهی ها از یک مبدأ و با کیفیّت یکسان وارد می شن.
    چیزی به عنوان قرنطینه وجود نداره و تا آن جایی که من از وارد کننده خرید کردم یه سالن قرنطینه نمایشی برای گرفتن مجوز دارند و بار را مستقیم تحویل مغازه دارها می دن پس تا این جا هزینه ها برای همه تقریباً یکسانه

بازم میگم شاید اطّلاعات من کم باشه. منتظر نظرات دوستان باتجربه بزرگوار هستم.

همکار قدیمی انجمن آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی و...
    شماره عضویت
    4229
    تو کشور ما، البتّه تا آن جایی که من اطّلاع دارم تقریباً تمام ماهی ها از یک مبدأ و با کیفیّت یکسان وارد می شن.
    چیزی به عنوان قرنطینه وجود نداره و تا آن جایی که من از وارد کننده خرید کردم یه سالن قرنطینه نمایشی برای گرفتن مجوز دارند و بار را مستقیم تحویل مغازه دارها می دن پس تا این جا هزینه ها برای همه تقریباً یکسانه

بنظر من اطلاعات شما خیلی هم درسته چون وقتی بار میاد نواب اگه از قرنطینه اومده باشه نباید اون همه تلفات داشته باشه . گرون شده ولی تاثیرش اینقدر نبوده که اینهمه روی قیمت اجناس و ماهی ها کشیدن

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    بنظر من یک شرکت تعاونی ثبت کنیم که هر کس که خرید میکنه بدونه سودش تو جیب خودش هم میره

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    سلام دوستان بحث جالبی رو شروع کردن و نظرات خوبی دادن
    چیزی که به نظر من مهمه اینه که ما باید یه حرکت تاثیر گذار و مفید داشته باشیم همون طور که سایت داره سطح علمی کشور رو بالا میبره باید فرایند کار جوری بشه که بتونیم تاثیری هم رو بازار داشته باشیم هر چند کم.(من امروز یلو تانگ قیمت کردم کوچیکش رو میگفت 160 تومن و بزرگش رو میگفت270 تومن اول فکر کردم داره شوخی میکنه ولی بعد دیدم نه بابا جدی گفت)
    ثبت شرکت تعاونی فکر خوبی بود که احمد جان گفت
    اصلا چطوره پارسی پت خودش یه شرکت تعاونی بزنه و یه مغازه داشته باشه که قیمت های مناسبی داشته باشه و بدون واسته خودش وارد کننده باشه و همه بچه ها از اون خرید کنن اینجوری هم درامدش خوب میشه و هم قیمت های بازار شکسته میشه(مصطفی و رضا و سعید که ازش خرید کنن براش بسه وای به حال بقیه بچه ها)
    که البته این کار احتیاج به سرمایه گذاری و همکاری و هماهنگی مدیرای سایت مخصوصا اقا بابک گل گلاب رو داره

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط hadi1 نمایش پست ها
    بنظر من اطلاعات شما خیلی هم درسته چون وقتی بار میاد نواب اگه از قرنطینه اومده باشه نباید اون همه تلفات داشته باشه . گرون شده ولی تاثیرش اینقدر نبوده که اینهمه روی قیمت اجناس و ماهی ها کشیدن

سلام خدمت همه دوستان عزیزم

منم مثل همتون فقط نظرمو میگم...تقریبا تمام کسانی که وارد میکنن یا دورادور و یا به صورت صمیمی دوستانم هستند یا اینکه حد اقل میشناسمشون

ممکنه بعضی ها گرون فروش باشن و تو این بحثی نیست تو هر صنفی همیشه گرون فروش بوده و هست و خواهد بود
    ولی انصافا بین تمام اصناف وضع آکواریوم فروش ها تو ایران الان اصلا جالب نیست.

مثلا به قول دوستمون اوسلاریس قبلا 12 تومان بود الان 25 تومان شده...

