صفحه 34 از 42 نخستنخست ... 15161718192021222324252627282930313233343536373839404142 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 331 به 340 از 413
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    سلام
    متاسف شدم بابت این قضیه
    ید اضافش حالت صمی داره و مصرف خود ید به عنوان درمان دستور خاصی نداره برای همین هم من در این مورد چیزی نگفتم امیدوارم مشکل رو با این حمام ید بیشتر نکرده باشی
    بهترین کار همون سیفون 30 درصدی به فاصله سه روز هستش
    شقایق سنگ رو دیگه تو آکواریوم نزار و همونطور که دوستمون گفت پدها رو هم بشور و بهتره که عوضشون کنی و کار خاص دیگه ای نمیشه انجام داد
    مدیا کورال رو هم تهیه کردی طبق دستور روش استفاده کن و بیشتر استفاده نکن
    امیدوارم مشکلت حل بشه

send by tapatalk
    سلام
    اون ید رو به عنوان مسکن استفاده کردم، خوده یدی که واسه شستشو هست با این ید فرق داره که امروز می رم دنبالش.
    فقط نمی دونم چرا کلسیم یه هویی اینقدر رفته بالا، روی ۳۵۰ بود که المنتال می زدم، دو سه روز نزدم که دیشب نمی دونم تست زدم دیدم روی ۵۰۰ هست، نمی دونم تست اشتباه شده یا واقعاً رفته بالا کلسیم.
    خدا کنه مشکل راحت حل شه و ‌خسارت نخورم...

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    دوست عزیز نمیخوام تو این ناراحتی بهتون حرفی بزنم که ناراحتتر بشیدولی شش ماه,یک سال دیگه که به تایپیکتون سر میزنید میبید چه اشتباهاتی میکنید ودوستان هم بهتون گفتند ولی شما نادیده گرفتید بیشترین اشتباه شما ابزی اضافه کردن هست میدونم دیدن این موجودات وسوسه انگیز هست ولی باید تصور کرد که مثلا این مرجانی که من میخوام بخرم حتما میمیره ,من برای یکی از دوستان یه اک راه اندازی کردم الان یک سال هست خود تانک ٧٠٠لیتر هست تا دوماه فقط یه دامسل توش بود,یک ماه بعدیه جفت دلقک,دوماه تاچهار ماه بعدشچندتا ماهی دیگه مثل جراح,انتیاس,راس,اخرین ماهی هم ماندارین بود.حدودشش ماه پیش یه شقایق سنگ اضافه کرد وتا چند ماه هیچی اضافه نکردیم,بعدش هم ماهی یکی یا حد اکثر دوتا ابزی اضافه کردوالن هم اکش پر از مرجان وماهی هست که از خود من اکش قشنگتر وبهتر شده,در صورتی که صاحبش هر هفته زنگ من میزد که میخواست مرجان وشقایق اضافه کند حتی یکبار خودش رفته بود از یکی دیگر از دوستان دوتا شقایق گرفته وبعدش زنگ من زد ولی من چون باهاش اشنا بودم رفتم وازش گرفتم وبه اک قرنتینه خودم منتقلشون کردم.چند روز پیشتر بهش چندتا تایپیک دوستان را نشان دادم که چگونه با راه اندازی غیر اصولی وبا مردن یه شقایق چطور همه اکشون از بین رفت وکلا اکشون جمع شده ,اینها راگفتم چون ناراحت میشم میبینم اکت اینجوری شده ولی بازهم ناراحت نباش امیدوارم که هیچیشون نشه ولی سعی خود را بکن که تا یکی دوماهی ابزی اضافه نکنید.سیفون هم حتما بزن.اگه حرفی زدم که باعث ناراحتیتون شد ببخشید.

