صفحه 39 از 42 نخستنخست ... 2021222324252627282930313233343536373839404142 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 381 به 390 از 413
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    نقل قول نوشته اصلی توسط imaan نمایش پست ها
    بهت تسلیت میگم. تو آبشور از این ماجراها متاسفانه هست. اگر داره متلاشی میشه سریعا از تانک خارجش کنید که سیستم رو بهم میریزه. اسکیمر رو هم تا جایی که میتونید قدرتش رو زیاد کنید.
    ممنون، خارجش کردم ایمان جان ، اسکیمر هم حسابی داره کف جمع می کنه و توی کاپ بالاش کف سیاه جمع شده زیاد.

نقل قول نوشته اصلی توسط mahidost نمایش پست ها
    علی اقای عزیز شقایق احتمالا بخاطر بیماریش مرده وربطی به پوست اندازیها نمیتونه داشته باشه,شقایق دیگه مرده وخارجش کنید چون یکی شقایق مرده میتونه کل اکتون را از بین ببره وفقط باکتری زنده بمونه,توی اک شما ابزی زیاد هست وحتما مواظب باشید همونجور که خودتون گفتید سیفون بزنید واب برای سیفون بعدی هم داشته باشید البته سعی کنید ابroگیربیارید.بهتره پارامترهای دیگه راهم جک کنید مخصوصا ید را چون فکر میکنم ید در اکتون بالا باشه.امیدوارم برای بقیه ابزیانتون مشکلی پیش نیاد
    نمی دونم چش شد یه هویی ، وقتی باز میرشد اندازه دو کف دست بود، آبزی هم تانکم حدود ۱۰۰ لیتر سامپ داره و ۲۵۰ لیتر خودشه، تنها ماهی بزرگم یلوتانگ هست و بقیه کوچیک هستن الان حدود ۱۹ تا مونده ، ۳ تا دامسل ،۳ تا اسالاریس ،۲ تا جراح، یه بلوتانگ، یه هاگ فیش، یه آنتیاس، ۲ تا کرومیس، ۲ تا اسکانک، دوتا گابی، دوتا نیزه ماهی ، یه کلینر و یه لابستر.
    ید رو‌فقط حدود ۱۵ میل زدم اونم واسه کشتن آبتازیا که هم‌اسکیمر و‌هم پمپ روشن بودن، و‌خب خودشم که فراره، پس خیلی نمی تونه بمونه توی سیستم.
    تست ید ندارم ، چه شرکتی خوبه؟ سالیفرت یا api؟

نقل قول نوشته اصلی توسط یونس58 نمایش پست ها
    سلام علی جان ، داداش بخدا ناراحت میشم که این اتفاقات واست داره میفته
    نمیدونم چی بگم ،
    ، ولی اگه هرچه زودتر سیستمه تصفیه آب راه اندازی کنید ، آب آراو تنها راه درمان هستش که با سیفونهایه مرتب و منظم و درست ، پلرامترهایه آب درست میشه و فسفات و نیترات از آب خارج میشه و خیلی از املاح تپسط نمک به آب اضافه میشه ، شما الان آبه تبخیریتونو با چی جایگزین میکنی ؟ من از همون اولم بهت گفتم که داداش اولین کارت چی باشه ، بخاطر شقایقتم زیاد ناراحت نباش به وقتش یکی واست گیر میارم زیر 100/000 تومن فعلا باید آب رو ترمال کنیم که راهی بجز آبه ro نیستش . بهات تماس میگیرم واسه اون قراری که باهم میخاستیم بذاریم تا ببینیم مشکل چیه ،موفق باشی داداش
    تبخیر رو با آب و نمک Coral pro اضافه می کنم و توش از erase cl هم استفاده می کنم، دستگاه آر او رو تا آخرماه خریدم انشااللّه، باشه
    منتظرت هستم، ممنون از لطفت

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    برای اک شما ١٩عدد ماهی زیاده اگه فقط ماهی بود اشکالی نداشت ولی برای اک ریف زیاده واحتیاج به سیستم فیزیکی وشیمیایی قوی داره هر کدوم را بگیرید خوبه نمیتونم هر دوتا تست ید داشته باشند یا نه ولی بنظرمن فعلا بدید بیرون براتون تست کنند و فعلا همون تسفیه اب مهمترین خرید شما هست.منظورتون از بجای اب تبخیری از اب نمک استفاده میکنید چیه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    برای اک شما ١٩عدد ماهی زیاده اگه فقط ماهی بود اشکالی نداشت ولی برای اک ریف زیاده واحتیاج به سیستم فیزیکی وشیمیایی قوی داره هر کدوم را بگیرید خوبه نمیتونم هر دوتا تست ید داشته باشند یا نه ولی بنظرمن فعلا بدید بیرون براتون تست کنند و فعلا همون تسفیه اب مهمترین خرید شما هست.منظورتون از بجای اب تبخیری از اب نمک استفاده میکنید چیه
    حجت جان
    دستگاه تصفیه که رو شاخشه خریدنش و تا آخر سال ان شاءالله چه جابجا بشم چه نشم یه چیز درست و درمون راه می اندازم، یه تانک دست ساز با تجهیزات قوی. یه اسکیمر جدید قراره بیاد با نمکش از آلمان، دوستم قراره وارد کنه، کاتالوگش رو دیدم، فوق العاده بود.
    سوال کردن آب تبخیری رو چه جوری جایگزین می کنی منم عرض کردم جایگزینی آب هم، آب نمک درست می کنم با erase cl نیترات و ... رو کم می کنم و چند ساعت بعد می ریزم داخل سامپ.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم اب شور
    شماره عضویت
    15605
    نقل قول نوشته اصلی توسط Drax777 نمایش پست ها
    حجت جان
    دستگاه تصفیه که رو شاخشه خریدنش و تا آخر سال ان شاءالله چه جابجا بشم چه نشم یه چیز درست و درمون راه می اندازم، یه تانک دست ساز با تجهیزات قوی. یه اسکیمر جدید قراره بیاد با نمکش از آلمان، دوستم قراره وارد کنه، کاتالوگش رو دیدم، فوق العاده بود.
    سوال کردن آب تبخیری رو چه جوری جایگزین می کنی منم عرض کردم جایگزینی آب هم، آب نمک درست می کنم با erase cl نیترات و ... رو کم می کنم و چند ساعت بعد می ریزم داخل سامپ.

