کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8977
    با عرض سلام خدمت دوستان محترم
    نظر شما در مورد خروس ماهیان چیست؟ از نظر تغذیه و مقاومت در مقابل بیماریها البته در نظر دارم که در آکواریوم تنها باشد.
    باتشکر

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17431
    نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMAD REZA GHOBASHI نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت دوستان محترم
    نظر شما در مورد خروس ماهیان چیست؟ از نظر تغذیه و مقاومت در مقابل بیماریها البته در نظر دارم که در آکواریوم تنها باشد.
    باتشکر
    سلام دوست عزیز. خروس ماهی یک از مقاوم ترین ماهیای اب شور به حساب میاد. فقط قسمت سخت کار غذا خور کردن اوناست. من یه دونه داشتم و به دلیل بی تجربگی و از شانس بدم غذاخور نشد و بعد تقریبا دو یا سه هفته مرد. ولی خیلی جاها دیدم که بهشون تیکه های میگو میدن. شما هم اگه خواستید بگیرید کوچیکشو بگیرید که راحتتر غذاخور بشه. رفیوجیوم میتونه خیلی کمک کنه. یه چند مدت میندازیش اون تو و با بچه گوپی اب شیرین تغذیش میکنید بعد کم کم میرید سراغ میگوی منجمد. و در اخر میتونید همراه با خروس از ماهیای دیگه هم نگه داری کنید. ماهیانی مثل پیکاسو رو با هیچ ماهی دیگه نمیشه نگهداری کرد چون به شدت تهاجمی هستش ولی خروس ماهیان فقط به ماهیای ریز که سایز دهنشون باشه حمله میکنن وبه ماهیای بزرگ اصلا کاری ندارن. خودم کنار دلقک نگه داریش کردم و چند جا دیگه هم دیدم تو یه اکواریوم پر از ماهی خروس هم بوده. موفق باشید...
    ویرایش توسط jigsaw : 16th October 2015 در ساعت 12:43 AM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرجان
    شماره عضویت
    17112
    نقل قول نوشته اصلی توسط نویدد نمایش پست ها
    سلام
    آقا من واسه کا اچ تانکم پودر آلکالین 8.3 دلتا رو گرفتم میشه بگید 20 گرم اگه بخام بریزم توی لوله های تست دلتا تا کجاش میشه چون ظرف مناسب برای اندازه گیری بیست گرم ندارم و با قاشقو این جور چیزها هم درست از آب در نمیاد .
    راستی امروز با تست دلتا کلسیومم روی 300 بود منیزیوم هم روی 720 20لیتر از آب تانک رو سیفون زدم بعد هم 5 میل کلسیوم مرینیوم و 5 میل منیزیوم آویسا ریختم توی تانک یه دو سه ساعت دیگه میخوام تست بزنم نظر تون چیه؟
    دوست عزیز لطفا واسه بالا بردن سختی و کلسیوم اینقدر پول خرج این پودرها و محلول ها نکنید. از آهک استفاده کنید اگه بتونید آهک صنعتی با خلوص بالا هم گیر بیارید که دیگه عالیه اگه آهک خوراکی(آهکی که واسه ترشی و خیارشور استفاده میشه) گیر بیارید که خیلی بهتره. در ضمن اسم آب آهک در انگلیسی میشه Limewater در زبان آلمانی بهش میگن Kalkwasser احیانا واستون آشنا نیست اسم آلمانیش؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10340
    نقل قول نوشته اصلی توسط black_art نمایش پست ها
    دوست عزیز لطفا واسه بالا بردن سختی و کلسیوم اینقدر پول خرج این پودرها و محلول ها نکنید. از آهک استفاده کنید اگه بتونید آهک صنعتی با خلوص بالا هم گیر بیارید که دیگه عالیه اگه آهک خوراکی(آهکی که واسه ترشی و خیارشور استفاده میشه) گیر بیارید که خیلی بهتره. در ضمن اسم آب آهک در انگلیسی میشه Limewater در زبان آلمانی بهش میگن Kalkwasser احیانا واستون آشنا نیست اسم آلمانیش؟
    سلام
    اسم آلمانیش آره ولی خوب گفتم توی شهر ما مثل تهران نیست کلی باید بگردی اون هم آخرش به چیزی که میخوای نمیرسی . مثلا همین آهک که میگید ساختمانی پیدا میشه ولی صنعتی یا برای خیار شور فکر نکنم یا باید کلی پول بدی آخه طرف اول میپرسه واسه چی میخوایی تا بگم واسه آکواریوم آب شور دیگه قیمت خون باباش حساب میکنه . باز هم از کمکتون ممنونم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرجان
    شماره عضویت
    17112
    نقل قول نوشته اصلی توسط نویدد نمایش پست ها
    سلام
    اسم آلمانیش آره ولی خوب گفتم توی شهر ما مثل تهران نیست کلی باید بگردی اون هم آخرش به چیزی که میخوای نمیرسی . مثلا همین آهک که میگید ساختمانی پیدا میشه ولی صنعتی یا برای خیار شور فکر نکنم یا باید کلی پول بدی آخه طرف اول میپرسه واسه چی میخوایی تا بگم واسه آکواریوم آب شور دیگه قیمت خون باباش حساب میکنه . باز هم از کمکتون ممنونم
    آهک هم میتونه سختی رو تامین کنه و هم کلسیم رو و بهتره به آب آر او که جایگزین آب تبخیریتون میشه اضافه اش کنید. دوست عزیز یک تن آهک صنعتی حدود ۷۰ هزارتومن قیمتشه شما اگه بری از تهران یه کیسه خرید کنی واسه تمام عمر آکواریوم داریتون کافیه

در ضمن میتونید از جوش شیرین واسه سختی استفاده کنید. جوش شیرین رو واسه این باید گرما بدید که دی اکسید کربن و آبش تبخیر بشه
    ۲NaHCO3 → Na2CO3 + H2O + CO2
    اگه مشکل پی هاش پایین ندارید یا میتونید بالا نگهش دارید میتونید بدون گرما هم استفاده اش کنید.