موفق باشید.حجت

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahidost نمایش پست ها
    دوست عزیز نمیخوام تو این ناراحتی بهتون حرفی بزنم که ناراحتتر بشیدولی شش ماه,یک سال دیگه که به تایپیکتون سر میزنید میبید چه اشتباهاتی میکنید ودوستان هم بهتون گفتند ولی شما نادیده گرفتید بیشترین اشتباه شما ابزی اضافه کردن هست میدونم دیدن این موجودات وسوسه انگیز هست ولی باید تصور کرد که مثلا این مرجانی که من میخوام بخرم حتما میمیره ,من برای یکی از دوستان یه اک راه اندازی کردم الان یک سال هست خود تانک ٧٠٠لیتر هست تا دوماه فقط یه دامسل توش بود,یک ماه بعدیه جفت دلقک,دوماه تاچهار ماه بعدشچندتا ماهی دیگه مثل جراح,انتیاس,راس,اخرین ماهی هم ماندارین بود.حدودشش ماه پیش یه شقایق سنگ اضافه کرد وتا چند ماه هیچی اضافه نکردیم,بعدش هم ماهی یکی یا حد اکثر دوتا ابزی اضافه کردوالن هم اکش پر از مرجان وماهی هست که از خود من اکش قشنگتر وبهتر شده,در صورتی که صاحبش هر هفته زنگ من میزد که میخواست مرجان وشقایق اضافه کند حتی یکبار خودش رفته بود از یکی دیگر از دوستان دوتا شقایق گرفته وبعدش زنگ من زد ولی من چون باهاش اشنا بودم رفتم وازش گرفتم وبه اک قرنتینه خودم منتقلشون کردم.چند روز پیشتر بهش چندتا تایپیک دوستان را نشان دادم که چگونه با راه اندازی غیر اصولی وبا مردن یه شقایق چطور همه اکشون از بین رفت وکلا اکشون جمع شده ,اینها راگفتم چون ناراحت میشم میبینم اکت اینجوری شده ولی بازهم ناراحت نباش امیدوارم که هیچیشون نشه ولی سعی خود را بکن که تا یکی دوماهی ابزی اضافه نکنید.سیفون هم حتما بزن.اگه حرفی زدم که باعث ناراحتیتون شد ببخشید.

موفق باشید.حجت
    سلام
    ممنون عزیز
    چرا ناراحتی؟؟؟ من خوشحالم اینجام و همه دوستان لطف دارن، اینم که من اضافه کردم من کلا ً عجولم، کاتالیزورم بالاست!!! اونم شرایط آب به هم ریخته اینجور شده، اونم ان شاءالله با کمک همه شما عزیزان ردیفش می کنم خیلی سریع.
    گاهی بهای یه سری تجربه ها گرونه اما برای یه عمر ماندگارن.
    با سپاس از همه
    علی فرزین راد

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط Drax777 نمایش پست ها
    سلام
    یه اتفاق بد
    امشب اومدم خونه دیدم شقایق صبا برعکس افتاده جمع شده و کلاً مرده و یه ماهی تایگر هم داشتم اونم به رحمت ایزدی رفته. شقایق سنگی هم که عکسش رو گذاشتم سفیدیش بیشتر شده، بقیه هم حس کردم دارن مبتلا می شن. شقایق سنگ رو توی یه ظرف جدا شستم، تقریباً گَر شده حیوون، بعد
    یه سطل رو توش سه لیتر آب رو با ۵ میل ید قاطی کردم و همه رو جز شقایق بابل رز رو به مدت ۱۲-۱۳ دقیقه گذاشتم توش، توی خوده آب تانک هم ۲۵ میل ید زدم و یه تست گرفتم خیلی عجیب بود.
    نیتریت صفر
    نیترات ۱۰
    فسفات صفر
    آمونیوم و آمونیاک صفر
    کلسیم ۵۰۰ !!!!
    سختی آب kh ۱۱-۱۲
    و pH روی ۹ ثابت.
    آب نمک درست کردم فردا عصری ۳۰٪ سیفون کنم، می رم یه coral برایتول هم می خرم.
    دوستان و الخصوص اساتید، کسی راه بهتری سراغ داره؟ تاتکم داره از بین می ره...