سلام علی آقا
    واسه مردن شقایقتون متاسفم
    اینکه فرمودید جایگزین آب تبخیری ، آب و نمک درست میکنید ، شوری آبتون رو افزایش میده چون آب که تبخیر میشه همراه نمک تبخیر نمیشه که نمک توی تانک میمونه
    شما همون آب شیرین رو اضافه کنید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    نقل قول نوشته اصلی توسط خطیبی نمایش پست ها
    سلام علی آقا
    واسه مردن شقایقتون متاسفم
    اینکه فرمودید جایگزین آب تبخیری ، آب و نمک درست میکنید ، شوری آبتون رو افزایش میده چون آب که تبخیر میشه همراه نمک تبخیر نمیشه که نمک توی تانک میمونه
    شما همون آب شیرین رو اضافه کنید
    سلام جناب خطیبی
    شوری سنج jbl دارم، مدام چک‌ می کنم که از خط وسطش نگذره و توی محوطه خط سبز باقی بمونه.
    خب یعنی با این حساب نمکی که اول ریختم هیچوقت تموم نمی شه از سیستم و مصرف و یا تبدیل نمی شه ؟

ویرایش توسط Drax777 : 8th January 2015 در ساعت 09:48 AM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم اب شور
    شماره عضویت
    15605
    نقل قول نوشته اصلی توسط Drax777 نمایش پست ها
    سلام جناب خطیبی
    شوری سنج jbl دارم، مدام چک‌ می کنم که از خط وسطش نگذره و توی محوطه خط سبز باقی بمونه.
    خب یعنی با این حساب نمکی که اول ریختم هیچوقت تموم نمی شه از سیستم و مصرف و یا تبدیل نمی شه ؟

تا جایی که من اطلاع دارم تو آک میمونه و جزء مواد مصرفی آبزیانم نیست ، بازم دوستان دیگه اگه راهنمایی کنن ممنون میشم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آک شور
    شماره عضویت
    14682
    تا جایی که من اطلاع دارم تو آک میمونه و جزء مواد مصرفی آبزیانم نیست ، بازم دوستان دیگه اگه راهنمایی کنن ممنون میشم
    سلام
    کوچیک تر از اونم که نظر بدم ولی اب تبخیری رو باید اب شیرین بریزین حتما .وگرنه شوری بالا میره.
    به هیچ عنوان نمک از اب خارج نمیشه با تبخیر اب.
    موفق باشید

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    علی اقا شوری سنج را یه چک بکن چون اگه از اول تا حالا این کار را کرده باشی اکتون شده نمک خالی,نباید اب نمک بجای اب تبخیرشده استفاده کنندفقط برای سیفون اب نمک اضافه میشه وقتی اب تبخیر میشه فقط اب تبخیر میشه یا بهتر بگم اب مقطرH2Oوهیچ ماده دیگری که همراه اب هست با اب تبخیر نمیشه,توی اب شیرین هم وقتی اب تبخیر میشه مقدار دیگه ای هم از اب اک بر میدارند واب معمولی اضافه میکنندتا املاح درون اب زیاد از حد بالا نره,

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    پستم دوبار ارسال شد,مدیران عزیز اگه میشه این پست را حذف کنن
    ویرایش توسط شادکامی : 8th January 2015 در ساعت 10:48 AM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    علی اقا شوری سنج را یه چک بکن چون اگه از اول تا حالا این کار را کرده باشی اکتون شده نمک خالی,نباید اب نمک بجای اب تبخیرشده استفاده کنندفقط برای سیفون اب نمک اضافه میشه وقتی اب تبخیر میشه فقط اب تبخیر میشه یا بهتر بگم اب مقطرH2Oوهیچ ماده دیگری که همراه اب هست با اب تبخیر نمیشه,توی اب شیرین هم وقتی اب تبخیر میشه مقدار دیگه ای هم از اب اک بر میدارند واب معمولی اضافه میکنندتا املاح درون اب زیاد از حد بالا نره,
    می دونم نمک که تبخیر نمی شه
    اما فکر می کردم به مصرف مواد داخل آک برسه و تبدیل می شه به هرچی.
    عکس می ذارم از شوری سنجم

صفحه 39 از 42 نخستنخست ... 2021222324252627282930313233343536373839404142 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)