صفحه 2 از 15 نخستنخست 123456789101112131415 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 144
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    همه نوع پرنده .از طوطی سانان و قناری .+سگ
    شماره عضویت
    11160
    نقل قول نوشته اصلی توسط سریلانکا نمایش پست ها
    سلام کاسکوی من وقتی روی قفسش هست به هیچ وجه رویه چوب نمیاد حتی وقتی قفس را روی زمین میگذارم. ولی وقتی خودش روی زمین باشه به راحتی رویه دست میاد باید چه کار کنم که از قفس هم روی دست بیاد
    چون در روی قفس احساس امنی داره و قصد نداره بره جایی دیگر نمیاد روی دست .

اما وقتی روی زمین هست احساس امنی نداره و مسلط به همه جا نیست . میدانه که بیاد روی دست شما میگذاریدش روی قفس

بخاطر همین میل نشون میده .

بهتره وقتی اومد روی دست تون بگذارید روی زانوتون باهاش بازی کنید تا بشتر بهتون اونس بگیره .
    ویرایش توسط nafiseh65 : 18th February 2013 در ساعت 11:51 AM

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط سریلانکا نمایش پست ها
    سلام کاسکوی من وقتی روی قفسش هست به هیچ وجه رویه چوب نمیاد حتی وقتی قفس را روی زمین میگذارم. ولی وقتی خودش روی زمین باشه به راحتی رویه دست میاد باید چه کار کنم که از قفس هم روی دست بیاد
    دوست عزیز بهش استرس وارد نکنید وقفس رو جابجا نکنید .شما تازه آوردینش خونه. الان زوده . میتونید فقط با دست بهش غذا بدین . تا یکی دو هفته

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو-ماهی-گل گیاه
    شماره عضویت
    11088
    با سلام.دوستان منم یه کاسکو حدود 2 ماه هست که خریدم .خیلی حرف میزنه.از دست غذا میگیره.بعضی وقتا میزاره رو سرش دست بکشم و اصلا از من نمی ترسه.یعنی نه قریبی میکنه بلکه بر ر. هم هست.تنها مشکل من با این این هست که وقتی دست سمتش میبرم گاز میگیره و بعضی اوقات وقتی دارم بهش غذا میدم گاز میگیره.مثلا وقتی من با کامبیوتر هستم از قفس میاد رو میز و تهاجمی میخواد گاز بگیره.خیلی درد داره.تمام راه حل های شما در باره ی طوطی هست که میزاره دست زیره شکمش ببرید یا این که حد اقل میزاره بهش دست بزنید.این به من خیلی اطمینان داره.رفتارش اینو نشون میده ولی نمی دونم چرا انقدر گاز میگیره.ممکنه صاحاب قبلیش باهاش بد رفتاری کرده باشه.چون وقتی من میله ی در قفس رو دستم میگیرم به شدت وحشت میکنه.چی کارش کنم.حدود 2-3 سالشه

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط face gator نمایش پست ها
    با سلام.دوستان منم یه کاسکو حدود 2 ماه هست که خریدم .خیلی حرف میزنه.از دست غذا میگیره.بعضی وقتا میزاره رو سرش دست بکشم و اصلا از من نمی ترسه.یعنی نه قریبی میکنه بلکه بر ر. هم هست.تنها مشکل من با این این هست که وقتی دست سمتش میبرم گاز میگیره و بعضی اوقات وقتی دارم بهش غذا میدم گاز میگیره.مثلا وقتی من با کامبیوتر هستم از قفس میاد رو میز و تهاجمی میخواد گاز بگیره.خیلی درد داره.تمام راه حل های شما در باره ی طوطی هست که میزاره دست زیره شکمش ببرید یا این که حد اقل میزاره بهش دست بزنید.این به من خیلی اطمینان داره.رفتارش اینو نشون میده ولی نمی دونم چرا انقدر گاز میگیره.ممکنه صاحاب قبلیش باهاش بد رفتاری کرده باشه.چون وقتی من میله ی در قفس رو دستم میگیرم به شدت وحشت میکنه.چی کارش کنم.حدود 2-3 سالشه
    سلام. در مقابل گاز گرفتنش واکنش شما چیه؟؟ وقتی دست شما روگاز میگیره دستتون روعقب میکشید ؟؟