1.یک سال پیش هر یک واحد پول تایلند 35 تومان ایرانی مشد...و هر 1 رینگت مالزی 350 تومان تقریبا
    امروز اگر قیمت دست بالای رو حساب کنیم 1800 تومانه...حوالش میشه 1850 تومان (من پرشو دارم حساب میکنم ولی تو 1 ماه گذشته زیاد اینجوری شده)
    یعنی امروز بت تایلند میشه 55-60 تومان و رینگت مالزی میشه 550 تا 600 تومان.یعنی نسبت به پارسال فقط ارزش ریال ما در تایلند و مالزی و اندونزی نزدیک به نصف شده...

2.قیمت گمرکی ، هزینه های پک کردن و اکسیژن ، هزینه های بار بری و هواپیمایی و خیلی چیز های دیگه همه به حساب میشه!!یعنی باری که کیلوییی مثلا 3500 تا 4000 تومان میومده امروز 7000 تومان هر کیلو وارد میشه!!!!!از همه بد ترش اینه که گمرک هزینه گمرکی و ترخیص رو به روز میگیره از وارد کننده !!!!یعنی هیچ حمایتی که نمیکنن هیچ...تازه...

3.هر روز از گوشه و کنار خبر میرسه که دیگه قطع شد واردات ....کلا ممنوع شد و خیلی چیزای دیگه!!!اخرش هم که آزاد شد به جز اینکه گمرکی به خاطر بالا گرون تر شده ، قانون گذاشتن که رو هر 300 هزار تومان 80 هزار تومان هم گمرکی اضافه باید پرداخت بشه از این به بعد!!یعنی اگر شما باید یک میلیون و 200 هزار تومان با نرخ قدیم گمرکی میدادید...جدای اینکه الان یه مبلغی برای گرون شدن روی این گمرکی میاد ، تازه 4 تا 80 هزار تومان یعنی 320 هزار تومان هم برای اضافه شدن گمرکی این اقلام غیر ضروری روش میاد

4.من پول برق مغازم میومد هر دوره 400-500 دوره آخری اومد 2 میلیون و 500 هزار تومان.قبضش رو به هر کی که بخواد نشون میدم

5.تلفات و ماهی های کج و کوله و داغون و ... هم که جای خود داره.شما دیگه خودتون دیدید همگی که بار آب شور که میرسه ایران چجوری میمیره....هر چی تو 2-3 روز اول فروختن فروختن...اگر بمونه بقیش یعنی هیچی...همه میمیرن.

چند روز پیش با آقای رستمی رفتیم ماهیران ، دیسکس 8500 تومانی قدیم رو به مغازه دار میدادن 20 هزار تومان

حالا شما جای اون آکواریوم فروش .... واقعا اگر ماهی خوب و سالم داشته باشید حاضرید ارزون بدید بره؟
    حساب که بکنید میبینید همه برای قیمت تمام شده یک ماهی بیش از 2 برابر شده!!!! ولی قیمت ها حد اکثر 2 برابر شده
    کلا نه شما مقصرید و نه فروشنده ماهی . کلا شرایط فعلا اینجوریه و چاره ای هم نیست ظاهرا

من از نزدیک اندونزی رفتم و تمام اکسپورتر های معروفش رو یک سر زدم....یه جزیره رفتم به نام سولاوسی که جای همتون خالی بود کنار ساحل دامسل و یک سری ماهی های رنگ و وارنگ دیگه میگرفتن که من نمیشناختم فکر کنم مثلا 100 تاش 1 بودتو آکواریوم های کنار ساحل میریختن....یعنی شیشه خالی یا دبه یا وان پلاستیکی.بعد این دلال ها و نماینده شرکت ها میودمن ماهی هاشون رو میبردن.هر چی میموند تو سطل و تشت دیگه ول میکردن میرفتن سر خونه زندگیشون تا صبح همه میمردن تو سطل و تشت!!!دریا 10 متر اونور تر بودا ولی کسی آزادشون نمیکرد!!!!!!!!!!!!صبح ساحل بوی تعفن میداد .متاسفانه اجازه نمیدادن عکس بگیریم وگرنه خیلی دوست داشتم امروز از طریق این سایت نشون میدادم چه کثافت کاری دارن میکنن . خلاصه اون ماهی که دست شما میرسه هم در واقع باید میمرده فقط خیلی خوش شانس بوده.هیچ خبری هم از سیانید و سیانور نبود من که ندیدم یعنی.فکر میکنم بیشتر به خاطر بلا هایی که سرشون میارن تا تهران داغون میشن

