کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهیان اب شور
    شماره عضویت
    10818
    من یه فرشته سنگاپوری خریدم هم زمان یه مرجان الگانس فروشنده میگفت فرشته ریف سیف هست کاری با مرجان نداره خلاصه تو دوروز کل مرجان الگانس رو که خورد هیچی سراغ ماشروم هم میاد الانم وارد تانک اصلی نمیتونم بگیرمش نمیخوام اسم این فروشنده رو هم بگم کلا باید این طور فروشنده رو تخریب کنی بره ولی حیف که به قول پرویزپرستویی تو فیلم مارمولک اسلام دست و پای مارو بسته بهش هم میگی قبول نمیکنه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    14530
    ماهيام همه اندازه هم هستن..ثقريبا 2 بند انگشت

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir darvish نمایش پست ها
    ماهيام همه اندازه هم هستن..ثقريبا 2 بند انگشت
    پس ماهیاتون تقریبا کوچیک هستن شما حداکثر 4-5 تا ماهی کوچیک و متوسط دیگه هم میتونین بگیرین اما باید به فکر زمانی هم که رشد میکنن باشین!
    اما من توصیه میکنم چون شقایق دارین یه جفت دلقک هم بگیرین هم مقاومن هم زیبا!

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    13968
    سلام به دوستان فروم پارسی پت دوستان آکواریومه 160*60 با ارتفاع 70 احتماله ترکیدنش هست با شیشه 10mm چون یکی که کارش ساخته آکواریومه بم گفت ریسکه می خوام ابعادمو به 150*50*65 تغییر بدم دوستان هر کسی که قبلا تویه ساخته آکواریوم تو اون سایز تجربه داره ممنون میشم اطلاعاتشو با من در میون بزاره که آیا ریسک می کنم یا خیر؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهیهای اب شور
    شماره عضویت
    5828
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_esf27 نمایش پست ها
    سلام به دوستان فروم پارسی پت دوستان آکواریومه 160*60 با ارتفاع 70 احتماله ترکیدنش هست با شیشه 10mm چون یکی که کارش ساخته آکواریومه بم گفت ریسکه می خوام ابعادمو به 150*50*65 تغییر بدم دوستان هر کسی که قبلا تویه ساخته آکواریوم تو اون سایز تجربه داره ممنون میشم اطلاعاتشو با من در میون بزاره که آیا ریسک می کنم یا خیر؟

دوست عزیز 5 سانت هیچ تاثیری نداره برای شما اگه شما همان 160*60*70 رو از کف دو پل 30 سانتی و از بالا هم 3 پل بزنید مشکل نداره ولی خوب اکثر اک بزرگ روکه شرکت های معتبر می سازن
    با شیشه 16 یا 14 میل میسازن.من یکی از بچه های سایت رو یادم هست اک یزرگ داره با شیشه 10 میل ساخته.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    ارتفاع استاندارده
    عرض ۶۰ کمی زیاده

اگر یه آدم حرفه ای آکواریوم رو بچسبونه مشکلی نداره

به هر حال اگر از ۱۶ میل لمینیت یا ۲۰ میل استفاده کنید ضریب اطمینان آکواریوم بسیار بالا میره . چست مورد استفاده هم بسیار مهمه . از بهترین نوع ممکن مخصوص آکواریوم استفاده کنید (فقط از آکواریوم فروشی های معتبر بخرید)

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015

سلام دوست عزیز

ابعادی که انتخاب کردی خیلی بزرگه ، بهتره اول یه تانک تو این ابعاد ببینی بعدا اقدام به ساخت بکنی

من تانکم 150x60x80 هست و خودم ساختم با شیشه ده میل ولی خداییش وقتی تو آپارتمان ساخته شد یه هیولا بود تا یک ماه روی زمین موند بعد دوتا کارگر گرفتم بلندش کردن گذاشتنش روی میز (این نکته خیلی مهمی هست ، تانکهای بزرگ خیلی خیلی سنگین هستند و باید اگه تو آپارتمان هستی اونو مد نظر بگیری)