امکانش هست که صاحب قبلیش رفتار خوبی نداشته باشه باهاش ولی طوطی رفتار صاحب جدیدش رو هم نگاه میکنه مثلا ممکنه ترس رو تونگاه شما دیده باشه یا با گاز گرفتن شما روتونسته دور کنه پس بهترین راه رو برای دور کردن شما پیدا کرده ...

شما ازش میترسید ؟؟ ازاینکه گاز بگیره ؟؟ طوطی شما روی دست میاد ؟؟ یکم بیشتر توضیح بدید از کی پیش شماست ؟؟

وقتی دارید غذا میدید بهش ، ارتفاعش کمتره یا بیشتر ؟؟

قفسش کجاست ؟ قفس توچه ارتفاعیه ؟؟ بیرونه قفسه یا داخل قفس ؟؟ چند ساعت در روز بیرونه قفسه؟؟

واینکه میله قفس روچرا تودستتون میگیرید ؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو-ماهی-گل گیاه
    شماره عضویت
    11088
    1ماه و نیمه دارمش.وقتی گازم میگیره خوب 100% دستم رو عقب میکشم ولی وقتایی که با ارامش بهش غذا میدم و یک دفعه گاز میگیره شوکه زده میشم و خیلی میترسم.همیشه روی قفسه.خودش میره تو غذا می خوره بعد میاد بیرون.اصلا اجازه دست زدن نمیده و رو دست نمیاد ولی بعضی وقتها خوش سرش رو پایین میگیره که نازش کنی ولی یک دفعه گاز میگیره.انقدر منو گاز گرفته که میدونم چه دردی داره.باسه ی همین ازش میترسم.ارتفاعش در حدی هست که وقتی سرپا وایمیستم 15 سانت از من پایین تره.جاش هم از سمت راست بغل میز کامپیوتر و از پشت به پنجره و از راست یه مقدار با دیوار فاصله داره.بعضی وقت ها که می خوام قفسش رو تمیز کنم یا اینکه لازم باشه بره تو قفسش و بهش میگم برو تو نمیره یعنی بعضی وقتها نمیره اما تا میله رو حتی وقتی که نگه داشتم که درش رو فقل کنم هم میبینه انگار وحشت میکنه و با کله میره تو قفس.توجه کنید که میترسه و بعد میره تو نه این که چون میله ی قفس هست با دیدنش بره داخل چون باید حتما فرمان برو تو رو بهش بگم.از چوب رهگار ه چیه که میگن استفاده کردم زد شکوندش.اخه موقع جایزه گرفتن هم یه دفعه هجوم میاره.موقعی که بهش با دست غذا میدم روبهروم هست و روی قفسه.(شما میگید که اگه گاز گرفت دستم رو نکشم یا اینکه بگم بخور عزیزم یا ...چی کار کنم پس اگه یک دفه نکشم.دستام پر زخمه الان

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنکو
    شماره عضویت
    11395
    هرجه با این طوطی سروکله میزنم فقط هرفهای خودشو تکرار میکنه وقتی خانه نیستم فقط جبغ میکشه و فقط بمن علاقه داره حتی وقتی به دستشویی میرم میاد پشت در داد میزنه بیا بیا در صورتیکه بجها خیلی بهش مجبت میکنن ولی به آنها توجهی نمیکنه