سلام شقایق صبا جزوه شقایق های سخت هست از نظر نگهداری
    اون بیماری شقایق سنگ هم که اقا مجید راهنمایی کردن مرجانو در بیارین بزارین تو یه سطل از محلول ید توی سطل استفاده کنید(برای اینکه مطمئنم تست ید ندارین از دوز پیشنهادی روی بسته کمتر استفاده کنید که اور دوز نکیند) و اون قسمتهای مرده رو از روش جدا کنید و بعد از حمام ید به تانک برگردونید
    این کارو بعد یک روز در صورت مشاهده بافت مرده دوباره انجام بدین
    در رابطه با اضافه کردن ید به تانک اصلی هم 25 میلی که زدین امیدوارم شوخی باشه چون ید حتی یه قطرش هم اضافه زدن اشتباهه
    بازم تاکید میکنم :
    اضافه کردن چیزی که تستر اونو نداریم مضر تر از اضافه نکردن اون اب تانکه
    در رابطه با ید هم یه سری تحقیقات انجام شده و مشاهده شده زدن ید به اب و نزدن اون هیچ تاثیری نداره و هیچ تغییری در زمان اضافه کردن اون و قطع اون مشاهده نشده
    یه امتحان ساده از فروشنده ای که با اطمینان به شما میگه ید رو حتما تهیه کنید بزنید سوال کنید به غیر از اینکه میگن برا پوست اندازی میگو خوبه و سلامت مرجان ها به چه درد میخوره یا اصلا بگین اون سلامت مرجان ها با ید رو براتون توضیح بده اونوقت ببینید اونی که به همین راحتی به شما یه محلول میگه حتما بزن تو جایگاهی از نظر سطح علمی هست که به شما این پیشنهاد بده یا چون اصغر اقا برا اولین بار تو نواب زد و همه دیدن اصغر زده به همه مشتریاشون پیشنهاد میدن(من باب شوخی بود فقط)
    نتیجه تست هاتون اگه درست و دقیق گرفته شده باشه خوبه مشکلی نداره و کلسیوم 500 و سختی 11 12 نشون دهنده تعادل یونی داشتن تانک هست که جفتشون بالا رفته و در صورت اضافه نکردن بافر چون مصرفی هستن خودشون اروم کم میشن نگران نباشید
    این وسط پی اچ خیلی بالا هست(البته اگه تست درست باشه) که اونم به دلیل اضافه کردن المنتال هست که دو مورد قبل هم بالا رفتنشون علتش همینه
    تمام بافرهای سختی که یکیش هم المنتال هست روی پی اج تاثیر میزارن و اونو بالا میبرن
    من پستای همه دوستانو خوندمو دیدم اکثرا سرزنش کردن شمارو پس دیگه فقط میگم که سعی کنید یه کم صبور تر باشید هرچی اتیشتون تند تر باشه تو این قضیه ضرر های بیشتری متحمل میشین و خسته میشین از این تفریح و هزینه هاش البته اینم بگم منم مثل شما یه وقتایی نمیتونم جلو خودمو بگیرم مخصوصا در رابطه با خانواده راس ماهیان دستو پام شل میشه قشنگ
    سوالی بود در خدمتم
    موفق باشید

ویرایش توسط farbodb : 17th December 2014 در ساعت 11:33 AM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    نقل قول نوشته اصلی توسط farbodb نمایش پست ها
    سلام شقایق صبا جزوه شقایق های سخت هست از نظر نگهداری
    اون بیماری شقایق سنگ هم که اقا مجید راهنمایی کردن مرجانو در بیارین بزارین تو یه سطل از محلول ید توی سطل استفاده کنید(برای اینکه مطمئنم تست ید ندارین از دوز پیشنهادی روی بسته کمتر استفاده کنید که اور دوز نکیند) و اون قسمتهای مرده رو از روش جدا کنید و بعد از حمام ید به تانک برگردونید
    این کارو بعد یک روز در صورت مشاهده بافت مرده دوباره انجام بدین
    در رابطه با اضافه کردن ید به تانک اصلی هم 25 میلی که زدین امیدوارم شوخی باشه چون ید حتی یه قطرش هم اضافه زدن اشتباهه
    بازم تاکید میکنم :
    اضافه کردن چیزی که تستر اونو نداریم مضر تر از اضافه نکردن اون اب تانکه
    در رابطه با ید هم یه سری تحقیقات انجام شده و مشاهده شده زدن ید به اب و نزدن اون هیچ تاثیری نداره و هیچ تغییری در زمان اضافه کردن اون و قطع اون مشاهده نشده
    یه امتحان ساده از فروشنده ای که با اطمینان به شما میگه ید رو حتما تهیه کنید بزنید سوال کنید به غیر از اینکه میگن برا پوست اندازی میگو خوبه و سلامت مرجان ها به چه درد میخوره یا اصلا بگین اون سلامت مرجان ها با ید رو براتون توضیح بده اونوقت ببینید اونی که به همین راحتی به شما یه محلول میگه حتما بزن تو جایگاهی از نظر سطح علمی هست که به شما این پیشنهاد بده یا چون اصغر اقا برا اولین بار تو نواب زد و همه دیدن اصغر زده به همه مشتریاشون پیشنهاد میدن(من باب شوخی بود فقط)
    نتیجه تست هاتون اگه درست و دقیق گرفته شده باشه خوبه مشکلی نداره و کلسیوم 500 و سختی 11 12 نشون دهنده تعادل یونی داشتن تانک هست که جفتشون بالا رفته و در صورت اضافه نکردن بافر چون مصرفی هستن خودشون اروم کم میشن نگران نباشید
    این وسط پی اچ خیلی بالا هست(البته اگه تست درست باشه) که اونم به دلیل اضافه کردن المنتال هست که دو مورد قبل هم بالا رفتنشون علتش همینه
    تمام بافرهای سختی که یکیش هم المنتال هست روی پی اج تاثیر میزارن و اونو بالا میبرن
    من پستای همه دوستانو خوندمو دیدم اکثرا سرزنش کردن شمارو پس دیگه فقط میگم که سعی کنید یه کم صبور تر باشید هرچی اتیشتون تند تر باشه تو این قضیه ضرر های بیشتری متحمل میشین و خسته میشین از این تفریح و هزینه هاش البته اینم بگم منم مثل شما یه وقتایی نمیتونم جلو خودمو بگیرم مخصوصا در رابطه با خانواده راس ماهیان دستو پام شل میشه قشنگ
    سوالی بود در خدمتم
    موفق باشید