الان هم یجورایی پشیمونم ، چون رسیدگی بهش خیلی سخته و همه چیز چند برابر مصرف میشه ، بعنوان مثال من یه سیفون 20 درصدی بزنم 5 کیلو نمک مصرف میکنه

با تمام این تفاسیر اگه بازم اسرار دارید که همین ابعاد بسازید ، با 10 میل مشکلی پیش نمیاد فقط باید شیشه کف را خیلی خوب تقویت کنی ، همینطور بالای تانک را هم تقویت کنی (اگه اشتباه نکنم توی همین سایت روش ساخت تانک هست)
    موقع حمل ونقل شیشه خیلی مواظب باشی که ضربه نخره ، چون اگه یه ترک کوچیک بیوفته و شما نبینی کار تمومه
    چسب هم خیلی مهم هست که کیفیت خوبی داشته باشه و بصورت صحیح زده بشه ، یعنی اول روی لبه شیشه زده بشه و بعدا محل اتصال شیشه ها پر بشه
    اگه بتونی چسب پلی ارتان بگیری و لبه های شیشه ها بزنی دیگه هیچ چیزی نمیتونه جداش کنه مگه اینکه شیشه بشکنه

موفق باشی

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    هیچی
    شماره عضویت
    14853

درود
    من عضو جدید هستم و چند روزه مطالب سایت رو مبخونم ،خواستم تشکر کنم از این همه معلوماتی که به اشتراک گذاشتین.

یک پرسشم داشتم.امکان ساخت آکواریوم ندارم ؛ نظرتون در مورد آکواریوم های آماده ماهیران چیه دوستان؟ آیا تجهیزاتی که قرار میدن خوبه؟

100*40*70

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    نقل قول نوشته اصلی توسط parsa0361 نمایش پست ها

درود
    من عضو جدید هستم و چند روزه مطالب سایت رو مبخونم ،خواستم تشکر کنم از این همه معلوماتی که به اشتراک گذاشتین.

یک پرسشم داشتم.امکان ساخت آکواریوم ندارم ؛ نظرتون در مورد آکواریوم های آماده ماهیران چیه دوستان؟ آیا تجهیزاتی که قرار میدن خوبه؟

100*40*70
    سلام دوست عزیز
    به پارسی پت خوش اومدید
    اکواریم های بزرگ ماهیران اصلا به درد نیمخوره و خیلی هاش از روی خم میشکنه!
    البته کوچیکاش باز بهتره و معمولاً این مشکل کمتر پیش میاد!
    آکورایمی بخرید که مخصوص آب شور باشه ! یعنی زیرش سامپ داشته باشه!
    تو دنیای آب شور اطلاعات از همه چیز مهمتره اول تاپیک ها رو خوب مطالعه کنید بعد برید سراغ خرید
    موفق باشید و پیروز

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    هیچی
    شماره عضویت
    14853
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد صادق بهمنش نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    به پارسی پت خوش اومدید
    اکواریم های بزرگ ماهیران اصلا به درد نیمخوره و خیلی هاش از روی خم میشکنه!
    البته کوچیکاش باز بهتره و معمولاً این مشکل کمتر پیش میاد!
    آکورایمی بخرید که مخصوص آب شور باشه ! یعنی زیرش سامپ داشته باشه!
    تو دنیای آب شور اطلاعات از همه چیز مهمتره اول تاپیک ها رو خوب مطالعه کنید بعد برید سراغ خرید
    موفق باشید و پیروز
    ممنونم
    سامپ داره اما تجهیزات مثل پمپ ، اسکیمر و... رو نمیدونم از برند معتبر میزاره یا نه...
    اینم عکس هاش در دو سایز

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

صفحه 460 از 1093 نخستنخست ... 360410441442443444445446447448449450451452453454455456457458459460461462463464465466467468469470471472473474475476477478479510560960 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)