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط face gator نمایش پست ها
    1ماه و نیمه دارمش.وقتی گازم میگیره خوب 100% دستم رو عقب میکشم ولی وقتایی که با ارامش بهش غذا میدم و یک دفعه گاز میگیره شوکه زده میشم و خیلی میترسم.همیشه روی قفسه.خودش میره تو غذا می خوره بعد میاد بیرون.اصلا اجازه دست زدن نمیده و رو دست نمیاد ولی بعضی وقتها خوش سرش رو پایین میگیره که نازش کنی ولی یک دفعه گاز میگیره.انقدر منو گاز گرفته که میدونم چه دردی داره.باسه ی همین ازش میترسم.ارتفاعش در حدی هست که وقتی سرپا وایمیستم 15 سانت از من پایین تره.جاش هم از سمت راست بغل میز کامپیوتر و از پشت به پنجره و از راست یه مقدار با دیوار فاصله داره.بعضی وقت ها که می خوام قفسش رو تمیز کنم یا اینکه لازم باشه بره تو قفسش و بهش میگم برو تو نمیره یعنی بعضی وقتها نمیره اما تا میله رو حتی وقتی که نگه داشتم که درش رو فقل کنم هم میبینه انگار وحشت میکنه و با کله میره تو قفس.توجه کنید که میترسه و بعد میره تو نه این که چون میله ی قفس هست با دیدنش بره داخل چون باید حتما فرمان برو تو رو بهش بگم.از چوب رهگار ه چیه که میگن استفاده کردم زد شکوندش.اخه موقع جایزه گرفتن هم یه دفعه هجوم میاره.موقعی که بهش با دست غذا میدم روبهروم هست و روی قفسه.(شما میگید که اگه گاز گرفت دستم رو نکشم یا اینکه بگم بخور عزیزم یا ...چی کار کنم پس اگه یک دفه نکشم.دستام پر زخمه الان
    خب حالا توضیح شما کامل تر و بهتر شد

ببینید 1 ماه و نیم زمان کمیه .طوطی شما از شما نمی ترسه ولی هنوز اعتماد نداره بهتون

از شما نمیترسه چون راحت شما رومیتونه دور کنه، راحت میتونه شما رو غافل گیر کنه ... این تقصیر شما نیست .تو روزایی که باید شما رو میشناخته اینجوری شناخته ..وقتی روزای اول با گازگرفتن شما رو دور کرده دفعات بعدی این گاز گرفتن رو بیشتر کرده والان محکمتر گاز میگیره . شما هم بیشتر و بیشتر ترسیدین ازش . خیلی راحت بگم باید ترسو بذارید کنار . حتی اگه دستتون رو هم عقب نکشید وقتی قیافه شما رو ببینه می فهمه چه حسی دارین.طوطیها میتونن انرژی آدما رو ببینن .

شما وقتی نزدیک طوطی هستین باید منتظر واکنش های ناگهانیش باشید و دقیقا باید کاری رو بکنید که خودتون گفتید یعنی دستتون رو عقب نکشید . چند روز تحمل کنید میفهمه دیگه از گازش نمیترسید . برای چند لحظه درد گاز گرفتنش رو تحمل کنید خیلی جدی بهش بگید نه .

چرا تمام روز روی قفسه ؟؟ کسی این پیشنهاد رو داده به شما ؟ صاحب قبلیش گفته بهتون همیشه آزاد بوده ؟؟ بیرون بودن طوطی اونم تمام روز کاملا اشتباهه . کم کم به توقفس بودن عادتش بدید .

طبیعیه زمان زیادی پیش شما نیست به شما اعتماد نداره هنوز ، پس نمی ذاره بهش دست بزنید . الان نه ولی کم کم زبان بدن طوطی رو یاد میگیرید . یه طوطی که میخواد گاز بگیره قیافش کاملا معلومه . مثلا وقتی میخواد شما سرش رو ناز کنید ولی هدفش اینه که شما روگاز بگیره ، مردمک چشمش کوچیک میشه و زیر چشمی دست شما رو نگاه میکنه پرای سرش وگاهی یکم از پرای بالش رو پف میده . این لحظه بهتره بهش دست نزنید، کاملا با منظور سرش رو میاره پایین . شما یا اون لحظه دستتون رو بردین سمتش و با حرکت دست نشون دادین بهش، که سرت رو بیار پایین تا نازت کنم و اون خواسته نشون بده حرف شما رو گوش میکنه ولی هدفش اینه که به شما بفهمونه رئیس خودشه و شما نباید بگید بهش که چی کار باید بکنه وخواسته حال شما رو بگیره یا اینکه کلا از ترس شما از گازگرفتنش خوشش اومده که وقتی شما قصد سر خاروندش رو ندارید، با این ترفند شما رو میکشونه سمت خودش ، تا یکم بخنده