کاربر موثر

شماره عضویت
    740
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام خدمت همه دوستان عزیزم

منم مثل همتون فقط نظرمو میگم...تقریبا تمام کسانی که وارد میکنن یا دورادور و یا به صورت صمیمی دوستانم هستند یا اینکه حد اقل میشناسمشون

ممکنه بعضی ها گرون فروش باشن و تو این بحثی نیست تو هر صنفی همیشه گرون فروش بوده و هست و خواهد بود
    ولی انصافا بین تمام اصناف وضع آکواریوم فروش ها تو ایران الان اصلا جالب نیست.

مثلا به قول دوستمون اوسلاریس قبلا 12 تومان بود الان 25 تومان شده...

1.یک سال پیش هر یک واحد پول تایلند 35 تومان ایرانی مشد...و هر 1 رینگت مالزی 350 تومان تقریبا
    امروز اگر قیمت دست بالای رو حساب کنیم 1800 تومانه...حوالش میشه 1850 تومان (من پرشو دارم حساب میکنم ولی تو 1 ماه گذشته زیاد اینجوری شده)
    یعنی امروز بت تایلند میشه 55-60 تومان و رینگت مالزی میشه 550 تا 600 تومان.یعنی نسبت به پارسال فقط ارزش ریال ما در تایلند و مالزی و اندونزی نزدیک به نصف شده...

2.قیمت گمرکی ، هزینه های پک کردن و اکسیژن ، هزینه های بار بری و هواپیمایی و خیلی چیز های دیگه همه به حساب میشه!!یعنی باری که کیلوییی مثلا 3500 تا 4000 تومان میومده امروز 7000 تومان هر کیلو وارد میشه!!!!!از همه بد ترش اینه که گمرک هزینه گمرکی و ترخیص رو به روز میگیره از وارد کننده !!!!یعنی هیچ حمایتی که نمیکنن هیچ...تازه...

3.هر روز از گوشه و کنار خبر میرسه که دیگه قطع شد واردات ....کلا ممنوع شد و خیلی چیزای دیگه!!!اخرش هم که آزاد شد به جز اینکه گمرکی به خاطر بالا گرون تر شده ، قانون گذاشتن که رو هر 300 هزار تومان 80 هزار تومان هم گمرکی اضافه باید پرداخت بشه از این به بعد!!یعنی اگر شما باید یک میلیون و 200 هزار تومان با نرخ قدیم گمرکی میدادید...جدای اینکه الان یه مبلغی برای گرون شدن روی این گمرکی میاد ، تازه 4 تا 80 هزار تومان یعنی 320 هزار تومان هم برای اضافه شدن گمرکی این اقلام غیر ضروری روش میاد

4.من پول برق مغازم میومد هر دوره 400-500 دوره آخری اومد 2 میلیون و 500 هزار تومان.قبضش رو به هر کی که بخواد نشون میدم

5.تلفات و ماهی های کج و کوله و داغون و ... هم که جای خود داره.شما دیگه خودتون دیدید همگی که بار آب شور که میرسه ایران چجوری میمیره....هر چی تو 2-3 روز اول فروختن فروختن...اگر بمونه بقیش یعنی هیچی...همه میمیرن.