ویرایش توسط black_art : 16th October 2015 در ساعت 12:03 PM

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط black_art نمایش پست ها
    آهک هم میتونه سختی رو تامین کنه و هم کلسیم رو و بهتره به آب آر او که جایگزین آب تبخیریتون میشه اضافه اش کنید. دوست عزیز یک تن آهک صنعتی حدود ۷۰ هزارتومن قیمتشه شما اگه بری از تهران یه کیسه خرید کنی واسه تمام عمر آکواریوم داریتون کافیه

در ضمن میتونید از جوش شیرین واسه سختی استفاده کنید. جوش شیرین رو واسه این باید گرما بدید که دی اکسید کربن و آبش تبخیر بشه
    ۲NaHCO3 → Na2CO3 + H2O + CO2
    اگه مشکل پی هاش پایین ندارید یا میتونید بالا نگهش دارید میتونید بدون گرما هم استفاده اش کنید.

سلام:
    از نظر کلی با شما موافقم و میشه از ترکیبات شیمیایی کلسیم استفاده کرد اما چند تا نکته اضافه میکنم :
    آهکی که در ساختمان یا صنعت استفاده میشه لزوما خلوص بالایی نداره و احتمال وجود ترکیبات شیمیایی ناخواسته وجود داره که این ترکیبات میتونه هر نوع تاثیر ناخواسته ای بر محیط اکواریوم داشته باشه . (در آب شور تعادل یونی در آب بسیار مهم هست و بهم خوردن بالانس عناصر در آب میتونه باعث صدمه به موجودات و به خصوص ریف ها در اکواریوم بشه)
    برای تامین کلسیم به این روش به نظرم بهترین راه استفاده از کلسیم اکسید یا کلسیم هیدروکسید هست و برای تهیه اون با خلوص بالا میشه به فروشگاه های تجهزات آزمایشگاهی و مواد شیمیایی میفروشند مراجعه کرد ( تا اونجا که میدونم کلسیم هیدورکسید کیلویی 5 تا 6 هزار تومن هست)
    پس از حل کردن کلسیم هیدروکسید داخل آب باید در ظرف در بسته ازش نگهداری بشه چون در اثر ترکیب با co2 تبدیل به ماده ی غیر محلول شده در ته ظرف به صورت گرد سفید رنگی ته نشین میشه و هیچ کاربردی هم نداره . پس حتما تا حد امکان طی فرایند مخلوط کردن با آب ro از ترکیب با هوا جلوگیری کنید و بعد از اون هم در ظرف بسته بدون امکان ورود هوا نگه داری کنید.
    دوز مخلوط کردنش هم یک قاشق چای خوری کلسیم هیدورکسید یا کلسیم اکسید در 4 لیتر آب هست.
    بعد از تهیه محلول میشه در ظرف های مخصوص دوزینگ پمپ ازش استفاده کرد یا به صورت دستی به داخل اکواریوم (به جای آب تبخیری) واردش کنید و یا از کلسیم راکتور استفاده کنید.
    به نظرم با این همه هزینه ای که برای اکواریوم میشه بهتره ریسک تلفات ناخواسته و ورود مواد نامعلوم به تانک رو تا حد امکان با کمی هزینه بیشتر، کاهش بدیم .
    ویرایش توسط حسین میرنژاد : 16th October 2015 در ساعت 03:03 PM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    14530
    مرسی از ایجاد این گزارشها،واقعا این سایت داره عالی عمل میکنه

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    من هم با اقای میرنژاد موافقم چون احتمال اینکه مواد دیگه ای هم وارد تانک بشه هست یکی از این مواد سیلیس هست که موجب بالا رفتن سیلیکات میشه .بغیر از اینها مگه کالک واسری که هیچ مواد دیگه ای بهش اضافه نشده باشه چنده ،چند وقت پیش برای یکی از دوستان یک کارتن ۱۲عدد که هر کدوم ۶۰۰یا۸۰۰گرم بود گرفتم زیر صد هزار تومان،

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شور
    شماره عضویت
    16647
    نقل قول نوشته اصلی توسط شادکامی نمایش پست ها
    من هم با اقای میرنژاد موافقم چون احتمال اینکه مواد دیگه ای هم وارد تانک بشه هست یکی از این مواد سیلیس هست که موجب بالا رفتن سیلیکات میشه .بغیر از اینها مگه کالک واسری که هیچ مواد دیگه ای بهش اضافه نشده باشه چنده ،چند وقت پیش برای یکی از دوستان یک کارتن ۱۲عدد که هر کدوم ۶۰۰یا۸۰۰گرم بود گرفتم زیر صد هزار تومان،
    از کجا و به چه نامی خریدید؟؟؟

فرستاده شده از SM-G925Fِ من با Tapatalk

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط susheant نمایش پست ها
    از کجا و به چه نامی خریدید؟؟؟

فرستاده شده از SM-G925Fِ من با Tapatalk
    از ماهیران. مارک میکروب لایف

صفحه 1002 از 1093 نخستنخست ... 250290295298398498598698798898999099199299399499599699799899910001001100210031004100510061007100810091010101110121013101410151016101710181019102010211052 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)