وقتی با دست کنار قفس غذا میدید بهش ، ارتفاعش مناسب نیست . چون طوطی شما کلا بیرون قفسه و کلا داره با رفتارش نشون میده که اینجا من رئیسم ، 15 سانت ارتفاعیه که طوطی شما خیلی راحت میتونه گاز بگیره .

احتمالا ازاون میله قفس یه خاطره بد داره یا پیش شما یا پیش صاحب قبلی . ولی طوطی منم اگه میله قفس یا یه چیز مثل اون رو تو هوا نگه دارم میترسه . از این میله اینجوری استفاده نکنید بیشتر رابطش بد میشه باهاتون .سعی کنید با یه روش دیگه ببریدش داخل قفس .

پیشنهاد من به شما اینه که فعلا توموقعیتی قرار نگیرید که بتونه شما رو گاز بگیره . مثلا سرش رو ناز نکنید ، بیرون قفس با دست بهش غذا ندید و فعلا روی دست آوردن رو باهاش تمرین نکنید

یعنی داخل قفس بهش غذا بدید فعلا . یا جایی دور از قفس و ارتفاعی که برای غذا دادن بهش دستتون فقط یکم خم شه. تا روش تسلط داشته باشید
    این کلیپ رو ببنید .منظورم مثل اینه

Rocky Targeting(@) دانلود ● آپلود سنتر اختصاصی پارسی پت | آپلود عکس حیوانات خانگی

دوم اینکه روی دست اومدن رو قبل از خارندن سر بهش یاد بدین . البته تا یکی دوهفته فقط با دست به روش کلیپ بالا یا دور از قفس بهش غذا بدین .

تمرین روی دست آوردن هم باید دور از قفس باشه .

و سوم اینکه برای سر خاروندن من یه کلیپ میذارم توسایت .الان باید بگردم دنبالش نمیدونم کجا گذاشتم . اینو تمرین کنید تا یاد بگیره گاز بگیره نمی تونه به غذای مورد علاقش برسه( غذایی که خیلی دوست داره رو با دست بدید بهش .نه اونایی که دوست نداره یا تازه میخواد امتحانش کنه )

چوب رهگار چیه ؟منظور شما چوب نشانگره؟؟ خب ازچی به عنوان چوب رهگار ( به قول شما ) استفاده کردین؟؟ و چجوری ازش استفاده کردید

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط فندوق نمایش پست ها
    هرجه با این طوطی سروکله میزنم فقط هرفهای خودشو تکرار میکنه وقتی خانه نیستم فقط جبغ میکشه و فقط بمن علاقه داره حتی وقتی به دستشویی میرم میاد پشت در داد میزنه بیا بیا در صورتیکه بجها خیلی بهش مجبت میکنن ولی به آنها توجهی نمیکنه
    این تاپیک درباره ی روی دست آوردن طوطیه . ربطی به سوال شما نداره . سوالتون دقیقا چیه ؟؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو-ماهی-گل گیاه
    شماره عضویت
    11088
    چوب رو میزدم به نوکش یا میدادم گاز بگیره بد بهش سیب میدادم.سیب خیلی دوست داره.چوبش پوسیده بود
    یه چیز جالبی که هست اینه که دقیقا بعد از گاز گرفتن از خنده میمیره.بعد غذا خورن باد گلو میزنه اونم بلللللللللند.حالا من دستم رو بزارم گاز گاز کنه که پوست دستم کندست.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو-ماهی-گل گیاه
    شماره عضویت
    11088
    برای دیدن این ویدیو برنامه ی خاصی لازمه.گرفتمش ولی پخش نمیشه

صفحه 2 از 15 نخستنخست 123456789101112131415 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)