چند روز پیش با آقای رستمی رفتیم ماهیران ، دیسکس 8500 تومانی قدیم رو به مغازه دار میدادن 20 هزار تومان

حالا شما جای اون آکواریوم فروش .... واقعا اگر ماهی خوب و سالم داشته باشید حاضرید ارزون بدید بره؟
    حساب که بکنید میبینید همه برای قیمت تمام شده یک ماهی بیش از 2 برابر شده!!!! ولی قیمت ها حد اکثر 2 برابر شده
    کلا نه شما مقصرید و نه فروشنده ماهی . کلا شرایط فعلا اینجوریه و چاره ای هم نیست ظاهرا

من از نزدیک اندونزی رفتم و تمام اکسپورتر های معروفش رو یک سر زدم....یه جزیره رفتم به نام سولاوسی که جای همتون خالی بود کنار ساحل دامسل و یک سری ماهی های رنگ و وارنگ دیگه میگرفتن که من نمیشناختم فکر کنم مثلا 100 تاش 1 بودتو آکواریوم های کنار ساحل میریختن....یعنی شیشه خالی یا دبه یا وان پلاستیکی.بعد این دلال ها و نماینده شرکت ها میودمن ماهی هاشون رو میبردن.هر چی میموند تو سطل و تشت دیگه ول میکردن میرفتن سر خونه زندگیشون تا صبح همه میمردن تو سطل و تشت!!!دریا 10 متر اونور تر بودا ولی کسی آزادشون نمیکرد!!!!!!!!!!!!صبح ساحل بوی تعفن میداد .متاسفانه اجازه نمیدادن عکس بگیریم وگرنه خیلی دوست داشتم امروز از طریق این سایت نشون میدادم چه کثافت کاری دارن میکنن . خلاصه اون ماهی که دست شما میرسه هم در واقع باید میمرده فقط خیلی خوش شانس بوده.هیچ خبری هم از سیانید و سیانور نبود من که ندیدم یعنی.فکر میکنم بیشتر به خاطر بلا هایی که سرشون میارن تا تهران داغون میشن
    درود
    آقا بابک تمام فرمایشات شما صحیح و کاملاً سودمند و به دور از غرض ورزی هستند.
    شما ببینید اوضاع تهران که این طوره وای به حال ما شهرستانی ها که باید از دست چندم بگیریم و با سود کم بفروشیم تا مشتری راضی باشه
    کلاًّ این صنف مشکلاتش زیاده که به نظرم با پیگیری افراد دلسوزی که تعدادشون هم کم نیست قابل حلّه.
    امیدوارم بتونیم این موضوع را با نظر دوستان به نتیجه ی مناسب برسونیم و بعد سراغ مشکلات دیگه بریم و با همفکری حلشون کنیم.
    در پایان باید بگم که سو تفاهم نشه و قصد بی احترامی به واردکنندگان عزیز را ندارم و از افراد دلسوز و علاقه مند از جمله آقا بابک تشکّر می کنم.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    8732
    سلام
    من خودم در اصفهان فروشگاه آب شور دارم و چند سالی هست فعالیت میکنم. این طور نیست که دوستمون میگن شقایق رز 17 تومن بعد مغازه دار مثلا میده 80. من که تا حالا چنین قیمتی ندیدم دیروز خودم بابل خلیجا خریدم 55 اندازه کفه دسته تازه کرایه و غیره هم داشته میفروشم 70. کاری که بیش از 60 درصد تلفات داره باید طبق استاندارد 160 درصد رو موجود زنده بگیره حالا وقتی تو ایران بخاطر رقابت های ناسالم مجبوری با 20 درصد یا نهایتا 30 درصد هزینه های میلیونی بدی دیگه انتظار شنیدن چنین چیزایی رو نداری
    شما که با مشکلات اونا طرف نبودی شده تا حالا 4 میلیون در یک روز تلفات بدی. دیگه برا آدم اخلاق نمیمونه که تازه جواب سوال های 100 نفرو بدی تازه از تلفن های مکررش که نگو
    استاندارد یعنی مثل اروپا موجوداتت رو بیمه کنن تو هم با خیال راحت موجود سالم و خوب میدی به مردم. و همه جوره ازت حمایت بشه نه اینکه صبح و شبت رو از گرفتاری نشناسی.

صفحه 8 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)