من ممنونتم آقا فربد
    واقعاً کلی قوت قلب می گیرم وقتی این همدلی رو می بینم
    شقایق صبام حالش خوبه خوب بود، خونه دوتا دلقک اسکانکم بود و راحت تغذیه هم می کرد ، یه هویی اینجور شد، محلول ید هم دیروز ۵ میل توی سه لیتر آب ریختم و اول توی یه ظرف دیگه شقایق سنگم رو شستم و‌بعد همه رو‌با هم گذاشتم توی سطل.
    ۲۵ میل هم عین واقعیته خدایی، چون روش نوشته ۷-۱۴ میل بذای ۱۸۹ لیتر و ماله من ۳۵۰ لیتره تقریباً.
    هفته ای دوبار برمیدِ ید می زنم به آب. می دونم ید ماده ای فرار هست ولی خب بهم گفتن جز عناصر لازم برای آبه.
    دیشب بعد از تست آب از آلکالاین ۸/۳ استفاده کردم و با همون المنتال بود که صخره هام کمی رنگ گرفتن و جلبک زدن یه ذره.
    امروز اون محلول کورال رو‌می خرم و به آب می زنم تا درست شه ان شاءالله ، البته صبح دیدم یه ذره دوباره کف سفید زده شقایق سنگم.
    المنتال رو‌ با این حساب دیگه هفته ای یه بار می زنم فقط و به جاش از پرپل آپ استفاده می کنم تا صخره هام زودتر بنفش شه، الان توی ماه چهارمم و خیلی کم جلبک رنگی زده،
    امشب آب رو ‌سیفون می کنم تا ببینم چی می شه فردا. اگه اشتباهی دارم توی کاراهای آتیم بگین، خوشحال می شن
    بازم ممنون

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    سلام دوستان
    بعد از چند وقت آرامش دوباره به مشکل خوردم ، نمی دونم از کجاست، تست پارامترها همه خیلی خوبن، نه فسفات و نه نیتریت و نیترات، pH رو دادم‌با دستگاه تست کردن رو ۷/۸ بود، مس ندارم توی آب، کلسیم اندازه است، منیزیوم می زنم، نمی دونم دیگه اما با همه اینا تلفات دارم، فرشته فایر و بای کالرم به همراه دوتا کاردینال بنگالم مردن با هم، دیروز از جایی درخواست کارشناس کردم بیاد ببینه، طرف خبره پرورش ریف هست، ان شاءالله که درست شه.
    یه حرکتی هم زدم دیشب، یه عروس دریایی خریدم، خیلی زیباست اما یه مشکلی دارم باهاش، مدام توی موج ساز گیر می کنه حیوون، الان گذاشتمش توی یه سبد توی آک تا تانک نانو راه بندازم و با ۲-۳ تا اسبک بندازمش اونتو که جریان نداشته باشم.
    کسی چیزی در مورد اینا می دونه ؟
    نه اذیت داره نه می زنه، واقعاً زیبا حرکت می کنه، فقط هی یه ماده ای ترشح می کنه ،نمی دونم چیه، شاید از استرسش باشه...

ویرایش توسط Drax777 : 31st December 2014 در ساعت 11:28 AM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15977
    انشالله که دوباره آرامش برگرده به آکواریومتون و پر ریف و ماهی بشه
    عروسه خیلی زیباست چند گرفتینش و از کجا؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    نقل قول نوشته اصلی توسط amiroscar نمایش پست ها
    انشالله که دوباره آرامش برگرده به آکواریومتون و پر ریف و ماهی بشه
    عروسه خیلی زیباست چند گرفتینش و از کجا؟
    ممنون امیر جان
    دعا کن
    از نواب رو‌ به شمال از مغازه آکوا ایرانیان، بالاتر از مرتضوی، چند تا داشت، دو مدل اینی که گرفتم ۴۵ تومن اونیکی گرونتر بود، فرقشونم نمی دونم چیه، اما یه تانک خیلی آروم می خواد، به راحتی توی موج ساز و خروجی آب گیر می کنه حیوون، اما خیلی قشنگه.

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط Drax777 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    بعد از چند وقت آرامش دوباره به مشکل خوردم ، نمی دونم از کجاست، تست پارامترها همه خیلی خوبن، نه فسفات و نه نیتریت و نیترات، pH رو دادم‌با دستگاه تست کردن رو ۷/۸ بود، مس ندارم توی آب، کلسیم اندازه است، منیزیوم می زنم، نمی دونم دیگه اما با همه اینا تلفات دارم، فرشته فایر و بای کالرم به همراه دوتا کاردینال بنگالم مردن با هم، دیروز از جایی درخواست کارشناس کردم بیاد ببینه، طرف خبره پرورش ریف هست، ان شاءالله که درست شه.
    یه حرکتی هم زدم دیشب، یه عروس دریایی خریدم، خیلی زیباست اما یه مشکلی دارم باهاش، مدام توی موج ساز گیر می کنه حیوون، الان گذاشتمش توی یه سبد توی آک تا تانک نانو راه بندازم و با ۲-۳ تا اسبک بندازمش اونتو که جریان نداشته باشم.
    کسی چیزی در مورد اینا می دونه ؟
    نه اذیت داره نه می زنه، واقعاً زیبا حرکت می کنه، فقط هی یه ماده ای ترشح می کنه ،نمی دونم چیه، شاید از استرسش باشه...

بازهم خرید! دوست عزیز اینها را نمیتونید توی اک نگه دارید وخریدش کار اشتباهی بوده ,اگه رف راه اندازی کردید فعلا بندازیشون اونجا.من تجربه ای برای عروس دریایی ندارم ولی چندتا اطلاعات دارم البته اگه اشتباه نباشه جریان اب کم,تغذیه از پلنکتونها وهمچنین میتونید بهشون ارتمیا بدید.عمرشون یک سال هست البته نمیدونم برای همه نوعی اینجوری هست یانه.بهتره اکی که درست میکنید براشون گوشه نداشته باشه وگرد باشه(این اطلاعات ممکنه اشتباه باشه)

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahidost نمایش پست ها
    بازهم خرید! دوست عزیز اینها را نمیتونید توی اک نگه دارید وخریدش کار اشتباهی بوده ,اگه رف راه اندازی کردید فعلا بندازیشون اونجا.من تجربه ای برای عروس دریایی ندارم ولی چندتا اطلاعات دارم البته اگه اشتباه نباشه جریان اب کم,تغذیه از پلنکتونها وهمچنین میتونید بهشون ارتمیا بدید.عمرشون یک سال هست البته نمیدونم برای همه نوعی اینجوری هست یانه.بهتره اکی که درست میکنید براشون گوشه نداشته باشه وگرد باشه(این اطلاعات ممکنه اشتباه باشه)
    خدایی رفته بودم گیره دسته دار بخرم تا دیدمش نمی دونم چه جوری خریدمش، اطلاعات شما درسته، همونه که فروشنده گفت، از غذا ریف تغذیه می کنه،جریان آب کم و موج ساز ضعیف، توی رف انداختمش اما جریان چون آبشاری هست حیوون می چسبید به شیشه که نصفیشم می افتاد اونور توی بخش پمپ، فعلا توی یه سبد گذاشتمش تا این دو سه روزه اون تانک رو راه بندازم. گرد نیست اما گوشه تیز هم نداره، ماله آب شیرین بوده که توش رو شن خیلی خوب می ذارم و سنگ بنفش رنگ چند تا یه فیلتر سطلی کوچیک هم برا پشتش می خرم. ممنون از نگرونیت

صفحه 34 از 42 نخستنخست ... 15161718192021222324252627282930313233343536373839404142 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)